MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Deha Kids Kreş ve Anaokulu Kurucu Müdürü Serap Alicik, İnegöl’de Eğitim Bülteni’nde yabancı dilden, satranca, fen ve doğa etkinliklerinden dansa kadar yapılan faaliyetler ve eğitim hakkında bilgiler verdi.


Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor

DEHA KİDS

Okulumuz 2014-2015 Eğitim Öğretim sezonunda 2-6 yaş arası okul öncesi öğrencilerine hizmet vermeye başlamıştır. 3 yıldır yenilikçi ve çağdaş eğitim anlayışı ile ilçemizde hizmet vermektedir.  8 okul öncesi,8 Yardımcı Eğitmeni, 3 yabancı uyruklu İngilizce Öğretmeni,1 Montessory Öğretmeni,1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni, 1 Ekoloji Öğretmeni, 1 Satranç Öğretmeni,1 Dans Öğretmeni, 3 idarecisi ve 5 yardımcı personeli ile İnegöl’e hizmet vermekte olan ve Anaokulu okulu konseptinde yapılmış olan tek okul öncesi kurumudur.

ÖZGÜVENİ TAM ÇOCUKLAR

Okul öncesi dönem beyin gelişiminin ve sinaptik bağlantıların kurulma oranının en yoğun ve hızlı yaşandığı dönemdir. Beyin gelişimi çocuğun bilişsel, dil, motor, sosyal ve duygusal gelişimi için güçlü bir zemin oluşturur. Bu nedenle çocuklar özellikle okul öncesi dönem olarak adlandırılan yaşamın ilk altı yılında çok hızlı büyürler ve bu gelişim alanlarında şaşırtıcı bir hızla yetkinleşirler. Böylece çocuğun kendi potansiyelini gerçekleştirmesinin ve toplumun üretken bir bireyi olabilmesinin yolu açılmış olur.

Beyin okul öncesi dönem boyunca hızlı geliştiği için bu dönem, beynin çevresel etkilere en açık olduğu dönemdir. Bu kapsamda çevre, çocuğun gelişimini ve öğrenme motivasyonunu derinden etkiler. Dolayısıyla, çocuğun ne kadar keşfedebileceği, neler öğrenebileceği ve hangi hızla öğrenebileceği çocuğun çevresinin ne kadar destekleyici olduğuyla ve çocuğa ne gibi olanaklar sunulduğuyla yakından ilişkilidir. Çocuğun sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi, gelişebilmesi ve öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirebilmesi için nitelikli bilişsel uyarıcıların, zengin dil etkileşimlerinin, olumlu sosyal ve duygusal deneyimlerin çocuğa sunulduğu ve çocuğun bağımsızlığının desteklendiği bir çevrenin yaratılmasına ihtiyaç vardır. Bu ise ancak sağlıklı bir aile ortamı ve nitelikli bir okul öncesi eğitim ile mümkündür.

DEHA Okullarının vizyonu kendisini ifade edebilen, özgüveni tam çocuklar yetiştirmek;  Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, topluma milli ve insani değerleri sunmak, farklılıklara saygıyı yaygınlaştırmak, ülkemizde okul öncesi eğitim alanında güvenilir, saygın, bilimsel temellere dayalı eğitim süreçleri yaygınlaştırmaktır.  Misyonumuz ise çocuklarımızın geleceğe ilk adımları olan Okul Öncesi Eğitimlerinde öncü olmaktır’

MONTESSORİ DEHA KIDS’DE’

Montessori Programı da anaokullarında uygulanan eğitim programlarından biridir. Montessori programının eğitim felsefesi nedir? Montessori eğitimin belirli ilkeleri vardır, bu ilkelerin en önemlileri şunlardır: Montessori eğitimi, her çocuğun öğrenmeye karşı olan eğiliminin aynı seviyede olduğunu farz eder ve asla bir çocuğu diğer bir çocukla kıyaslamaz. Çocuklar arasındaki dil, din, ırk gibi farkların öğrenmelerine etkisi olmadığını düşünür. Kültürel farklılıklara saygı gösterir ve programda bu farklılıklar doğrultusunda değişiklikler yapılması gerektiğine inanır.

Montessori eğitiminde oyun ortamı çok önemlidir, çünkü çocuklar oyunu sadece vakit geçirmek ya da eğlenmek için oynamaz, oyun esnasında dünyayı ve yaşadıkları çevreyi keşfederler. Bu nedenle sınıf ortamı çocuğun oyun oynaması için en elverişli koşullara sahip olmalıdır ve sınıfta tehlike olasılığı minimum hale getirilmelidir.

Montessori Materyalleri çocuğa dünyayı keşfetmek için fırsatlar sunar. Bunu nasıl gerçekleştirir derseniz; materyaller çocuğun kullanabileceği boyutlarda ve güvenlikte dizayn edilmiştir. Ayrıca gerçekçi özelliklere ve yaratıcılığa da büyük önem verilmiştir. Materyaller bu özellikleri nedeniyle günümüzde oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Aslında bir çok aile bu materyalleri kullanıyor olmasına karşın bu materyallerin Montessori Materyali olduğunun farkında değil.

Bu materyal ile oynayan çocuğun mavi parçaları mavi kutuya, sarı parçaları sarı kutuya, yeşil parçaları yeşil kutuya, kırmızı parçaları kırmıza kutuya koyması hedeflenir. Böylece çocuğun “eşleştirme” kavramını öğrenmesi sağlanır.

Gerekli eğitim programlarını ve materyalleri takip eden aileler bu programı evde çocuklarına uygulayabilirler, ancak çocuk için en gerekli şeyi yani sosyal ortamı ev içinde oluşturamazlar, okulda çocuklar kendi yaşıtları ile beraber olma fırsatını bulur ve sosyalleşirler.

Montessori programını uygulayabilmek için okul bünyesinde Montessori programını özümsemiş eğitimciler bulunması gereklidir. Türkiye’de ne yazık ki bu eğitimi almış öğretmenler bulmak oldukça zor, bu nedenle yurt dışından programın eğitimini almış eğitmenleri Türkiye’ye getirmek gerekiyor. Fakat bunu gerçekleştirebilen çok sayıda anaokulu yok, bu nedenle ülkemizde Montessori eğitimi fazla yaygın değil.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Kurumumuzda 3 yabancı öğretmen eşliğinde dünya dil port folyosu kapsamında İngilizce eğitimi verilmektedir. Eğitim süreçlerimizde görsel, işitsel araçlar aktif kullanılmaktadır. Anasınıfı bölümlerimizde bir yabancı bir Türk olmak üzere tam gün çift öğretmen eğitimi verilmesi zorunludur. Dil, tüm zihinsel süreçlerimizle ayrılmaz bir şekilde iç içe geçmiştir. Düşünmek, hatırlamak, kavramak, dikkatini yöneltmek, algılamak vb. tüm zihinsel faaliyetlerde dil vardır. Dil ve zihin birbirine paralel gelişmektedir. Bu nedenle çocuğun dil gelişimi onun tüm zihinsel gelişimini desteklemektedir. Bebekler dünyaya geldiklerinde içine doğdukları ortamda konuşulan dili edinme potansiyeline sahiptirler.

 Kurumumuzda dil eğitimi önemli bir yer almaktadır. Kurumumuz bünyesinde Native etkinliklerde Yabancı ve Türk öğretmenler okul öncesi seviyesinde İngilizce eğitimi vermekteler.Okulumuzda çocuklara yabancı dil doğrudan değil, Yabancı Öğretmenler tarafından oyun, şarkı, tekerlemelerle dolaylı yoldan öğretilmektedir. Yabancı öğretmenimizin etkinlikleri ile de çocuk yabancı dille tabiî bir ortamda karşı karşıya gelir, duyarak, görerek ve bizzat yaşayarak öğrenir.

Öğretmen, hareket, jest, mimik; uygun ipucu verme, resim ve şekillerle gösterme, şarkı söyleme, şiir okuma, karşılıklı konuşma gibi dil öğrenme yöntemleri kullanmaktadır.. Yabancı dildeki sesleri duymaya alışan çocuklar bunları zamanla benimsemektedir. Öğretilen kelime ve cümlelerin çocukların günlük hayatından seçilerek ilgileri arttırılmaktadır. Çocuk hangi oyuncak ve nesnelerle oynuyorsa, onların İngilizce isimlerini de kolayca öğrenebilmetedir. Oyun, çocuk için en iyi öğrenme yoludur. Oyunla yabancı dil bir araya getirilince öğrenme daha da kolaylaşır ve bir keyif hâline gelir.

 

Dil öğretiminde şarkı ve hareket de başarıyı yükseltir. Ritm ve melodiyle öğrenme eğlenceli hâle gelir ve bilginin hafızada kalması kolaylaşır. Çocuk, şarkıları önce anlamını bilmeden ezberler, kelimeleri öğrendikçe anlamı da çözer. Bunun yanında, yabancı dil öğretimi için kullanılan boyama veya hikâye kitaplarından ve kasetlerden faydalanılmaktadır.

MONTESSORY MATEMATİK ETKİNLİKLERİ

DEHA KIDS öğrencileri haftada bir saat Satranç Öğretmeni eşliğinde Satranç dersleri almaktadır. Satranç bir strateji oyunudur. Doğru karar vermeyi destekler.  Zihni ve hayal kurma gücünü geliştirir. Dikkati geliştirir. Öngörüyü geliştirir. Kapsamlı düşünmeyi öğretir, buluş yeteneğini geliştirir. Sabırlı olmayı, ölçülülüğü ve soğukkanlılığı öğretir. özgüven kazandırır.

Kurumumuzda en etkin kullandığımız yöntem Montessory Matematik etkinlikleridir. DEHA KIDS’de Matematikle ilgili kavramların öğretilmesinde; çocuğun matematik gelişimini destekleyici uygun matematik etkinlikleri çeşitli oyun materyalleri ve oyun aktiviteleri ile planlanmaktadır. Deha Kids okul öncesi öğrencileri meraklı, araştırıcı, hayal güçleri kuvvetli ve sorgulayıcıdırlar. Çocukların bu yöndeki gelişimlerini desteklemek amacıyla, onların araştırabilecekleri, meraklarını giderebilecekleri, neden sonuç ilişkisini görebilecekleri, çeşitli fikirler öne sürerek tahminlerde bulunabilecekleri fırsatlar vermeli, oynayarak öğrenecekleri eğitim ortamları hazırlanmalıdır. Çünkü çocuklar en iyi şekilde yaşayarak, oynayarak öğrenirler.  Oynarken görmek, dokunmak, hissetmek, tadına bakmak ya da koklamak isterler. Bu davranışlar çocuğun zihinsel kapasitesini geliştirir. Bu da çocukların merak ve araştırma duygularını geliştirici ve zihinsel yeteneklerini uyarıcı etkinliklerden biri olan Montessory Matematik ile mümkündür.    

Günlük yaşamda karşımıza birçok şekilde çıkan matematik konularını okul öncesi dönemde ele alıp çocukları geleceğe daha donanımlı biçimde hazırlamak, bu bilgilerin günlük yaşantıda ne şekillerde kullanılabileceğini onlara öğretmek ve matematiği çocuklara sevdirmek Deha Kids Kreş ve Anaokulu öğretmenlerinin sorumluluğundadır.

Okulumuzda Fen-Doğa Etkinlikleri temelde üç gruba ayrılır.  Öğretmenin Başlattığı veya Gerçekleştirdiği Fen-Doğa Etkinlikleri:Bu etkinlikler önceden öğretmen tarafından ayrıntılı olarak planlanan etkinliklerdir. Öğretmen önceden planlamaya uygun bir biçimde fen köşesine konu ile ilgili araç gereçleri koyar. Ayrıca öğretmen belirlenen konu ile ilgili olarak çocukların meraklarını uyandırmak için, önce kendi sorular sorar, sonra çocukları konu ile ilgili sorular sorması için cesaretlendirir. Öğrenilen Bilgilerin Diğer Bilgilerle Bütünleşmesi İle İlgili Etkinlikler: Bu etkinlikte öğretmen ön plandadır. Çocuğun edindiği bilgi ve kavramları benzer olaylarla genellemeyi ve varılan sonuçların çocuğun yaşantısındaki olaylarla bağlantısını öğretir. Örneğin; sıcak ve soğuk kavramından sonra öğretmen çocuklarla sıcak günlerde serinlememiz veya soğuk günlerde ısınmamız için neler yapmamız gerektiğini tartışabilir. Bu şekilde çocuk öğrendiği bilgilerle çevresinde denetim kurmaya başlayarak, çevresel beklentileri ve duyarlılığını arttırır.

 Anlık Etkinlikler: Çocuğun günlük yaşamda her an karşılaşabileceği fen ve doğaya ilişkin sorunlar ile bu sorunlara çocukların bulduğu çözüm yollarını kapsar. Bu aşamada öğretmenin duyarlı olması ve çocuklarla birlikteliği önemli bir konudur. Öğretmenin çocukları iyi gözlemlemesi gereklidir.

 

Okulumuzda Profesyonel Dans Öğretmenimiz eşliğinde haftada 2 gün dans etkinliğimiz vardır. Dans etmek sadece çocuğun fiziksel bir aktivite yapması demek değildir, dans aynı zamanda çok sosyal bir olgudur. Kurumumuzdaki Dans dersleri, çocuğun iletişim ve sosyal becerilerini geliştirir. Çocuk bir ekip ile çalışmayı, arkadaş edinmeyi, işbirliği yapmayı ve başkalarına güvenmeyi deneyimler. Özellikle  çekingen öğrencilerimizde, yaşıtlarının olduğu, eğitmenin anlayışlı ve destekleyici olduğu esnek programlı bir dans kursu uygulamaktayız.

Deha Kids öğrencileri her sabah kahvaltı sonrası öğretmenleri eşliğinde spor etkinliği yapmaktadır. Haftada 3 gün jimnastik ve haftada 2 gün step yapmaktadırlar. Her çocuğun, sağlıklı büyüyebilmesi için spor yapması gerekiyor. Çocuklar için spor artık bir lüks değil, gerekliliktir. Büyümenin hızlı olduğu dönemlerde çocuğun bedeni çok değişkendir. Genç yaşlardaki fiziksel bozuklukları önlemede ve geciktirmede spor önemli bir rol oynar. Spor yapmayan, dengesiz beslenen çocukların ise sağlıklı bir gelişim süreci geçirmeleri zorlaşır.

Kurumumuzda Yüzme, Tenis ve Binicilik gibi sporlara da haftada bir gün öğrencilerimiz katılabilmektedirler.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
British Town ile çağı yakala
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Yarışarak Öğrendiler
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Elit sınava koştular
‘Benimle Okur Musun?
Tekli eğitime geçiliyor
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Satranç şöleni başladı
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Külliyede spor şenliği
Kosova’da İngilizce yarıştılar
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Masal kahramanları canlandı
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Eğitime  “Kalite” desteği
DYNED kullananlara ödül
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
DOĞA’dan sınav taktikleri
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Elit mezunlar buluştu
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Tematik Lise İtalya’da
Ordumuza miniklerden destek
6 Lise sınavla alacak
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Potada Şampiyon Kosova
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Birey Okulları’nda aşure günü
Hem birinci hem bilinçli okul!
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Naire Çikayeva anısına iftar
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Eğitimciler iftar’da buluştu
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
İnegöl'de bir ilk
Sınav stresine tiyatro molası
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Altın nesil'de kutlama
Yılın çevreci okulu seçildi
Artık halka hizmet edecek
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
75.Yıl örnek oldu
İZKAL’de bilim rüzgârı
Büyüklerini unutmadılar
Eğitime yeni özel okul
FETÖ okulu milletin oldu
Elit Grup’tan örnek proje
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Birey VIP açılıyor
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
İngilizce alışveriş yaptılar
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Kosova'da Bilim Şenliği
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Geleceğiniz Güven’de
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
İnegöl’e Üniversite yok
En özel Mevlid-i Nebi Programı
14 kupayla ziyarete geldiler
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
‘Kalite’yle kazandılar
Okyanus başarıyı kutladı
BİLDİM’den büyük başarı
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Güven’den anlamlı ziyaret
18 Eylül’e hazırız
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Öğrencilere burs veriyorlar
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Keyifli eğitime hazır olun
Küçükçalık Adliyede
Gazipaşa’da bilim şenliği
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Karne hediyesi fidan
Üç dilli okuma bayramı
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
İnegöl’ün tek okul festivali
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Mutlu çocukların okulu
Basına teşekkür etkinliği
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Bir okul gelir her şey değişir
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Öğrencilere yasak
23 Nisan coşkusu başladı
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
KARNE SEVİNCİ
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Ücretsiz Özel Okul
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Bir okul gelir her şey değişir
Yaşları küçük marifetleri büyük
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Karatede şampiyon Kosova
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Okulda mescit açıldı
Potanın Şampiyonu Kosova
Kuranı elleriyle okuyacak
Türkiye dereceleriyle döndüler
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Birey standına yoğun ilgi
Okullarda yeni dönem!
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Üstad, şiirleriyle anıldı
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Çocuklar sanatla buluşuyor
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Kitap okuma evi açıldı
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Hayatı öğreniyorlar
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Masalları oynadılar
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Okyanus’tan bursluluk sınavı
İlk karne heyecanı
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Gazeteciliği öğrendiler
Satrançta çifte kupa
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Mesleki eğitime yöneldiler
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Öğrenciler ödüllendirildi
Altunkalp anneleri unutmadı
DOĞA meslek öğretiyor
Kodla İnegöl
Öğrenciler başkanını seçti
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Şehidimizin adı yaşatılsın
Annelere kahvaltı
 Atölyeler sınıfa taşındı
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Adı üstünde ‘Kalite’
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Eğitimde iş birliği
ÖSYM'den skandal hata
TEOG sonuçları açıklandı
Dumlupınar'da bilim şöleni
Meslekler fuarı açıldı
Bursa’yı Birey temsil edecek
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Okullar hazırlanıyor
Nakil başvuruları başladı
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Öğrencilerin projeleri sergilendi
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Kosova’da kitap günleri
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Okyanus bursuna yoğun talep
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Her okula Polis
Kosova’da tiyatro coşkusu
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Eğitimde ‘güven’
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Bir okul gelir her şey değişir
Öğrenciler başkanını seçti
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Öğrenciler ödüllendirildi
Mutlu çocukların okulu
İZKAL’de bilim rüzgârı
Bir okul gelir her şey değişir
Küçükçalık Adliyede
İnegöl’ün tek okul festivali
DOĞA meslek öğretiyor
İlk karne heyecanı
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
British Town ile çağı yakala
Yarışarak Öğrendiler
Miniklerden yerel markalara ziyaret
İMYO’da medya ve iletişim paneli
BİLDİM’den büyük başarı
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Büyüklerini unutmadılar
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
6 Lise sınavla alacak
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Okullarda yeni dönem!
Külliyede spor şenliği
Ücretsiz Özel Okul
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Güven’den anlamlı ziyaret
İnegöl'de bir ilk
Basına teşekkür etkinliği
Öğrencilere burs veriyorlar
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Elit mezunlar buluştu
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
14 kupayla ziyarete geldiler
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Kosova Koleji’ne bahar geldi
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
‘Benimle Okur Musun?
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
75.Yıl örnek oldu
Elit sınava koştular
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Gazipaşa’da bilim şenliği
Meslekler fuarı açıldı
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Çocuklar sanatla buluşuyor
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Üç dilli okuma bayramı
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Öğrencilere yasak
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
TEOG sonuçları açıklandı
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Hayatı öğreniyorlar
Birey Okulları’nda aşure günü
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Karne hediyesi fidan
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Hem birinci hem bilinçli okul!
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Dumlupınar'da bilim şöleni
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Bursa’yı Birey temsil edecek
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Üstad, şiirleriyle anıldı
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
İnegöl’e Üniversite yok
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
DOĞA’dan sınav taktikleri
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Eğitimde ‘güven’
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Adı üstünde ‘Kalite’
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Karatede şampiyon Kosova
Yaşları küçük marifetleri büyük
Potanın Şampiyonu Kosova
Bilimsel projelerle Show yaptılar
18 Eylül’e hazırız
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Birey VIP açılıyor
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Kodla İnegöl
Okyanus başarıyı kutladı
İngilizce alışveriş yaptılar
Annelere kahvaltı
Kitap okuma evi açıldı
 Atölyeler sınıfa taşındı
FETÖ okulu milletin oldu
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
DYNED kullananlara ödül
Keyifli eğitime hazır olun
Geleceğiniz Güven’de
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Naire Çikayeva anısına iftar
Kosova’da kitap günleri
Masalları oynadılar
Altın nesil'de kutlama
Okulda mescit açıldı
Tekli eğitime geçiliyor
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Şehidimizin adı yaşatılsın
Nakil başvuruları başladı
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
23 Nisan coşkusu başladı
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Satrançta çifte kupa
Artık halka hizmet edecek
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
‘Kalite’yle kazandılar
Öğrencilerin projeleri sergilendi
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Yılın çevreci okulu seçildi
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Kosova'da Bilim Şenliği
Ordumuza miniklerden destek
Satranç şöleni başladı
Mesleki eğitime yöneldiler
Tematik Lise İtalya’da
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Okyanus'ta Başarı Sezonu
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
KARNE SEVİNCİ
Eğitimde iş birliği
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Türkiye dereceleriyle döndüler
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Her okula Polis
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Sınav stresine tiyatro molası
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Elit Grup’tan örnek proje
Masal kahramanları canlandı
Birey standına yoğun ilgi
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Okyanus bursuna yoğun talep
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Kuranı elleriyle okuyacak
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Eğitime  “Kalite” desteği
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Potada Şampiyon Kosova
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Gazeteciliği öğrendiler