MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

Okul ile eğitim her dönemde birlikte anılmıştır. Ama yaşamış olduğumuz koronavirüs süreci eğitimde farklı düşünce akımlarının tezleri hakkında bizleri düşünmeye sevk etti. Örneğin; “okulsuz toplum”, “uzaktan eğitim”, “öğretmensiz eğitim” “alternatif okullar”… gibi. Özellikle koronavirüs sürecinde okulların kapatılarak eğitimin uzaktan devam ettiği bu süreçte toplumumuzun eğitime verdiği değeri, eğitimde teknoloji kullanımına sağır oluşumuzu, başımıza gelebilecek felaketlere karşı tecrübe bakımından nasipsiz oluşumuzu, acil durum yönetim tepkilerimizi ve okulların eğitimdeki rolleri, eğitimin geleceği ve okulların açılması ile beraber alınacak tedbirleri Özel Zarafet Okulları Müdürü Göksoy DOĞAN ile sohbet havasında konuştuk ve eğitime, okula, öğretmene, öğrenciye ve veliye itibar kazandırarak eğitimin geleceğine dair ümitvar bir mesajla bitirdik sohbeti. Buyurun…


Zarif bir eğitim

 

ZARAFET OKULLARININ İSTİKRARI İKRARINDAN GELMEKTEDİR…

Zarafet Okulları küçük ve emin adımlarla ilerleyerek beş yıl gibi kısa bir sürede birçok farklı kulvarda başarılar elde etti ve İnegöl halkının da teveccühünü kazandı. Öncelikle Zarafet Okullarının bu zorlu süreçteki istikrarının kaynağını ve başarıya nasıl ulaştığını sorarak sohbete başlamak isteriz…

Zarafet Okulları eğitim yolculuğuna başlamadan önce yetiştirmek istediği insan tipinin özelliklerini ortaya koyarak bir eğitim programı, modeli ve bu programı uygulayabilecek öğretmen kadrolarını oluşturarak yola çıktı.  Bu yolculukta yer alan yol arkadaşları yani veli, öğrenci, öğretmen ve okul yönetimi için bir amaç ve amel birlikteliği oluşturarak zamanın vacibini hep beraber yerine getirme gayreti içinde oldu. Mesela; koronavirüs salgınından dolayı okulların kapatıldığı bu süreçte hızlı kararlar alıp, var olan teknolojik altyapımızı uzaktan eğitime entegre ederek, veli-öğretmen ve öğrenci eğitim ve organizasyonunu hızlı bir şekilde yaptık. Tüm paydaşlarımızın sağlığını önceledik ve eğitim hizmetlerinin mekândan ve zamandan bağımsız olarak aksamadan devam etmesini sağladık, yani  “zamanın vacibini” yerine getirerek bu süreci en iyi şekilde yönetmiş olduk.

Belirlemiş olduğumuz amaç doğrultusunda önce feda etmeyi göze alan bir yönetim ile başlamamız tüm paydaşlarımızı rahatlattı. “Fedakâr” diyoruz, bakın önce “feda” sonra “kâr” geliyor. Feda etmeden “kâr” edilmez. Zarafet Okulları kâr amaçlı bir kurum değildir, kâr ortağı da ve kâr hedefi de yoktur. Önce feda etmeyi göze alarak başladık.

İstikrarımızın kaynağını sordunuz. Zarafet okullarının istikrarı ikrarından gelmektedir. Eğitime başladığımız ilk günden bugüne kadar velilerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize yapmak istediklerimizi çok iyi anlattık. Yapamayacağımız hiçbir şeyi taahhüt etmedik ve taahhüt ettiklerimizi elhamdülillah yerine getirdik. Öğrencilerimizi her alanda başarılı kılacak bir eğitim programı hazırladık. İnsan sadece etten ve kemikten ibaret bir varlık değildir. Öğrencilerimizin ruhuna da hitap edebilen, kalbini hayra yönlendirecek bir eğitim programı… Her şeyi net ve açık bir şekilde muhataplarımız ile paylaştık. Bugüne kadar hiç kâr amacı gütmedik ve maliyetler dışında bir ücret talep etmedik. Paranın mutlaka telafisi olur, fakat eğitimin telafisi olmaz. Velilerimiz ile amaç ve amel birliği olmadan başarılı olamayacağımızı paylaştık ve sizden bize veli bizden size okul olacaksa bu yola birlikte çıkalım, siz aile rolünüzü bizde okul rolümüzü oynayalım, kimse birbirinin rolünü çalmasın veya rolünü birbirine yıkmasın dedik.  Anaokulu ve ilkokulda öğrencilerimizi şartsız kabul ettik. Engelli olduğu için dezavantajlı olan çocuklarımıza kapılarımızı sonuna kadar açarak onların gönüllerini kazandık ve en önemlisi dualarını aldık. Bu bizim için büyük bir bereket oldu. Buradaki bereket; sayı çokluğu ya da maddi gelir anlamında değil. Eğitim alanındaki başarılarımız ve paydaşlar arasındaki uyum anlamında.

Robotik-Kodlama alanında Teknofest için hazırladığımız projemiz elemelerden geçerek kabul gördü.

Türkiye genelinde 402 okulun katıldığı ROOT-2020 Robotik-Kodlama yarışmasında 10. olarak finallere katılma hakkını kazandık.

Yine Türkiye genelinde düzenlenen sıfır atık ve geri dönüşüm yarışmasında yüzlerce okul arasında 1. olarak okulumuza teleskop ödülü kazandırdık.

İki yıldır ilçemizde hizmet veren Şehit Fevzi Başaran Proje İmam Hatip Ortaokulu sınavlarına giren öğrencilerimiz %100 başarı ile göğsümüzü kabarttı.

İlk defa devlet bursluluk ve parasız yatılılık sınavına giren 5. Sınıf öğrencilerimizin tamamı bu bursluluk kazanarak büyük başarı elde ettiler, fakat özel okulda okudukları için bu bursu alamamalarına rağmen eğitimlerini okulumuzda devam ettirmeye karar verdiler.

Öğrencilerimizin şahsiyet, karakter, ahlâk ve manevi eğitimleri de bizim eğitim programımızın önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Hem akıllı hem de ahlâklı şahsiyetler olarak yetişebilmeleri için değerler eğitimi ve  Kur’ an-ı Kerim eğitimleri uzman kadrolar tarafından verilmektedir. Sadece öğretmekle yetinmiyor, çocuklarımızın öğrendikleri ile amel etmelerini sağlayacak ortamlar, programlar hazırlıyoruz.

Yine okullar arası satranç  ve akıl oyunları yarışmalarında elde ettiğimiz başarılar ile, yüzme, okçuluk, karate, jimnastik, masa tenisi vb. farklı spor branşları ile okulumuzda öğrencilerimizin her yönü ile donanımlı bir şekilde yetişmeleri için önce feda ediyoruz inşallah daha sonra millet olarak, ülke olarak kâr edeceğiz.

Özetle; eğitim programımızı akademik anlamda, manevi anlamda, yabancı dil alanında, sosyal, sportif ve sanatsal anlamda bir bütün olarak planlıyor ve birini diğerine tercih etmiyoruz.

Malum koronavirüs sürecinden dünya genelinde tüm ülkeler ve tüm sektörler ciddi bir şekilde etkilendi. Okullar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler bu süreçte zorlandılar. Zarafet okulları olarak bu süreçte eğitim-öğretim faaliyetlerini uzaktan eğitim ile nasıl yönettiniz?

Evet, öncelikle bu süreçte covid-19 nedeni ile hayatını kaybedenlere Allah’ tan rahmet yakınlarına da sabırlar diliyoruz. Hasta olan vatandaşlarımızın da tez zamanda sağlıklarına kavuşarak aramıza dönmelerini niyaz ediyoruz.

Bu süreçte önce insan sağlığı diyerek planlamalarımızı yaptık. Okul Rehberlik Servisimiz hazırladığı görseller, mesajlar ve uzaktan canlı rehberlik hizmeti ile öğrencilerimize bireysel ve grup rehberliği hizmeti verdi. Öğrencilerimizin hem endişelerini giderdi hem de devamlılıklarını sağladı.

Öğretmenlerimize bilgisayar, internet ve program desteği verildi. Uzaktan Eğitim Danışma Birimi oluşturularak tüm gün telefonla, uzaktan bağlantı ile öğretmen, öğrenci ve velilerimize teknik destek sağlanarak katılımları aksamadan sağlandı.  

Sürecin ilk haftasında velilerimize ve öğretmenlerimize uzaktan eğitim sürecinde kullanacağımız programlar ile ilgili hazırladığımız kılavuz videolarımızı whatsapp üzerinden gönderdik. Daha sonra her kademe düzeyinde belirlediğimiz Adobe Connect, Microsoft Teams ve Zoom programları ile okuldaymış gibi hazırlanan haftalık ders programları uygulandı ve okulların tatile girdiği 19 Haziran tarihine kadar eğitim-öğretim faaliyetlerimiz aralıksız olarak devam etti.

Süreç içerisinde online sınavlar, hem öğrencilerimize hem de velilerimize yönelik online yarışmalar yapıldı. Okul döneminde yapılan kazanım değerlendirme sınavları bu süreçte de uzaktan eğitim ile yapıldı. Yılsonuna kadar yapılması planlanan ve müfredatımıza aldığımız tüm kazanımlar, konular yüksek bir katılım ile işlendi ve başarı ile tamamlandı.

Okulların açılacağı tarih ile ilgili bakanlığın farklı açıklamaları oluyor. Bu durumda veliler birçok konuda endişe duyuyor. Örneğin; okullar açılırsa çocukların güvenliği nasıl sağlanacak? Ne gibi tedbirler alınacak? Ya da okulların açılışı ertelenirse okul ücretleri ile ilgili nasıl bir politika izlenecek?

Evet bu sorular şu anda kayıt yenileyen ve yeni kayıt yaptıran birçok velimiz tarafından bize de soruluyor. Okulumuz bu sürecin başında okulda eğitim öğretim faaliyetleri yapılmadığı için genel giderlerden oluşan tasarrufu velilerimize iade etmiştir. Taksitli ödeme yapan velilerimizin de belirlenen oranda eksik ödeme yapmaları sağlanmıştır.

Bakanlığımızın emirleri doğrultusunda yine uzaktan eğitim şeklinde bir sonuç çıkarsa kurum olarak daha önce yaptığımız gibi gereken fedakârlığı yaparak bu süreçte öğretmenlerimizi ve velilerimizi mağdur etmeyiz inşallah.

Süreçte en önemli kaynak Sağlık Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızdır. Okulların ne zaman açılacağına ne zaman kapanacağına Sağlık Bakanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda Milli eğitim Bakanlığımız karar veriyor ve biz Zarafet Okulları olarak tüm hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Bakanlığımızın açıklamaları doğrultusunda 17 Ağustos 2020 tarihinde okulumuz tüm tedbirleri alarak güvenli bir şekilde 5 haftalık telafi eğitimlerine başlayacak ve devamında ara vermeden yeni eğitim öğretim yılının programını uygulayacaktır.

Sağlık Bakanlığımız Bilimsel Danışma Kurulunca hazırlanan "Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberini” yayınladı. Bu çalışma rehberi doğrultusunda tüm tedbirler okulumuz tarafından alındı. Bu tedbirler doğrultusunda;

- Kovid-19'dan sorumlu bir okul yöneticisi görevlendirdik.

- Eğitim faaliyetine başlamadan önce okul binasının genel temizliği su ve deterjanla yapıldı ve sıklıkla yapılmaya devam edecek.

- Okulumuzda temassız ateş ölçer, maske, sıvı sabun ve el antiseptiği veya en az yüzde 70 alkol içeren kolonya bulunduracağız. Kullanılmış maskeler için kapaklı çöp kutuları temin edildi.

Okulumuz beyaz bayrak ve beslenme dostu sertifikalı bir okuldur. Bu süreçten önce de temizlik ve hijyen konusunda olağan üstü bir hassasiyet gösteriyorduk. Şu anda da Sağlık Bakanlığımızın yayınlamış olduğu tedbirler kılavuzuna göre çalışmalarımızı yapıyoruz.

Yaşadığımız bu süreçte yapmış olduğunuz çalışmalar diğer eğitim kurumlarımızında istifade edebileceği bir örnek teşkil ediyor. Özellikle uzaktan eğitim ve önümüzdeki süreç ile ilgili düşüncelerinizi de öğrenmek isteriz.

Bu süreci öğretmen, veli ve öğrenci gözünden değerlendirmek bize doğru bir sonuç verir. Yaptığımız görüşmelerde öğrencilerin evde çok sıkıldıklarını, okulu özlediklerini, sokağa bile çıkamamanın vermiş olduğu rahatsızlıkla beraber çocukların bu süreçten daha fazla etkilendiğini müşahede ettik. Yine veliler hem teknoloji kullanımının acemiliğinden hem de evde öğretmen rolüne bürünmekten ve uzun bir süre evde bulunmalarından dolayı çocukların kontrolünde zorlandıklarını, yetemedikleri yerde okulumuz öğretmenlerini arayarak destek aldıklarını belirttiler. Tabi bu sürecin lokomotifi öğretmenlerin ortak görüşü ise uzaktan eğitimin yüz yüze eğitime göre daha zor olduğu yönündeydi. Çünkü ekran başındaki öğrenciyi uzaktan kontrol etmenin zorluğu, göz temasını ekrandan kurmanın yetersizliği, beden dilini yeteri kadar kullanamama ve duyguların aktarımında yaşanan zorluklar… Genellikle okul yöneticilerinden ve öğretmenlerden duyduklarımız uzaktan eğitim sürecinde birçok olumsuzluk yaşandığı ve uzaktan eğitimin zor olduğu, motivasyon düşüklüğü, kontrol zorluğu vs. şeklinde söylemler.

Evet, eğitim öğretim faaliyetlerinde okulun önemi büyüktür. Özellikle mekânlarında ruhunun olduğunu düşünüyoruz. Bilgiye artık her yerden ve her zaman ulaşma imkânımız var. Malûmat artık yerden alınabiliyor. Okulların ve öğretmenlerin rolü değişti. Artık öğretmenler bilgiyi aktaran değil rehber konumundadır. Satırdan ziyade sadırdan verilenin kalıcılığı daha fazladır. Bu nedenle okulun ve öğretmenin eğitim öğretimdeki rolleri ve önemi çok büyüktür ve bu işin lokomotifi öğretmenlerdir. Uzaktan eğitim hiçbir zaman yüz yüze eğitimin yerini tutmayacaktır. İnsan insanın gölgesinde yetişiyor. Çocukların akran öğrenmesine, yaşıtları ile birlikte oynamaya, duygularını paylaşmaya, problem çözmeyi öğrenmesi için insana ihtiyacı her zaman olacaktır.

Uzaktan eğitimle ilgili olumsuz söylemlerin doğruluk payı olmakla beraber bu durumu avantaja dönüştürebileceğimiz bir fırsat doğduğunu düşünüyoruz ve hatta düşünmekle kalmadık uygulamaya da başladık. Eğitim-öğretim faaliyetlerinin büyük bir bölümünün okul sınırlarında yapılmaya çalışılması aslında eğitim paydaşlarının hepsinin işini zorlaştırıyor bence. Zamandan ve mekândan bağımsız yapılabilecek çalışmalar planlanarak paydaşların en yüksek oranda katılımı sağlanabilir. Veli toplantıları, veli seminerleri, öğretmen toplantıları, etüt ya da telafi çalışmaları, proje ekiplerinin çalışmaları artık evlerde yapılabilecek ve Zarafet Okulları olarak bu konuda çalışmalarımızı hızlandırdık. Örneğin; başka bir ile gitmek zorunda olduğu için bir hafta derse katılamayacak olan bir öğrenci veya hasta olduğu için okula gelemeyecek olan bir öğrenci öğretmenin akıllı tahta ekranını ve sesini paylaşması ile evden bilgisayarını açarak okuldaki derse uzaktan katılabilecek ve herhangi bir eksiklik yaşanmayacak.

Yine çocuklarımızı ekranın zararlarından korumakla beraber, internetin karanlık sokaklarında gezmelerinin önüne geçmek, teknolojiyi müspet anlamda kullanmalarını sağlamak amacıyla doğru kullanımları sağlanabilir.

Önümüzdeki süreçte pandeminin seyrine göre farklı program planlamalarımızı hazırladık. Eğer normalleşirse telafi eğitimleri ile başlayıp daha sonra ara vermeden normal eğitimimize devam edeceğiz. Eğer pandemi devam ederse Bakanlığımızın emirleri doğrultusunda; ikili öğretim, ya da sınıfların ikiye bölünerek birer gün ara ile okula gelmeleri ya da 3 gün bir grupla diğer üç gün diğer grubla yüzyüze eğitim yapma ve eğitim-öğretim faaliyetlerinin bir bölümü uzaktan eğitim şeklinde hibrit dediğim model ile yapma gibi farklı alternatiflerimiz var. Şu anda her şey normal seyrinde devam edecekmiş gibi ana hazırlıklarımızı yapmakla beraber yukarıda saydığımız seçenekler ile ilgili hazırlıklarımızı da yapıyoruz. Her ne şartta, zamanda ve mekanda olursa olsun eğitim-öğretim faaliyetlerimiz devam edecektir.

Şu anda veliler çocukları için en uygun okulun hangisi olduğunu merak ediyor ve okul araştırıyor. Özellikle sizin de özel bir okul yöneticisi olmanız hasebi ile velilere okul tercihleri konusunda hangi tavsiyelerinizi ve son sözlerinizi alarak sohbetimizi sonlandıralım.

Ben buradan velilerimize teşekkür ederek başlamak istiyorum, çünkü ilkokul kayıtlarımız Haziran ayı sonu itibari ile doldu ve ortaokulda da dolmak üzere.

Velilerimizin öncelikle çocukları için nasıl bir eğitim kurumu ve eğitim programı istediklerini, ölçütlerini ve içeriğini belirlemesi gerekir. Unutmayalım ki marketten ilk önce elinde listesi olan çıkar.  Okullar arasında kıyas yaparak okul tercihi yapmak doğru bir tercih olmaz. Özellikle özel okul tercihi yapacak velilerimiz tercihlerinden dolayı ayrıca maddi bir bedel ödeyecekler.

Öncelikle okul tercihindeki birinci kriter ücret olmamalı. En az ücreti ödeyerek okul tercih edilmesi doğru tercih anlamına gelmez. Eğer kriter ücret ise devlet okullarımız bu işi ücretsiz yapıyor yani bedavası var ve en başarılı öğrencilerimizin de devlet okullarımızdan çıktığını hatırlatmak isterim.

Okullar ziyaret edilerek, listemizdeki kriterlerimizi ve önceliklerimizi en çok karşılayan okulu birinci sıraya yazmamız gerekir.

Çocuklarımız için en önemli kriter uygun ortamdır.  Çünkü kalp bulunduğu ortamın rengine boyanır. Öğrenilen ve öğretilen şeylerin yaşama dönüşmesi gerekir. Çocuklarımızın tüm yönleri ile eğitilmesi ve açlıklarının karşılanması gerektiğini unutmamamız gerekir. Çocuğumuzun akademik ihtiyaçları, manevi ihtiyaçları, yabancı dil ihtiyacı, spor, sanat vb. ihtiyaçları mutlaka belirlenmeli ve bu doğrultuda bir tercih yapılmalı. En iyi referans mümkünse o okulda öğrencisi bulunan başka bir velinin gözlemleridir, bu şekilde bir destek alınabilir. Taahhüt edilen ile yapılanların tutarlılığı, okulun hedefleri, özellikle pandemi sürecinde alınan tedbirler ve okulun bu konudaki olanakları müşahede edilmelidir.

2020-2021 Eğitim öğretim yılının ülkemiz, milletimiz için hayırlı bir şekilde en yakın zamanda başlamasını ve tamamlanmasını niyaz ederken, bir bilenin, Âlimin sözleri ile sohbetimizi tamamlamak istiyorum: “Bir anne babanın evladına bırakabileceği en güzel miras sağlam bir şahsiyet ve karakterdir. Çocuklarımız bizlere verilmiş İlahi bir emanettir.”

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Kuş evlerinden mahalle kurdular
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Üç dilli okuma bayramı
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
23 Nisan coşkusu başladı
Elit Grup Okulları açıldı
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Naire Çikayeva anısına iftar
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Kosova yine galip
14 kupayla ziyarete geldiler
İnegöl’e Üniversite yok
Mesleki eğitime yöneldiler
Annelerine mektup gönderdiler
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Elit Grup’tan örnek proje
Yerli malını tercih edelim
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Gazipaşa’da bilim şenliği
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Yaşları küçük marifetleri büyük
Kosova’da İngilizce yarıştılar
İlmeklerle köprü ördüler
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Nakil başvuruları başladı
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Artık halka hizmet edecek
BİREBİR+PLUS VIP Eğitimin artısı
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Kosova'da Bilim Şenliği
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Birey VIP açılıyor
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Öğrenciler ödüllendirildi
Okula başladılar
İlk karne heyecanı
Kosova’da Kızılay haftası
Potanın Şampiyonu Kosova
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Okyanus’a taze kan
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Meslek tanıtım günleri başladı
Altın Nesil Okulları DOSTUM ’da
Okullara personel alınacak
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Eğitime yeni okul
Bez çanta dikiyorlar
Toplu istifa
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
DYNED kullananlara ödül
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Dumlupınar'da bilim şöleni
Kosova’da kitap günleri
Öğrenciler Başkanı seçtiler
İnegöl'de bir ilk
ÖSYM'den skandal hata
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Kosova Kolejinde Tıp Bayramı
Okuma-yazma günü kutlandı
Çeyrek asırlık buluşma
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Öğrencilere yasak
FETÖ okulu milletin oldu
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Kardeşlerini unutmadılar
‘Kalite’yle kazandılar
Türkiye dereceleriyle döndüler
Masal kahramanları canlandı
Kosova Koleji Başkanını seçti
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Elit sınava koştular
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Bursa’da ‘İZKAL’dı
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
İnegöl sıralamada yok
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
İZKAL’de bilim rüzgârı
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Vehbi Koç okuyor
Mesleki Liseleri buluştu
DOĞA’dan sınav taktikleri
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Büyüklerini unutmadılar
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Okullar eğitime hazır
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Keyifli eğitime hazır olun
Cumalıkızık’ı gezdiler
BİLDİM’den büyük başarı
British Town ile çağı yakala
Öğrencilere burs veriyorlar
Birey Okulları’nda aşure günü
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Eğitime  “Kalite” desteği
Meslekler fuarı açıldı
Eğitime ‘Akademik Lise’
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
KARNE SEVİNCİ
Basına teşekkür etkinliği
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Eğitimde iş birliği
Küçükçalık Adliyede
Külliyede spor şenliği
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Kitap okuma evi açıldı
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Yılın çevreci okulu seçildi
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
İHMED’den kitap hediyesi
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Okullar hazırlanıyor
Zamanı yönetmeyi öğrenin
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Öğrenciler başkanını seçti
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Masalları oynadılar
Müzik kursu kayıtları başladı
Okulda mescit açıldı
GELECEĞİ İNŞA EDEN BELEDİYE
Tematik Lise İtalya’da
Eğitimciler iftar’da buluştu
İslam İlmihali hediye geldi
Ücretsiz Özel Okul
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Altın nesil'de kutlama
GELECEĞİNE GÜLÜMSEMEYE HAZIR MISIN?
Alacakaranlıkta eğitim
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Okyanus bursuna yoğun talep
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Şehidimizin adı yaşatılsın
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
18 Eylül’e hazırız
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Altunkalp anneleri unutmadı
Haftanın Matematikçilerini seçti
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
İngilizce alışveriş yaptılar
Hayatı öğreniyorlar
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Elit mezunlar buluştu
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Türkiye birincisi ödüllendirildi
Bir okul gelir her şey değişir
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Gazipaşa sergide
Ev ödevi zarar veriyor
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
Mutlu çocukların okulu
Hepsi kapatılıyor
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
TEOG sonuçları açıklandı
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Hem birinci hem bilinçli okul!
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Zarif bir eğitim
Çocuklar sanatla buluşuyor
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Oynayarak öğrendiler
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Ordumuza miniklerden destek
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Disleksiyi konuştular
Okyanus başarıyı kutladı
İnegöl Lisesi yaşatılsın
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Eğitime yeni özel okul
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Derse maskeyle girdiler
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
 Atölyeler sınıfa taşındı
Kosova’da tiyatro coşkusu
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Bursa’yı Birey temsil edecek
Üniversitede kayıt telaşı
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
75.Yıl örnek oldu
Yarışarak Öğrendiler
Bu okulda tamirci yetişiyor
Bilgi yarışmasında 1. oldular
‘Benimle Okur Musun?
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Satranç şöleni başladı
Potada Şampiyon Kosova
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Karatede şampiyon Kosova
Karne hediyesi fidan
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Gazeteciliği öğrendiler
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
BİLDİM’de ingilizce festıvali
İnegöl’ün tek okul festivali
Geleceğiniz Güven’de
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Adı üstünde ‘Kalite’
OKYANUS'TA EĞİTİM
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Eğitimde ‘güven’
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Kantinler denetimden geçti
Üstad, şiirleriyle anıldı
Öğrenciler başkanlarını seçti
Okullarda yeni dönem!
6 Lise sınavla alacak
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Tekli eğitime geçiliyor
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu