MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

Deha Kids Kreş ve Anaokulu Kurucu Müdürü Serap Alicik, İnegöl’de Eğitim Bülteni’nde yabancı dilden, satranca, fen ve doğa etkinliklerinden dansa kadar yapılan faaliyetler ve eğitim hakkında bilgiler verdi.


Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor

DEHA KİDS

Okulumuz 2014-2015 Eğitim Öğretim sezonunda 2-6 yaş arası okul öncesi öğrencilerine hizmet vermeye başlamıştır. 3 yıldır yenilikçi ve çağdaş eğitim anlayışı ile ilçemizde hizmet vermektedir.  8 okul öncesi,8 Yardımcı Eğitmeni, 3 yabancı uyruklu İngilizce Öğretmeni,1 Montessory Öğretmeni,1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni, 1 Ekoloji Öğretmeni, 1 Satranç Öğretmeni,1 Dans Öğretmeni, 3 idarecisi ve 5 yardımcı personeli ile İnegöl’e hizmet vermekte olan ve Anaokulu okulu konseptinde yapılmış olan tek okul öncesi kurumudur.

ÖZGÜVENİ TAM ÇOCUKLAR

Okul öncesi dönem beyin gelişiminin ve sinaptik bağlantıların kurulma oranının en yoğun ve hızlı yaşandığı dönemdir. Beyin gelişimi çocuğun bilişsel, dil, motor, sosyal ve duygusal gelişimi için güçlü bir zemin oluşturur. Bu nedenle çocuklar özellikle okul öncesi dönem olarak adlandırılan yaşamın ilk altı yılında çok hızlı büyürler ve bu gelişim alanlarında şaşırtıcı bir hızla yetkinleşirler. Böylece çocuğun kendi potansiyelini gerçekleştirmesinin ve toplumun üretken bir bireyi olabilmesinin yolu açılmış olur.

Beyin okul öncesi dönem boyunca hızlı geliştiği için bu dönem, beynin çevresel etkilere en açık olduğu dönemdir. Bu kapsamda çevre, çocuğun gelişimini ve öğrenme motivasyonunu derinden etkiler. Dolayısıyla, çocuğun ne kadar keşfedebileceği, neler öğrenebileceği ve hangi hızla öğrenebileceği çocuğun çevresinin ne kadar destekleyici olduğuyla ve çocuğa ne gibi olanaklar sunulduğuyla yakından ilişkilidir. Çocuğun sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi, gelişebilmesi ve öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirebilmesi için nitelikli bilişsel uyarıcıların, zengin dil etkileşimlerinin, olumlu sosyal ve duygusal deneyimlerin çocuğa sunulduğu ve çocuğun bağımsızlığının desteklendiği bir çevrenin yaratılmasına ihtiyaç vardır. Bu ise ancak sağlıklı bir aile ortamı ve nitelikli bir okul öncesi eğitim ile mümkündür.

DEHA Okullarının vizyonu kendisini ifade edebilen, özgüveni tam çocuklar yetiştirmek;  Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, topluma milli ve insani değerleri sunmak, farklılıklara saygıyı yaygınlaştırmak, ülkemizde okul öncesi eğitim alanında güvenilir, saygın, bilimsel temellere dayalı eğitim süreçleri yaygınlaştırmaktır.  Misyonumuz ise çocuklarımızın geleceğe ilk adımları olan Okul Öncesi Eğitimlerinde öncü olmaktır’

MONTESSORİ DEHA KIDS’DE’

Montessori Programı da anaokullarında uygulanan eğitim programlarından biridir. Montessori programının eğitim felsefesi nedir? Montessori eğitimin belirli ilkeleri vardır, bu ilkelerin en önemlileri şunlardır: Montessori eğitimi, her çocuğun öğrenmeye karşı olan eğiliminin aynı seviyede olduğunu farz eder ve asla bir çocuğu diğer bir çocukla kıyaslamaz. Çocuklar arasındaki dil, din, ırk gibi farkların öğrenmelerine etkisi olmadığını düşünür. Kültürel farklılıklara saygı gösterir ve programda bu farklılıklar doğrultusunda değişiklikler yapılması gerektiğine inanır.

Montessori eğitiminde oyun ortamı çok önemlidir, çünkü çocuklar oyunu sadece vakit geçirmek ya da eğlenmek için oynamaz, oyun esnasında dünyayı ve yaşadıkları çevreyi keşfederler. Bu nedenle sınıf ortamı çocuğun oyun oynaması için en elverişli koşullara sahip olmalıdır ve sınıfta tehlike olasılığı minimum hale getirilmelidir.

Montessori Materyalleri çocuğa dünyayı keşfetmek için fırsatlar sunar. Bunu nasıl gerçekleştirir derseniz; materyaller çocuğun kullanabileceği boyutlarda ve güvenlikte dizayn edilmiştir. Ayrıca gerçekçi özelliklere ve yaratıcılığa da büyük önem verilmiştir. Materyaller bu özellikleri nedeniyle günümüzde oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Aslında bir çok aile bu materyalleri kullanıyor olmasına karşın bu materyallerin Montessori Materyali olduğunun farkında değil.

Bu materyal ile oynayan çocuğun mavi parçaları mavi kutuya, sarı parçaları sarı kutuya, yeşil parçaları yeşil kutuya, kırmızı parçaları kırmıza kutuya koyması hedeflenir. Böylece çocuğun “eşleştirme” kavramını öğrenmesi sağlanır.

Gerekli eğitim programlarını ve materyalleri takip eden aileler bu programı evde çocuklarına uygulayabilirler, ancak çocuk için en gerekli şeyi yani sosyal ortamı ev içinde oluşturamazlar, okulda çocuklar kendi yaşıtları ile beraber olma fırsatını bulur ve sosyalleşirler.

Montessori programını uygulayabilmek için okul bünyesinde Montessori programını özümsemiş eğitimciler bulunması gereklidir. Türkiye’de ne yazık ki bu eğitimi almış öğretmenler bulmak oldukça zor, bu nedenle yurt dışından programın eğitimini almış eğitmenleri Türkiye’ye getirmek gerekiyor. Fakat bunu gerçekleştirebilen çok sayıda anaokulu yok, bu nedenle ülkemizde Montessori eğitimi fazla yaygın değil.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Kurumumuzda 3 yabancı öğretmen eşliğinde dünya dil port folyosu kapsamında İngilizce eğitimi verilmektedir. Eğitim süreçlerimizde görsel, işitsel araçlar aktif kullanılmaktadır. Anasınıfı bölümlerimizde bir yabancı bir Türk olmak üzere tam gün çift öğretmen eğitimi verilmesi zorunludur. Dil, tüm zihinsel süreçlerimizle ayrılmaz bir şekilde iç içe geçmiştir. Düşünmek, hatırlamak, kavramak, dikkatini yöneltmek, algılamak vb. tüm zihinsel faaliyetlerde dil vardır. Dil ve zihin birbirine paralel gelişmektedir. Bu nedenle çocuğun dil gelişimi onun tüm zihinsel gelişimini desteklemektedir. Bebekler dünyaya geldiklerinde içine doğdukları ortamda konuşulan dili edinme potansiyeline sahiptirler.

 Kurumumuzda dil eğitimi önemli bir yer almaktadır. Kurumumuz bünyesinde Native etkinliklerde Yabancı ve Türk öğretmenler okul öncesi seviyesinde İngilizce eğitimi vermekteler.Okulumuzda çocuklara yabancı dil doğrudan değil, Yabancı Öğretmenler tarafından oyun, şarkı, tekerlemelerle dolaylı yoldan öğretilmektedir. Yabancı öğretmenimizin etkinlikleri ile de çocuk yabancı dille tabiî bir ortamda karşı karşıya gelir, duyarak, görerek ve bizzat yaşayarak öğrenir.

Öğretmen, hareket, jest, mimik; uygun ipucu verme, resim ve şekillerle gösterme, şarkı söyleme, şiir okuma, karşılıklı konuşma gibi dil öğrenme yöntemleri kullanmaktadır.. Yabancı dildeki sesleri duymaya alışan çocuklar bunları zamanla benimsemektedir. Öğretilen kelime ve cümlelerin çocukların günlük hayatından seçilerek ilgileri arttırılmaktadır. Çocuk hangi oyuncak ve nesnelerle oynuyorsa, onların İngilizce isimlerini de kolayca öğrenebilmetedir. Oyun, çocuk için en iyi öğrenme yoludur. Oyunla yabancı dil bir araya getirilince öğrenme daha da kolaylaşır ve bir keyif hâline gelir.

 

Dil öğretiminde şarkı ve hareket de başarıyı yükseltir. Ritm ve melodiyle öğrenme eğlenceli hâle gelir ve bilginin hafızada kalması kolaylaşır. Çocuk, şarkıları önce anlamını bilmeden ezberler, kelimeleri öğrendikçe anlamı da çözer. Bunun yanında, yabancı dil öğretimi için kullanılan boyama veya hikâye kitaplarından ve kasetlerden faydalanılmaktadır.

MONTESSORY MATEMATİK ETKİNLİKLERİ

DEHA KIDS öğrencileri haftada bir saat Satranç Öğretmeni eşliğinde Satranç dersleri almaktadır. Satranç bir strateji oyunudur. Doğru karar vermeyi destekler.  Zihni ve hayal kurma gücünü geliştirir. Dikkati geliştirir. Öngörüyü geliştirir. Kapsamlı düşünmeyi öğretir, buluş yeteneğini geliştirir. Sabırlı olmayı, ölçülülüğü ve soğukkanlılığı öğretir. özgüven kazandırır.

Kurumumuzda en etkin kullandığımız yöntem Montessory Matematik etkinlikleridir. DEHA KIDS’de Matematikle ilgili kavramların öğretilmesinde; çocuğun matematik gelişimini destekleyici uygun matematik etkinlikleri çeşitli oyun materyalleri ve oyun aktiviteleri ile planlanmaktadır. Deha Kids okul öncesi öğrencileri meraklı, araştırıcı, hayal güçleri kuvvetli ve sorgulayıcıdırlar. Çocukların bu yöndeki gelişimlerini desteklemek amacıyla, onların araştırabilecekleri, meraklarını giderebilecekleri, neden sonuç ilişkisini görebilecekleri, çeşitli fikirler öne sürerek tahminlerde bulunabilecekleri fırsatlar vermeli, oynayarak öğrenecekleri eğitim ortamları hazırlanmalıdır. Çünkü çocuklar en iyi şekilde yaşayarak, oynayarak öğrenirler.  Oynarken görmek, dokunmak, hissetmek, tadına bakmak ya da koklamak isterler. Bu davranışlar çocuğun zihinsel kapasitesini geliştirir. Bu da çocukların merak ve araştırma duygularını geliştirici ve zihinsel yeteneklerini uyarıcı etkinliklerden biri olan Montessory Matematik ile mümkündür.    

Günlük yaşamda karşımıza birçok şekilde çıkan matematik konularını okul öncesi dönemde ele alıp çocukları geleceğe daha donanımlı biçimde hazırlamak, bu bilgilerin günlük yaşantıda ne şekillerde kullanılabileceğini onlara öğretmek ve matematiği çocuklara sevdirmek Deha Kids Kreş ve Anaokulu öğretmenlerinin sorumluluğundadır.

Okulumuzda Fen-Doğa Etkinlikleri temelde üç gruba ayrılır.  Öğretmenin Başlattığı veya Gerçekleştirdiği Fen-Doğa Etkinlikleri:Bu etkinlikler önceden öğretmen tarafından ayrıntılı olarak planlanan etkinliklerdir. Öğretmen önceden planlamaya uygun bir biçimde fen köşesine konu ile ilgili araç gereçleri koyar. Ayrıca öğretmen belirlenen konu ile ilgili olarak çocukların meraklarını uyandırmak için, önce kendi sorular sorar, sonra çocukları konu ile ilgili sorular sorması için cesaretlendirir. Öğrenilen Bilgilerin Diğer Bilgilerle Bütünleşmesi İle İlgili Etkinlikler: Bu etkinlikte öğretmen ön plandadır. Çocuğun edindiği bilgi ve kavramları benzer olaylarla genellemeyi ve varılan sonuçların çocuğun yaşantısındaki olaylarla bağlantısını öğretir. Örneğin; sıcak ve soğuk kavramından sonra öğretmen çocuklarla sıcak günlerde serinlememiz veya soğuk günlerde ısınmamız için neler yapmamız gerektiğini tartışabilir. Bu şekilde çocuk öğrendiği bilgilerle çevresinde denetim kurmaya başlayarak, çevresel beklentileri ve duyarlılığını arttırır.

 Anlık Etkinlikler: Çocuğun günlük yaşamda her an karşılaşabileceği fen ve doğaya ilişkin sorunlar ile bu sorunlara çocukların bulduğu çözüm yollarını kapsar. Bu aşamada öğretmenin duyarlı olması ve çocuklarla birlikteliği önemli bir konudur. Öğretmenin çocukları iyi gözlemlemesi gereklidir.

 

Okulumuzda Profesyonel Dans Öğretmenimiz eşliğinde haftada 2 gün dans etkinliğimiz vardır. Dans etmek sadece çocuğun fiziksel bir aktivite yapması demek değildir, dans aynı zamanda çok sosyal bir olgudur. Kurumumuzdaki Dans dersleri, çocuğun iletişim ve sosyal becerilerini geliştirir. Çocuk bir ekip ile çalışmayı, arkadaş edinmeyi, işbirliği yapmayı ve başkalarına güvenmeyi deneyimler. Özellikle  çekingen öğrencilerimizde, yaşıtlarının olduğu, eğitmenin anlayışlı ve destekleyici olduğu esnek programlı bir dans kursu uygulamaktayız.

Deha Kids öğrencileri her sabah kahvaltı sonrası öğretmenleri eşliğinde spor etkinliği yapmaktadır. Haftada 3 gün jimnastik ve haftada 2 gün step yapmaktadırlar. Her çocuğun, sağlıklı büyüyebilmesi için spor yapması gerekiyor. Çocuklar için spor artık bir lüks değil, gerekliliktir. Büyümenin hızlı olduğu dönemlerde çocuğun bedeni çok değişkendir. Genç yaşlardaki fiziksel bozuklukları önlemede ve geciktirmede spor önemli bir rol oynar. Spor yapmayan, dengesiz beslenen çocukların ise sağlıklı bir gelişim süreci geçirmeleri zorlaşır.

Kurumumuzda Yüzme, Tenis ve Binicilik gibi sporlara da haftada bir gün öğrencilerimiz katılabilmektedirler.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Masal kahramanları canlandı
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Cumalıkızık’ı gezdiler
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Oynayarak öğrendiler
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Okyanus’a taze kan
Ücretsiz Özel Okul
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Adı üstünde ‘Kalite’
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Potada Şampiyon Kosova
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Basına teşekkür etkinliği
İZKAL’de bilim rüzgârı
Okulda mescit açıldı
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
Eğitime  “Kalite” desteği
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Bursa’da ‘İZKAL’dı
Okullar eğitime hazır
Yerli malını tercih edelim
Okullara personel alınacak
Çocuklar sanatla buluşuyor
‘Benimle Okur Musun?
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Okyanus bursuna yoğun talep
Gazipaşa’da bilim şenliği
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Zorbalığa fırsat vermeyelim
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Vehbi Koç okuyor
Külliyede spor şenliği
Haftanın Matematikçilerini seçti
Okullarda yeni dönem!
Nakil başvuruları başladı
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
DYNED kullananlara ödül
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
TEOG sonuçları açıklandı
Öğrenciler ödüllendirildi
Öğrencilere burs veriyorlar
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Ordumuza miniklerden destek
Ortaokul’a Zarafet geliyor
İNESMEK kurs kayıtları başladı
İslam İlmihali hediye geldi
Öğrencilerin projeleri sergilendi
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Derse maskeyle girdiler
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
Öğrenciler başkanlarını seçti
Elit Grup’tan örnek proje
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
BİLDİM’den büyük başarı
Eğitimde ‘güven’
Yarışarak Öğrendiler
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Masalları oynadılar
İnegöl’ün tek okul festivali
Okula başladılar
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Büyüklerini unutmadılar
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Mesleki eğitime yöneldiler
Satranç şöleni başladı
Bir okul gelir her şey değişir
İnegöl sıralamada yok
14 kupayla ziyarete geldiler
Kitap okuma evi açıldı
ÖSYM'den skandal hata
Kosova’da tiyatro coşkusu
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Elit Grup Okulları açıldı
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Her okula Polis
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
British Town ile çağı yakala
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Dumlupınar'da bilim şöleni
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Karatede şampiyon Kosova
İlkadım’da karne heyecanı
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Tekli eğitime geçiliyor
75.Yıl örnek oldu
Eğitimde iş birliği
Kardeşlerini unutmadılar
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
18 Eylül’e hazırız
Okyanus'ta Başarı Sezonu
6 Lise sınavla alacak
Hepsi kapatılıyor
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Kosova yine galip
Yılın çevreci okulu seçildi
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Okyanus başarıyı kutladı
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
İnegöl'de bir ilk
Türkiye dereceleriyle döndüler
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Öğrenciler Başkanı seçtiler
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Altunkalp anneleri unutmadı
Güven’den anlamlı ziyaret
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
İngilizce alışveriş yaptılar
‘Kalite’yle kazandılar
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
DOĞA’dan sınav taktikleri
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Kosova’da kitap günleri
Okullara el uzatıyorlar
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Elit mezunlar buluştu
Eğitime ‘Akademik Lise’
Kosova Koleji Başkanını seçti
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
İHMED’den kitap hediyesi
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Elit öğrencileri kamp yaptı
Müzik kursu kayıtları başladı
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Elit sınava koştular
İlmeklerle köprü ördüler
Üstad, şiirleriyle anıldı
Sınav stresine tiyatro molası
Öğrencilere yasak
Eğitime yeni özel okul
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Kuranı elleriyle okuyacak
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Okuma-yazma günü kutlandı
Naire Çikayeva anısına iftar
Okullar hazırlanıyor
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Toplu istifa
Kosova'da Bilim Şenliği
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Geleceğiniz Güven’de
Keyifli eğitime hazır olun
Ev ödevi zarar veriyor
Disleksiyi konuştular
Hayatı öğreniyorlar
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Şehidimizin adı yaşatılsın
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Gazipaşa sergide
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Kodla İnegöl
Gazeteciliği öğrendiler
Mesleki Liseleri buluştu
Meslekler fuarı açıldı
KARNE SEVİNCİ
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Yaşları küçük marifetleri büyük
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Sokak hayvanlarını unutmadılar
FETÖ okulu milletin oldu
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Öğrenciler başkanını seçti
Altın Nesil Okulları DOSTUM ’da
Bilimsel projelerle Show yaptılar
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Artık halka hizmet edecek
Hem birinci hem bilinçli okul!
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Birey VIP açılıyor
Kuş evlerinden mahalle kurdular
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Kosova’da Kızılay haftası
Annelere kahvaltı
Bu okulda tamirci yetişiyor
Çeyrek asırlık buluşma
Bez çanta dikiyorlar
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Birey standına yoğun ilgi
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Alacakaranlıkta eğitim
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
23 Nisan coşkusu başladı
Annelerine mektup gönderdiler
Üç dilli okuma bayramı
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Miniklerden yerel markalara ziyaret
 Atölyeler sınıfa taşındı
Potanın Şampiyonu Kosova
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Mutlu çocukların okulu
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Küçükçalık Adliyede
Satrançta çifte kupa
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
DOĞA meslek öğretiyor
Çocuklar da haklarını bilmeli
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Eğitime yeni okul
Birey Okulları’nda aşure günü
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Bursa’yı Birey temsil edecek
Öğrencilere Çanakkale menüsü
İnegöl’e Üniversite yok
Tematik Lise İtalya’da
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Kantinler denetimden geçti
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Altın nesil'de kutlama
Üniversitede kayıt telaşı
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Kosova’nın sergisine büyük ilgi