MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

2015 yılında eğitim öğretime başlayan Kalite Özel Öğretim Kursları, 4 kurumla yoluna devam ediyor. Yenişehir’de 2 şubesi bulunan Kalite Özel Öğretim Kursları’nın Kurucularından Tuğrul Güleç; “Her yıl yeni bir şube, yeni bir kurum” hedefiyle yola çıktık ve 2 yıl içinde, hedefimizin de üstünde bir sayıya ulaştık.


Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor

Kalite Kurumları olarak kısa vadede bir Özel Okul projemiz var. İçinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve sosyal yaşam alanlarıyla eğitim kompleksi üzerinde çalışıyoruz” diyerek kurumsal hedeflerini İnegöl Eğitim Bülteni’nde paylaşıyor.

 

KALİTE KURUMLARININ DÜNDEN BUGÜNE HİKAYESİNİ KISACA DİNLEYEBİLİR MİYİZ?

Kalite kurumları 2015 yılında İnegöl’de gözlerini açan yerel bir eğitim markasıdır. Altı öğretmen tarafından kurulan, eğitim-öğretim üzerine hizmet veren bir markadır.

KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI, BUGÜN 4 KURUMLA YOLUNA DEVAM EDİYOR. BÜYÜME HEDEFLERİNİZ NELER?

Sizin de belirttiğiniz gibi bugün 4 kurumla yolumuza devam ediyoruz. 2015 yılından bugüne, aslında kısa bir zaman dilimi içinde 4 kuruma ulaştık. “Her yıl yeni bir şube, yeni bir kurum” hedefiyle yola çıktık ve 2 yıl içinde, hedefimizin de üstünde bir sayıya ulaştık. Bu yönüyle başarılı bir grafik sağladık. Şu an İnegöl’de 2, Yenişehir’de 2 şubemiz mevcut. Bu grafiği daha da yukarıya çekme ve ilerleme hedefindeyiz. Ve Kalite Kurumları olarak kısa vadede bir Özel Okul projemiz var. İçinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve sosyal yaşam alanlarıyla eğitim kompleksi üzerinde çalışıyoruz. Umarız bu konuda da kısa sürede faaliyete geçmiş oluruz.

NEDEN ÖZEL ÖĞRETİM? NEDEN KALİTE?

Ülkemizde eğitim-öğretim serüveni sınav odaklıdır. Dolayısıyla öğrencilerin hayallerindeki hayat ve meslek seçimine ulaşabilmesi sınav başarısıyla belirlenmekte... Bu nedenle kurum olarak, öğretmen ve eğitimci kimliğimizi kullanarak öğrencilere hizmet ediyoruz. Kurucu portföyümüz buna çok uygun. Neden Kalite kısmına cevap vermek gerekirse, ismimizle sorumluluk ve başarı kavramlarının niteliğini belirttik. Eğitimde “Kalite” bilincindeyiz.

ÖĞRENCİLERİN ÜNİVERSİTE SINAVINA HAZIRLANMA SÜRECİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Kısmen değişkenlik gösterse de genel olarak öğrenciler sınava girecekleri yıl, kursları tercih ediyorlar. Yani okullarından mezun olacakları yıl. Bu sürede tarih olarak süreç, Ağustos ayı sonu ile başlayıp; bir sonraki yıl sınavların tamamlandığı Haziran ayı sonudur.

BU YOLDA SİZİNLE YÜRÜYENLERİN NE TÜR AVANTAJLARI OLUYOR?

Öğrencilerimize, hayallerindeki üniversitede olmaları ve meslekleri yapabilmeleri için profesyonel destek sağlıyoruz. Alanlarında uzman öğretmen kadrosu ve kaliteli yayınlarla hem düşlerinde başarıyı arttırıyor, hem de sınavlara hazırlıyoruz. Kendilerini eksik ya da yetersiz gördükleri dersler ve konularda onlara yardımcı oluyoruz. Kısa süre içinde öğrenciler zaten bireysel olarak soru çözebildikleri ve başarılı olabildiklerini fark ediyorlar.

REHBERLİK ALANINDA ÇALIŞMALARINIZ NELERDİR?

Sınav; stresli, heyecanlı, gergin bir ortamdır. Öğrenciler tüm çalışmalarının sonucunu, sınav sonucu olarak alıyorlar, algılıyorlar. Ancak derslerinde çok başarılı bir öğrenci, sınav kaygısı ya da sınav heyecanıyla beklediğinin çok altında bir sonuç alabiliyor. İşte bu yönde rehberlik hizmeti çok önemli… Onların sınav kaygısını ortadan kaldırmak ve psikolojik olarak da sınava hazırlanmalarını sağlamak rehberlik hizmetinin temelidir.

ÖZEL ÖĞRETİM KURSUNUZDA SADECE DERS Mİ VAR? DERS DIŞI ÖĞRENCİLERE YÖNELİK FAALİYETLERİNİZ DE VAR MI?

Kurumsal olarak öğrencilere ders dışında sosyal ve kültürel etkinlikler yapıyoruz, planlıyoruz. Yıl içinde çeşitli zamanlarda piknik, üniversite ziyareti, bilgi yarışması, sınıf danışma öğretmenleri ile birlikte sinema günleri gibi etkinlikler yapıyoruz. Böylelikle yıl boyunca oluşan zihinsel yorgunluğu azaltmak istiyoruz.

Kalite’den VİP hizmet

Kalite Özel Öğretim Kursları bünyesinde hizmet veren VİP Kalitem, 4 kişilik sınıflarda özel ders hizmetini sunuyor. Kalite Özel Öğretim Kursları kurucularından Salih Zeki Kara, kurumlarındaki tasarım ve iç mekan uygulamasından; ders ve rehberlik hizmetlerine kadar VİP Kalitem’i anlattı.

 

 

VİP KALİTEM FİKRİ NASIL DOĞDU?

Kalite Özel Öğretim Kurumları eğitime gönül veren 6 öğretmen tarafından kurulmuştur. VİP Kalitem fikri aslında biraz öğrenci ve velilerin istekleri doğrultusunda ortaya çıktı. Şöyle ki; kalabalık ya da çoklu ortamda ders dinleme konusunda sıkıntı yaşayan, özel ders olarak çalışan öğrenci profiline yönelik olarak 4 kişilik sınıflarda eğitim hizmetidir.

VİP HİZMETİ SANIRIM SADECE EĞİTİMDE DEĞİL. ZİRA KURUMA GİRDİĞİMİZ ANDAN İTİBAREN BAMBAŞKA BİR ORTAMA GİRDİĞİMİZİ HİSSEDİYORUZ.

Evet, tasarım ve iç mekan uygulaması olarak öğrencilerin dikkatini toplama, huzurlu ve ferah bir ortamda verimli ders çalışabilmesini sağlamaya çalıştık. Renk uygulaması ve sınıf düzeni öğrenci ihtiyaçlarına yönelik yapıldı. Artık insanlar kendilerini özel hissetmek istiyorlar. Burası da onları özel kılacak bir kurum.

ÖĞRENCİLERİN 20 KİŞİLİK SINIFLARDA DERS GÖRMESİ İLE 4 KİŞİLİK SINIFLARDA DERS GÖRMESİNİN FARKI NE?

Hem öğretmen hem de öğrenci gözüyle açıklamaya çalışayım: Öğretmen açısından 4 kişiye ders anlatmak daha fazla öğrenci üzerine odaklanabilme, hatta ders anlatırken dahi öğrencilerin o anda anlayıp anlamadıklarına müdahale edebilme fırsatı sağlar. Öğrenci gözüyle bakarsak ise kalabalık sınıflardaki ses ve gürültü faktöründen uzak olacağı için daha kolay odaklanma ve verimli ders işlemeye fayda sağlar. Ders dinlerken yaşadığı sıkıntıyı, anlamadığı kısmı hemen öğretmeni eşliğinde giderme şansına sahip. Çoklu ve kalabalık sınıf ortamından, özel derse indirgemeden söz ediyoruz.

VİP’TEKİ REHBERLİK HİZMETİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Sayı olarak az öğrencinin bulunduğu VİP kurumumuzda yer alan bir öğrenci sınıf danışman öğretmeni ve rehberlik öğretmeni eşliğinde tüm yıl boyunca nasıl ders çalışılabilir, hangi aşamalarda kendisine ait ders çalışma ve soru çözme konularında yükleme yapabilir, hangi ortamda rahat ders çalışabilir, bunun yanında psikolojik olarak sınav kaygısını nasıl giderebilir gibi konularda profesyonel destek almaktadır.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yorum Bırak