MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

2015-2016 eğitim öğretim yılında Anaokulu ve İlkokul’da hizmet vermeye başlayan İnegöl’ün yeni özel öğretim kurumlarından Zarafet Okulları, Ortaokul açmaya hazırlanıyor. Okul Müdürü Göksoy Doğan; “Bu topraklarda yaşamanın üzerimize yüklediği misyon ile çocuklarımızın iyi bir eğitim alabilecekleri tam donanımlı örnek kurum ve model çalışmamızla anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizle beraber ortaokul öğrencilerimizi de “Zarafet” e davet ediyoruz” ifadelerini kullanıyor.


Ortaokul’a Zarafet geliyor

BİR ÖNCEKİ SAYIMIZDA ZARAFET OKULLARI PROJESİNİN NASIL DOĞDUĞU, HEDEFLERİNİN NELER OLDUĞU SORUSU İLE BAŞLAMIŞTIK. ŞU ANDA ZARAFET OKULLARI EĞİTİM ALANINDA NELER YAPIYOR? EĞİTİM PROGRAMINIZDA HANGİ NİTELİKLERİ KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORSUNUZ?

Zarafet Okullarının sloganı eğitim alanında neler yapmayı hedeflediğini çok iyi özetliyor aslında: “Değerlerimizin İzinde Önce İnsan Sonra Liderler Yetiştirir.” Şuurlu bir ilim yolculuğunda, esiri olmadan teknoloji kullanımında, kendi dilini hor görmeden yabancı dil öğrenmede, bizi anlatan kültür ve sanatta, tarihi kadar şanlı ve imanlı bir toplum oluşturmada, düşmanını dahi hayran bırakan şahsiyet eğitiminde, kısacası eğitimin her alanında huzurlu bir istikbale ulaştıracak yolun yüz akı bir eğitimden geçtiği bilinci ile “OKUL” olma vasfını, şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzak, teknolojik araç gereçlerle donatılmış modern ilkokul ve ortaokul binasıyla Kozluca Yolunda “ORTAOKUL” kademesini de hizmete açarak kararlı bir şekilde eğitim alanında “+” değerler katarak sürdürmekte.

Öğrencilerimizin düzeylerine uygun akademik programların yanında özellikle kodlama ve robotik alanındaki çalışmalar, birden fazla yabancı dil (İngilizce ve Arapça) öğrenimi ve  Özel Anaokulu ve İlkokullarda Kur’ an-ı Kerim Öğretim Programı okulumuzda uzman kadrolar tarafından uygulanarak öğrencilerimizin çift kanatlı yetişmesine katkı sağlanmaktadır. İnsanımızı ve bu toprakları çok seviyoruz. Bu topraklarda yaşamanın üzerimize yüklediği misyon ile çocuklarımızın iyi bir eğitim alabilecekleri tam donanımlı örnek kurum ve model çalışmamızla anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizle beraber ortaokul öğrencilerimizi de “ZARAFETE” e davet ediyoruz.

EĞİTİM ALANINDA CİDDİ YATIRIMLAR YAPIYORSUNUZ. “EĞİTİMİN” ZARAFET OKULLARINDAKİ KARŞILIĞI NEDİR?

Eğitim, bir değer oluşturma eylemidir. Yaratılan ve herkes tarafından da kabul edilen değerleri, davranış haline getirecek insanları yetiştirme işidir ve biz bu yüzden “Değerlerimizin İzinde” diyerek yola çıktık. Zarafet Okullarının, her bir öğrencisinin kendine has ilgi ve yeteneklerini dikkate alarak geliştirdiği eğitim planlamasının ortak paydası, ZARAFET şahsiyeti oluşturma gayretidir.

Mahlûkat içinde eğitime en çok muhtaç olan, insandır. Hayatta en zirve sanat da, insan yetiştirmektir. O yüzden yetiştirilen her insan anne-babanın ve eğitimcinin kartvizitidir. Güçlü toplumlar güçlü ailelerden meydana geliyor, güçlü aileler ise daha ziyade milli ve manevi eğitim almış insanlardan oluşur. Bu doğrultuda Zarafet Okulları eğitim programlarını; ahlaki açıdan beklenen, hedeflenen kimliğe sahip olabilecek bireyler ve geleceğin güçlü aileleri güçlü toplumları olarak yetiştirmek üzere düzenlenmektedir.

Zarafet Okulları öğrencilerine hangi gelişim alanlarında nasıl bir destek sağlıyor?

Bir dostumuz; “Kısa vadeli düşünenler akasya, uzun vadeli düşünenler çınar yetiştirir” diyordu. Biz çınar yetiştirmek için gayret ediyoruz ve onun içinde çocukların; zihinsel gelişimi, duygusal gelişimi, sosyal gelişimi, ahlaki gelişimi, psiko-motor gelişimi, dil gelişimi ve öz bakım gelişimleri açısından ihtiyaçları olan programları uyguluyoruz. İşte bu gelişim alanları sağlıklı beslenirse, sağlıklı şahsiyetler yetişir ve çınar olur. İhmal edilirse de akasya gibi kısa ömürlü olur. Öğrencilerimizi sadece sınavlara değil hayata da hazırlayacak bir program ile onların gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

TÜRKİYE YABANCI DİL ÖĞRENMENİN PROBLEM OLDUĞU BİR ÜLKE. BUNUN SEBEPLERİ NELER OLABİLİR VE ZARAFET OKULLARI YABANCI DİL ÖĞRENİMİNE NASIL YAKLAŞIYOR?

Benim kanaatim bunun temel sebebi anadilimizi yeteri kadar tanıyor olmamamız olsa da dil öğrenme yöntemleri ile ilgili sebepleri de var. Bir kişi öğrendiği yabancı dili kullanmak için yakaladığı fırsatları değerlendiremezse öğrendiklerini zamanla unutur ve dilbilimde buna fosilleşme deniyor. İnsanlarımız “hata yaparsam karşımdaki ne düşünür” korkusu ile çekinmekte ve öğrendiği dili kullanmamaktadır. Hâlbuki hata yapmak dil öğrenmenin yollarından birisidir. Ana dilimizi bile hatalar yaparak öğreniyoruz. Belli bir olgunluğa ulaşıncaya kadar kelimeleri yanlış telaffuz edip duruyoruz. Hatta Türkçeyi yeni öğrenen bir yabancının konuşması ve hataları çoğu zaman sempatik geliyor. Hata yapmaktan çekinmeden pratik yapılması gerekiyor.

Çok yaygın bilinse de öğrenirken her nedense bunu göz ardı ederiz. Dil temel olarak dört beceri üzerine kuruludur; okuma-dinleme-yazma ve konuşma.  Okul odaklı olsa gerek daha çok dili okuma ve konuşma üzerinden öğrenmeye çalışıyoruz. Hatta konuşmayı da hemen beceremediğimizden okuma üzerinden dil öğrenmek yeterli kabul ediliyor. Hâlbuki bir dilde yazılmış metinleri harika okuyabilirsiniz; ama o dilde iletişim kuramayabilirsiniz. Ülkemizde dil becerilerini ölçmeye dönük sınavların tamamı okuma becerisine dönük yapılıyor. Öğrenciler bu sınavlardan yüksek puanlar alsa da dili iletişim için kullanmakta zorluk çekiyor. Dil bilmek dört temel beceriyi de aynı anda bilmektir. Hatta hangi becerimiz zayıfsa ona odaklanmamız gerekir.

Anadil ile yabancı dil arasındaki en önemli fark sosyal dildir. Her insan anadilini sosyal çevresinde öğreniyor. Doğduğumuz andan itibaren çevre ile etkileşim sonucunda dilimizi ve kurallarını öğreniyoruz. Bir yabancının mahrum olduğu en önemli beceri  budur bence. Ne kadar kelime ezberlersek ezberleyelim o kelimeleri yerli yerinde kullanmak için de çaba sarf etmek gerekir. 

Bir de bol bol yazmak gerekir. Sözlü iletişim dilin en çok kullanıldığı alandır, fakat hayatta sadece söz ile iletişim kurmuyor, birçok işimizi yazı ile görüyoruz. Ülkemizde Anadilde yazı yazmak bile birçok insanın problemi haline geliyor. Yazı sadece muhataba bir şey anlatmak için yazılmaz, aynı zamanda düşüncenin sağlamasıdır. Onun için dil öğrenirken yazmaya da önem verilmesi gerekir diye düşünüyorum. Zarafet Okulları olarak dil öğretiminde; okuma-yazma-dinleme ve konuşma becerilerinin hepsinin uygulanabileceği sosyal ortamlar oluşturarak “sosyal dili” ön plana çıkarıyoruz.

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KUR’ AN-I KERİM ÖĞRETİM PROGRAMI YAYIMLADI. BU ALANDA NE GİBİ ÇALIŞMALARINIZ VAR?

Değerler eğitimi ve Kur’ an-ı Kerim eğitimi olarak iki başlık altında bu alanlarda eğitim veriyoruz:

Değerler eğitimi müfredatı, Zarafet Okullarında ayrı bir ders olarak değil, diğer tüm ders planlarına entegre edilerek öğretilir. Bu çerçevede, eğitim materyallerimiz de bütünsel bir değerler eğitimine göre tasarlanmış ve değerleri yaşatma idealine göre hazırlanmıştır. Farklı yaş gruplarına özel düzenlenen sosyal etkinliklerle de söz konusu değerler yaşatılmaktadır. Herhangi bir değerin kazanımında zorluklar yaşanması durumunda sınıf öğretmenlerimiz, PDR uzmanlarımız ve branş öğretmenlerimiz bir araya gelerek öğrencilerin fıtratlarına ve ilgi alanlarına uygun özel yöntemler üzerinde çalışırlar. Bu süreçlerde velilerimizi düzenli olarak bilgilendirir, sürece katılım ve desteklerini önemseriz.

Kur’ an-Kerim Öğretim Programı, Ayet-i Kerime de; “Kuran’ı tane tane, hakkını vererek oku. (Müzzemmil-4) buyrulmuştur. Peygamber Efendimiz (SAV) in “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir.” hadisi rehberliğinde bir Müslüman’ın Kur’an-ı Kerim’e karşı vazifesini beş maddede özetleyebiliriz; öğrenmek, okumak, anlamak, uygulamak ve başkalarına öğretmek. Bu doğrultuda; Kur’ an-ı Kerim öğretim programı okulumuzda öğrencilerin seviyelerine göre kur sistemi ile uygulanmaktadır. Velilerimiz çocuklarının Kur’ an-ı Kerim okumayı hiç bilmediğini ve aynı sınıfta olup da bilen öğrenciler ile aynı anda nasıl eğitim yapılacağını soruyor. Öncelikle öğrencilerimizin düzey belirleme çalışmaları yapılıyor ve  farklı düzeydeki öğrencilerimize seviyelerine göre Kur Sistemi ile 3 yaştan itibaren Kur’ an-ı Kerim eğitimi veriliyor.

ZARAFET OKULLARI KÜLTÜREL, SANATSAL VE SPORTİF FAALİYETLERE HANGİ PENCEREDEN BAKIYOR?

Okulu, okuma yazmadan ziyade, bir yetenekler setini geliştirici olarak görüyoruz. Spor, sanat ve kültürel faaliyetleri bir ders olmaktan çıkarıp öğrencilerin kendilerini ifade araçları haline getiriyoruz. Her öğrencinin başarabileceği, yaparken mutlu olabileceği, kendini değerli hissedebileceği bir özelliği, yeteneği vardır. Zarafet Okulları öğrencilerinin bu özelliklerini keşfedecekleri ortamlar hazırlayarak öğrencilerine rehberlik etmektedir. Bu doğrultuda okulumuzda; masa tenisi, yüzme,  jimnastik, satranç,  akıl oyunları, beden eğitimi, izcilik dersi spor organizasyonları ve çocuk şenlikleri ile öğrencilerimizin hareket alanlarını ve kabiliyetlerini artırarak sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanmalarını; çocukların taleplerine göre çocuk kulüpleri, Sanatsal alanda; ebru, filografi, el işi, drama ve şiir okuma çalışmaları ile sosyalleşmelerini ve yeteneklerini keşfetmelerini hedeflemekteyiz.

Bunların yanında sosyal sorumluluk ve kültür alanlarında; yardım kampanyaları, empati etkinlikleri, doğal yaşam ile ilgili gezi ve ziyaretler, okul bahçemizde kümes hayvanları yetiştirme, hobi bahçemiz ile çocuğun toprakla temasını sağlama, milli ve manevi günlerde öğrencilerde kalıcı izler bırakabilecek etkinlikleri yıl boyunca yapmaktayız.

Öğrencilerimizin her dönem farklı bir kulübü seçmesini sağlayarak Müzik Kulübü, Ekoloji Kulübü, Oryantring Kulübü (Koşarak Hedef Bulma Sporu), Proje Kulübü (Kodlama ve Robotik Çalışmaları), Dil Kulübü, Satranç Kulübü, ve Değerler Kulübü vb. kulüp faaliyetlerimiz ile öğrencilerimize farklı faaliyetleri tanıma fırsatı sunuyoruz.

ZARAFET OKULLARINDA GÖREV YAPACAK BİR EĞİTİMCİDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR?

Eğitim politikalarımızın başarılı olması için işine aşk ile bağlı, öğrenmeyi ve öğretmeyi tutku haline getirmiş öğretmenlerle; yapacak başka bir işi olmadığı için öğretmenlik yapanları ayıklamamamız gerekmektedir. Eğitimde muvaffak olmanın birinci şartı; sevilen bir eğitimci olmaktır. Sevilen bir eğitimci de muhabbeti kullanmayı bilendir. Dersine, bir mabede girer gibi hürmetle girmeli, en mühim malzemesinin de, muhabbet ve alâka olduğunu bilmelidir. Sadece Zarafet Okullarındaki eğitimciler değil; kusursuz bir talebe arzu eden tüm eğitimciler kusursuz olmaya mecburdur.  Eğitimci, imkân ve fırsatların ayağına gelmesini bekleyemez, o daima arayış içinde olmalıdır.

İnsan eğitimi, müşfik gönüllerin işidir. Şefkatten mahrum bir gönül ile insanlığa huzur ve saadet getirecek bir eğitim verilemez. Onun için öğretmenlerimiz şefkatli ve merhametli olmalıdır. İnsanlar daima; yüksek manevi şahsiyetlere, faziletli, mert-dürüst insanlara hayranlık duyarlar. Bir öğretmenin muhataplarından istediklerinin kendisinde de olması gerekmektedir.

RÖPORTAJIMIZI NE SÖYLEYEREK SONLANDIRMAK İSTERSİNİZ?

Bugün dünya, en çok; insana, hayvana, eşyaya ve tüm canlılara değer veren hayatın ve içindekilerin kıymetini bilen kişilere muhtaç. Ecdadımızın dayanıp, güç aldığı bu değerleri canlandırmak, hayatın içinden yansımaları ile öğrencilerimize sunmak eğitim ufkumuzun önemli bir parçasıdır. Geleceğimiz olan çocuklarımızı karakterli bir nesil, her alanda gelişen bireyler ve topluluk olarak yetiştirmek için buradayız ve öğrencilerimizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
‘Kalite’yle kazandılar
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Türkiye dereceleriyle döndüler
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Naire Çikayeva anısına iftar
Tekli eğitime geçiliyor
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Satrançta çifte kupa
İnegöl'de bir ilk
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Öğrenciler ödüllendirildi
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Ordumuza miniklerden destek
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Okulda mescit açıldı
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Eğitimde ‘güven’
Altın nesil'de kutlama
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
FETÖ okulu milletin oldu
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
‘Benimle Okur Musun?
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Masal kahramanları canlandı
Yarışarak Öğrendiler
Okyanus başarıyı kutladı
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Mesleki eğitime yöneldiler
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Keyifli eğitime hazır olun
Okullarda yeni dönem!
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Üstad, şiirleriyle anıldı
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
İlk karne heyecanı
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Eğitimde iş birliği
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
İngilizce alışveriş yaptılar
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
DOĞA meslek öğretiyor
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Karne hediyesi fidan
DYNED kullananlara ödül
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Öğrencilere burs veriyorlar
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
BİLDİM’den büyük başarı
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Basına teşekkür etkinliği
Yaşları küçük marifetleri büyük
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Yılın çevreci okulu seçildi
Birey Okulları’nda aşure günü
Kitap okuma evi açıldı
Annelere kahvaltı
Ücretsiz Özel Okul
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Gazipaşa’da bilim şenliği
Sınav stresine tiyatro molası
Satranç şöleni başladı
Birey VIP açılıyor
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Bir okul gelir her şey değişir
Okyanus bursuna yoğun talep
75.Yıl örnek oldu
Geleceğiniz Güven’de
İnegöl’ün tek okul festivali
Çocuklar sanatla buluşuyor
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Büyüklerini unutmadılar
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Öğrencilerin emekleri sergilendi
 Atölyeler sınıfa taşındı
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
18 Eylül’e hazırız
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Elit mezunlar buluştu
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Masalları oynadılar
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Birey standına yoğun ilgi
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Dumlupınar'da bilim şöleni
Elit Grup’tan örnek proje
Nakil başvuruları başladı
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Kodla İnegöl
Külliyede spor şenliği
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Öğrencilere yasak
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Okullar hazırlanıyor
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
23 Nisan coşkusu başladı
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Bir okul gelir her şey değişir
Potada Şampiyon Kosova
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Ortaokul’a Zarafet geliyor
İnegöl’e Üniversite yok
14 kupayla ziyarete geldiler
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
İZKAL’de bilim rüzgârı
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Altunkalp anneleri unutmadı
Bursa’yı Birey temsil edecek
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Elit sınava koştular
Meslekler fuarı açıldı
Eğitime yeni özel okul
Küçükçalık Adliyede
Kosova’da kitap günleri
Artık halka hizmet edecek
Kuranı elleriyle okuyacak
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Öğrenciler başkanını seçti
Gazeteciliği öğrendiler
Hayatı öğreniyorlar
Eğitimciler iftar’da buluştu
Potanın Şampiyonu Kosova
Kosova'da Bilim Şenliği
Eğitime  “Kalite” desteği
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Karatede şampiyon Kosova
Öğrencilerin projeleri sergilendi
TEOG sonuçları açıklandı
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Şehidimizin adı yaşatılsın
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Mutlu çocukların okulu
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
6 Lise sınavla alacak
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Adı üstünde ‘Kalite’
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
British Town ile çağı yakala
DOĞA’dan sınav taktikleri
Tematik Lise İtalya’da
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Hem birinci hem bilinçli okul!
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Kosova’da tiyatro coşkusu
KARNE SEVİNCİ
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Üç dilli okuma bayramı
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Her okula Polis
ÖSYM'den skandal hata
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Güven’den anlamlı ziyaret
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Okyanus başarıyı kutladı
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
6 Lise sınavla alacak
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Elit Grup’tan örnek proje
Her okula Polis
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Annelere kahvaltı
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
DOĞA meslek öğretiyor
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Sınav stresine tiyatro molası
Küçükçalık Adliyede
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
İZKAL’de bilim rüzgârı
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
İnegöl’ün tek okul festivali
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
ÖSYM'den skandal hata
Tematik Lise İtalya’da
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Geleceğiniz Güven’de
Karne hediyesi fidan
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Keyifli eğitime hazır olun
Kosova’da tiyatro coşkusu
Türkiye dereceleriyle döndüler
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Okyanus bursuna yoğun talep
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Öğrencilere yasak
Elit mezunlar buluştu
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Satranç şöleni başladı
Öğrenciler başkanını seçti
Üstad, şiirleriyle anıldı
Masal kahramanları canlandı
Potada Şampiyon Kosova
Şehidimizin adı yaşatılsın
Tekli eğitime geçiliyor
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Potanın Şampiyonu Kosova
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
KARNE SEVİNCİ
TEOG sonuçları açıklandı
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Büyüklerini unutmadılar
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Dumlupınar'da bilim şöleni
Bil-Dim’de İngilizce festivali
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Altın nesil'de kutlama
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Okullarda yeni dönem!
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Eğitimde iş birliği
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Ücretsiz Özel Okul
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Adı üstünde ‘Kalite’
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Artık halka hizmet edecek
Gazipaşa’da bilim şenliği
Meslekler fuarı açıldı
Külliyede spor şenliği
Elit sınava koştular
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
FETÖ okulu milletin oldu
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
İngilizce alışveriş yaptılar
Bir okul gelir her şey değişir
Birey Okulları’nda aşure günü
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Yılın çevreci okulu seçildi
Eğitimciler iftar’da buluştu
Okyanus'ta Başarı Sezonu
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Bursa’yı Birey temsil edecek
Ordumuza miniklerden destek
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Yaşları küçük marifetleri büyük
Kodla İnegöl
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Basına teşekkür etkinliği
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Bir okul gelir her şey değişir
Mutlu çocukların okulu
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Nakil başvuruları başladı
Mesleki eğitime yöneldiler
Kosova'da Bilim Şenliği
Eğitime yeni özel okul
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Masalları oynadılar
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Kosova’da kitap günleri
İnegöl’e Üniversite yok
Gazeteciliği öğrendiler
Yarışarak Öğrendiler
Hayatı öğreniyorlar
DOĞA’dan sınav taktikleri
Öğrencilere burs veriyorlar
Üç dilli okuma bayramı
Karatede şampiyon Kosova
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Öğrenciler ödüllendirildi
Eğitimde ‘güven’
En özel Mevlid-i Nebi Programı
23 Nisan coşkusu başladı
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Öğrencilere Çanakkale menüsü
‘Benimle Okur Musun?
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
DYNED kullananlara ödül
Satrançta çifte kupa
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Kuranı elleriyle okuyacak
Naire Çikayeva anısına iftar
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Hem birinci hem bilinçli okul!
 Atölyeler sınıfa taşındı
BİLDİM’den büyük başarı
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Öğrencilerin emekleri sergilendi
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
İnegöl'de bir ilk
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Birey VIP açılıyor
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Öğrencilerin projeleri sergilendi
14 kupayla ziyarete geldiler
Güven’den anlamlı ziyaret