MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

Deha Kids Kreş ve Anaokulu Kurucu Müdürü Serap Alicik, İnegöl’de Eğitim Bülteni’nde yabancı dilden, satranca, fen ve doğa etkinliklerinden dansa kadar yapılan faaliyetler ve eğitim hakkında bilgiler verdi.


Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor

DEHA KİDS

Okulumuz 2014-2015 Eğitim Öğretim sezonunda 2-6 yaş arası okul öncesi öğrencilerine hizmet vermeye başlamıştır. 3 yıldır yenilikçi ve çağdaş eğitim anlayışı ile ilçemizde hizmet vermektedir.  8 okul öncesi,8 Yardımcı Eğitmeni, 3 yabancı uyruklu İngilizce Öğretmeni,1 Montessory Öğretmeni,1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni, 1 Ekoloji Öğretmeni, 1 Satranç Öğretmeni,1 Dans Öğretmeni, 3 idarecisi ve 5 yardımcı personeli ile İnegöl’e hizmet vermekte olan ve Anaokulu okulu konseptinde yapılmış olan tek okul öncesi kurumudur.

ÖZGÜVENİ TAM ÇOCUKLAR

Okul öncesi dönem beyin gelişiminin ve sinaptik bağlantıların kurulma oranının en yoğun ve hızlı yaşandığı dönemdir. Beyin gelişimi çocuğun bilişsel, dil, motor, sosyal ve duygusal gelişimi için güçlü bir zemin oluşturur. Bu nedenle çocuklar özellikle okul öncesi dönem olarak adlandırılan yaşamın ilk altı yılında çok hızlı büyürler ve bu gelişim alanlarında şaşırtıcı bir hızla yetkinleşirler. Böylece çocuğun kendi potansiyelini gerçekleştirmesinin ve toplumun üretken bir bireyi olabilmesinin yolu açılmış olur.

Beyin okul öncesi dönem boyunca hızlı geliştiği için bu dönem, beynin çevresel etkilere en açık olduğu dönemdir. Bu kapsamda çevre, çocuğun gelişimini ve öğrenme motivasyonunu derinden etkiler. Dolayısıyla, çocuğun ne kadar keşfedebileceği, neler öğrenebileceği ve hangi hızla öğrenebileceği çocuğun çevresinin ne kadar destekleyici olduğuyla ve çocuğa ne gibi olanaklar sunulduğuyla yakından ilişkilidir. Çocuğun sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi, gelişebilmesi ve öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirebilmesi için nitelikli bilişsel uyarıcıların, zengin dil etkileşimlerinin, olumlu sosyal ve duygusal deneyimlerin çocuğa sunulduğu ve çocuğun bağımsızlığının desteklendiği bir çevrenin yaratılmasına ihtiyaç vardır. Bu ise ancak sağlıklı bir aile ortamı ve nitelikli bir okul öncesi eğitim ile mümkündür.

DEHA Okullarının vizyonu kendisini ifade edebilen, özgüveni tam çocuklar yetiştirmek;  Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, topluma milli ve insani değerleri sunmak, farklılıklara saygıyı yaygınlaştırmak, ülkemizde okul öncesi eğitim alanında güvenilir, saygın, bilimsel temellere dayalı eğitim süreçleri yaygınlaştırmaktır.  Misyonumuz ise çocuklarımızın geleceğe ilk adımları olan Okul Öncesi Eğitimlerinde öncü olmaktır’

MONTESSORİ DEHA KIDS’DE’

Montessori Programı da anaokullarında uygulanan eğitim programlarından biridir. Montessori programının eğitim felsefesi nedir? Montessori eğitimin belirli ilkeleri vardır, bu ilkelerin en önemlileri şunlardır: Montessori eğitimi, her çocuğun öğrenmeye karşı olan eğiliminin aynı seviyede olduğunu farz eder ve asla bir çocuğu diğer bir çocukla kıyaslamaz. Çocuklar arasındaki dil, din, ırk gibi farkların öğrenmelerine etkisi olmadığını düşünür. Kültürel farklılıklara saygı gösterir ve programda bu farklılıklar doğrultusunda değişiklikler yapılması gerektiğine inanır.

Montessori eğitiminde oyun ortamı çok önemlidir, çünkü çocuklar oyunu sadece vakit geçirmek ya da eğlenmek için oynamaz, oyun esnasında dünyayı ve yaşadıkları çevreyi keşfederler. Bu nedenle sınıf ortamı çocuğun oyun oynaması için en elverişli koşullara sahip olmalıdır ve sınıfta tehlike olasılığı minimum hale getirilmelidir.

Montessori Materyalleri çocuğa dünyayı keşfetmek için fırsatlar sunar. Bunu nasıl gerçekleştirir derseniz; materyaller çocuğun kullanabileceği boyutlarda ve güvenlikte dizayn edilmiştir. Ayrıca gerçekçi özelliklere ve yaratıcılığa da büyük önem verilmiştir. Materyaller bu özellikleri nedeniyle günümüzde oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Aslında bir çok aile bu materyalleri kullanıyor olmasına karşın bu materyallerin Montessori Materyali olduğunun farkında değil.

Bu materyal ile oynayan çocuğun mavi parçaları mavi kutuya, sarı parçaları sarı kutuya, yeşil parçaları yeşil kutuya, kırmızı parçaları kırmıza kutuya koyması hedeflenir. Böylece çocuğun “eşleştirme” kavramını öğrenmesi sağlanır.

Gerekli eğitim programlarını ve materyalleri takip eden aileler bu programı evde çocuklarına uygulayabilirler, ancak çocuk için en gerekli şeyi yani sosyal ortamı ev içinde oluşturamazlar, okulda çocuklar kendi yaşıtları ile beraber olma fırsatını bulur ve sosyalleşirler.

Montessori programını uygulayabilmek için okul bünyesinde Montessori programını özümsemiş eğitimciler bulunması gereklidir. Türkiye’de ne yazık ki bu eğitimi almış öğretmenler bulmak oldukça zor, bu nedenle yurt dışından programın eğitimini almış eğitmenleri Türkiye’ye getirmek gerekiyor. Fakat bunu gerçekleştirebilen çok sayıda anaokulu yok, bu nedenle ülkemizde Montessori eğitimi fazla yaygın değil.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Kurumumuzda 3 yabancı öğretmen eşliğinde dünya dil port folyosu kapsamında İngilizce eğitimi verilmektedir. Eğitim süreçlerimizde görsel, işitsel araçlar aktif kullanılmaktadır. Anasınıfı bölümlerimizde bir yabancı bir Türk olmak üzere tam gün çift öğretmen eğitimi verilmesi zorunludur. Dil, tüm zihinsel süreçlerimizle ayrılmaz bir şekilde iç içe geçmiştir. Düşünmek, hatırlamak, kavramak, dikkatini yöneltmek, algılamak vb. tüm zihinsel faaliyetlerde dil vardır. Dil ve zihin birbirine paralel gelişmektedir. Bu nedenle çocuğun dil gelişimi onun tüm zihinsel gelişimini desteklemektedir. Bebekler dünyaya geldiklerinde içine doğdukları ortamda konuşulan dili edinme potansiyeline sahiptirler.

 Kurumumuzda dil eğitimi önemli bir yer almaktadır. Kurumumuz bünyesinde Native etkinliklerde Yabancı ve Türk öğretmenler okul öncesi seviyesinde İngilizce eğitimi vermekteler.Okulumuzda çocuklara yabancı dil doğrudan değil, Yabancı Öğretmenler tarafından oyun, şarkı, tekerlemelerle dolaylı yoldan öğretilmektedir. Yabancı öğretmenimizin etkinlikleri ile de çocuk yabancı dille tabiî bir ortamda karşı karşıya gelir, duyarak, görerek ve bizzat yaşayarak öğrenir.

Öğretmen, hareket, jest, mimik; uygun ipucu verme, resim ve şekillerle gösterme, şarkı söyleme, şiir okuma, karşılıklı konuşma gibi dil öğrenme yöntemleri kullanmaktadır.. Yabancı dildeki sesleri duymaya alışan çocuklar bunları zamanla benimsemektedir. Öğretilen kelime ve cümlelerin çocukların günlük hayatından seçilerek ilgileri arttırılmaktadır. Çocuk hangi oyuncak ve nesnelerle oynuyorsa, onların İngilizce isimlerini de kolayca öğrenebilmetedir. Oyun, çocuk için en iyi öğrenme yoludur. Oyunla yabancı dil bir araya getirilince öğrenme daha da kolaylaşır ve bir keyif hâline gelir.

 

Dil öğretiminde şarkı ve hareket de başarıyı yükseltir. Ritm ve melodiyle öğrenme eğlenceli hâle gelir ve bilginin hafızada kalması kolaylaşır. Çocuk, şarkıları önce anlamını bilmeden ezberler, kelimeleri öğrendikçe anlamı da çözer. Bunun yanında, yabancı dil öğretimi için kullanılan boyama veya hikâye kitaplarından ve kasetlerden faydalanılmaktadır.

MONTESSORY MATEMATİK ETKİNLİKLERİ

DEHA KIDS öğrencileri haftada bir saat Satranç Öğretmeni eşliğinde Satranç dersleri almaktadır. Satranç bir strateji oyunudur. Doğru karar vermeyi destekler.  Zihni ve hayal kurma gücünü geliştirir. Dikkati geliştirir. Öngörüyü geliştirir. Kapsamlı düşünmeyi öğretir, buluş yeteneğini geliştirir. Sabırlı olmayı, ölçülülüğü ve soğukkanlılığı öğretir. özgüven kazandırır.

Kurumumuzda en etkin kullandığımız yöntem Montessory Matematik etkinlikleridir. DEHA KIDS’de Matematikle ilgili kavramların öğretilmesinde; çocuğun matematik gelişimini destekleyici uygun matematik etkinlikleri çeşitli oyun materyalleri ve oyun aktiviteleri ile planlanmaktadır. Deha Kids okul öncesi öğrencileri meraklı, araştırıcı, hayal güçleri kuvvetli ve sorgulayıcıdırlar. Çocukların bu yöndeki gelişimlerini desteklemek amacıyla, onların araştırabilecekleri, meraklarını giderebilecekleri, neden sonuç ilişkisini görebilecekleri, çeşitli fikirler öne sürerek tahminlerde bulunabilecekleri fırsatlar vermeli, oynayarak öğrenecekleri eğitim ortamları hazırlanmalıdır. Çünkü çocuklar en iyi şekilde yaşayarak, oynayarak öğrenirler.  Oynarken görmek, dokunmak, hissetmek, tadına bakmak ya da koklamak isterler. Bu davranışlar çocuğun zihinsel kapasitesini geliştirir. Bu da çocukların merak ve araştırma duygularını geliştirici ve zihinsel yeteneklerini uyarıcı etkinliklerden biri olan Montessory Matematik ile mümkündür.    

Günlük yaşamda karşımıza birçok şekilde çıkan matematik konularını okul öncesi dönemde ele alıp çocukları geleceğe daha donanımlı biçimde hazırlamak, bu bilgilerin günlük yaşantıda ne şekillerde kullanılabileceğini onlara öğretmek ve matematiği çocuklara sevdirmek Deha Kids Kreş ve Anaokulu öğretmenlerinin sorumluluğundadır.

Okulumuzda Fen-Doğa Etkinlikleri temelde üç gruba ayrılır.  Öğretmenin Başlattığı veya Gerçekleştirdiği Fen-Doğa Etkinlikleri:Bu etkinlikler önceden öğretmen tarafından ayrıntılı olarak planlanan etkinliklerdir. Öğretmen önceden planlamaya uygun bir biçimde fen köşesine konu ile ilgili araç gereçleri koyar. Ayrıca öğretmen belirlenen konu ile ilgili olarak çocukların meraklarını uyandırmak için, önce kendi sorular sorar, sonra çocukları konu ile ilgili sorular sorması için cesaretlendirir. Öğrenilen Bilgilerin Diğer Bilgilerle Bütünleşmesi İle İlgili Etkinlikler: Bu etkinlikte öğretmen ön plandadır. Çocuğun edindiği bilgi ve kavramları benzer olaylarla genellemeyi ve varılan sonuçların çocuğun yaşantısındaki olaylarla bağlantısını öğretir. Örneğin; sıcak ve soğuk kavramından sonra öğretmen çocuklarla sıcak günlerde serinlememiz veya soğuk günlerde ısınmamız için neler yapmamız gerektiğini tartışabilir. Bu şekilde çocuk öğrendiği bilgilerle çevresinde denetim kurmaya başlayarak, çevresel beklentileri ve duyarlılığını arttırır.

 Anlık Etkinlikler: Çocuğun günlük yaşamda her an karşılaşabileceği fen ve doğaya ilişkin sorunlar ile bu sorunlara çocukların bulduğu çözüm yollarını kapsar. Bu aşamada öğretmenin duyarlı olması ve çocuklarla birlikteliği önemli bir konudur. Öğretmenin çocukları iyi gözlemlemesi gereklidir.

 

Okulumuzda Profesyonel Dans Öğretmenimiz eşliğinde haftada 2 gün dans etkinliğimiz vardır. Dans etmek sadece çocuğun fiziksel bir aktivite yapması demek değildir, dans aynı zamanda çok sosyal bir olgudur. Kurumumuzdaki Dans dersleri, çocuğun iletişim ve sosyal becerilerini geliştirir. Çocuk bir ekip ile çalışmayı, arkadaş edinmeyi, işbirliği yapmayı ve başkalarına güvenmeyi deneyimler. Özellikle  çekingen öğrencilerimizde, yaşıtlarının olduğu, eğitmenin anlayışlı ve destekleyici olduğu esnek programlı bir dans kursu uygulamaktayız.

Deha Kids öğrencileri her sabah kahvaltı sonrası öğretmenleri eşliğinde spor etkinliği yapmaktadır. Haftada 3 gün jimnastik ve haftada 2 gün step yapmaktadırlar. Her çocuğun, sağlıklı büyüyebilmesi için spor yapması gerekiyor. Çocuklar için spor artık bir lüks değil, gerekliliktir. Büyümenin hızlı olduğu dönemlerde çocuğun bedeni çok değişkendir. Genç yaşlardaki fiziksel bozuklukları önlemede ve geciktirmede spor önemli bir rol oynar. Spor yapmayan, dengesiz beslenen çocukların ise sağlıklı bir gelişim süreci geçirmeleri zorlaşır.

Kurumumuzda Yüzme, Tenis ve Binicilik gibi sporlara da haftada bir gün öğrencilerimiz katılabilmektedirler.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

 Atölyeler sınıfa taşındı
FETÖ okulu milletin oldu
Kosova’da kitap günleri
Okyanus’a taze kan
Öğrencilere burs veriyorlar
Kosova’da Kızılay haftası
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Birey VIP açılıyor
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Eğitime yeni okul
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Yaşları küçük marifetleri büyük
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Basına teşekkür etkinliği
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Ücretsiz Özel Okul
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Masalları oynadılar
Okullar hazırlanıyor
Yarışarak Öğrendiler
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Kodla İnegöl
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Okyanus başarıyı kutladı
Gazipaşa’da bilim şenliği
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Annelerine mektup gönderdiler
Öğrencilerin projeleri sergilendi
Bursa’yı Birey temsil edecek
Kardeşlerini unutmadılar
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Annelere kahvaltı
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Öğrenciler başkanlarını seçti
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
İnegöl’e Üniversite yok
Elit sınava koştular
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Vehbi Koç okuyor
Küçükçalık Adliyede
Eğitimciler iftar’da buluştu
Hem birinci hem bilinçli okul!
Potanın Şampiyonu Kosova
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Nakil başvuruları başladı
Öğrencilere yasak
Okullarda yeni dönem!
Yılın çevreci okulu seçildi
Çocuklar sanatla buluşuyor
14 kupayla ziyarete geldiler
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
KARNE SEVİNCİ
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
DYNED kullananlara ödül
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Kuranı elleriyle okuyacak
Artık halka hizmet edecek
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Satranç şöleni başladı
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Dumlupınar'da bilim şöleni
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Üniversitede kayıt telaşı
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Ordumuza miniklerden destek
Kosova Koleji Başkanını seçti
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Eğitimde iş birliği
Altın nesil'de kutlama
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Büyüklerini unutmadılar
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
DOĞA meslek öğretiyor
ÖSYM'den skandal hata
Külliyede spor şenliği
Birey Okulları’nda aşure günü
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Altunkalp anneleri unutmadı
İZKAL’de bilim rüzgârı
BİLDİM’den büyük başarı
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Okullara personel alınacak
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Geleceğiniz Güven’de
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Satrançta çifte kupa
Öğrencilerin emekleri sergilendi
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
İngilizce alışveriş yaptılar
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Adı üstünde ‘Kalite’
Tekli eğitime geçiliyor
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Keyifli eğitime hazır olun
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Potada Şampiyon Kosova
Elit Grup Okulları açıldı
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Okyanus bursuna yoğun talep
Tematik Lise İtalya’da
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Elit Grup’tan örnek proje
British Town ile çağı yakala
Okula başladılar
Meslekler fuarı açıldı
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Karatede şampiyon Kosova
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Derse maskeyle girdiler
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Mesleki eğitime yöneldiler
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Naire Çikayeva anısına iftar
Bir okul gelir her şey değişir
Her okula Polis
Gazipaşa sergide
Kitap okuma evi açıldı
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Üstad, şiirleriyle anıldı
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
İnegöl’ün tek okul festivali
Eğitime yeni özel okul
İnegöl’ün yeni okulu hazır
İHMED’den kitap hediyesi
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Hayatı öğreniyorlar
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Okyanus'ta Başarı Sezonu
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
İlk karne heyecanı
DOĞA’dan sınav taktikleri
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Masal kahramanları canlandı
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Sınav stresine tiyatro molası
Öğrenciler ödüllendirildi
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Eğitime ‘Akademik Lise’
Kosova’da tiyatro coşkusu
Öğrenciler başkanını seçti
Elit mezunlar buluştu
İnegöl'de bir ilk
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
18 Eylül’e hazırız
Karne hediyesi fidan
Mutlu çocukların okulu
Bir okul gelir her şey değişir
TEOG sonuçları açıklandı
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Eğitimde ‘güven’
Müzik kursu kayıtları başladı
Okuma-yazma günü kutlandı
Kosova'da Bilim Şenliği
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Gazeteciliği öğrendiler
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Okullar eğitime hazır
Türkiye dereceleriyle döndüler
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
75.Yıl örnek oldu
Üç dilli okuma bayramı
Birey standına yoğun ilgi
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
‘Kalite’yle kazandılar
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Miniklerden yerel markalara ziyaret
İlmeklerle köprü ördüler
Okulda mescit açıldı
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Eğitime  “Kalite” desteği
Öğrenciler Başkanı seçtiler
23 Nisan coşkusu başladı
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Toplu istifa
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
6 Lise sınavla alacak
Şehidimizin adı yaşatılsın
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
‘Benimle Okur Musun?
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Güven’den anlamlı ziyaret
Birey Okulları’nda aşure günü
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Geleceğiniz Güven’de
Okyanus’a taze kan
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Kodla İnegöl
Büyüklerini unutmadılar
Naire Çikayeva anısına iftar
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
6 Lise sınavla alacak
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Satranç şöleni başladı
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Şehidimizin adı yaşatılsın
14 kupayla ziyarete geldiler
Öğrencilere yasak
Okyanus başarıyı kutladı
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Basına teşekkür etkinliği
Yılın çevreci okulu seçildi
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Kardeşlerini unutmadılar
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Elit Grup’tan örnek proje
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Eğitime  “Kalite” desteği
Güven’den anlamlı ziyaret
Altın nesil'de kutlama
Okullar eğitime hazır
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Bursa’yı Birey temsil edecek
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Derse maskeyle girdiler
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Ücretsiz Özel Okul
Yarışarak Öğrendiler
Okulda mescit açıldı
Bil-Dim’de İngilizce festivali
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Kuranı elleriyle okuyacak
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
18 Eylül’e hazırız
İnegöl'de bir ilk
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Potada Şampiyon Kosova
Mesleki eğitime yöneldiler
Yaşları küçük marifetleri büyük
Üstad, şiirleriyle anıldı
Müzik kursu kayıtları başladı
İNESMEK kurs kayıtları başladı
İMYO’da medya ve iletişim paneli
İnegöl’ün tek okul festivali
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Üç dilli okuma bayramı
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Bir okul gelir her şey değişir
Kosova Koleji Başkanını seçti
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Keyifli eğitime hazır olun
Gazeteciliği öğrendiler
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Eğitimde iş birliği
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi