MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

2015-2016 eğitim öğretim yılında Anaokulu ve İlkokul’da hizmet vermeye başlayan İnegöl’ün yeni özel öğretim kurumlarından Zarafet Okulları, Ortaokul açmaya hazırlanıyor. Okul Müdürü Göksoy Doğan; “Bu topraklarda yaşamanın üzerimize yüklediği misyon ile çocuklarımızın iyi bir eğitim alabilecekleri tam donanımlı örnek kurum ve model çalışmamızla anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizle beraber ortaokul öğrencilerimizi de “Zarafet” e davet ediyoruz” ifadelerini kullanıyor.


Ortaokul’a Zarafet geliyor

BİR ÖNCEKİ SAYIMIZDA ZARAFET OKULLARI PROJESİNİN NASIL DOĞDUĞU, HEDEFLERİNİN NELER OLDUĞU SORUSU İLE BAŞLAMIŞTIK. ŞU ANDA ZARAFET OKULLARI EĞİTİM ALANINDA NELER YAPIYOR? EĞİTİM PROGRAMINIZDA HANGİ NİTELİKLERİ KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORSUNUZ?

Zarafet Okullarının sloganı eğitim alanında neler yapmayı hedeflediğini çok iyi özetliyor aslında: “Değerlerimizin İzinde Önce İnsan Sonra Liderler Yetiştirir.” Şuurlu bir ilim yolculuğunda, esiri olmadan teknoloji kullanımında, kendi dilini hor görmeden yabancı dil öğrenmede, bizi anlatan kültür ve sanatta, tarihi kadar şanlı ve imanlı bir toplum oluşturmada, düşmanını dahi hayran bırakan şahsiyet eğitiminde, kısacası eğitimin her alanında huzurlu bir istikbale ulaştıracak yolun yüz akı bir eğitimden geçtiği bilinci ile “OKUL” olma vasfını, şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzak, teknolojik araç gereçlerle donatılmış modern ilkokul ve ortaokul binasıyla Kozluca Yolunda “ORTAOKUL” kademesini de hizmete açarak kararlı bir şekilde eğitim alanında “+” değerler katarak sürdürmekte.

Öğrencilerimizin düzeylerine uygun akademik programların yanında özellikle kodlama ve robotik alanındaki çalışmalar, birden fazla yabancı dil (İngilizce ve Arapça) öğrenimi ve  Özel Anaokulu ve İlkokullarda Kur’ an-ı Kerim Öğretim Programı okulumuzda uzman kadrolar tarafından uygulanarak öğrencilerimizin çift kanatlı yetişmesine katkı sağlanmaktadır. İnsanımızı ve bu toprakları çok seviyoruz. Bu topraklarda yaşamanın üzerimize yüklediği misyon ile çocuklarımızın iyi bir eğitim alabilecekleri tam donanımlı örnek kurum ve model çalışmamızla anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizle beraber ortaokul öğrencilerimizi de “ZARAFETE” e davet ediyoruz.

EĞİTİM ALANINDA CİDDİ YATIRIMLAR YAPIYORSUNUZ. “EĞİTİMİN” ZARAFET OKULLARINDAKİ KARŞILIĞI NEDİR?

Eğitim, bir değer oluşturma eylemidir. Yaratılan ve herkes tarafından da kabul edilen değerleri, davranış haline getirecek insanları yetiştirme işidir ve biz bu yüzden “Değerlerimizin İzinde” diyerek yola çıktık. Zarafet Okullarının, her bir öğrencisinin kendine has ilgi ve yeteneklerini dikkate alarak geliştirdiği eğitim planlamasının ortak paydası, ZARAFET şahsiyeti oluşturma gayretidir.

Mahlûkat içinde eğitime en çok muhtaç olan, insandır. Hayatta en zirve sanat da, insan yetiştirmektir. O yüzden yetiştirilen her insan anne-babanın ve eğitimcinin kartvizitidir. Güçlü toplumlar güçlü ailelerden meydana geliyor, güçlü aileler ise daha ziyade milli ve manevi eğitim almış insanlardan oluşur. Bu doğrultuda Zarafet Okulları eğitim programlarını; ahlaki açıdan beklenen, hedeflenen kimliğe sahip olabilecek bireyler ve geleceğin güçlü aileleri güçlü toplumları olarak yetiştirmek üzere düzenlenmektedir.

Zarafet Okulları öğrencilerine hangi gelişim alanlarında nasıl bir destek sağlıyor?

Bir dostumuz; “Kısa vadeli düşünenler akasya, uzun vadeli düşünenler çınar yetiştirir” diyordu. Biz çınar yetiştirmek için gayret ediyoruz ve onun içinde çocukların; zihinsel gelişimi, duygusal gelişimi, sosyal gelişimi, ahlaki gelişimi, psiko-motor gelişimi, dil gelişimi ve öz bakım gelişimleri açısından ihtiyaçları olan programları uyguluyoruz. İşte bu gelişim alanları sağlıklı beslenirse, sağlıklı şahsiyetler yetişir ve çınar olur. İhmal edilirse de akasya gibi kısa ömürlü olur. Öğrencilerimizi sadece sınavlara değil hayata da hazırlayacak bir program ile onların gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

TÜRKİYE YABANCI DİL ÖĞRENMENİN PROBLEM OLDUĞU BİR ÜLKE. BUNUN SEBEPLERİ NELER OLABİLİR VE ZARAFET OKULLARI YABANCI DİL ÖĞRENİMİNE NASIL YAKLAŞIYOR?

Benim kanaatim bunun temel sebebi anadilimizi yeteri kadar tanıyor olmamamız olsa da dil öğrenme yöntemleri ile ilgili sebepleri de var. Bir kişi öğrendiği yabancı dili kullanmak için yakaladığı fırsatları değerlendiremezse öğrendiklerini zamanla unutur ve dilbilimde buna fosilleşme deniyor. İnsanlarımız “hata yaparsam karşımdaki ne düşünür” korkusu ile çekinmekte ve öğrendiği dili kullanmamaktadır. Hâlbuki hata yapmak dil öğrenmenin yollarından birisidir. Ana dilimizi bile hatalar yaparak öğreniyoruz. Belli bir olgunluğa ulaşıncaya kadar kelimeleri yanlış telaffuz edip duruyoruz. Hatta Türkçeyi yeni öğrenen bir yabancının konuşması ve hataları çoğu zaman sempatik geliyor. Hata yapmaktan çekinmeden pratik yapılması gerekiyor.

Çok yaygın bilinse de öğrenirken her nedense bunu göz ardı ederiz. Dil temel olarak dört beceri üzerine kuruludur; okuma-dinleme-yazma ve konuşma.  Okul odaklı olsa gerek daha çok dili okuma ve konuşma üzerinden öğrenmeye çalışıyoruz. Hatta konuşmayı da hemen beceremediğimizden okuma üzerinden dil öğrenmek yeterli kabul ediliyor. Hâlbuki bir dilde yazılmış metinleri harika okuyabilirsiniz; ama o dilde iletişim kuramayabilirsiniz. Ülkemizde dil becerilerini ölçmeye dönük sınavların tamamı okuma becerisine dönük yapılıyor. Öğrenciler bu sınavlardan yüksek puanlar alsa da dili iletişim için kullanmakta zorluk çekiyor. Dil bilmek dört temel beceriyi de aynı anda bilmektir. Hatta hangi becerimiz zayıfsa ona odaklanmamız gerekir.

Anadil ile yabancı dil arasındaki en önemli fark sosyal dildir. Her insan anadilini sosyal çevresinde öğreniyor. Doğduğumuz andan itibaren çevre ile etkileşim sonucunda dilimizi ve kurallarını öğreniyoruz. Bir yabancının mahrum olduğu en önemli beceri  budur bence. Ne kadar kelime ezberlersek ezberleyelim o kelimeleri yerli yerinde kullanmak için de çaba sarf etmek gerekir. 

Bir de bol bol yazmak gerekir. Sözlü iletişim dilin en çok kullanıldığı alandır, fakat hayatta sadece söz ile iletişim kurmuyor, birçok işimizi yazı ile görüyoruz. Ülkemizde Anadilde yazı yazmak bile birçok insanın problemi haline geliyor. Yazı sadece muhataba bir şey anlatmak için yazılmaz, aynı zamanda düşüncenin sağlamasıdır. Onun için dil öğrenirken yazmaya da önem verilmesi gerekir diye düşünüyorum. Zarafet Okulları olarak dil öğretiminde; okuma-yazma-dinleme ve konuşma becerilerinin hepsinin uygulanabileceği sosyal ortamlar oluşturarak “sosyal dili” ön plana çıkarıyoruz.

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KUR’ AN-I KERİM ÖĞRETİM PROGRAMI YAYIMLADI. BU ALANDA NE GİBİ ÇALIŞMALARINIZ VAR?

Değerler eğitimi ve Kur’ an-ı Kerim eğitimi olarak iki başlık altında bu alanlarda eğitim veriyoruz:

Değerler eğitimi müfredatı, Zarafet Okullarında ayrı bir ders olarak değil, diğer tüm ders planlarına entegre edilerek öğretilir. Bu çerçevede, eğitim materyallerimiz de bütünsel bir değerler eğitimine göre tasarlanmış ve değerleri yaşatma idealine göre hazırlanmıştır. Farklı yaş gruplarına özel düzenlenen sosyal etkinliklerle de söz konusu değerler yaşatılmaktadır. Herhangi bir değerin kazanımında zorluklar yaşanması durumunda sınıf öğretmenlerimiz, PDR uzmanlarımız ve branş öğretmenlerimiz bir araya gelerek öğrencilerin fıtratlarına ve ilgi alanlarına uygun özel yöntemler üzerinde çalışırlar. Bu süreçlerde velilerimizi düzenli olarak bilgilendirir, sürece katılım ve desteklerini önemseriz.

Kur’ an-Kerim Öğretim Programı, Ayet-i Kerime de; “Kuran’ı tane tane, hakkını vererek oku. (Müzzemmil-4) buyrulmuştur. Peygamber Efendimiz (SAV) in “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir.” hadisi rehberliğinde bir Müslüman’ın Kur’an-ı Kerim’e karşı vazifesini beş maddede özetleyebiliriz; öğrenmek, okumak, anlamak, uygulamak ve başkalarına öğretmek. Bu doğrultuda; Kur’ an-ı Kerim öğretim programı okulumuzda öğrencilerin seviyelerine göre kur sistemi ile uygulanmaktadır. Velilerimiz çocuklarının Kur’ an-ı Kerim okumayı hiç bilmediğini ve aynı sınıfta olup da bilen öğrenciler ile aynı anda nasıl eğitim yapılacağını soruyor. Öncelikle öğrencilerimizin düzey belirleme çalışmaları yapılıyor ve  farklı düzeydeki öğrencilerimize seviyelerine göre Kur Sistemi ile 3 yaştan itibaren Kur’ an-ı Kerim eğitimi veriliyor.

ZARAFET OKULLARI KÜLTÜREL, SANATSAL VE SPORTİF FAALİYETLERE HANGİ PENCEREDEN BAKIYOR?

Okulu, okuma yazmadan ziyade, bir yetenekler setini geliştirici olarak görüyoruz. Spor, sanat ve kültürel faaliyetleri bir ders olmaktan çıkarıp öğrencilerin kendilerini ifade araçları haline getiriyoruz. Her öğrencinin başarabileceği, yaparken mutlu olabileceği, kendini değerli hissedebileceği bir özelliği, yeteneği vardır. Zarafet Okulları öğrencilerinin bu özelliklerini keşfedecekleri ortamlar hazırlayarak öğrencilerine rehberlik etmektedir. Bu doğrultuda okulumuzda; masa tenisi, yüzme,  jimnastik, satranç,  akıl oyunları, beden eğitimi, izcilik dersi spor organizasyonları ve çocuk şenlikleri ile öğrencilerimizin hareket alanlarını ve kabiliyetlerini artırarak sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanmalarını; çocukların taleplerine göre çocuk kulüpleri, Sanatsal alanda; ebru, filografi, el işi, drama ve şiir okuma çalışmaları ile sosyalleşmelerini ve yeteneklerini keşfetmelerini hedeflemekteyiz.

Bunların yanında sosyal sorumluluk ve kültür alanlarında; yardım kampanyaları, empati etkinlikleri, doğal yaşam ile ilgili gezi ve ziyaretler, okul bahçemizde kümes hayvanları yetiştirme, hobi bahçemiz ile çocuğun toprakla temasını sağlama, milli ve manevi günlerde öğrencilerde kalıcı izler bırakabilecek etkinlikleri yıl boyunca yapmaktayız.

Öğrencilerimizin her dönem farklı bir kulübü seçmesini sağlayarak Müzik Kulübü, Ekoloji Kulübü, Oryantring Kulübü (Koşarak Hedef Bulma Sporu), Proje Kulübü (Kodlama ve Robotik Çalışmaları), Dil Kulübü, Satranç Kulübü, ve Değerler Kulübü vb. kulüp faaliyetlerimiz ile öğrencilerimize farklı faaliyetleri tanıma fırsatı sunuyoruz.

ZARAFET OKULLARINDA GÖREV YAPACAK BİR EĞİTİMCİDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR?

Eğitim politikalarımızın başarılı olması için işine aşk ile bağlı, öğrenmeyi ve öğretmeyi tutku haline getirmiş öğretmenlerle; yapacak başka bir işi olmadığı için öğretmenlik yapanları ayıklamamamız gerekmektedir. Eğitimde muvaffak olmanın birinci şartı; sevilen bir eğitimci olmaktır. Sevilen bir eğitimci de muhabbeti kullanmayı bilendir. Dersine, bir mabede girer gibi hürmetle girmeli, en mühim malzemesinin de, muhabbet ve alâka olduğunu bilmelidir. Sadece Zarafet Okullarındaki eğitimciler değil; kusursuz bir talebe arzu eden tüm eğitimciler kusursuz olmaya mecburdur.  Eğitimci, imkân ve fırsatların ayağına gelmesini bekleyemez, o daima arayış içinde olmalıdır.

İnsan eğitimi, müşfik gönüllerin işidir. Şefkatten mahrum bir gönül ile insanlığa huzur ve saadet getirecek bir eğitim verilemez. Onun için öğretmenlerimiz şefkatli ve merhametli olmalıdır. İnsanlar daima; yüksek manevi şahsiyetlere, faziletli, mert-dürüst insanlara hayranlık duyarlar. Bir öğretmenin muhataplarından istediklerinin kendisinde de olması gerekmektedir.

RÖPORTAJIMIZI NE SÖYLEYEREK SONLANDIRMAK İSTERSİNİZ?

Bugün dünya, en çok; insana, hayvana, eşyaya ve tüm canlılara değer veren hayatın ve içindekilerin kıymetini bilen kişilere muhtaç. Ecdadımızın dayanıp, güç aldığı bu değerleri canlandırmak, hayatın içinden yansımaları ile öğrencilerimize sunmak eğitim ufkumuzun önemli bir parçasıdır. Geleceğimiz olan çocuklarımızı karakterli bir nesil, her alanda gelişen bireyler ve topluluk olarak yetiştirmek için buradayız ve öğrencilerimizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Mesleki eğitime yöneldiler
Sınav stresine tiyatro molası
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Gazeteciliği öğrendiler
Müzik kursu kayıtları başladı
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Masalları oynadılar
Okyanuslu minikler duygulandırdı
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Potada Şampiyon Kosova
KARNE SEVİNCİ
Şehidimizin adı yaşatılsın
Yaşları küçük marifetleri büyük
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Kitap okuma evi açıldı
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Öğrencilere yasak
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Annelere kahvaltı
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
İnegöl’e Üniversite yok
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
6 Lise sınavla alacak
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Eğitimde iş birliği
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
14 kupayla ziyarete geldiler
Yılın çevreci okulu seçildi
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Okullara personel alınacak
Öğrenciler ödüllendirildi
Birey VIP açılıyor
Naire Çikayeva anısına iftar
Altunkalp anneleri unutmadı
‘Benimle Okur Musun?
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Külliyede spor şenliği
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Tematik Lise İtalya’da
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Üstad, şiirleriyle anıldı
İZKAL’de bilim rüzgârı
23 Nisan coşkusu başladı
Artık halka hizmet edecek
Mutlu çocukların okulu
Okullarda yeni dönem!
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Üniversitede kayıt telaşı
En özel Mevlid-i Nebi Programı
ÖSYM'den skandal hata
İnegöl'de bir ilk
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
BİLDİM’den büyük başarı
Türkiye dereceleriyle döndüler
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Okullar hazırlanıyor
Okuma-yazma günü kutlandı
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Geleceğiniz Güven’de
‘Kalite’yle kazandılar
DYNED kullananlara ödül
Okyanus bursuna yoğun talep
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
İHMED’den kitap hediyesi
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Elit mezunlar buluştu
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
 Atölyeler sınıfa taşındı
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Öğrencilere burs veriyorlar
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Karne hediyesi fidan
Gazipaşa sergide
Okulda mescit açıldı
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
DOĞA’dan sınav taktikleri
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
TEOG sonuçları açıklandı
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Eğitimde ‘güven’
Altın nesil'de kutlama
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
İngilizce alışveriş yaptılar
Gazipaşa’da bilim şenliği
Potanın Şampiyonu Kosova
Masal kahramanları canlandı
Okula başladılar
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Eğitimciler iftar’da buluştu
Basına teşekkür etkinliği
Eğitime yeni özel okul
Elit sınava koştular
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Elit Grup Okulları açıldı
75.Yıl örnek oldu
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Ordumuza miniklerden destek
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Altın Nesil’de matematik coşkusu
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Her okula Polis
Yarışarak Öğrendiler
İnegöl’ün tek okul festivali
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Meslekler fuarı açıldı
İlk karne heyecanı
Kosova’da kitap günleri
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Öğrencilerin emekleri sergilendi
British Town ile çağı yakala
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Keyifli eğitime hazır olun
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Bir okul gelir her şey değişir
18 Eylül’e hazırız
Üç dilli okuma bayramı
Güven’den anlamlı ziyaret
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Karatede şampiyon Kosova
Kosova’da tiyatro coşkusu
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
FETÖ okulu milletin oldu
Kosova’da İngilizce yarıştılar
DOĞA meslek öğretiyor
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Birey Okulları’nda aşure günü
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Elit Grup’tan örnek proje
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Hem birinci hem bilinçli okul!
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Bir okul gelir her şey değişir
Kuranı elleriyle okuyacak
Öğrencilerin projeleri sergilendi
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Okullar eğitime hazır
Bursa’yı Birey temsil edecek
Okyanus başarıyı kutladı
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Kodla İnegöl
Adı üstünde ‘Kalite’
Küçükçalık Adliyede
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Tekli eğitime geçiliyor
Eğitime ‘Akademik Lise’
Çocuklar sanatla buluşuyor
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Eğitime  “Kalite” desteği
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Büyüklerini unutmadılar
Nakil başvuruları başladı
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Toplu istifa
Dumlupınar'da bilim şöleni
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Hayatı öğreniyorlar
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Satranç şöleni başladı
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Ücretsiz Özel Okul
Öğrenciler başkanını seçti
Kosova'da Bilim Şenliği
Satrançta çifte kupa
Birey standına yoğun ilgi
Öğrenciler başkanını seçti
Kodla İnegöl
Karne hediyesi fidan
Birey Okulları’nda aşure günü
Öğrencilere burs veriyorlar
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Türkiye dereceleriyle döndüler
Eğitime yeni özel okul
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Müzik kursu kayıtları başladı
Tekli eğitime geçiliyor
ÖSYM'den skandal hata
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Okuma-yazma günü kutlandı
Bursa’yı Birey temsil edecek
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Her okula Polis
Basına teşekkür etkinliği
Üniversitede kayıt telaşı
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Dumlupınar'da bilim şöleni
 Atölyeler sınıfa taşındı
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Hem birinci hem bilinçli okul!
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Eğitimciler iftar’da buluştu
Potanın Şampiyonu Kosova
Bir okul gelir her şey değişir
TEOG sonuçları açıklandı
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
İnegöl’e Üniversite yok
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Geleceğiniz Güven’de
Üstad, şiirleriyle anıldı
FETÖ okulu milletin oldu
Külliyede spor şenliği
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Kitap okuma evi açıldı
Öğrencilere yasak
BİLDİM’den büyük başarı
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
İnegöl'de bir ilk
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Kosova’da tiyatro coşkusu
Eğitime ‘Akademik Lise’
Kosova'da Bilim Şenliği
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Miniklerden yerel markalara ziyaret
İMYO’da medya ve iletişim paneli
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Güven’den anlamlı ziyaret
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Büyüklerini unutmadılar
23 Nisan coşkusu başladı
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Ordumuza miniklerden destek
Gazeteciliği öğrendiler
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Nuri Pakdil’in süper çocukları
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Altunkalp anneleri unutmadı
Okullarda yeni dönem!
Elit mezunlar buluştu
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Okula başladılar
Artık halka hizmet edecek
Potada Şampiyon Kosova
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Küçükçalık Adliyede
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Naire Çikayeva anısına iftar
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Altın nesil'de kutlama
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
İlk karne heyecanı
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Birey standına yoğun ilgi
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Elit Grup Okulları açıldı
Okyanus bursuna yoğun talep
DOĞA meslek öğretiyor
Şehidimizin adı yaşatılsın
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
İnegöl’ün tek okul festivali
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
İngilizce alışveriş yaptılar
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
‘Benimle Okur Musun?
Mutlu çocukların okulu
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Adı üstünde ‘Kalite’
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Öğrenciler ödüllendirildi
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Öğrencilerin emekleri sergilendi
İZKAL’de bilim rüzgârı