MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

2015-2016 eğitim öğretim yılında Anaokulu ve İlkokul’da hizmet vermeye başlayan İnegöl’ün yeni özel öğretim kurumlarından Zarafet Okulları, Ortaokul açmaya hazırlanıyor. Okul Müdürü Göksoy Doğan; “Bu topraklarda yaşamanın üzerimize yüklediği misyon ile çocuklarımızın iyi bir eğitim alabilecekleri tam donanımlı örnek kurum ve model çalışmamızla anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizle beraber ortaokul öğrencilerimizi de “Zarafet” e davet ediyoruz” ifadelerini kullanıyor.


Ortaokul’a Zarafet geliyor

BİR ÖNCEKİ SAYIMIZDA ZARAFET OKULLARI PROJESİNİN NASIL DOĞDUĞU, HEDEFLERİNİN NELER OLDUĞU SORUSU İLE BAŞLAMIŞTIK. ŞU ANDA ZARAFET OKULLARI EĞİTİM ALANINDA NELER YAPIYOR? EĞİTİM PROGRAMINIZDA HANGİ NİTELİKLERİ KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORSUNUZ?

Zarafet Okullarının sloganı eğitim alanında neler yapmayı hedeflediğini çok iyi özetliyor aslında: “Değerlerimizin İzinde Önce İnsan Sonra Liderler Yetiştirir.” Şuurlu bir ilim yolculuğunda, esiri olmadan teknoloji kullanımında, kendi dilini hor görmeden yabancı dil öğrenmede, bizi anlatan kültür ve sanatta, tarihi kadar şanlı ve imanlı bir toplum oluşturmada, düşmanını dahi hayran bırakan şahsiyet eğitiminde, kısacası eğitimin her alanında huzurlu bir istikbale ulaştıracak yolun yüz akı bir eğitimden geçtiği bilinci ile “OKUL” olma vasfını, şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzak, teknolojik araç gereçlerle donatılmış modern ilkokul ve ortaokul binasıyla Kozluca Yolunda “ORTAOKUL” kademesini de hizmete açarak kararlı bir şekilde eğitim alanında “+” değerler katarak sürdürmekte.

Öğrencilerimizin düzeylerine uygun akademik programların yanında özellikle kodlama ve robotik alanındaki çalışmalar, birden fazla yabancı dil (İngilizce ve Arapça) öğrenimi ve  Özel Anaokulu ve İlkokullarda Kur’ an-ı Kerim Öğretim Programı okulumuzda uzman kadrolar tarafından uygulanarak öğrencilerimizin çift kanatlı yetişmesine katkı sağlanmaktadır. İnsanımızı ve bu toprakları çok seviyoruz. Bu topraklarda yaşamanın üzerimize yüklediği misyon ile çocuklarımızın iyi bir eğitim alabilecekleri tam donanımlı örnek kurum ve model çalışmamızla anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizle beraber ortaokul öğrencilerimizi de “ZARAFETE” e davet ediyoruz.

EĞİTİM ALANINDA CİDDİ YATIRIMLAR YAPIYORSUNUZ. “EĞİTİMİN” ZARAFET OKULLARINDAKİ KARŞILIĞI NEDİR?

Eğitim, bir değer oluşturma eylemidir. Yaratılan ve herkes tarafından da kabul edilen değerleri, davranış haline getirecek insanları yetiştirme işidir ve biz bu yüzden “Değerlerimizin İzinde” diyerek yola çıktık. Zarafet Okullarının, her bir öğrencisinin kendine has ilgi ve yeteneklerini dikkate alarak geliştirdiği eğitim planlamasının ortak paydası, ZARAFET şahsiyeti oluşturma gayretidir.

Mahlûkat içinde eğitime en çok muhtaç olan, insandır. Hayatta en zirve sanat da, insan yetiştirmektir. O yüzden yetiştirilen her insan anne-babanın ve eğitimcinin kartvizitidir. Güçlü toplumlar güçlü ailelerden meydana geliyor, güçlü aileler ise daha ziyade milli ve manevi eğitim almış insanlardan oluşur. Bu doğrultuda Zarafet Okulları eğitim programlarını; ahlaki açıdan beklenen, hedeflenen kimliğe sahip olabilecek bireyler ve geleceğin güçlü aileleri güçlü toplumları olarak yetiştirmek üzere düzenlenmektedir.

Zarafet Okulları öğrencilerine hangi gelişim alanlarında nasıl bir destek sağlıyor?

Bir dostumuz; “Kısa vadeli düşünenler akasya, uzun vadeli düşünenler çınar yetiştirir” diyordu. Biz çınar yetiştirmek için gayret ediyoruz ve onun içinde çocukların; zihinsel gelişimi, duygusal gelişimi, sosyal gelişimi, ahlaki gelişimi, psiko-motor gelişimi, dil gelişimi ve öz bakım gelişimleri açısından ihtiyaçları olan programları uyguluyoruz. İşte bu gelişim alanları sağlıklı beslenirse, sağlıklı şahsiyetler yetişir ve çınar olur. İhmal edilirse de akasya gibi kısa ömürlü olur. Öğrencilerimizi sadece sınavlara değil hayata da hazırlayacak bir program ile onların gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

TÜRKİYE YABANCI DİL ÖĞRENMENİN PROBLEM OLDUĞU BİR ÜLKE. BUNUN SEBEPLERİ NELER OLABİLİR VE ZARAFET OKULLARI YABANCI DİL ÖĞRENİMİNE NASIL YAKLAŞIYOR?

Benim kanaatim bunun temel sebebi anadilimizi yeteri kadar tanıyor olmamamız olsa da dil öğrenme yöntemleri ile ilgili sebepleri de var. Bir kişi öğrendiği yabancı dili kullanmak için yakaladığı fırsatları değerlendiremezse öğrendiklerini zamanla unutur ve dilbilimde buna fosilleşme deniyor. İnsanlarımız “hata yaparsam karşımdaki ne düşünür” korkusu ile çekinmekte ve öğrendiği dili kullanmamaktadır. Hâlbuki hata yapmak dil öğrenmenin yollarından birisidir. Ana dilimizi bile hatalar yaparak öğreniyoruz. Belli bir olgunluğa ulaşıncaya kadar kelimeleri yanlış telaffuz edip duruyoruz. Hatta Türkçeyi yeni öğrenen bir yabancının konuşması ve hataları çoğu zaman sempatik geliyor. Hata yapmaktan çekinmeden pratik yapılması gerekiyor.

Çok yaygın bilinse de öğrenirken her nedense bunu göz ardı ederiz. Dil temel olarak dört beceri üzerine kuruludur; okuma-dinleme-yazma ve konuşma.  Okul odaklı olsa gerek daha çok dili okuma ve konuşma üzerinden öğrenmeye çalışıyoruz. Hatta konuşmayı da hemen beceremediğimizden okuma üzerinden dil öğrenmek yeterli kabul ediliyor. Hâlbuki bir dilde yazılmış metinleri harika okuyabilirsiniz; ama o dilde iletişim kuramayabilirsiniz. Ülkemizde dil becerilerini ölçmeye dönük sınavların tamamı okuma becerisine dönük yapılıyor. Öğrenciler bu sınavlardan yüksek puanlar alsa da dili iletişim için kullanmakta zorluk çekiyor. Dil bilmek dört temel beceriyi de aynı anda bilmektir. Hatta hangi becerimiz zayıfsa ona odaklanmamız gerekir.

Anadil ile yabancı dil arasındaki en önemli fark sosyal dildir. Her insan anadilini sosyal çevresinde öğreniyor. Doğduğumuz andan itibaren çevre ile etkileşim sonucunda dilimizi ve kurallarını öğreniyoruz. Bir yabancının mahrum olduğu en önemli beceri  budur bence. Ne kadar kelime ezberlersek ezberleyelim o kelimeleri yerli yerinde kullanmak için de çaba sarf etmek gerekir. 

Bir de bol bol yazmak gerekir. Sözlü iletişim dilin en çok kullanıldığı alandır, fakat hayatta sadece söz ile iletişim kurmuyor, birçok işimizi yazı ile görüyoruz. Ülkemizde Anadilde yazı yazmak bile birçok insanın problemi haline geliyor. Yazı sadece muhataba bir şey anlatmak için yazılmaz, aynı zamanda düşüncenin sağlamasıdır. Onun için dil öğrenirken yazmaya da önem verilmesi gerekir diye düşünüyorum. Zarafet Okulları olarak dil öğretiminde; okuma-yazma-dinleme ve konuşma becerilerinin hepsinin uygulanabileceği sosyal ortamlar oluşturarak “sosyal dili” ön plana çıkarıyoruz.

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KUR’ AN-I KERİM ÖĞRETİM PROGRAMI YAYIMLADI. BU ALANDA NE GİBİ ÇALIŞMALARINIZ VAR?

Değerler eğitimi ve Kur’ an-ı Kerim eğitimi olarak iki başlık altında bu alanlarda eğitim veriyoruz:

Değerler eğitimi müfredatı, Zarafet Okullarında ayrı bir ders olarak değil, diğer tüm ders planlarına entegre edilerek öğretilir. Bu çerçevede, eğitim materyallerimiz de bütünsel bir değerler eğitimine göre tasarlanmış ve değerleri yaşatma idealine göre hazırlanmıştır. Farklı yaş gruplarına özel düzenlenen sosyal etkinliklerle de söz konusu değerler yaşatılmaktadır. Herhangi bir değerin kazanımında zorluklar yaşanması durumunda sınıf öğretmenlerimiz, PDR uzmanlarımız ve branş öğretmenlerimiz bir araya gelerek öğrencilerin fıtratlarına ve ilgi alanlarına uygun özel yöntemler üzerinde çalışırlar. Bu süreçlerde velilerimizi düzenli olarak bilgilendirir, sürece katılım ve desteklerini önemseriz.

Kur’ an-Kerim Öğretim Programı, Ayet-i Kerime de; “Kuran’ı tane tane, hakkını vererek oku. (Müzzemmil-4) buyrulmuştur. Peygamber Efendimiz (SAV) in “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir.” hadisi rehberliğinde bir Müslüman’ın Kur’an-ı Kerim’e karşı vazifesini beş maddede özetleyebiliriz; öğrenmek, okumak, anlamak, uygulamak ve başkalarına öğretmek. Bu doğrultuda; Kur’ an-ı Kerim öğretim programı okulumuzda öğrencilerin seviyelerine göre kur sistemi ile uygulanmaktadır. Velilerimiz çocuklarının Kur’ an-ı Kerim okumayı hiç bilmediğini ve aynı sınıfta olup da bilen öğrenciler ile aynı anda nasıl eğitim yapılacağını soruyor. Öncelikle öğrencilerimizin düzey belirleme çalışmaları yapılıyor ve  farklı düzeydeki öğrencilerimize seviyelerine göre Kur Sistemi ile 3 yaştan itibaren Kur’ an-ı Kerim eğitimi veriliyor.

ZARAFET OKULLARI KÜLTÜREL, SANATSAL VE SPORTİF FAALİYETLERE HANGİ PENCEREDEN BAKIYOR?

Okulu, okuma yazmadan ziyade, bir yetenekler setini geliştirici olarak görüyoruz. Spor, sanat ve kültürel faaliyetleri bir ders olmaktan çıkarıp öğrencilerin kendilerini ifade araçları haline getiriyoruz. Her öğrencinin başarabileceği, yaparken mutlu olabileceği, kendini değerli hissedebileceği bir özelliği, yeteneği vardır. Zarafet Okulları öğrencilerinin bu özelliklerini keşfedecekleri ortamlar hazırlayarak öğrencilerine rehberlik etmektedir. Bu doğrultuda okulumuzda; masa tenisi, yüzme,  jimnastik, satranç,  akıl oyunları, beden eğitimi, izcilik dersi spor organizasyonları ve çocuk şenlikleri ile öğrencilerimizin hareket alanlarını ve kabiliyetlerini artırarak sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanmalarını; çocukların taleplerine göre çocuk kulüpleri, Sanatsal alanda; ebru, filografi, el işi, drama ve şiir okuma çalışmaları ile sosyalleşmelerini ve yeteneklerini keşfetmelerini hedeflemekteyiz.

Bunların yanında sosyal sorumluluk ve kültür alanlarında; yardım kampanyaları, empati etkinlikleri, doğal yaşam ile ilgili gezi ve ziyaretler, okul bahçemizde kümes hayvanları yetiştirme, hobi bahçemiz ile çocuğun toprakla temasını sağlama, milli ve manevi günlerde öğrencilerde kalıcı izler bırakabilecek etkinlikleri yıl boyunca yapmaktayız.

Öğrencilerimizin her dönem farklı bir kulübü seçmesini sağlayarak Müzik Kulübü, Ekoloji Kulübü, Oryantring Kulübü (Koşarak Hedef Bulma Sporu), Proje Kulübü (Kodlama ve Robotik Çalışmaları), Dil Kulübü, Satranç Kulübü, ve Değerler Kulübü vb. kulüp faaliyetlerimiz ile öğrencilerimize farklı faaliyetleri tanıma fırsatı sunuyoruz.

ZARAFET OKULLARINDA GÖREV YAPACAK BİR EĞİTİMCİDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR?

Eğitim politikalarımızın başarılı olması için işine aşk ile bağlı, öğrenmeyi ve öğretmeyi tutku haline getirmiş öğretmenlerle; yapacak başka bir işi olmadığı için öğretmenlik yapanları ayıklamamamız gerekmektedir. Eğitimde muvaffak olmanın birinci şartı; sevilen bir eğitimci olmaktır. Sevilen bir eğitimci de muhabbeti kullanmayı bilendir. Dersine, bir mabede girer gibi hürmetle girmeli, en mühim malzemesinin de, muhabbet ve alâka olduğunu bilmelidir. Sadece Zarafet Okullarındaki eğitimciler değil; kusursuz bir talebe arzu eden tüm eğitimciler kusursuz olmaya mecburdur.  Eğitimci, imkân ve fırsatların ayağına gelmesini bekleyemez, o daima arayış içinde olmalıdır.

İnsan eğitimi, müşfik gönüllerin işidir. Şefkatten mahrum bir gönül ile insanlığa huzur ve saadet getirecek bir eğitim verilemez. Onun için öğretmenlerimiz şefkatli ve merhametli olmalıdır. İnsanlar daima; yüksek manevi şahsiyetlere, faziletli, mert-dürüst insanlara hayranlık duyarlar. Bir öğretmenin muhataplarından istediklerinin kendisinde de olması gerekmektedir.

RÖPORTAJIMIZI NE SÖYLEYEREK SONLANDIRMAK İSTERSİNİZ?

Bugün dünya, en çok; insana, hayvana, eşyaya ve tüm canlılara değer veren hayatın ve içindekilerin kıymetini bilen kişilere muhtaç. Ecdadımızın dayanıp, güç aldığı bu değerleri canlandırmak, hayatın içinden yansımaları ile öğrencilerimize sunmak eğitim ufkumuzun önemli bir parçasıdır. Geleceğimiz olan çocuklarımızı karakterli bir nesil, her alanda gelişen bireyler ve topluluk olarak yetiştirmek için buradayız ve öğrencilerimizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

İnegöl’e Üniversite yok
6 Lise sınavla alacak
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Mutlu çocukların okulu
Satrançta çifte kupa
Kosova’da kitap günleri
Karne hediyesi fidan
Eğitimde ‘güven’
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Türkiye dereceleriyle döndüler
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
 Atölyeler sınıfa taşındı
Annelere kahvaltı
Eğitime yeni özel okul
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
İZKAL’de bilim rüzgârı
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
‘Benimle Okur Musun?
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
DYNED kullananlara ödül
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Karatede şampiyon Kosova
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
İnegöl'de bir ilk
BİLDİM’den büyük başarı
‘Kalite’yle kazandılar
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Kitap okuma evi açıldı
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Kosova’da tiyatro coşkusu
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Şehidimizin adı yaşatılsın
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Üç dilli okuma bayramı
Külliyede spor şenliği
Hayatı öğreniyorlar
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
14 kupayla ziyarete geldiler
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Tekli eğitime geçiliyor
Eğitime  “Kalite” desteği
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Satranç şöleni başladı
Miniklerden yerel markalara ziyaret
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Artık halka hizmet edecek
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Altunkalp anneleri unutmadı
Masalları oynadılar
Adı üstünde ‘Kalite’
Potada Şampiyon Kosova
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Keyifli eğitime hazır olun
DOĞA’dan sınav taktikleri
ÖSYM'den skandal hata
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Kodla İnegöl
Her okula Polis
İnegöl’ün tek okul festivali
Bursa’yı Birey temsil edecek
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
TEOG sonuçları açıklandı
Yılın çevreci okulu seçildi
Gazeteciliği öğrendiler
Eğitimde iş birliği
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Yaşları küçük marifetleri büyük
Kuranı elleriyle okuyacak
Mesleki eğitime yöneldiler
Kosova Koleji’ne bahar geldi
23 Nisan coşkusu başladı
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Okulda mescit açıldı
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
75.Yıl örnek oldu
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Masal kahramanları canlandı
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Okyanus bursuna yoğun talep
Meslekler fuarı açıldı
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Okullar hazırlanıyor
Bir okul gelir her şey değişir
Okullarda yeni dönem!
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Yarışarak Öğrendiler
Öğrencilerin projeleri sergilendi
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Öğrenciler başkanını seçti
Küçükçalık Adliyede
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Ücretsiz Özel Okul
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Naire Çikayeva anısına iftar
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Elit mezunlar buluştu
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Nakil başvuruları başladı
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Basına teşekkür etkinliği
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Potanın Şampiyonu Kosova
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Kosova'da Bilim Şenliği
Gazipaşa’da bilim şenliği
DOĞA meslek öğretiyor
Hem birinci hem bilinçli okul!
Öğrencilere burs veriyorlar
Tematik Lise İtalya’da
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Okyanus başarıyı kutladı
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Birey standına yoğun ilgi
İlk karne heyecanı
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Üstad, şiirleriyle anıldı
Güven’den anlamlı ziyaret
Eğitimciler iftar’da buluştu
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Altın nesil'de kutlama
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Çocuklar sanatla buluşuyor
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Öğrencilere yasak
Elit sınava koştular
KARNE SEVİNCİ
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Öğrenciler ödüllendirildi
Sınav stresine tiyatro molası
İngilizce alışveriş yaptılar
18 Eylül’e hazırız
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Büyüklerini unutmadılar
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Dumlupınar'da bilim şöleni
Elit Grup’tan örnek proje
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
İMYO’da medya ve iletişim paneli
FETÖ okulu milletin oldu
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Geleceğiniz Güven’de
Birey Okulları’nda aşure günü
Ordumuza miniklerden destek
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Okyanus başarıyı kutladı
Elit Grup’tan örnek proje
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
KARNE SEVİNCİ
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Keyifli eğitime hazır olun
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Bursa’yı Birey temsil edecek
Sokak hayvanlarını unutmadılar
DYNED kullananlara ödül
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
İnegöl’ün tek okul festivali
Kuranı elleriyle okuyacak
Hayatı öğreniyorlar
Büyüklerini unutmadılar
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Nakil başvuruları başladı
Naire Çikayeva anısına iftar
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Mesleki eğitime yöneldiler
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
BİLDİM’den büyük başarı
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Altunkalp anneleri unutmadı
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Öğrenciler başkanını seçti
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
İlk karne heyecanı
Öğrencilerin emekleri sergilendi
18 Eylül’e hazırız
ÖSYM'den skandal hata
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Tematik Lise İtalya’da
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Yılın çevreci okulu seçildi
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
‘Benimle Okur Musun?
Eğitimde iş birliği
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Annelere kahvaltı
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Öğrenciler ödüllendirildi
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Öğrencilerin projeleri sergilendi
Birey Okulları’nda aşure günü
23 Nisan coşkusu başladı
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Türkiye dereceleriyle döndüler
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
İngilizce alışveriş yaptılar
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Geleceğiniz Güven’de
Gazeteciliği öğrendiler
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
TEOG sonuçları açıklandı
Kosova’da tiyatro coşkusu
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Masalları oynadılar
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Gazipaşa’da bilim şenliği
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Ücretsiz Özel Okul
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
İZKAL’de bilim rüzgârı
Kosova'da Bilim Şenliği
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
DOĞA meslek öğretiyor
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
İnegöl’e Üniversite yok
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Elit sınava koştular
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Mutlu çocukların okulu
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Okullar hazırlanıyor
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Satranç şöleni başladı
Karatede şampiyon Kosova
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Dumlupınar'da bilim şöleni
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Okulda mescit açıldı
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Kodla İnegöl
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
6 Lise sınavla alacak
Tekli eğitime geçiliyor
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Üstad, şiirleriyle anıldı
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Kitap okuma evi açıldı
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Adı üstünde ‘Kalite’
Eğitime yeni özel okul
Masal kahramanları canlandı
Kosova’da kitap günleri
İnegöl'de bir ilk
Çocuklar sanatla buluşuyor
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Elit mezunlar buluştu
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
75.Yıl örnek oldu
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Yaşları küçük marifetleri büyük
Artık halka hizmet edecek
Külliyede spor şenliği
Her okula Polis
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Karne hediyesi fidan
‘Kalite’yle kazandılar
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Basına teşekkür etkinliği
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Üç dilli okuma bayramı
Eğitimciler iftar’da buluştu
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
 Atölyeler sınıfa taşındı
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Öğrencilere burs veriyorlar
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Öğrencilere yasak
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Altın nesil'de kutlama
Satrançta çifte kupa
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Meslekler fuarı açıldı
14 kupayla ziyarete geldiler
Okullarda yeni dönem!
Birey standına yoğun ilgi
Yarışarak Öğrendiler
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Şehidimizin adı yaşatılsın
DOĞA’dan sınav taktikleri
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
FETÖ okulu milletin oldu
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Potada Şampiyon Kosova
Bir okul gelir her şey değişir
Güven’den anlamlı ziyaret
Eğitime  “Kalite” desteği
Eğitimde ‘güven’
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Sınav stresine tiyatro molası
Ordumuza miniklerden destek
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Potanın Şampiyonu Kosova
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Okyanus bursuna yoğun talep
Hem birinci hem bilinçli okul!
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Küçükçalık Adliyede

Yorum Bırak