MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

2015-2016 eğitim öğretim yılında Anaokulu ve İlkokul’da hizmet vermeye başlayan İnegöl’ün yeni özel öğretim kurumlarından Zarafet Okulları, Ortaokul açmaya hazırlanıyor. Okul Müdürü Göksoy Doğan; “Bu topraklarda yaşamanın üzerimize yüklediği misyon ile çocuklarımızın iyi bir eğitim alabilecekleri tam donanımlı örnek kurum ve model çalışmamızla anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizle beraber ortaokul öğrencilerimizi de “Zarafet” e davet ediyoruz” ifadelerini kullanıyor.


Ortaokul’a Zarafet geliyor

BİR ÖNCEKİ SAYIMIZDA ZARAFET OKULLARI PROJESİNİN NASIL DOĞDUĞU, HEDEFLERİNİN NELER OLDUĞU SORUSU İLE BAŞLAMIŞTIK. ŞU ANDA ZARAFET OKULLARI EĞİTİM ALANINDA NELER YAPIYOR? EĞİTİM PROGRAMINIZDA HANGİ NİTELİKLERİ KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORSUNUZ?

Zarafet Okullarının sloganı eğitim alanında neler yapmayı hedeflediğini çok iyi özetliyor aslında: “Değerlerimizin İzinde Önce İnsan Sonra Liderler Yetiştirir.” Şuurlu bir ilim yolculuğunda, esiri olmadan teknoloji kullanımında, kendi dilini hor görmeden yabancı dil öğrenmede, bizi anlatan kültür ve sanatta, tarihi kadar şanlı ve imanlı bir toplum oluşturmada, düşmanını dahi hayran bırakan şahsiyet eğitiminde, kısacası eğitimin her alanında huzurlu bir istikbale ulaştıracak yolun yüz akı bir eğitimden geçtiği bilinci ile “OKUL” olma vasfını, şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzak, teknolojik araç gereçlerle donatılmış modern ilkokul ve ortaokul binasıyla Kozluca Yolunda “ORTAOKUL” kademesini de hizmete açarak kararlı bir şekilde eğitim alanında “+” değerler katarak sürdürmekte.

Öğrencilerimizin düzeylerine uygun akademik programların yanında özellikle kodlama ve robotik alanındaki çalışmalar, birden fazla yabancı dil (İngilizce ve Arapça) öğrenimi ve  Özel Anaokulu ve İlkokullarda Kur’ an-ı Kerim Öğretim Programı okulumuzda uzman kadrolar tarafından uygulanarak öğrencilerimizin çift kanatlı yetişmesine katkı sağlanmaktadır. İnsanımızı ve bu toprakları çok seviyoruz. Bu topraklarda yaşamanın üzerimize yüklediği misyon ile çocuklarımızın iyi bir eğitim alabilecekleri tam donanımlı örnek kurum ve model çalışmamızla anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizle beraber ortaokul öğrencilerimizi de “ZARAFETE” e davet ediyoruz.

EĞİTİM ALANINDA CİDDİ YATIRIMLAR YAPIYORSUNUZ. “EĞİTİMİN” ZARAFET OKULLARINDAKİ KARŞILIĞI NEDİR?

Eğitim, bir değer oluşturma eylemidir. Yaratılan ve herkes tarafından da kabul edilen değerleri, davranış haline getirecek insanları yetiştirme işidir ve biz bu yüzden “Değerlerimizin İzinde” diyerek yola çıktık. Zarafet Okullarının, her bir öğrencisinin kendine has ilgi ve yeteneklerini dikkate alarak geliştirdiği eğitim planlamasının ortak paydası, ZARAFET şahsiyeti oluşturma gayretidir.

Mahlûkat içinde eğitime en çok muhtaç olan, insandır. Hayatta en zirve sanat da, insan yetiştirmektir. O yüzden yetiştirilen her insan anne-babanın ve eğitimcinin kartvizitidir. Güçlü toplumlar güçlü ailelerden meydana geliyor, güçlü aileler ise daha ziyade milli ve manevi eğitim almış insanlardan oluşur. Bu doğrultuda Zarafet Okulları eğitim programlarını; ahlaki açıdan beklenen, hedeflenen kimliğe sahip olabilecek bireyler ve geleceğin güçlü aileleri güçlü toplumları olarak yetiştirmek üzere düzenlenmektedir.

Zarafet Okulları öğrencilerine hangi gelişim alanlarında nasıl bir destek sağlıyor?

Bir dostumuz; “Kısa vadeli düşünenler akasya, uzun vadeli düşünenler çınar yetiştirir” diyordu. Biz çınar yetiştirmek için gayret ediyoruz ve onun içinde çocukların; zihinsel gelişimi, duygusal gelişimi, sosyal gelişimi, ahlaki gelişimi, psiko-motor gelişimi, dil gelişimi ve öz bakım gelişimleri açısından ihtiyaçları olan programları uyguluyoruz. İşte bu gelişim alanları sağlıklı beslenirse, sağlıklı şahsiyetler yetişir ve çınar olur. İhmal edilirse de akasya gibi kısa ömürlü olur. Öğrencilerimizi sadece sınavlara değil hayata da hazırlayacak bir program ile onların gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

TÜRKİYE YABANCI DİL ÖĞRENMENİN PROBLEM OLDUĞU BİR ÜLKE. BUNUN SEBEPLERİ NELER OLABİLİR VE ZARAFET OKULLARI YABANCI DİL ÖĞRENİMİNE NASIL YAKLAŞIYOR?

Benim kanaatim bunun temel sebebi anadilimizi yeteri kadar tanıyor olmamamız olsa da dil öğrenme yöntemleri ile ilgili sebepleri de var. Bir kişi öğrendiği yabancı dili kullanmak için yakaladığı fırsatları değerlendiremezse öğrendiklerini zamanla unutur ve dilbilimde buna fosilleşme deniyor. İnsanlarımız “hata yaparsam karşımdaki ne düşünür” korkusu ile çekinmekte ve öğrendiği dili kullanmamaktadır. Hâlbuki hata yapmak dil öğrenmenin yollarından birisidir. Ana dilimizi bile hatalar yaparak öğreniyoruz. Belli bir olgunluğa ulaşıncaya kadar kelimeleri yanlış telaffuz edip duruyoruz. Hatta Türkçeyi yeni öğrenen bir yabancının konuşması ve hataları çoğu zaman sempatik geliyor. Hata yapmaktan çekinmeden pratik yapılması gerekiyor.

Çok yaygın bilinse de öğrenirken her nedense bunu göz ardı ederiz. Dil temel olarak dört beceri üzerine kuruludur; okuma-dinleme-yazma ve konuşma.  Okul odaklı olsa gerek daha çok dili okuma ve konuşma üzerinden öğrenmeye çalışıyoruz. Hatta konuşmayı da hemen beceremediğimizden okuma üzerinden dil öğrenmek yeterli kabul ediliyor. Hâlbuki bir dilde yazılmış metinleri harika okuyabilirsiniz; ama o dilde iletişim kuramayabilirsiniz. Ülkemizde dil becerilerini ölçmeye dönük sınavların tamamı okuma becerisine dönük yapılıyor. Öğrenciler bu sınavlardan yüksek puanlar alsa da dili iletişim için kullanmakta zorluk çekiyor. Dil bilmek dört temel beceriyi de aynı anda bilmektir. Hatta hangi becerimiz zayıfsa ona odaklanmamız gerekir.

Anadil ile yabancı dil arasındaki en önemli fark sosyal dildir. Her insan anadilini sosyal çevresinde öğreniyor. Doğduğumuz andan itibaren çevre ile etkileşim sonucunda dilimizi ve kurallarını öğreniyoruz. Bir yabancının mahrum olduğu en önemli beceri  budur bence. Ne kadar kelime ezberlersek ezberleyelim o kelimeleri yerli yerinde kullanmak için de çaba sarf etmek gerekir. 

Bir de bol bol yazmak gerekir. Sözlü iletişim dilin en çok kullanıldığı alandır, fakat hayatta sadece söz ile iletişim kurmuyor, birçok işimizi yazı ile görüyoruz. Ülkemizde Anadilde yazı yazmak bile birçok insanın problemi haline geliyor. Yazı sadece muhataba bir şey anlatmak için yazılmaz, aynı zamanda düşüncenin sağlamasıdır. Onun için dil öğrenirken yazmaya da önem verilmesi gerekir diye düşünüyorum. Zarafet Okulları olarak dil öğretiminde; okuma-yazma-dinleme ve konuşma becerilerinin hepsinin uygulanabileceği sosyal ortamlar oluşturarak “sosyal dili” ön plana çıkarıyoruz.

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KUR’ AN-I KERİM ÖĞRETİM PROGRAMI YAYIMLADI. BU ALANDA NE GİBİ ÇALIŞMALARINIZ VAR?

Değerler eğitimi ve Kur’ an-ı Kerim eğitimi olarak iki başlık altında bu alanlarda eğitim veriyoruz:

Değerler eğitimi müfredatı, Zarafet Okullarında ayrı bir ders olarak değil, diğer tüm ders planlarına entegre edilerek öğretilir. Bu çerçevede, eğitim materyallerimiz de bütünsel bir değerler eğitimine göre tasarlanmış ve değerleri yaşatma idealine göre hazırlanmıştır. Farklı yaş gruplarına özel düzenlenen sosyal etkinliklerle de söz konusu değerler yaşatılmaktadır. Herhangi bir değerin kazanımında zorluklar yaşanması durumunda sınıf öğretmenlerimiz, PDR uzmanlarımız ve branş öğretmenlerimiz bir araya gelerek öğrencilerin fıtratlarına ve ilgi alanlarına uygun özel yöntemler üzerinde çalışırlar. Bu süreçlerde velilerimizi düzenli olarak bilgilendirir, sürece katılım ve desteklerini önemseriz.

Kur’ an-Kerim Öğretim Programı, Ayet-i Kerime de; “Kuran’ı tane tane, hakkını vererek oku. (Müzzemmil-4) buyrulmuştur. Peygamber Efendimiz (SAV) in “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir.” hadisi rehberliğinde bir Müslüman’ın Kur’an-ı Kerim’e karşı vazifesini beş maddede özetleyebiliriz; öğrenmek, okumak, anlamak, uygulamak ve başkalarına öğretmek. Bu doğrultuda; Kur’ an-ı Kerim öğretim programı okulumuzda öğrencilerin seviyelerine göre kur sistemi ile uygulanmaktadır. Velilerimiz çocuklarının Kur’ an-ı Kerim okumayı hiç bilmediğini ve aynı sınıfta olup da bilen öğrenciler ile aynı anda nasıl eğitim yapılacağını soruyor. Öncelikle öğrencilerimizin düzey belirleme çalışmaları yapılıyor ve  farklı düzeydeki öğrencilerimize seviyelerine göre Kur Sistemi ile 3 yaştan itibaren Kur’ an-ı Kerim eğitimi veriliyor.

ZARAFET OKULLARI KÜLTÜREL, SANATSAL VE SPORTİF FAALİYETLERE HANGİ PENCEREDEN BAKIYOR?

Okulu, okuma yazmadan ziyade, bir yetenekler setini geliştirici olarak görüyoruz. Spor, sanat ve kültürel faaliyetleri bir ders olmaktan çıkarıp öğrencilerin kendilerini ifade araçları haline getiriyoruz. Her öğrencinin başarabileceği, yaparken mutlu olabileceği, kendini değerli hissedebileceği bir özelliği, yeteneği vardır. Zarafet Okulları öğrencilerinin bu özelliklerini keşfedecekleri ortamlar hazırlayarak öğrencilerine rehberlik etmektedir. Bu doğrultuda okulumuzda; masa tenisi, yüzme,  jimnastik, satranç,  akıl oyunları, beden eğitimi, izcilik dersi spor organizasyonları ve çocuk şenlikleri ile öğrencilerimizin hareket alanlarını ve kabiliyetlerini artırarak sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanmalarını; çocukların taleplerine göre çocuk kulüpleri, Sanatsal alanda; ebru, filografi, el işi, drama ve şiir okuma çalışmaları ile sosyalleşmelerini ve yeteneklerini keşfetmelerini hedeflemekteyiz.

Bunların yanında sosyal sorumluluk ve kültür alanlarında; yardım kampanyaları, empati etkinlikleri, doğal yaşam ile ilgili gezi ve ziyaretler, okul bahçemizde kümes hayvanları yetiştirme, hobi bahçemiz ile çocuğun toprakla temasını sağlama, milli ve manevi günlerde öğrencilerde kalıcı izler bırakabilecek etkinlikleri yıl boyunca yapmaktayız.

Öğrencilerimizin her dönem farklı bir kulübü seçmesini sağlayarak Müzik Kulübü, Ekoloji Kulübü, Oryantring Kulübü (Koşarak Hedef Bulma Sporu), Proje Kulübü (Kodlama ve Robotik Çalışmaları), Dil Kulübü, Satranç Kulübü, ve Değerler Kulübü vb. kulüp faaliyetlerimiz ile öğrencilerimize farklı faaliyetleri tanıma fırsatı sunuyoruz.

ZARAFET OKULLARINDA GÖREV YAPACAK BİR EĞİTİMCİDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR?

Eğitim politikalarımızın başarılı olması için işine aşk ile bağlı, öğrenmeyi ve öğretmeyi tutku haline getirmiş öğretmenlerle; yapacak başka bir işi olmadığı için öğretmenlik yapanları ayıklamamamız gerekmektedir. Eğitimde muvaffak olmanın birinci şartı; sevilen bir eğitimci olmaktır. Sevilen bir eğitimci de muhabbeti kullanmayı bilendir. Dersine, bir mabede girer gibi hürmetle girmeli, en mühim malzemesinin de, muhabbet ve alâka olduğunu bilmelidir. Sadece Zarafet Okullarındaki eğitimciler değil; kusursuz bir talebe arzu eden tüm eğitimciler kusursuz olmaya mecburdur.  Eğitimci, imkân ve fırsatların ayağına gelmesini bekleyemez, o daima arayış içinde olmalıdır.

İnsan eğitimi, müşfik gönüllerin işidir. Şefkatten mahrum bir gönül ile insanlığa huzur ve saadet getirecek bir eğitim verilemez. Onun için öğretmenlerimiz şefkatli ve merhametli olmalıdır. İnsanlar daima; yüksek manevi şahsiyetlere, faziletli, mert-dürüst insanlara hayranlık duyarlar. Bir öğretmenin muhataplarından istediklerinin kendisinde de olması gerekmektedir.

RÖPORTAJIMIZI NE SÖYLEYEREK SONLANDIRMAK İSTERSİNİZ?

Bugün dünya, en çok; insana, hayvana, eşyaya ve tüm canlılara değer veren hayatın ve içindekilerin kıymetini bilen kişilere muhtaç. Ecdadımızın dayanıp, güç aldığı bu değerleri canlandırmak, hayatın içinden yansımaları ile öğrencilerimize sunmak eğitim ufkumuzun önemli bir parçasıdır. Geleceğimiz olan çocuklarımızı karakterli bir nesil, her alanda gelişen bireyler ve topluluk olarak yetiştirmek için buradayız ve öğrencilerimizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Öğrenciler Başkanı seçtiler
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
İlk karne heyecanı
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Alacakaranlıkta eğitim
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Kosova Koleji’ne bahar geldi
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Üstad, şiirleriyle anıldı
Eğitimciler iftar’da buluştu
Güven’den anlamlı ziyaret
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Birey standına yoğun ilgi
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Kosova’da kitap günleri
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Gazipaşa sergide
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Mesleki Liseleri buluştu
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Elit sınava koştular
Potanın Şampiyonu Kosova
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Birey VIP açılıyor
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Kosova’da Kızılay haftası
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Okullar eğitime hazır
‘Kalite’yle kazandılar
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Çeyrek asırlık buluşma
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
DOĞA’dan sınav taktikleri
Karatede şampiyon Kosova
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Eğitimde ‘güven’
Tekli eğitime geçiliyor
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Mesleki eğitime yöneldiler
Öğrencilere Çanakkale menüsü
75.Yıl örnek oldu
Üç dilli okuma bayramı
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Kantinler denetimden geçti
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Karne hediyesi fidan
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Bu okulda tamirci yetişiyor
Annelerine mektup gönderdiler
Elit mezunlar buluştu
Yılın çevreci okulu seçildi
İnegöl sıralamada yok
Tematik Lise İtalya’da
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
İnegöl'de bir ilk
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Öğrenciler başkanlarını seçti
Okulda mescit açıldı
Okuma-yazma günü kutlandı
Ücretsiz Özel Okul
Öğrencilere burs veriyorlar
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Okullara el uzatıyorlar
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Ordumuza miniklerden destek
Elit Grup’tan örnek proje
FETÖ okulu milletin oldu
18 Eylül’e hazırız
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Gazipaşa’da bilim şenliği
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Masalları oynadılar
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Kosova'da Bilim Şenliği
Hem birinci hem bilinçli okul!
Külliyede spor şenliği
Öğrencilerin projeleri sergilendi
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Bil-Dim’de İngilizce festivali
 Atölyeler sınıfa taşındı
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Kuranı elleriyle okuyacak
Çocuklar sanatla buluşuyor
Eğitime  “Kalite” desteği
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Basına teşekkür etkinliği
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Ev ödevi zarar veriyor
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Yarışarak Öğrendiler
Büyüklerini unutmadılar
Meslekler fuarı açıldı
Naire Çikayeva anısına iftar
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Okula başladılar
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Çocuklar da haklarını bilmeli
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Altunkalp anneleri unutmadı
Nakil başvuruları başladı
6 Lise sınavla alacak
Sınav stresine tiyatro molası
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Eğitimde iş birliği
Adı üstünde ‘Kalite’
İslam İlmihali hediye geldi
Müzik kursu kayıtları başladı
Yerli malını tercih edelim
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Hayatı öğreniyorlar
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
14 kupayla ziyarete geldiler
Eğitime yeni okul
Annelere kahvaltı
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
DYNED kullananlara ödül
Türkiye dereceleriyle döndüler
Her okula Polis
İnegöl’e Üniversite yok
Nuri Pakdil’in süper çocukları
İlmeklerle köprü ördüler
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Okyanus bursuna yoğun talep
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Keyifli eğitime hazır olun
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Öğrencilere yasak
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Derse maskeyle girdiler
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
Kosova yine galip
Kuş evlerinden mahalle kurdular
Kosova Koleji Başkanını seçti
İZKAL’de bilim rüzgârı
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Kodla İnegöl
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
‘Benimle Okur Musun?
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Kosova’da tiyatro coşkusu
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Yaşları küçük marifetleri büyük
Eğitime ‘Akademik Lise’
Toplu istifa
Artık halka hizmet edecek
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Gazeteciliği öğrendiler
Küçükçalık Adliyede
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Öğrenciler ödüllendirildi
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Geleceğiniz Güven’de
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Mutlu çocukların okulu
Potada Şampiyon Kosova
Okyanus’a taze kan
British Town ile çağı yakala
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Eğitime yeni özel okul
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Bir okul gelir her şey değişir
Cumalıkızık’ı gezdiler
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Öğrencilerin emekleri sergilendi
23 Nisan coşkusu başladı
Üniversitede kayıt telaşı
Satranç şöleni başladı
İnegöl’ün tek okul festivali
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Bir okul gelir her şey değişir
Öğrenciler başkanını seçti
Okullar hazırlanıyor
Dumlupınar'da bilim şöleni
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Haftanın Matematikçilerini seçti
TEOG sonuçları açıklandı
Kardeşlerini unutmadılar
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
KARNE SEVİNCİ
Altın nesil'de kutlama
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
İngilizce alışveriş yaptılar
Okyanus başarıyı kutladı
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
İNESMEK kurs kayıtları başladı
İHMED’den kitap hediyesi
Elit Grup Okulları açıldı
Birey Okulları’nda aşure günü
Miniklerden yerel markalara ziyaret
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Masal kahramanları canlandı
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
DOĞA meslek öğretiyor
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Okullara personel alınacak
Okullarda yeni dönem!
ÖSYM'den skandal hata
Disleksiyi konuştular
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Bursa’yı Birey temsil edecek
Kitap okuma evi açıldı
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Şehidimizin adı yaşatılsın
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Satrançta çifte kupa
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
BİLDİM’den büyük başarı
Vehbi Koç okuyor
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi