MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

Okul ile eğitim her dönemde birlikte anılmıştır. Ama yaşamış olduğumuz koronavirüs süreci eğitimde farklı düşünce akımlarının tezleri hakkında bizleri düşünmeye sevk etti. Örneğin; “okulsuz toplum”, “uzaktan eğitim”, “öğretmensiz eğitim” “alternatif okullar”… gibi. Özellikle koronavirüs sürecinde okulların kapatılarak eğitimin uzaktan devam ettiği bu süreçte toplumumuzun eğitime verdiği değeri, eğitimde teknoloji kullanımına sağır oluşumuzu, başımıza gelebilecek felaketlere karşı tecrübe bakımından nasipsiz oluşumuzu, acil durum yönetim tepkilerimizi ve okulların eğitimdeki rolleri, eğitimin geleceği ve okulların açılması ile beraber alınacak tedbirleri Özel Zarafet Okulları Müdürü Göksoy DOĞAN ile sohbet havasında konuştuk ve eğitime, okula, öğretmene, öğrenciye ve veliye itibar kazandırarak eğitimin geleceğine dair ümitvar bir mesajla bitirdik sohbeti. Buyurun…


Zarif bir eğitim

 

ZARAFET OKULLARININ İSTİKRARI İKRARINDAN GELMEKTEDİR…

Zarafet Okulları küçük ve emin adımlarla ilerleyerek beş yıl gibi kısa bir sürede birçok farklı kulvarda başarılar elde etti ve İnegöl halkının da teveccühünü kazandı. Öncelikle Zarafet Okullarının bu zorlu süreçteki istikrarının kaynağını ve başarıya nasıl ulaştığını sorarak sohbete başlamak isteriz…

Zarafet Okulları eğitim yolculuğuna başlamadan önce yetiştirmek istediği insan tipinin özelliklerini ortaya koyarak bir eğitim programı, modeli ve bu programı uygulayabilecek öğretmen kadrolarını oluşturarak yola çıktı.  Bu yolculukta yer alan yol arkadaşları yani veli, öğrenci, öğretmen ve okul yönetimi için bir amaç ve amel birlikteliği oluşturarak zamanın vacibini hep beraber yerine getirme gayreti içinde oldu. Mesela; koronavirüs salgınından dolayı okulların kapatıldığı bu süreçte hızlı kararlar alıp, var olan teknolojik altyapımızı uzaktan eğitime entegre ederek, veli-öğretmen ve öğrenci eğitim ve organizasyonunu hızlı bir şekilde yaptık. Tüm paydaşlarımızın sağlığını önceledik ve eğitim hizmetlerinin mekândan ve zamandan bağımsız olarak aksamadan devam etmesini sağladık, yani  “zamanın vacibini” yerine getirerek bu süreci en iyi şekilde yönetmiş olduk.

Belirlemiş olduğumuz amaç doğrultusunda önce feda etmeyi göze alan bir yönetim ile başlamamız tüm paydaşlarımızı rahatlattı. “Fedakâr” diyoruz, bakın önce “feda” sonra “kâr” geliyor. Feda etmeden “kâr” edilmez. Zarafet Okulları kâr amaçlı bir kurum değildir, kâr ortağı da ve kâr hedefi de yoktur. Önce feda etmeyi göze alarak başladık.

İstikrarımızın kaynağını sordunuz. Zarafet okullarının istikrarı ikrarından gelmektedir. Eğitime başladığımız ilk günden bugüne kadar velilerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize yapmak istediklerimizi çok iyi anlattık. Yapamayacağımız hiçbir şeyi taahhüt etmedik ve taahhüt ettiklerimizi elhamdülillah yerine getirdik. Öğrencilerimizi her alanda başarılı kılacak bir eğitim programı hazırladık. İnsan sadece etten ve kemikten ibaret bir varlık değildir. Öğrencilerimizin ruhuna da hitap edebilen, kalbini hayra yönlendirecek bir eğitim programı… Her şeyi net ve açık bir şekilde muhataplarımız ile paylaştık. Bugüne kadar hiç kâr amacı gütmedik ve maliyetler dışında bir ücret talep etmedik. Paranın mutlaka telafisi olur, fakat eğitimin telafisi olmaz. Velilerimiz ile amaç ve amel birliği olmadan başarılı olamayacağımızı paylaştık ve sizden bize veli bizden size okul olacaksa bu yola birlikte çıkalım, siz aile rolünüzü bizde okul rolümüzü oynayalım, kimse birbirinin rolünü çalmasın veya rolünü birbirine yıkmasın dedik.  Anaokulu ve ilkokulda öğrencilerimizi şartsız kabul ettik. Engelli olduğu için dezavantajlı olan çocuklarımıza kapılarımızı sonuna kadar açarak onların gönüllerini kazandık ve en önemlisi dualarını aldık. Bu bizim için büyük bir bereket oldu. Buradaki bereket; sayı çokluğu ya da maddi gelir anlamında değil. Eğitim alanındaki başarılarımız ve paydaşlar arasındaki uyum anlamında.

Robotik-Kodlama alanında Teknofest için hazırladığımız projemiz elemelerden geçerek kabul gördü.

Türkiye genelinde 402 okulun katıldığı ROOT-2020 Robotik-Kodlama yarışmasında 10. olarak finallere katılma hakkını kazandık.

Yine Türkiye genelinde düzenlenen sıfır atık ve geri dönüşüm yarışmasında yüzlerce okul arasında 1. olarak okulumuza teleskop ödülü kazandırdık.

İki yıldır ilçemizde hizmet veren Şehit Fevzi Başaran Proje İmam Hatip Ortaokulu sınavlarına giren öğrencilerimiz %100 başarı ile göğsümüzü kabarttı.

İlk defa devlet bursluluk ve parasız yatılılık sınavına giren 5. Sınıf öğrencilerimizin tamamı bu bursluluk kazanarak büyük başarı elde ettiler, fakat özel okulda okudukları için bu bursu alamamalarına rağmen eğitimlerini okulumuzda devam ettirmeye karar verdiler.

Öğrencilerimizin şahsiyet, karakter, ahlâk ve manevi eğitimleri de bizim eğitim programımızın önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Hem akıllı hem de ahlâklı şahsiyetler olarak yetişebilmeleri için değerler eğitimi ve  Kur’ an-ı Kerim eğitimleri uzman kadrolar tarafından verilmektedir. Sadece öğretmekle yetinmiyor, çocuklarımızın öğrendikleri ile amel etmelerini sağlayacak ortamlar, programlar hazırlıyoruz.

Yine okullar arası satranç  ve akıl oyunları yarışmalarında elde ettiğimiz başarılar ile, yüzme, okçuluk, karate, jimnastik, masa tenisi vb. farklı spor branşları ile okulumuzda öğrencilerimizin her yönü ile donanımlı bir şekilde yetişmeleri için önce feda ediyoruz inşallah daha sonra millet olarak, ülke olarak kâr edeceğiz.

Özetle; eğitim programımızı akademik anlamda, manevi anlamda, yabancı dil alanında, sosyal, sportif ve sanatsal anlamda bir bütün olarak planlıyor ve birini diğerine tercih etmiyoruz.

Malum koronavirüs sürecinden dünya genelinde tüm ülkeler ve tüm sektörler ciddi bir şekilde etkilendi. Okullar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler bu süreçte zorlandılar. Zarafet okulları olarak bu süreçte eğitim-öğretim faaliyetlerini uzaktan eğitim ile nasıl yönettiniz?

Evet, öncelikle bu süreçte covid-19 nedeni ile hayatını kaybedenlere Allah’ tan rahmet yakınlarına da sabırlar diliyoruz. Hasta olan vatandaşlarımızın da tez zamanda sağlıklarına kavuşarak aramıza dönmelerini niyaz ediyoruz.

Bu süreçte önce insan sağlığı diyerek planlamalarımızı yaptık. Okul Rehberlik Servisimiz hazırladığı görseller, mesajlar ve uzaktan canlı rehberlik hizmeti ile öğrencilerimize bireysel ve grup rehberliği hizmeti verdi. Öğrencilerimizin hem endişelerini giderdi hem de devamlılıklarını sağladı.

Öğretmenlerimize bilgisayar, internet ve program desteği verildi. Uzaktan Eğitim Danışma Birimi oluşturularak tüm gün telefonla, uzaktan bağlantı ile öğretmen, öğrenci ve velilerimize teknik destek sağlanarak katılımları aksamadan sağlandı.  

Sürecin ilk haftasında velilerimize ve öğretmenlerimize uzaktan eğitim sürecinde kullanacağımız programlar ile ilgili hazırladığımız kılavuz videolarımızı whatsapp üzerinden gönderdik. Daha sonra her kademe düzeyinde belirlediğimiz Adobe Connect, Microsoft Teams ve Zoom programları ile okuldaymış gibi hazırlanan haftalık ders programları uygulandı ve okulların tatile girdiği 19 Haziran tarihine kadar eğitim-öğretim faaliyetlerimiz aralıksız olarak devam etti.

Süreç içerisinde online sınavlar, hem öğrencilerimize hem de velilerimize yönelik online yarışmalar yapıldı. Okul döneminde yapılan kazanım değerlendirme sınavları bu süreçte de uzaktan eğitim ile yapıldı. Yılsonuna kadar yapılması planlanan ve müfredatımıza aldığımız tüm kazanımlar, konular yüksek bir katılım ile işlendi ve başarı ile tamamlandı.

Okulların açılacağı tarih ile ilgili bakanlığın farklı açıklamaları oluyor. Bu durumda veliler birçok konuda endişe duyuyor. Örneğin; okullar açılırsa çocukların güvenliği nasıl sağlanacak? Ne gibi tedbirler alınacak? Ya da okulların açılışı ertelenirse okul ücretleri ile ilgili nasıl bir politika izlenecek?

Evet bu sorular şu anda kayıt yenileyen ve yeni kayıt yaptıran birçok velimiz tarafından bize de soruluyor. Okulumuz bu sürecin başında okulda eğitim öğretim faaliyetleri yapılmadığı için genel giderlerden oluşan tasarrufu velilerimize iade etmiştir. Taksitli ödeme yapan velilerimizin de belirlenen oranda eksik ödeme yapmaları sağlanmıştır.

Bakanlığımızın emirleri doğrultusunda yine uzaktan eğitim şeklinde bir sonuç çıkarsa kurum olarak daha önce yaptığımız gibi gereken fedakârlığı yaparak bu süreçte öğretmenlerimizi ve velilerimizi mağdur etmeyiz inşallah.

Süreçte en önemli kaynak Sağlık Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızdır. Okulların ne zaman açılacağına ne zaman kapanacağına Sağlık Bakanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda Milli eğitim Bakanlığımız karar veriyor ve biz Zarafet Okulları olarak tüm hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Bakanlığımızın açıklamaları doğrultusunda 17 Ağustos 2020 tarihinde okulumuz tüm tedbirleri alarak güvenli bir şekilde 5 haftalık telafi eğitimlerine başlayacak ve devamında ara vermeden yeni eğitim öğretim yılının programını uygulayacaktır.

Sağlık Bakanlığımız Bilimsel Danışma Kurulunca hazırlanan "Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberini” yayınladı. Bu çalışma rehberi doğrultusunda tüm tedbirler okulumuz tarafından alındı. Bu tedbirler doğrultusunda;

- Kovid-19'dan sorumlu bir okul yöneticisi görevlendirdik.

- Eğitim faaliyetine başlamadan önce okul binasının genel temizliği su ve deterjanla yapıldı ve sıklıkla yapılmaya devam edecek.

- Okulumuzda temassız ateş ölçer, maske, sıvı sabun ve el antiseptiği veya en az yüzde 70 alkol içeren kolonya bulunduracağız. Kullanılmış maskeler için kapaklı çöp kutuları temin edildi.

Okulumuz beyaz bayrak ve beslenme dostu sertifikalı bir okuldur. Bu süreçten önce de temizlik ve hijyen konusunda olağan üstü bir hassasiyet gösteriyorduk. Şu anda da Sağlık Bakanlığımızın yayınlamış olduğu tedbirler kılavuzuna göre çalışmalarımızı yapıyoruz.

Yaşadığımız bu süreçte yapmış olduğunuz çalışmalar diğer eğitim kurumlarımızında istifade edebileceği bir örnek teşkil ediyor. Özellikle uzaktan eğitim ve önümüzdeki süreç ile ilgili düşüncelerinizi de öğrenmek isteriz.

Bu süreci öğretmen, veli ve öğrenci gözünden değerlendirmek bize doğru bir sonuç verir. Yaptığımız görüşmelerde öğrencilerin evde çok sıkıldıklarını, okulu özlediklerini, sokağa bile çıkamamanın vermiş olduğu rahatsızlıkla beraber çocukların bu süreçten daha fazla etkilendiğini müşahede ettik. Yine veliler hem teknoloji kullanımının acemiliğinden hem de evde öğretmen rolüne bürünmekten ve uzun bir süre evde bulunmalarından dolayı çocukların kontrolünde zorlandıklarını, yetemedikleri yerde okulumuz öğretmenlerini arayarak destek aldıklarını belirttiler. Tabi bu sürecin lokomotifi öğretmenlerin ortak görüşü ise uzaktan eğitimin yüz yüze eğitime göre daha zor olduğu yönündeydi. Çünkü ekran başındaki öğrenciyi uzaktan kontrol etmenin zorluğu, göz temasını ekrandan kurmanın yetersizliği, beden dilini yeteri kadar kullanamama ve duyguların aktarımında yaşanan zorluklar… Genellikle okul yöneticilerinden ve öğretmenlerden duyduklarımız uzaktan eğitim sürecinde birçok olumsuzluk yaşandığı ve uzaktan eğitimin zor olduğu, motivasyon düşüklüğü, kontrol zorluğu vs. şeklinde söylemler.

Evet, eğitim öğretim faaliyetlerinde okulun önemi büyüktür. Özellikle mekânlarında ruhunun olduğunu düşünüyoruz. Bilgiye artık her yerden ve her zaman ulaşma imkânımız var. Malûmat artık yerden alınabiliyor. Okulların ve öğretmenlerin rolü değişti. Artık öğretmenler bilgiyi aktaran değil rehber konumundadır. Satırdan ziyade sadırdan verilenin kalıcılığı daha fazladır. Bu nedenle okulun ve öğretmenin eğitim öğretimdeki rolleri ve önemi çok büyüktür ve bu işin lokomotifi öğretmenlerdir. Uzaktan eğitim hiçbir zaman yüz yüze eğitimin yerini tutmayacaktır. İnsan insanın gölgesinde yetişiyor. Çocukların akran öğrenmesine, yaşıtları ile birlikte oynamaya, duygularını paylaşmaya, problem çözmeyi öğrenmesi için insana ihtiyacı her zaman olacaktır.

Uzaktan eğitimle ilgili olumsuz söylemlerin doğruluk payı olmakla beraber bu durumu avantaja dönüştürebileceğimiz bir fırsat doğduğunu düşünüyoruz ve hatta düşünmekle kalmadık uygulamaya da başladık. Eğitim-öğretim faaliyetlerinin büyük bir bölümünün okul sınırlarında yapılmaya çalışılması aslında eğitim paydaşlarının hepsinin işini zorlaştırıyor bence. Zamandan ve mekândan bağımsız yapılabilecek çalışmalar planlanarak paydaşların en yüksek oranda katılımı sağlanabilir. Veli toplantıları, veli seminerleri, öğretmen toplantıları, etüt ya da telafi çalışmaları, proje ekiplerinin çalışmaları artık evlerde yapılabilecek ve Zarafet Okulları olarak bu konuda çalışmalarımızı hızlandırdık. Örneğin; başka bir ile gitmek zorunda olduğu için bir hafta derse katılamayacak olan bir öğrenci veya hasta olduğu için okula gelemeyecek olan bir öğrenci öğretmenin akıllı tahta ekranını ve sesini paylaşması ile evden bilgisayarını açarak okuldaki derse uzaktan katılabilecek ve herhangi bir eksiklik yaşanmayacak.

Yine çocuklarımızı ekranın zararlarından korumakla beraber, internetin karanlık sokaklarında gezmelerinin önüne geçmek, teknolojiyi müspet anlamda kullanmalarını sağlamak amacıyla doğru kullanımları sağlanabilir.

Önümüzdeki süreçte pandeminin seyrine göre farklı program planlamalarımızı hazırladık. Eğer normalleşirse telafi eğitimleri ile başlayıp daha sonra ara vermeden normal eğitimimize devam edeceğiz. Eğer pandemi devam ederse Bakanlığımızın emirleri doğrultusunda; ikili öğretim, ya da sınıfların ikiye bölünerek birer gün ara ile okula gelmeleri ya da 3 gün bir grupla diğer üç gün diğer grubla yüzyüze eğitim yapma ve eğitim-öğretim faaliyetlerinin bir bölümü uzaktan eğitim şeklinde hibrit dediğim model ile yapma gibi farklı alternatiflerimiz var. Şu anda her şey normal seyrinde devam edecekmiş gibi ana hazırlıklarımızı yapmakla beraber yukarıda saydığımız seçenekler ile ilgili hazırlıklarımızı da yapıyoruz. Her ne şartta, zamanda ve mekanda olursa olsun eğitim-öğretim faaliyetlerimiz devam edecektir.

Şu anda veliler çocukları için en uygun okulun hangisi olduğunu merak ediyor ve okul araştırıyor. Özellikle sizin de özel bir okul yöneticisi olmanız hasebi ile velilere okul tercihleri konusunda hangi tavsiyelerinizi ve son sözlerinizi alarak sohbetimizi sonlandıralım.

Ben buradan velilerimize teşekkür ederek başlamak istiyorum, çünkü ilkokul kayıtlarımız Haziran ayı sonu itibari ile doldu ve ortaokulda da dolmak üzere.

Velilerimizin öncelikle çocukları için nasıl bir eğitim kurumu ve eğitim programı istediklerini, ölçütlerini ve içeriğini belirlemesi gerekir. Unutmayalım ki marketten ilk önce elinde listesi olan çıkar.  Okullar arasında kıyas yaparak okul tercihi yapmak doğru bir tercih olmaz. Özellikle özel okul tercihi yapacak velilerimiz tercihlerinden dolayı ayrıca maddi bir bedel ödeyecekler.

Öncelikle okul tercihindeki birinci kriter ücret olmamalı. En az ücreti ödeyerek okul tercih edilmesi doğru tercih anlamına gelmez. Eğer kriter ücret ise devlet okullarımız bu işi ücretsiz yapıyor yani bedavası var ve en başarılı öğrencilerimizin de devlet okullarımızdan çıktığını hatırlatmak isterim.

Okullar ziyaret edilerek, listemizdeki kriterlerimizi ve önceliklerimizi en çok karşılayan okulu birinci sıraya yazmamız gerekir.

Çocuklarımız için en önemli kriter uygun ortamdır.  Çünkü kalp bulunduğu ortamın rengine boyanır. Öğrenilen ve öğretilen şeylerin yaşama dönüşmesi gerekir. Çocuklarımızın tüm yönleri ile eğitilmesi ve açlıklarının karşılanması gerektiğini unutmamamız gerekir. Çocuğumuzun akademik ihtiyaçları, manevi ihtiyaçları, yabancı dil ihtiyacı, spor, sanat vb. ihtiyaçları mutlaka belirlenmeli ve bu doğrultuda bir tercih yapılmalı. En iyi referans mümkünse o okulda öğrencisi bulunan başka bir velinin gözlemleridir, bu şekilde bir destek alınabilir. Taahhüt edilen ile yapılanların tutarlılığı, okulun hedefleri, özellikle pandemi sürecinde alınan tedbirler ve okulun bu konudaki olanakları müşahede edilmelidir.

2020-2021 Eğitim öğretim yılının ülkemiz, milletimiz için hayırlı bir şekilde en yakın zamanda başlamasını ve tamamlanmasını niyaz ederken, bir bilenin, Âlimin sözleri ile sohbetimizi tamamlamak istiyorum: “Bir anne babanın evladına bırakabileceği en güzel miras sağlam bir şahsiyet ve karakterdir. Çocuklarımız bizlere verilmiş İlahi bir emanettir.”

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Annelere kahvaltı
Üniversitede kayıt telaşı
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
İngilizce alışveriş yaptılar
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Eğitimciler iftar’da buluştu
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
British Town ile çağı yakala
Meslek tanıtım günleri başladı
6 Lise sınavla alacak
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
Hem birinci hem bilinçli okul!
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Artık halka hizmet edecek
Ücretsiz Özel Okul
Karatede şampiyon Kosova
Kitap okuma evi açıldı
Eğitime ‘Akademik Lise’
Öğrenciler başkanını seçti
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Sokak hayvanlarını unutmadılar
İlmeklerle köprü ördüler
Birey VIP açılıyor
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Yerli malını tercih edelim
75.Yıl örnek oldu
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
 Atölyeler sınıfa taşındı
Kosova yine galip
Elit öğrencileri kamp yaptı
Müzik kursu kayıtları başladı
BİREBİR+PLUS VIP Eğitimin artısı
Çocuklar sanatla buluşuyor
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Tekli eğitime geçiliyor
18 Eylül’e hazırız
Çocuklar da haklarını bilmeli
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Sınav stresine tiyatro molası
Okulda mescit açıldı
Şehidimizin adı yaşatılsın
Hepsi kapatılıyor
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Kardeşlerini unutmadılar
DOĞA’dan sınav taktikleri
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
İnegöl’e Üniversite yok
Küçükçalık Adliyede
Okullar eğitime hazır
Mesleki Liseleri buluştu
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Türkiye dereceleriyle döndüler
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Öğrenciler başkanlarını seçti
GELECEĞİ İNŞA EDEN BELEDİYE
Masalları oynadılar
Üstad, şiirleriyle anıldı
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Satrançta çifte kupa
Kosova’da Kızılay haftası
ÖSYM'den skandal hata
Vehbi Koç okuyor
İHMED’den kitap hediyesi
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Potada Şampiyon Kosova
Okullara el uzatıyorlar
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Okyanus bursuna yoğun talep
Öğrencilere burs veriyorlar
Kuş evlerinden mahalle kurdular
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Kosova Koleji Başkanını seçti
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Kodla İnegöl
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Satranç şöleni başladı
Geleceğiniz Güven’de
Bir okul gelir her şey değişir
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Zamanı yönetmeyi öğrenin
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Yaşları küçük marifetleri büyük
Zorbalığa fırsat vermeyelim
‘Benimle Okur Musun?
İnegöl’ün tek okul festivali
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Bu okulda tamirci yetişiyor
Elit mezunlar buluştu
Elit Grup’tan örnek proje
Toplu istifa
Mutlu çocukların okulu
Alacakaranlıkta eğitim
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Büyüklerini unutmadılar
23 Nisan coşkusu başladı
Okullarda yeni dönem!
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
GELECEĞİNE GÜLÜMSEMEYE HAZIR MISIN?
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Birey Okulları’nda aşure günü
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Elit sınava koştular
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
OKYANUS'TA EĞİTİM
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Her okula Polis
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Bir okul gelir her şey değişir
Bursa’yı Birey temsil edecek
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Karne hediyesi fidan
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Altunkalp anneleri unutmadı
TEOG sonuçları açıklandı
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Gazipaşa’da bilim şenliği
Üç dilli okuma bayramı
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Yarışarak Öğrendiler
Okyanus’a taze kan
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Hayatı öğreniyorlar
FETÖ okulu milletin oldu
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Derse maskeyle girdiler
Mesleki eğitime yöneldiler
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Kosova’da kitap günleri
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
DYNED kullananlara ödül
Kosova Kolejinde Tıp Bayramı
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
İnegöl'de bir ilk
Eğitime yeni özel okul
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
İslam İlmihali hediye geldi
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Basına teşekkür etkinliği
Ordumuza miniklerden destek
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Öğrenciler Başkanı seçtiler
14 kupayla ziyarete geldiler
Oynayarak öğrendiler
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Eğitimde ‘güven’
Öğrencilerin projeleri sergilendi
KARNE SEVİNCİ
Altın nesil'de kutlama
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Kosova’da tiyatro coşkusu
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Yılın çevreci okulu seçildi
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Okula başladılar
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Okullar hazırlanıyor
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Ev ödevi zarar veriyor
Külliyede spor şenliği
Masal kahramanları canlandı
Gazeteciliği öğrendiler
Kuranı elleriyle okuyacak
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Eğitime yeni okul
Bez çanta dikiyorlar
Tematik Lise İtalya’da
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Potanın Şampiyonu Kosova
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Öğrencilere yasak
Eğitimde iş birliği
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
Elit Grup Okulları açıldı
Altın Nesil’de matematik coşkusu
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Çeyrek asırlık buluşma
Annelerine mektup gönderdiler
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Okullara personel alınacak
Bursa’da ‘İZKAL’dı
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Dumlupınar'da bilim şöleni
Öğrenciler ödüllendirildi
İlk karne heyecanı
Okyanus başarıyı kutladı
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Okuma-yazma günü kutlandı
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Naire Çikayeva anısına iftar
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Birey standına yoğun ilgi
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Güven’den anlamlı ziyaret
Keyifli eğitime hazır olun
Eğitime  “Kalite” desteği
Cumalıkızık’ı gezdiler
İlkadım’da karne heyecanı
İNESMEK kurs kayıtları başladı
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
BİLDİM’den büyük başarı
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Türkiye birincisi ödüllendirildi
Kosova'da Bilim Şenliği
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Adı üstünde ‘Kalite’
Nakil başvuruları başladı
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
‘Kalite’yle kazandılar
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Kantinler denetimden geçti
İnegöl sıralamada yok
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro