MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

Deha Kids Kreş ve Anaokulu Kurucu Müdürü Serap Alicik, İnegöl’de Eğitim Bülteni’nde yabancı dilden, satranca, fen ve doğa etkinliklerinden dansa kadar yapılan faaliyetler ve eğitim hakkında bilgiler verdi.


Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor

DEHA KİDS

Okulumuz 2014-2015 Eğitim Öğretim sezonunda 2-6 yaş arası okul öncesi öğrencilerine hizmet vermeye başlamıştır. 3 yıldır yenilikçi ve çağdaş eğitim anlayışı ile ilçemizde hizmet vermektedir.  8 okul öncesi,8 Yardımcı Eğitmeni, 3 yabancı uyruklu İngilizce Öğretmeni,1 Montessory Öğretmeni,1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni, 1 Ekoloji Öğretmeni, 1 Satranç Öğretmeni,1 Dans Öğretmeni, 3 idarecisi ve 5 yardımcı personeli ile İnegöl’e hizmet vermekte olan ve Anaokulu okulu konseptinde yapılmış olan tek okul öncesi kurumudur.

ÖZGÜVENİ TAM ÇOCUKLAR

Okul öncesi dönem beyin gelişiminin ve sinaptik bağlantıların kurulma oranının en yoğun ve hızlı yaşandığı dönemdir. Beyin gelişimi çocuğun bilişsel, dil, motor, sosyal ve duygusal gelişimi için güçlü bir zemin oluşturur. Bu nedenle çocuklar özellikle okul öncesi dönem olarak adlandırılan yaşamın ilk altı yılında çok hızlı büyürler ve bu gelişim alanlarında şaşırtıcı bir hızla yetkinleşirler. Böylece çocuğun kendi potansiyelini gerçekleştirmesinin ve toplumun üretken bir bireyi olabilmesinin yolu açılmış olur.

Beyin okul öncesi dönem boyunca hızlı geliştiği için bu dönem, beynin çevresel etkilere en açık olduğu dönemdir. Bu kapsamda çevre, çocuğun gelişimini ve öğrenme motivasyonunu derinden etkiler. Dolayısıyla, çocuğun ne kadar keşfedebileceği, neler öğrenebileceği ve hangi hızla öğrenebileceği çocuğun çevresinin ne kadar destekleyici olduğuyla ve çocuğa ne gibi olanaklar sunulduğuyla yakından ilişkilidir. Çocuğun sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi, gelişebilmesi ve öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirebilmesi için nitelikli bilişsel uyarıcıların, zengin dil etkileşimlerinin, olumlu sosyal ve duygusal deneyimlerin çocuğa sunulduğu ve çocuğun bağımsızlığının desteklendiği bir çevrenin yaratılmasına ihtiyaç vardır. Bu ise ancak sağlıklı bir aile ortamı ve nitelikli bir okul öncesi eğitim ile mümkündür.

DEHA Okullarının vizyonu kendisini ifade edebilen, özgüveni tam çocuklar yetiştirmek;  Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, topluma milli ve insani değerleri sunmak, farklılıklara saygıyı yaygınlaştırmak, ülkemizde okul öncesi eğitim alanında güvenilir, saygın, bilimsel temellere dayalı eğitim süreçleri yaygınlaştırmaktır.  Misyonumuz ise çocuklarımızın geleceğe ilk adımları olan Okul Öncesi Eğitimlerinde öncü olmaktır’

MONTESSORİ DEHA KIDS’DE’

Montessori Programı da anaokullarında uygulanan eğitim programlarından biridir. Montessori programının eğitim felsefesi nedir? Montessori eğitimin belirli ilkeleri vardır, bu ilkelerin en önemlileri şunlardır: Montessori eğitimi, her çocuğun öğrenmeye karşı olan eğiliminin aynı seviyede olduğunu farz eder ve asla bir çocuğu diğer bir çocukla kıyaslamaz. Çocuklar arasındaki dil, din, ırk gibi farkların öğrenmelerine etkisi olmadığını düşünür. Kültürel farklılıklara saygı gösterir ve programda bu farklılıklar doğrultusunda değişiklikler yapılması gerektiğine inanır.

Montessori eğitiminde oyun ortamı çok önemlidir, çünkü çocuklar oyunu sadece vakit geçirmek ya da eğlenmek için oynamaz, oyun esnasında dünyayı ve yaşadıkları çevreyi keşfederler. Bu nedenle sınıf ortamı çocuğun oyun oynaması için en elverişli koşullara sahip olmalıdır ve sınıfta tehlike olasılığı minimum hale getirilmelidir.

Montessori Materyalleri çocuğa dünyayı keşfetmek için fırsatlar sunar. Bunu nasıl gerçekleştirir derseniz; materyaller çocuğun kullanabileceği boyutlarda ve güvenlikte dizayn edilmiştir. Ayrıca gerçekçi özelliklere ve yaratıcılığa da büyük önem verilmiştir. Materyaller bu özellikleri nedeniyle günümüzde oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Aslında bir çok aile bu materyalleri kullanıyor olmasına karşın bu materyallerin Montessori Materyali olduğunun farkında değil.

Bu materyal ile oynayan çocuğun mavi parçaları mavi kutuya, sarı parçaları sarı kutuya, yeşil parçaları yeşil kutuya, kırmızı parçaları kırmıza kutuya koyması hedeflenir. Böylece çocuğun “eşleştirme” kavramını öğrenmesi sağlanır.

Gerekli eğitim programlarını ve materyalleri takip eden aileler bu programı evde çocuklarına uygulayabilirler, ancak çocuk için en gerekli şeyi yani sosyal ortamı ev içinde oluşturamazlar, okulda çocuklar kendi yaşıtları ile beraber olma fırsatını bulur ve sosyalleşirler.

Montessori programını uygulayabilmek için okul bünyesinde Montessori programını özümsemiş eğitimciler bulunması gereklidir. Türkiye’de ne yazık ki bu eğitimi almış öğretmenler bulmak oldukça zor, bu nedenle yurt dışından programın eğitimini almış eğitmenleri Türkiye’ye getirmek gerekiyor. Fakat bunu gerçekleştirebilen çok sayıda anaokulu yok, bu nedenle ülkemizde Montessori eğitimi fazla yaygın değil.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Kurumumuzda 3 yabancı öğretmen eşliğinde dünya dil port folyosu kapsamında İngilizce eğitimi verilmektedir. Eğitim süreçlerimizde görsel, işitsel araçlar aktif kullanılmaktadır. Anasınıfı bölümlerimizde bir yabancı bir Türk olmak üzere tam gün çift öğretmen eğitimi verilmesi zorunludur. Dil, tüm zihinsel süreçlerimizle ayrılmaz bir şekilde iç içe geçmiştir. Düşünmek, hatırlamak, kavramak, dikkatini yöneltmek, algılamak vb. tüm zihinsel faaliyetlerde dil vardır. Dil ve zihin birbirine paralel gelişmektedir. Bu nedenle çocuğun dil gelişimi onun tüm zihinsel gelişimini desteklemektedir. Bebekler dünyaya geldiklerinde içine doğdukları ortamda konuşulan dili edinme potansiyeline sahiptirler.

 Kurumumuzda dil eğitimi önemli bir yer almaktadır. Kurumumuz bünyesinde Native etkinliklerde Yabancı ve Türk öğretmenler okul öncesi seviyesinde İngilizce eğitimi vermekteler.Okulumuzda çocuklara yabancı dil doğrudan değil, Yabancı Öğretmenler tarafından oyun, şarkı, tekerlemelerle dolaylı yoldan öğretilmektedir. Yabancı öğretmenimizin etkinlikleri ile de çocuk yabancı dille tabiî bir ortamda karşı karşıya gelir, duyarak, görerek ve bizzat yaşayarak öğrenir.

Öğretmen, hareket, jest, mimik; uygun ipucu verme, resim ve şekillerle gösterme, şarkı söyleme, şiir okuma, karşılıklı konuşma gibi dil öğrenme yöntemleri kullanmaktadır.. Yabancı dildeki sesleri duymaya alışan çocuklar bunları zamanla benimsemektedir. Öğretilen kelime ve cümlelerin çocukların günlük hayatından seçilerek ilgileri arttırılmaktadır. Çocuk hangi oyuncak ve nesnelerle oynuyorsa, onların İngilizce isimlerini de kolayca öğrenebilmetedir. Oyun, çocuk için en iyi öğrenme yoludur. Oyunla yabancı dil bir araya getirilince öğrenme daha da kolaylaşır ve bir keyif hâline gelir.

 

Dil öğretiminde şarkı ve hareket de başarıyı yükseltir. Ritm ve melodiyle öğrenme eğlenceli hâle gelir ve bilginin hafızada kalması kolaylaşır. Çocuk, şarkıları önce anlamını bilmeden ezberler, kelimeleri öğrendikçe anlamı da çözer. Bunun yanında, yabancı dil öğretimi için kullanılan boyama veya hikâye kitaplarından ve kasetlerden faydalanılmaktadır.

MONTESSORY MATEMATİK ETKİNLİKLERİ

DEHA KIDS öğrencileri haftada bir saat Satranç Öğretmeni eşliğinde Satranç dersleri almaktadır. Satranç bir strateji oyunudur. Doğru karar vermeyi destekler.  Zihni ve hayal kurma gücünü geliştirir. Dikkati geliştirir. Öngörüyü geliştirir. Kapsamlı düşünmeyi öğretir, buluş yeteneğini geliştirir. Sabırlı olmayı, ölçülülüğü ve soğukkanlılığı öğretir. özgüven kazandırır.

Kurumumuzda en etkin kullandığımız yöntem Montessory Matematik etkinlikleridir. DEHA KIDS’de Matematikle ilgili kavramların öğretilmesinde; çocuğun matematik gelişimini destekleyici uygun matematik etkinlikleri çeşitli oyun materyalleri ve oyun aktiviteleri ile planlanmaktadır. Deha Kids okul öncesi öğrencileri meraklı, araştırıcı, hayal güçleri kuvvetli ve sorgulayıcıdırlar. Çocukların bu yöndeki gelişimlerini desteklemek amacıyla, onların araştırabilecekleri, meraklarını giderebilecekleri, neden sonuç ilişkisini görebilecekleri, çeşitli fikirler öne sürerek tahminlerde bulunabilecekleri fırsatlar vermeli, oynayarak öğrenecekleri eğitim ortamları hazırlanmalıdır. Çünkü çocuklar en iyi şekilde yaşayarak, oynayarak öğrenirler.  Oynarken görmek, dokunmak, hissetmek, tadına bakmak ya da koklamak isterler. Bu davranışlar çocuğun zihinsel kapasitesini geliştirir. Bu da çocukların merak ve araştırma duygularını geliştirici ve zihinsel yeteneklerini uyarıcı etkinliklerden biri olan Montessory Matematik ile mümkündür.    

Günlük yaşamda karşımıza birçok şekilde çıkan matematik konularını okul öncesi dönemde ele alıp çocukları geleceğe daha donanımlı biçimde hazırlamak, bu bilgilerin günlük yaşantıda ne şekillerde kullanılabileceğini onlara öğretmek ve matematiği çocuklara sevdirmek Deha Kids Kreş ve Anaokulu öğretmenlerinin sorumluluğundadır.

Okulumuzda Fen-Doğa Etkinlikleri temelde üç gruba ayrılır.  Öğretmenin Başlattığı veya Gerçekleştirdiği Fen-Doğa Etkinlikleri:Bu etkinlikler önceden öğretmen tarafından ayrıntılı olarak planlanan etkinliklerdir. Öğretmen önceden planlamaya uygun bir biçimde fen köşesine konu ile ilgili araç gereçleri koyar. Ayrıca öğretmen belirlenen konu ile ilgili olarak çocukların meraklarını uyandırmak için, önce kendi sorular sorar, sonra çocukları konu ile ilgili sorular sorması için cesaretlendirir. Öğrenilen Bilgilerin Diğer Bilgilerle Bütünleşmesi İle İlgili Etkinlikler: Bu etkinlikte öğretmen ön plandadır. Çocuğun edindiği bilgi ve kavramları benzer olaylarla genellemeyi ve varılan sonuçların çocuğun yaşantısındaki olaylarla bağlantısını öğretir. Örneğin; sıcak ve soğuk kavramından sonra öğretmen çocuklarla sıcak günlerde serinlememiz veya soğuk günlerde ısınmamız için neler yapmamız gerektiğini tartışabilir. Bu şekilde çocuk öğrendiği bilgilerle çevresinde denetim kurmaya başlayarak, çevresel beklentileri ve duyarlılığını arttırır.

 Anlık Etkinlikler: Çocuğun günlük yaşamda her an karşılaşabileceği fen ve doğaya ilişkin sorunlar ile bu sorunlara çocukların bulduğu çözüm yollarını kapsar. Bu aşamada öğretmenin duyarlı olması ve çocuklarla birlikteliği önemli bir konudur. Öğretmenin çocukları iyi gözlemlemesi gereklidir.

 

Okulumuzda Profesyonel Dans Öğretmenimiz eşliğinde haftada 2 gün dans etkinliğimiz vardır. Dans etmek sadece çocuğun fiziksel bir aktivite yapması demek değildir, dans aynı zamanda çok sosyal bir olgudur. Kurumumuzdaki Dans dersleri, çocuğun iletişim ve sosyal becerilerini geliştirir. Çocuk bir ekip ile çalışmayı, arkadaş edinmeyi, işbirliği yapmayı ve başkalarına güvenmeyi deneyimler. Özellikle  çekingen öğrencilerimizde, yaşıtlarının olduğu, eğitmenin anlayışlı ve destekleyici olduğu esnek programlı bir dans kursu uygulamaktayız.

Deha Kids öğrencileri her sabah kahvaltı sonrası öğretmenleri eşliğinde spor etkinliği yapmaktadır. Haftada 3 gün jimnastik ve haftada 2 gün step yapmaktadırlar. Her çocuğun, sağlıklı büyüyebilmesi için spor yapması gerekiyor. Çocuklar için spor artık bir lüks değil, gerekliliktir. Büyümenin hızlı olduğu dönemlerde çocuğun bedeni çok değişkendir. Genç yaşlardaki fiziksel bozuklukları önlemede ve geciktirmede spor önemli bir rol oynar. Spor yapmayan, dengesiz beslenen çocukların ise sağlıklı bir gelişim süreci geçirmeleri zorlaşır.

Kurumumuzda Yüzme, Tenis ve Binicilik gibi sporlara da haftada bir gün öğrencilerimiz katılabilmektedirler.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Birey standına yoğun ilgi
Bursa’da ‘İZKAL’dı
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Okullar eğitime hazır
Altın Nesil Okulları DOSTUM ’da
Kosova Koleji’ne bahar geldi
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Haftanın Matematikçilerini seçti
Hayatı öğreniyorlar
KARNE SEVİNCİ
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
İnegöl'de bir ilk
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Bez çanta dikiyorlar
Potanın Şampiyonu Kosova
Okullara el uzatıyorlar
Meslekler fuarı açıldı
Adı üstünde ‘Kalite’
DOĞA meslek öğretiyor
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Küçükçalık Adliyede
Kosova Kolejinde Tıp Bayramı
Toplu istifa
Altunkalp anneleri unutmadı
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
‘Kalite’yle kazandılar
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Gazipaşa sergide
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Kosova’da kitap günleri
İnegöl sıralamada yok
Gazipaşa’da bilim şenliği
Vehbi Koç okuyor
Üniversitede kayıt telaşı
Eğitime  “Kalite” desteği
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Bir okul gelir her şey değişir
Elit Grup Okulları açıldı
Öğrenciler başkanını seçti
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
BİLDİM’den büyük başarı
Bilgi yarışmasında 1. oldular
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Eğitime ‘Akademik Lise’
Hem birinci hem bilinçli okul!
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Öğrencilerin projeleri sergilendi
Çocuklar sanatla buluşuyor
FETÖ okulu milletin oldu
Okula başladılar
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Öğrencilere burs veriyorlar
Okullara personel alınacak
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Kosova’da tiyatro coşkusu
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Masal kahramanları canlandı
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
DOĞA’dan sınav taktikleri
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
Kardeşlerini unutmadılar
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Alacakaranlıkta eğitim
Yarışarak Öğrendiler
Tematik Lise İtalya’da
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
Annelere kahvaltı
Yaşları küçük marifetleri büyük
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
İZKAL’de bilim rüzgârı
Kitap okuma evi açıldı
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Çocuklar da haklarını bilmeli
Dumlupınar'da bilim şöleni
Okuma-yazma günü kutlandı
Kodla İnegöl
Elit mezunlar buluştu
Türkiye dereceleriyle döndüler
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Satrançta çifte kupa
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Bahçeşehir Koleji açılıyor
ÖSYM'den skandal hata
Tekli eğitime geçiliyor
Okullar hazırlanıyor
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Ordumuza miniklerden destek
Okulda mescit açıldı
İslam İlmihali hediye geldi
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
İngilizce alışveriş yaptılar
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Çeyrek asırlık buluşma
TEOG sonuçları açıklandı
Elit Grup’tan örnek proje
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Basına teşekkür etkinliği
Meslek tanıtım günleri başladı
Hepsi kapatılıyor
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Yılın çevreci okulu seçildi
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Öğrenciler Başkanı seçtiler
23 Nisan coşkusu başladı
Okyanus başarıyı kutladı
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
DYNED kullananlara ödül
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Derse maskeyle girdiler
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Üstad, şiirleriyle anıldı
75.Yıl örnek oldu
İlmeklerle köprü ördüler
Disleksiyi konuştular
Kuş evlerinden mahalle kurdular
Geleceğiniz Güven’de
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Cumalıkızık’ı gezdiler
İHMED’den kitap hediyesi
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Kosova'da Bilim Şenliği
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Öğrencilere yasak
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Mutlu çocukların okulu
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Okyanus bursuna yoğun talep
Bir okul gelir her şey değişir
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Güven’den anlamlı ziyaret
6 Lise sınavla alacak
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
 Atölyeler sınıfa taşındı
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Öğrenciler başkanlarını seçti
Eğitimde ‘güven’
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Oynayarak öğrendiler
Birey Okulları’nda aşure günü
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Potada Şampiyon Kosova
Büyüklerini unutmadılar
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Elit sınava koştular
Kosova yine galip
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Masalları oynadılar
Eğitime yeni okul
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Keyifli eğitime hazır olun
Öğrenciler ödüllendirildi
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Eğitimciler iftar’da buluştu
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Bu okulda tamirci yetişiyor
Bursa’yı Birey temsil edecek
Eğitime yeni özel okul
Naire Çikayeva anısına iftar
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
İnegöl’ün tek okul festivali
İlk karne heyecanı
Mesleki Liseleri buluştu
Öğrencilerin emekleri sergilendi
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Ücretsiz Özel Okul
Kantinler denetimden geçti
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Annelerine mektup gönderdiler
‘Benimle Okur Musun?
14 kupayla ziyarete geldiler
Artık halka hizmet edecek
Okullarda yeni dönem!
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Elit öğrencileri kamp yaptı
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Müzik kursu kayıtları başladı
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Sınav stresine tiyatro molası
Karatede şampiyon Kosova
British Town ile çağı yakala
Kosova Koleji Başkanını seçti
Üç dilli okuma bayramı
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Satranç şöleni başladı
BİLDİM’de ingilizce festıvali
İnegöl’e Üniversite yok
18 Eylül’e hazırız
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Ev ödevi zarar veriyor
Külliyede spor şenliği
Birey VIP açılıyor
Eğitimde iş birliği
Okyanus’a taze kan
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Nakil başvuruları başladı
Her okula Polis
Karne hediyesi fidan
Kuranı elleriyle okuyacak
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor