MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

Deha Kids Kreş ve Anaokulu Kurucu Müdürü Serap Alicik, İnegöl’de Eğitim Bülteni’nde yabancı dilden, satranca, fen ve doğa etkinliklerinden dansa kadar yapılan faaliyetler ve eğitim hakkında bilgiler verdi.


Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor

DEHA KİDS

Okulumuz 2014-2015 Eğitim Öğretim sezonunda 2-6 yaş arası okul öncesi öğrencilerine hizmet vermeye başlamıştır. 3 yıldır yenilikçi ve çağdaş eğitim anlayışı ile ilçemizde hizmet vermektedir.  8 okul öncesi,8 Yardımcı Eğitmeni, 3 yabancı uyruklu İngilizce Öğretmeni,1 Montessory Öğretmeni,1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni, 1 Ekoloji Öğretmeni, 1 Satranç Öğretmeni,1 Dans Öğretmeni, 3 idarecisi ve 5 yardımcı personeli ile İnegöl’e hizmet vermekte olan ve Anaokulu okulu konseptinde yapılmış olan tek okul öncesi kurumudur.

ÖZGÜVENİ TAM ÇOCUKLAR

Okul öncesi dönem beyin gelişiminin ve sinaptik bağlantıların kurulma oranının en yoğun ve hızlı yaşandığı dönemdir. Beyin gelişimi çocuğun bilişsel, dil, motor, sosyal ve duygusal gelişimi için güçlü bir zemin oluşturur. Bu nedenle çocuklar özellikle okul öncesi dönem olarak adlandırılan yaşamın ilk altı yılında çok hızlı büyürler ve bu gelişim alanlarında şaşırtıcı bir hızla yetkinleşirler. Böylece çocuğun kendi potansiyelini gerçekleştirmesinin ve toplumun üretken bir bireyi olabilmesinin yolu açılmış olur.

Beyin okul öncesi dönem boyunca hızlı geliştiği için bu dönem, beynin çevresel etkilere en açık olduğu dönemdir. Bu kapsamda çevre, çocuğun gelişimini ve öğrenme motivasyonunu derinden etkiler. Dolayısıyla, çocuğun ne kadar keşfedebileceği, neler öğrenebileceği ve hangi hızla öğrenebileceği çocuğun çevresinin ne kadar destekleyici olduğuyla ve çocuğa ne gibi olanaklar sunulduğuyla yakından ilişkilidir. Çocuğun sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi, gelişebilmesi ve öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirebilmesi için nitelikli bilişsel uyarıcıların, zengin dil etkileşimlerinin, olumlu sosyal ve duygusal deneyimlerin çocuğa sunulduğu ve çocuğun bağımsızlığının desteklendiği bir çevrenin yaratılmasına ihtiyaç vardır. Bu ise ancak sağlıklı bir aile ortamı ve nitelikli bir okul öncesi eğitim ile mümkündür.

DEHA Okullarının vizyonu kendisini ifade edebilen, özgüveni tam çocuklar yetiştirmek;  Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, topluma milli ve insani değerleri sunmak, farklılıklara saygıyı yaygınlaştırmak, ülkemizde okul öncesi eğitim alanında güvenilir, saygın, bilimsel temellere dayalı eğitim süreçleri yaygınlaştırmaktır.  Misyonumuz ise çocuklarımızın geleceğe ilk adımları olan Okul Öncesi Eğitimlerinde öncü olmaktır’

MONTESSORİ DEHA KIDS’DE’

Montessori Programı da anaokullarında uygulanan eğitim programlarından biridir. Montessori programının eğitim felsefesi nedir? Montessori eğitimin belirli ilkeleri vardır, bu ilkelerin en önemlileri şunlardır: Montessori eğitimi, her çocuğun öğrenmeye karşı olan eğiliminin aynı seviyede olduğunu farz eder ve asla bir çocuğu diğer bir çocukla kıyaslamaz. Çocuklar arasındaki dil, din, ırk gibi farkların öğrenmelerine etkisi olmadığını düşünür. Kültürel farklılıklara saygı gösterir ve programda bu farklılıklar doğrultusunda değişiklikler yapılması gerektiğine inanır.

Montessori eğitiminde oyun ortamı çok önemlidir, çünkü çocuklar oyunu sadece vakit geçirmek ya da eğlenmek için oynamaz, oyun esnasında dünyayı ve yaşadıkları çevreyi keşfederler. Bu nedenle sınıf ortamı çocuğun oyun oynaması için en elverişli koşullara sahip olmalıdır ve sınıfta tehlike olasılığı minimum hale getirilmelidir.

Montessori Materyalleri çocuğa dünyayı keşfetmek için fırsatlar sunar. Bunu nasıl gerçekleştirir derseniz; materyaller çocuğun kullanabileceği boyutlarda ve güvenlikte dizayn edilmiştir. Ayrıca gerçekçi özelliklere ve yaratıcılığa da büyük önem verilmiştir. Materyaller bu özellikleri nedeniyle günümüzde oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Aslında bir çok aile bu materyalleri kullanıyor olmasına karşın bu materyallerin Montessori Materyali olduğunun farkında değil.

Bu materyal ile oynayan çocuğun mavi parçaları mavi kutuya, sarı parçaları sarı kutuya, yeşil parçaları yeşil kutuya, kırmızı parçaları kırmıza kutuya koyması hedeflenir. Böylece çocuğun “eşleştirme” kavramını öğrenmesi sağlanır.

Gerekli eğitim programlarını ve materyalleri takip eden aileler bu programı evde çocuklarına uygulayabilirler, ancak çocuk için en gerekli şeyi yani sosyal ortamı ev içinde oluşturamazlar, okulda çocuklar kendi yaşıtları ile beraber olma fırsatını bulur ve sosyalleşirler.

Montessori programını uygulayabilmek için okul bünyesinde Montessori programını özümsemiş eğitimciler bulunması gereklidir. Türkiye’de ne yazık ki bu eğitimi almış öğretmenler bulmak oldukça zor, bu nedenle yurt dışından programın eğitimini almış eğitmenleri Türkiye’ye getirmek gerekiyor. Fakat bunu gerçekleştirebilen çok sayıda anaokulu yok, bu nedenle ülkemizde Montessori eğitimi fazla yaygın değil.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Kurumumuzda 3 yabancı öğretmen eşliğinde dünya dil port folyosu kapsamında İngilizce eğitimi verilmektedir. Eğitim süreçlerimizde görsel, işitsel araçlar aktif kullanılmaktadır. Anasınıfı bölümlerimizde bir yabancı bir Türk olmak üzere tam gün çift öğretmen eğitimi verilmesi zorunludur. Dil, tüm zihinsel süreçlerimizle ayrılmaz bir şekilde iç içe geçmiştir. Düşünmek, hatırlamak, kavramak, dikkatini yöneltmek, algılamak vb. tüm zihinsel faaliyetlerde dil vardır. Dil ve zihin birbirine paralel gelişmektedir. Bu nedenle çocuğun dil gelişimi onun tüm zihinsel gelişimini desteklemektedir. Bebekler dünyaya geldiklerinde içine doğdukları ortamda konuşulan dili edinme potansiyeline sahiptirler.

 Kurumumuzda dil eğitimi önemli bir yer almaktadır. Kurumumuz bünyesinde Native etkinliklerde Yabancı ve Türk öğretmenler okul öncesi seviyesinde İngilizce eğitimi vermekteler.Okulumuzda çocuklara yabancı dil doğrudan değil, Yabancı Öğretmenler tarafından oyun, şarkı, tekerlemelerle dolaylı yoldan öğretilmektedir. Yabancı öğretmenimizin etkinlikleri ile de çocuk yabancı dille tabiî bir ortamda karşı karşıya gelir, duyarak, görerek ve bizzat yaşayarak öğrenir.

Öğretmen, hareket, jest, mimik; uygun ipucu verme, resim ve şekillerle gösterme, şarkı söyleme, şiir okuma, karşılıklı konuşma gibi dil öğrenme yöntemleri kullanmaktadır.. Yabancı dildeki sesleri duymaya alışan çocuklar bunları zamanla benimsemektedir. Öğretilen kelime ve cümlelerin çocukların günlük hayatından seçilerek ilgileri arttırılmaktadır. Çocuk hangi oyuncak ve nesnelerle oynuyorsa, onların İngilizce isimlerini de kolayca öğrenebilmetedir. Oyun, çocuk için en iyi öğrenme yoludur. Oyunla yabancı dil bir araya getirilince öğrenme daha da kolaylaşır ve bir keyif hâline gelir.

 

Dil öğretiminde şarkı ve hareket de başarıyı yükseltir. Ritm ve melodiyle öğrenme eğlenceli hâle gelir ve bilginin hafızada kalması kolaylaşır. Çocuk, şarkıları önce anlamını bilmeden ezberler, kelimeleri öğrendikçe anlamı da çözer. Bunun yanında, yabancı dil öğretimi için kullanılan boyama veya hikâye kitaplarından ve kasetlerden faydalanılmaktadır.

MONTESSORY MATEMATİK ETKİNLİKLERİ

DEHA KIDS öğrencileri haftada bir saat Satranç Öğretmeni eşliğinde Satranç dersleri almaktadır. Satranç bir strateji oyunudur. Doğru karar vermeyi destekler.  Zihni ve hayal kurma gücünü geliştirir. Dikkati geliştirir. Öngörüyü geliştirir. Kapsamlı düşünmeyi öğretir, buluş yeteneğini geliştirir. Sabırlı olmayı, ölçülülüğü ve soğukkanlılığı öğretir. özgüven kazandırır.

Kurumumuzda en etkin kullandığımız yöntem Montessory Matematik etkinlikleridir. DEHA KIDS’de Matematikle ilgili kavramların öğretilmesinde; çocuğun matematik gelişimini destekleyici uygun matematik etkinlikleri çeşitli oyun materyalleri ve oyun aktiviteleri ile planlanmaktadır. Deha Kids okul öncesi öğrencileri meraklı, araştırıcı, hayal güçleri kuvvetli ve sorgulayıcıdırlar. Çocukların bu yöndeki gelişimlerini desteklemek amacıyla, onların araştırabilecekleri, meraklarını giderebilecekleri, neden sonuç ilişkisini görebilecekleri, çeşitli fikirler öne sürerek tahminlerde bulunabilecekleri fırsatlar vermeli, oynayarak öğrenecekleri eğitim ortamları hazırlanmalıdır. Çünkü çocuklar en iyi şekilde yaşayarak, oynayarak öğrenirler.  Oynarken görmek, dokunmak, hissetmek, tadına bakmak ya da koklamak isterler. Bu davranışlar çocuğun zihinsel kapasitesini geliştirir. Bu da çocukların merak ve araştırma duygularını geliştirici ve zihinsel yeteneklerini uyarıcı etkinliklerden biri olan Montessory Matematik ile mümkündür.    

Günlük yaşamda karşımıza birçok şekilde çıkan matematik konularını okul öncesi dönemde ele alıp çocukları geleceğe daha donanımlı biçimde hazırlamak, bu bilgilerin günlük yaşantıda ne şekillerde kullanılabileceğini onlara öğretmek ve matematiği çocuklara sevdirmek Deha Kids Kreş ve Anaokulu öğretmenlerinin sorumluluğundadır.

Okulumuzda Fen-Doğa Etkinlikleri temelde üç gruba ayrılır.  Öğretmenin Başlattığı veya Gerçekleştirdiği Fen-Doğa Etkinlikleri:Bu etkinlikler önceden öğretmen tarafından ayrıntılı olarak planlanan etkinliklerdir. Öğretmen önceden planlamaya uygun bir biçimde fen köşesine konu ile ilgili araç gereçleri koyar. Ayrıca öğretmen belirlenen konu ile ilgili olarak çocukların meraklarını uyandırmak için, önce kendi sorular sorar, sonra çocukları konu ile ilgili sorular sorması için cesaretlendirir. Öğrenilen Bilgilerin Diğer Bilgilerle Bütünleşmesi İle İlgili Etkinlikler: Bu etkinlikte öğretmen ön plandadır. Çocuğun edindiği bilgi ve kavramları benzer olaylarla genellemeyi ve varılan sonuçların çocuğun yaşantısındaki olaylarla bağlantısını öğretir. Örneğin; sıcak ve soğuk kavramından sonra öğretmen çocuklarla sıcak günlerde serinlememiz veya soğuk günlerde ısınmamız için neler yapmamız gerektiğini tartışabilir. Bu şekilde çocuk öğrendiği bilgilerle çevresinde denetim kurmaya başlayarak, çevresel beklentileri ve duyarlılığını arttırır.

 Anlık Etkinlikler: Çocuğun günlük yaşamda her an karşılaşabileceği fen ve doğaya ilişkin sorunlar ile bu sorunlara çocukların bulduğu çözüm yollarını kapsar. Bu aşamada öğretmenin duyarlı olması ve çocuklarla birlikteliği önemli bir konudur. Öğretmenin çocukları iyi gözlemlemesi gereklidir.

 

Okulumuzda Profesyonel Dans Öğretmenimiz eşliğinde haftada 2 gün dans etkinliğimiz vardır. Dans etmek sadece çocuğun fiziksel bir aktivite yapması demek değildir, dans aynı zamanda çok sosyal bir olgudur. Kurumumuzdaki Dans dersleri, çocuğun iletişim ve sosyal becerilerini geliştirir. Çocuk bir ekip ile çalışmayı, arkadaş edinmeyi, işbirliği yapmayı ve başkalarına güvenmeyi deneyimler. Özellikle  çekingen öğrencilerimizde, yaşıtlarının olduğu, eğitmenin anlayışlı ve destekleyici olduğu esnek programlı bir dans kursu uygulamaktayız.

Deha Kids öğrencileri her sabah kahvaltı sonrası öğretmenleri eşliğinde spor etkinliği yapmaktadır. Haftada 3 gün jimnastik ve haftada 2 gün step yapmaktadırlar. Her çocuğun, sağlıklı büyüyebilmesi için spor yapması gerekiyor. Çocuklar için spor artık bir lüks değil, gerekliliktir. Büyümenin hızlı olduğu dönemlerde çocuğun bedeni çok değişkendir. Genç yaşlardaki fiziksel bozuklukları önlemede ve geciktirmede spor önemli bir rol oynar. Spor yapmayan, dengesiz beslenen çocukların ise sağlıklı bir gelişim süreci geçirmeleri zorlaşır.

Kurumumuzda Yüzme, Tenis ve Binicilik gibi sporlara da haftada bir gün öğrencilerimiz katılabilmektedirler.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Öğrenciler ödüllendirildi
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Dumlupınar'da bilim şöleni
İlmeklerle köprü ördüler
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Gazipaşa’da bilim şenliği
İlk karne heyecanı
İngilizce alışveriş yaptılar
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Kosova Kolejinde Tıp Bayramı
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
KARNE SEVİNCİ
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Adı üstünde ‘Kalite’
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
İHMED’den kitap hediyesi
Artık halka hizmet edecek
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Gazeteciliği öğrendiler
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Yılın çevreci okulu seçildi
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Potada Şampiyon Kosova
 Atölyeler sınıfa taşındı
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Öğrenciler Başkanı seçtiler
Kantinler denetimden geçti
Kodla İnegöl
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Disleksiyi konuştular
İZKAL’de bilim rüzgârı
Elit Grup Okulları açıldı
Okyanus bursuna yoğun talep
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Altın nesil'de kutlama
British Town ile çağı yakala
İnegöl'de bir ilk
FETÖ okulu milletin oldu
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Eğitimde iş birliği
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Öğrenciler başkanını seçti
Cumalıkızık’ı gezdiler
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Okullar hazırlanıyor
Karne hediyesi fidan
‘Benimle Okur Musun?
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Mesleki Liseleri buluştu
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Kosova’da Kızılay haftası
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
İnegöl’ün tek okul festivali
75.Yıl örnek oldu
BİLDİM’den büyük başarı
Küçükçalık Adliyede
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Okullara personel alınacak
Masalları oynadılar
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Yerli malını tercih edelim
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
Ücretsiz Özel Okul
Birey Okulları’nda aşure günü
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Toplu istifa
Yarışarak Öğrendiler
Okyanus başarıyı kutladı
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Öğrenciler başkanlarını seçti
Okuma-yazma günü kutlandı
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Alacakaranlıkta eğitim
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Bilgi yarışmasında 1. oldular
Basına teşekkür etkinliği
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Keyifli eğitime hazır olun
Derse maskeyle girdiler
Birey standına yoğun ilgi
Birey VIP açılıyor
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Çocuklar da haklarını bilmeli
Meslekler fuarı açıldı
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Okyanus’a taze kan
Çocuklar sanatla buluşuyor
Naire Çikayeva anısına iftar
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Potanın Şampiyonu Kosova
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Her okula Polis
Elit Grup’tan örnek proje
Ordumuza miniklerden destek
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Hepsi kapatılıyor
TEOG sonuçları açıklandı
Okullara el uzatıyorlar
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Çeyrek asırlık buluşma
Altunkalp anneleri unutmadı
Sınav stresine tiyatro molası
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Annelere kahvaltı
Satranç şöleni başladı
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Üç dilli okuma bayramı
Okullarda yeni dönem!
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Haftanın Matematikçilerini seçti
Altın Nesil Okulları DOSTUM ’da
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Mesleki eğitime yöneldiler
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Öğrencilere yasak
Kosova Koleji Başkanını seçti
Kosova’da kitap günleri
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
DOĞA meslek öğretiyor
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
‘Kalite’yle kazandılar
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Bez çanta dikiyorlar
Elit mezunlar buluştu
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Külliyede spor şenliği
14 kupayla ziyarete geldiler
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
Güven’den anlamlı ziyaret
Karatede şampiyon Kosova
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
Eğitime yeni okul
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Vehbi Koç okuyor
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Üstad, şiirleriyle anıldı
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Satrançta çifte kupa
Eğitimde ‘güven’
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Kuş evlerinden mahalle kurdular
Meslek tanıtım günleri başladı
Okulda mescit açıldı
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
DYNED kullananlara ödül
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
18 Eylül’e hazırız
Bu okulda tamirci yetişiyor
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Kosova'da Bilim Şenliği
Mutlu çocukların okulu
Hem birinci hem bilinçli okul!
İnegöl sıralamada yok
Büyüklerini unutmadılar
Elit sınava koştular
6 Lise sınavla alacak
Türkiye dereceleriyle döndüler
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Nakil başvuruları başladı
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Bursa’yı Birey temsil edecek
Müzik kursu kayıtları başladı
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Geleceğiniz Güven’de
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Gazipaşa sergide
Şehidimizin adı yaşatılsın
Hayatı öğreniyorlar
Elit öğrencileri kamp yaptı
Okullar eğitime hazır
Bir okul gelir her şey değişir
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Kosova’da tiyatro coşkusu
Eğitimciler iftar’da buluştu
Annelerine mektup gönderdiler
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
İnegöl’e Üniversite yok
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
İslam İlmihali hediye geldi
Oynayarak öğrendiler
Kitap okuma evi açıldı
Üniversitede kayıt telaşı
Öğrencilerin projeleri sergilendi
Tekli eğitime geçiliyor
Kardeşlerini unutmadılar
Ev ödevi zarar veriyor
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Öğrencilere burs veriyorlar
ÖSYM'den skandal hata
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Kosova yine galip
İlkadım’da karne heyecanı
Bursa’da ‘İZKAL’dı
DOĞA’dan sınav taktikleri
Okula başladılar
Tematik Lise İtalya’da
Eğitime yeni özel okul
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
23 Nisan coşkusu başladı