MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

Deha Kids Kreş ve Anaokulu Kurucu Müdürü Serap Alicik, İnegöl’de Eğitim Bülteni’nde yabancı dilden, satranca, fen ve doğa etkinliklerinden dansa kadar yapılan faaliyetler ve eğitim hakkında bilgiler verdi.


Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor

DEHA KİDS

Okulumuz 2014-2015 Eğitim Öğretim sezonunda 2-6 yaş arası okul öncesi öğrencilerine hizmet vermeye başlamıştır. 3 yıldır yenilikçi ve çağdaş eğitim anlayışı ile ilçemizde hizmet vermektedir.  8 okul öncesi,8 Yardımcı Eğitmeni, 3 yabancı uyruklu İngilizce Öğretmeni,1 Montessory Öğretmeni,1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni, 1 Ekoloji Öğretmeni, 1 Satranç Öğretmeni,1 Dans Öğretmeni, 3 idarecisi ve 5 yardımcı personeli ile İnegöl’e hizmet vermekte olan ve Anaokulu okulu konseptinde yapılmış olan tek okul öncesi kurumudur.

ÖZGÜVENİ TAM ÇOCUKLAR

Okul öncesi dönem beyin gelişiminin ve sinaptik bağlantıların kurulma oranının en yoğun ve hızlı yaşandığı dönemdir. Beyin gelişimi çocuğun bilişsel, dil, motor, sosyal ve duygusal gelişimi için güçlü bir zemin oluşturur. Bu nedenle çocuklar özellikle okul öncesi dönem olarak adlandırılan yaşamın ilk altı yılında çok hızlı büyürler ve bu gelişim alanlarında şaşırtıcı bir hızla yetkinleşirler. Böylece çocuğun kendi potansiyelini gerçekleştirmesinin ve toplumun üretken bir bireyi olabilmesinin yolu açılmış olur.

Beyin okul öncesi dönem boyunca hızlı geliştiği için bu dönem, beynin çevresel etkilere en açık olduğu dönemdir. Bu kapsamda çevre, çocuğun gelişimini ve öğrenme motivasyonunu derinden etkiler. Dolayısıyla, çocuğun ne kadar keşfedebileceği, neler öğrenebileceği ve hangi hızla öğrenebileceği çocuğun çevresinin ne kadar destekleyici olduğuyla ve çocuğa ne gibi olanaklar sunulduğuyla yakından ilişkilidir. Çocuğun sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi, gelişebilmesi ve öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirebilmesi için nitelikli bilişsel uyarıcıların, zengin dil etkileşimlerinin, olumlu sosyal ve duygusal deneyimlerin çocuğa sunulduğu ve çocuğun bağımsızlığının desteklendiği bir çevrenin yaratılmasına ihtiyaç vardır. Bu ise ancak sağlıklı bir aile ortamı ve nitelikli bir okul öncesi eğitim ile mümkündür.

DEHA Okullarının vizyonu kendisini ifade edebilen, özgüveni tam çocuklar yetiştirmek;  Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, topluma milli ve insani değerleri sunmak, farklılıklara saygıyı yaygınlaştırmak, ülkemizde okul öncesi eğitim alanında güvenilir, saygın, bilimsel temellere dayalı eğitim süreçleri yaygınlaştırmaktır.  Misyonumuz ise çocuklarımızın geleceğe ilk adımları olan Okul Öncesi Eğitimlerinde öncü olmaktır’

MONTESSORİ DEHA KIDS’DE’

Montessori Programı da anaokullarında uygulanan eğitim programlarından biridir. Montessori programının eğitim felsefesi nedir? Montessori eğitimin belirli ilkeleri vardır, bu ilkelerin en önemlileri şunlardır: Montessori eğitimi, her çocuğun öğrenmeye karşı olan eğiliminin aynı seviyede olduğunu farz eder ve asla bir çocuğu diğer bir çocukla kıyaslamaz. Çocuklar arasındaki dil, din, ırk gibi farkların öğrenmelerine etkisi olmadığını düşünür. Kültürel farklılıklara saygı gösterir ve programda bu farklılıklar doğrultusunda değişiklikler yapılması gerektiğine inanır.

Montessori eğitiminde oyun ortamı çok önemlidir, çünkü çocuklar oyunu sadece vakit geçirmek ya da eğlenmek için oynamaz, oyun esnasında dünyayı ve yaşadıkları çevreyi keşfederler. Bu nedenle sınıf ortamı çocuğun oyun oynaması için en elverişli koşullara sahip olmalıdır ve sınıfta tehlike olasılığı minimum hale getirilmelidir.

Montessori Materyalleri çocuğa dünyayı keşfetmek için fırsatlar sunar. Bunu nasıl gerçekleştirir derseniz; materyaller çocuğun kullanabileceği boyutlarda ve güvenlikte dizayn edilmiştir. Ayrıca gerçekçi özelliklere ve yaratıcılığa da büyük önem verilmiştir. Materyaller bu özellikleri nedeniyle günümüzde oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Aslında bir çok aile bu materyalleri kullanıyor olmasına karşın bu materyallerin Montessori Materyali olduğunun farkında değil.

Bu materyal ile oynayan çocuğun mavi parçaları mavi kutuya, sarı parçaları sarı kutuya, yeşil parçaları yeşil kutuya, kırmızı parçaları kırmıza kutuya koyması hedeflenir. Böylece çocuğun “eşleştirme” kavramını öğrenmesi sağlanır.

Gerekli eğitim programlarını ve materyalleri takip eden aileler bu programı evde çocuklarına uygulayabilirler, ancak çocuk için en gerekli şeyi yani sosyal ortamı ev içinde oluşturamazlar, okulda çocuklar kendi yaşıtları ile beraber olma fırsatını bulur ve sosyalleşirler.

Montessori programını uygulayabilmek için okul bünyesinde Montessori programını özümsemiş eğitimciler bulunması gereklidir. Türkiye’de ne yazık ki bu eğitimi almış öğretmenler bulmak oldukça zor, bu nedenle yurt dışından programın eğitimini almış eğitmenleri Türkiye’ye getirmek gerekiyor. Fakat bunu gerçekleştirebilen çok sayıda anaokulu yok, bu nedenle ülkemizde Montessori eğitimi fazla yaygın değil.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Kurumumuzda 3 yabancı öğretmen eşliğinde dünya dil port folyosu kapsamında İngilizce eğitimi verilmektedir. Eğitim süreçlerimizde görsel, işitsel araçlar aktif kullanılmaktadır. Anasınıfı bölümlerimizde bir yabancı bir Türk olmak üzere tam gün çift öğretmen eğitimi verilmesi zorunludur. Dil, tüm zihinsel süreçlerimizle ayrılmaz bir şekilde iç içe geçmiştir. Düşünmek, hatırlamak, kavramak, dikkatini yöneltmek, algılamak vb. tüm zihinsel faaliyetlerde dil vardır. Dil ve zihin birbirine paralel gelişmektedir. Bu nedenle çocuğun dil gelişimi onun tüm zihinsel gelişimini desteklemektedir. Bebekler dünyaya geldiklerinde içine doğdukları ortamda konuşulan dili edinme potansiyeline sahiptirler.

 Kurumumuzda dil eğitimi önemli bir yer almaktadır. Kurumumuz bünyesinde Native etkinliklerde Yabancı ve Türk öğretmenler okul öncesi seviyesinde İngilizce eğitimi vermekteler.Okulumuzda çocuklara yabancı dil doğrudan değil, Yabancı Öğretmenler tarafından oyun, şarkı, tekerlemelerle dolaylı yoldan öğretilmektedir. Yabancı öğretmenimizin etkinlikleri ile de çocuk yabancı dille tabiî bir ortamda karşı karşıya gelir, duyarak, görerek ve bizzat yaşayarak öğrenir.

Öğretmen, hareket, jest, mimik; uygun ipucu verme, resim ve şekillerle gösterme, şarkı söyleme, şiir okuma, karşılıklı konuşma gibi dil öğrenme yöntemleri kullanmaktadır.. Yabancı dildeki sesleri duymaya alışan çocuklar bunları zamanla benimsemektedir. Öğretilen kelime ve cümlelerin çocukların günlük hayatından seçilerek ilgileri arttırılmaktadır. Çocuk hangi oyuncak ve nesnelerle oynuyorsa, onların İngilizce isimlerini de kolayca öğrenebilmetedir. Oyun, çocuk için en iyi öğrenme yoludur. Oyunla yabancı dil bir araya getirilince öğrenme daha da kolaylaşır ve bir keyif hâline gelir.

 

Dil öğretiminde şarkı ve hareket de başarıyı yükseltir. Ritm ve melodiyle öğrenme eğlenceli hâle gelir ve bilginin hafızada kalması kolaylaşır. Çocuk, şarkıları önce anlamını bilmeden ezberler, kelimeleri öğrendikçe anlamı da çözer. Bunun yanında, yabancı dil öğretimi için kullanılan boyama veya hikâye kitaplarından ve kasetlerden faydalanılmaktadır.

MONTESSORY MATEMATİK ETKİNLİKLERİ

DEHA KIDS öğrencileri haftada bir saat Satranç Öğretmeni eşliğinde Satranç dersleri almaktadır. Satranç bir strateji oyunudur. Doğru karar vermeyi destekler.  Zihni ve hayal kurma gücünü geliştirir. Dikkati geliştirir. Öngörüyü geliştirir. Kapsamlı düşünmeyi öğretir, buluş yeteneğini geliştirir. Sabırlı olmayı, ölçülülüğü ve soğukkanlılığı öğretir. özgüven kazandırır.

Kurumumuzda en etkin kullandığımız yöntem Montessory Matematik etkinlikleridir. DEHA KIDS’de Matematikle ilgili kavramların öğretilmesinde; çocuğun matematik gelişimini destekleyici uygun matematik etkinlikleri çeşitli oyun materyalleri ve oyun aktiviteleri ile planlanmaktadır. Deha Kids okul öncesi öğrencileri meraklı, araştırıcı, hayal güçleri kuvvetli ve sorgulayıcıdırlar. Çocukların bu yöndeki gelişimlerini desteklemek amacıyla, onların araştırabilecekleri, meraklarını giderebilecekleri, neden sonuç ilişkisini görebilecekleri, çeşitli fikirler öne sürerek tahminlerde bulunabilecekleri fırsatlar vermeli, oynayarak öğrenecekleri eğitim ortamları hazırlanmalıdır. Çünkü çocuklar en iyi şekilde yaşayarak, oynayarak öğrenirler.  Oynarken görmek, dokunmak, hissetmek, tadına bakmak ya da koklamak isterler. Bu davranışlar çocuğun zihinsel kapasitesini geliştirir. Bu da çocukların merak ve araştırma duygularını geliştirici ve zihinsel yeteneklerini uyarıcı etkinliklerden biri olan Montessory Matematik ile mümkündür.    

Günlük yaşamda karşımıza birçok şekilde çıkan matematik konularını okul öncesi dönemde ele alıp çocukları geleceğe daha donanımlı biçimde hazırlamak, bu bilgilerin günlük yaşantıda ne şekillerde kullanılabileceğini onlara öğretmek ve matematiği çocuklara sevdirmek Deha Kids Kreş ve Anaokulu öğretmenlerinin sorumluluğundadır.

Okulumuzda Fen-Doğa Etkinlikleri temelde üç gruba ayrılır.  Öğretmenin Başlattığı veya Gerçekleştirdiği Fen-Doğa Etkinlikleri:Bu etkinlikler önceden öğretmen tarafından ayrıntılı olarak planlanan etkinliklerdir. Öğretmen önceden planlamaya uygun bir biçimde fen köşesine konu ile ilgili araç gereçleri koyar. Ayrıca öğretmen belirlenen konu ile ilgili olarak çocukların meraklarını uyandırmak için, önce kendi sorular sorar, sonra çocukları konu ile ilgili sorular sorması için cesaretlendirir. Öğrenilen Bilgilerin Diğer Bilgilerle Bütünleşmesi İle İlgili Etkinlikler: Bu etkinlikte öğretmen ön plandadır. Çocuğun edindiği bilgi ve kavramları benzer olaylarla genellemeyi ve varılan sonuçların çocuğun yaşantısındaki olaylarla bağlantısını öğretir. Örneğin; sıcak ve soğuk kavramından sonra öğretmen çocuklarla sıcak günlerde serinlememiz veya soğuk günlerde ısınmamız için neler yapmamız gerektiğini tartışabilir. Bu şekilde çocuk öğrendiği bilgilerle çevresinde denetim kurmaya başlayarak, çevresel beklentileri ve duyarlılığını arttırır.

 Anlık Etkinlikler: Çocuğun günlük yaşamda her an karşılaşabileceği fen ve doğaya ilişkin sorunlar ile bu sorunlara çocukların bulduğu çözüm yollarını kapsar. Bu aşamada öğretmenin duyarlı olması ve çocuklarla birlikteliği önemli bir konudur. Öğretmenin çocukları iyi gözlemlemesi gereklidir.

 

Okulumuzda Profesyonel Dans Öğretmenimiz eşliğinde haftada 2 gün dans etkinliğimiz vardır. Dans etmek sadece çocuğun fiziksel bir aktivite yapması demek değildir, dans aynı zamanda çok sosyal bir olgudur. Kurumumuzdaki Dans dersleri, çocuğun iletişim ve sosyal becerilerini geliştirir. Çocuk bir ekip ile çalışmayı, arkadaş edinmeyi, işbirliği yapmayı ve başkalarına güvenmeyi deneyimler. Özellikle  çekingen öğrencilerimizde, yaşıtlarının olduğu, eğitmenin anlayışlı ve destekleyici olduğu esnek programlı bir dans kursu uygulamaktayız.

Deha Kids öğrencileri her sabah kahvaltı sonrası öğretmenleri eşliğinde spor etkinliği yapmaktadır. Haftada 3 gün jimnastik ve haftada 2 gün step yapmaktadırlar. Her çocuğun, sağlıklı büyüyebilmesi için spor yapması gerekiyor. Çocuklar için spor artık bir lüks değil, gerekliliktir. Büyümenin hızlı olduğu dönemlerde çocuğun bedeni çok değişkendir. Genç yaşlardaki fiziksel bozuklukları önlemede ve geciktirmede spor önemli bir rol oynar. Spor yapmayan, dengesiz beslenen çocukların ise sağlıklı bir gelişim süreci geçirmeleri zorlaşır.

Kurumumuzda Yüzme, Tenis ve Binicilik gibi sporlara da haftada bir gün öğrencilerimiz katılabilmektedirler.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Elit mezunlar buluştu
Kosova’da kitap günleri
Miniklerden yerel markalara ziyaret
İnegöl’e Üniversite yok
Haftanın Matematikçilerini seçti
Okuma-yazma günü kutlandı
Kodla İnegöl
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Bilgi yarışmasında 1. oldular
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Meslek tanıtım günleri başladı
Kosova Kolejinde Tıp Bayramı
Okyanus başarıyı kutladı
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
Eğitimde iş birliği
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Vehbi Koç okuyor
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Gazipaşa sergide
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Naire Çikayeva anısına iftar
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Karne hediyesi fidan
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
İnegöl’ün tek okul festivali
Altunkalp anneleri unutmadı
Birey Okulları’nda aşure günü
Kuş evlerinden mahalle kurdular
Karatede şampiyon Kosova
Yerli malını tercih edelim
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Satranç şöleni başladı
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Okula başladılar
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
İngilizce alışveriş yaptılar
Hepsi kapatılıyor
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Oynayarak öğrendiler
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Mutlu çocukların okulu
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Öğrencilerin projeleri sergilendi
Üstad, şiirleriyle anıldı
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Şehidimizin adı yaşatılsın
Yaşları küçük marifetleri büyük
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Öğrenciler başkanını seçti
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Cumalıkızık’ı gezdiler
 Atölyeler sınıfa taşındı
BİLDİM’den büyük başarı
KARNE SEVİNCİ
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Ücretsiz Özel Okul
Gazipaşa’da bilim şenliği
Potada Şampiyon Kosova
Elit sınava koştular
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Bir okul gelir her şey değişir
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Dumlupınar'da bilim şöleni
Türkiye dereceleriyle döndüler
Okyanus’a taze kan
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Mesleki Liseleri buluştu
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Elit öğrencileri kamp yaptı
Yarışarak Öğrendiler
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Öğrencilere burs veriyorlar
Tematik Lise İtalya’da
Bu okulda tamirci yetişiyor
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Eğitimciler iftar’da buluştu
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Eğitime yeni özel okul
Satrançta çifte kupa
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Geleceğiniz Güven’de
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Ev ödevi zarar veriyor
Eğitime ‘Akademik Lise’
Çocuklar da haklarını bilmeli
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
6 Lise sınavla alacak
Adı üstünde ‘Kalite’
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
İHMED’den kitap hediyesi
İZKAL’de bilim rüzgârı
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Kitap okuma evi açıldı
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
DOĞA meslek öğretiyor
Elit Grup Okulları açıldı
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Üniversitede kayıt telaşı
Güven’den anlamlı ziyaret
Kardeşlerini unutmadılar
Üç dilli okuma bayramı
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
İnegöl sıralamada yok
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Basına teşekkür etkinliği
ÖSYM'den skandal hata
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
23 Nisan coşkusu başladı
Bursa’da ‘İZKAL’dı
Özdilek tecrübelerini paylaştı
75.Yıl örnek oldu
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Okyanuslu minikler duygulandırdı
14 kupayla ziyarete geldiler
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
İnegöl'de bir ilk
Okulda mescit açıldı
DOĞA’dan sınav taktikleri
Disleksiyi konuştular
Nakil başvuruları başladı
Ordumuza miniklerden destek
Annelere kahvaltı
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
18 Eylül’e hazırız
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Bursa’yı Birey temsil edecek
Kosova’da tiyatro coşkusu
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Keyifli eğitime hazır olun
Artık halka hizmet edecek
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Okullara el uzatıyorlar
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Kosova Koleji Başkanını seçti
Külliyede spor şenliği
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
BİLDİM’de ingilizce festıvali
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Birey VIP açılıyor
Okyanus'ta Başarı Sezonu
‘Benimle Okur Musun?
Bez çanta dikiyorlar
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
‘Kalite’yle kazandılar
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
British Town ile çağı yakala
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Altın nesil'de kutlama
Tekli eğitime geçiliyor
FETÖ okulu milletin oldu
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Gazeteciliği öğrendiler
Müzik kursu kayıtları başladı
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Kantinler denetimden geçti
Annelerine mektup gönderdiler
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Öğrenciler ödüllendirildi
Masalları oynadılar
İlkadım’da karne heyecanı
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Her okula Polis
Okullara personel alınacak
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Hem birinci hem bilinçli okul!
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Yılın çevreci okulu seçildi
Öğrenciler başkanlarını seçti
Alacakaranlıkta eğitim
Kosova’da Kızılay haftası
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Toplu istifa
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
TEOG sonuçları açıklandı
İlk karne heyecanı
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Öğrencilere yasak
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Çocuklar sanatla buluşuyor
Sınav stresine tiyatro molası
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Büyüklerini unutmadılar
İlmeklerle köprü ördüler
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Eğitime yeni okul
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Okullar hazırlanıyor
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Eğitime  “Kalite” desteği
Küçükçalık Adliyede
Okullar eğitime hazır
Çeyrek asırlık buluşma
Okyanus bursuna yoğun talep
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Bir okul gelir her şey değişir
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Altın Nesil Okulları DOSTUM ’da
Elit Grup’tan örnek proje
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Öğrenciler Başkanı seçtiler
Kosova yine galip
Hayatı öğreniyorlar
Potanın Şampiyonu Kosova
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Birey standına yoğun ilgi
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Masal kahramanları canlandı
Derse maskeyle girdiler
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Eğitimde ‘güven’
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
İslam İlmihali hediye geldi
DYNED kullananlara ödül