MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

2015-2016 eğitim öğretim yılında Anaokulu ve İlkokul’da hizmet vermeye başlayan İnegöl’ün yeni özel öğretim kurumlarından Zarafet Okulları, Ortaokul açmaya hazırlanıyor. Okul Müdürü Göksoy Doğan; “Bu topraklarda yaşamanın üzerimize yüklediği misyon ile çocuklarımızın iyi bir eğitim alabilecekleri tam donanımlı örnek kurum ve model çalışmamızla anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizle beraber ortaokul öğrencilerimizi de “Zarafet” e davet ediyoruz” ifadelerini kullanıyor.


Ortaokul’a Zarafet geliyor

BİR ÖNCEKİ SAYIMIZDA ZARAFET OKULLARI PROJESİNİN NASIL DOĞDUĞU, HEDEFLERİNİN NELER OLDUĞU SORUSU İLE BAŞLAMIŞTIK. ŞU ANDA ZARAFET OKULLARI EĞİTİM ALANINDA NELER YAPIYOR? EĞİTİM PROGRAMINIZDA HANGİ NİTELİKLERİ KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORSUNUZ?

Zarafet Okullarının sloganı eğitim alanında neler yapmayı hedeflediğini çok iyi özetliyor aslında: “Değerlerimizin İzinde Önce İnsan Sonra Liderler Yetiştirir.” Şuurlu bir ilim yolculuğunda, esiri olmadan teknoloji kullanımında, kendi dilini hor görmeden yabancı dil öğrenmede, bizi anlatan kültür ve sanatta, tarihi kadar şanlı ve imanlı bir toplum oluşturmada, düşmanını dahi hayran bırakan şahsiyet eğitiminde, kısacası eğitimin her alanında huzurlu bir istikbale ulaştıracak yolun yüz akı bir eğitimden geçtiği bilinci ile “OKUL” olma vasfını, şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzak, teknolojik araç gereçlerle donatılmış modern ilkokul ve ortaokul binasıyla Kozluca Yolunda “ORTAOKUL” kademesini de hizmete açarak kararlı bir şekilde eğitim alanında “+” değerler katarak sürdürmekte.

Öğrencilerimizin düzeylerine uygun akademik programların yanında özellikle kodlama ve robotik alanındaki çalışmalar, birden fazla yabancı dil (İngilizce ve Arapça) öğrenimi ve  Özel Anaokulu ve İlkokullarda Kur’ an-ı Kerim Öğretim Programı okulumuzda uzman kadrolar tarafından uygulanarak öğrencilerimizin çift kanatlı yetişmesine katkı sağlanmaktadır. İnsanımızı ve bu toprakları çok seviyoruz. Bu topraklarda yaşamanın üzerimize yüklediği misyon ile çocuklarımızın iyi bir eğitim alabilecekleri tam donanımlı örnek kurum ve model çalışmamızla anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizle beraber ortaokul öğrencilerimizi de “ZARAFETE” e davet ediyoruz.

EĞİTİM ALANINDA CİDDİ YATIRIMLAR YAPIYORSUNUZ. “EĞİTİMİN” ZARAFET OKULLARINDAKİ KARŞILIĞI NEDİR?

Eğitim, bir değer oluşturma eylemidir. Yaratılan ve herkes tarafından da kabul edilen değerleri, davranış haline getirecek insanları yetiştirme işidir ve biz bu yüzden “Değerlerimizin İzinde” diyerek yola çıktık. Zarafet Okullarının, her bir öğrencisinin kendine has ilgi ve yeteneklerini dikkate alarak geliştirdiği eğitim planlamasının ortak paydası, ZARAFET şahsiyeti oluşturma gayretidir.

Mahlûkat içinde eğitime en çok muhtaç olan, insandır. Hayatta en zirve sanat da, insan yetiştirmektir. O yüzden yetiştirilen her insan anne-babanın ve eğitimcinin kartvizitidir. Güçlü toplumlar güçlü ailelerden meydana geliyor, güçlü aileler ise daha ziyade milli ve manevi eğitim almış insanlardan oluşur. Bu doğrultuda Zarafet Okulları eğitim programlarını; ahlaki açıdan beklenen, hedeflenen kimliğe sahip olabilecek bireyler ve geleceğin güçlü aileleri güçlü toplumları olarak yetiştirmek üzere düzenlenmektedir.

Zarafet Okulları öğrencilerine hangi gelişim alanlarında nasıl bir destek sağlıyor?

Bir dostumuz; “Kısa vadeli düşünenler akasya, uzun vadeli düşünenler çınar yetiştirir” diyordu. Biz çınar yetiştirmek için gayret ediyoruz ve onun içinde çocukların; zihinsel gelişimi, duygusal gelişimi, sosyal gelişimi, ahlaki gelişimi, psiko-motor gelişimi, dil gelişimi ve öz bakım gelişimleri açısından ihtiyaçları olan programları uyguluyoruz. İşte bu gelişim alanları sağlıklı beslenirse, sağlıklı şahsiyetler yetişir ve çınar olur. İhmal edilirse de akasya gibi kısa ömürlü olur. Öğrencilerimizi sadece sınavlara değil hayata da hazırlayacak bir program ile onların gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

TÜRKİYE YABANCI DİL ÖĞRENMENİN PROBLEM OLDUĞU BİR ÜLKE. BUNUN SEBEPLERİ NELER OLABİLİR VE ZARAFET OKULLARI YABANCI DİL ÖĞRENİMİNE NASIL YAKLAŞIYOR?

Benim kanaatim bunun temel sebebi anadilimizi yeteri kadar tanıyor olmamamız olsa da dil öğrenme yöntemleri ile ilgili sebepleri de var. Bir kişi öğrendiği yabancı dili kullanmak için yakaladığı fırsatları değerlendiremezse öğrendiklerini zamanla unutur ve dilbilimde buna fosilleşme deniyor. İnsanlarımız “hata yaparsam karşımdaki ne düşünür” korkusu ile çekinmekte ve öğrendiği dili kullanmamaktadır. Hâlbuki hata yapmak dil öğrenmenin yollarından birisidir. Ana dilimizi bile hatalar yaparak öğreniyoruz. Belli bir olgunluğa ulaşıncaya kadar kelimeleri yanlış telaffuz edip duruyoruz. Hatta Türkçeyi yeni öğrenen bir yabancının konuşması ve hataları çoğu zaman sempatik geliyor. Hata yapmaktan çekinmeden pratik yapılması gerekiyor.

Çok yaygın bilinse de öğrenirken her nedense bunu göz ardı ederiz. Dil temel olarak dört beceri üzerine kuruludur; okuma-dinleme-yazma ve konuşma.  Okul odaklı olsa gerek daha çok dili okuma ve konuşma üzerinden öğrenmeye çalışıyoruz. Hatta konuşmayı da hemen beceremediğimizden okuma üzerinden dil öğrenmek yeterli kabul ediliyor. Hâlbuki bir dilde yazılmış metinleri harika okuyabilirsiniz; ama o dilde iletişim kuramayabilirsiniz. Ülkemizde dil becerilerini ölçmeye dönük sınavların tamamı okuma becerisine dönük yapılıyor. Öğrenciler bu sınavlardan yüksek puanlar alsa da dili iletişim için kullanmakta zorluk çekiyor. Dil bilmek dört temel beceriyi de aynı anda bilmektir. Hatta hangi becerimiz zayıfsa ona odaklanmamız gerekir.

Anadil ile yabancı dil arasındaki en önemli fark sosyal dildir. Her insan anadilini sosyal çevresinde öğreniyor. Doğduğumuz andan itibaren çevre ile etkileşim sonucunda dilimizi ve kurallarını öğreniyoruz. Bir yabancının mahrum olduğu en önemli beceri  budur bence. Ne kadar kelime ezberlersek ezberleyelim o kelimeleri yerli yerinde kullanmak için de çaba sarf etmek gerekir. 

Bir de bol bol yazmak gerekir. Sözlü iletişim dilin en çok kullanıldığı alandır, fakat hayatta sadece söz ile iletişim kurmuyor, birçok işimizi yazı ile görüyoruz. Ülkemizde Anadilde yazı yazmak bile birçok insanın problemi haline geliyor. Yazı sadece muhataba bir şey anlatmak için yazılmaz, aynı zamanda düşüncenin sağlamasıdır. Onun için dil öğrenirken yazmaya da önem verilmesi gerekir diye düşünüyorum. Zarafet Okulları olarak dil öğretiminde; okuma-yazma-dinleme ve konuşma becerilerinin hepsinin uygulanabileceği sosyal ortamlar oluşturarak “sosyal dili” ön plana çıkarıyoruz.

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KUR’ AN-I KERİM ÖĞRETİM PROGRAMI YAYIMLADI. BU ALANDA NE GİBİ ÇALIŞMALARINIZ VAR?

Değerler eğitimi ve Kur’ an-ı Kerim eğitimi olarak iki başlık altında bu alanlarda eğitim veriyoruz:

Değerler eğitimi müfredatı, Zarafet Okullarında ayrı bir ders olarak değil, diğer tüm ders planlarına entegre edilerek öğretilir. Bu çerçevede, eğitim materyallerimiz de bütünsel bir değerler eğitimine göre tasarlanmış ve değerleri yaşatma idealine göre hazırlanmıştır. Farklı yaş gruplarına özel düzenlenen sosyal etkinliklerle de söz konusu değerler yaşatılmaktadır. Herhangi bir değerin kazanımında zorluklar yaşanması durumunda sınıf öğretmenlerimiz, PDR uzmanlarımız ve branş öğretmenlerimiz bir araya gelerek öğrencilerin fıtratlarına ve ilgi alanlarına uygun özel yöntemler üzerinde çalışırlar. Bu süreçlerde velilerimizi düzenli olarak bilgilendirir, sürece katılım ve desteklerini önemseriz.

Kur’ an-Kerim Öğretim Programı, Ayet-i Kerime de; “Kuran’ı tane tane, hakkını vererek oku. (Müzzemmil-4) buyrulmuştur. Peygamber Efendimiz (SAV) in “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir.” hadisi rehberliğinde bir Müslüman’ın Kur’an-ı Kerim’e karşı vazifesini beş maddede özetleyebiliriz; öğrenmek, okumak, anlamak, uygulamak ve başkalarına öğretmek. Bu doğrultuda; Kur’ an-ı Kerim öğretim programı okulumuzda öğrencilerin seviyelerine göre kur sistemi ile uygulanmaktadır. Velilerimiz çocuklarının Kur’ an-ı Kerim okumayı hiç bilmediğini ve aynı sınıfta olup da bilen öğrenciler ile aynı anda nasıl eğitim yapılacağını soruyor. Öncelikle öğrencilerimizin düzey belirleme çalışmaları yapılıyor ve  farklı düzeydeki öğrencilerimize seviyelerine göre Kur Sistemi ile 3 yaştan itibaren Kur’ an-ı Kerim eğitimi veriliyor.

ZARAFET OKULLARI KÜLTÜREL, SANATSAL VE SPORTİF FAALİYETLERE HANGİ PENCEREDEN BAKIYOR?

Okulu, okuma yazmadan ziyade, bir yetenekler setini geliştirici olarak görüyoruz. Spor, sanat ve kültürel faaliyetleri bir ders olmaktan çıkarıp öğrencilerin kendilerini ifade araçları haline getiriyoruz. Her öğrencinin başarabileceği, yaparken mutlu olabileceği, kendini değerli hissedebileceği bir özelliği, yeteneği vardır. Zarafet Okulları öğrencilerinin bu özelliklerini keşfedecekleri ortamlar hazırlayarak öğrencilerine rehberlik etmektedir. Bu doğrultuda okulumuzda; masa tenisi, yüzme,  jimnastik, satranç,  akıl oyunları, beden eğitimi, izcilik dersi spor organizasyonları ve çocuk şenlikleri ile öğrencilerimizin hareket alanlarını ve kabiliyetlerini artırarak sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanmalarını; çocukların taleplerine göre çocuk kulüpleri, Sanatsal alanda; ebru, filografi, el işi, drama ve şiir okuma çalışmaları ile sosyalleşmelerini ve yeteneklerini keşfetmelerini hedeflemekteyiz.

Bunların yanında sosyal sorumluluk ve kültür alanlarında; yardım kampanyaları, empati etkinlikleri, doğal yaşam ile ilgili gezi ve ziyaretler, okul bahçemizde kümes hayvanları yetiştirme, hobi bahçemiz ile çocuğun toprakla temasını sağlama, milli ve manevi günlerde öğrencilerde kalıcı izler bırakabilecek etkinlikleri yıl boyunca yapmaktayız.

Öğrencilerimizin her dönem farklı bir kulübü seçmesini sağlayarak Müzik Kulübü, Ekoloji Kulübü, Oryantring Kulübü (Koşarak Hedef Bulma Sporu), Proje Kulübü (Kodlama ve Robotik Çalışmaları), Dil Kulübü, Satranç Kulübü, ve Değerler Kulübü vb. kulüp faaliyetlerimiz ile öğrencilerimize farklı faaliyetleri tanıma fırsatı sunuyoruz.

ZARAFET OKULLARINDA GÖREV YAPACAK BİR EĞİTİMCİDEN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR?

Eğitim politikalarımızın başarılı olması için işine aşk ile bağlı, öğrenmeyi ve öğretmeyi tutku haline getirmiş öğretmenlerle; yapacak başka bir işi olmadığı için öğretmenlik yapanları ayıklamamamız gerekmektedir. Eğitimde muvaffak olmanın birinci şartı; sevilen bir eğitimci olmaktır. Sevilen bir eğitimci de muhabbeti kullanmayı bilendir. Dersine, bir mabede girer gibi hürmetle girmeli, en mühim malzemesinin de, muhabbet ve alâka olduğunu bilmelidir. Sadece Zarafet Okullarındaki eğitimciler değil; kusursuz bir talebe arzu eden tüm eğitimciler kusursuz olmaya mecburdur.  Eğitimci, imkân ve fırsatların ayağına gelmesini bekleyemez, o daima arayış içinde olmalıdır.

İnsan eğitimi, müşfik gönüllerin işidir. Şefkatten mahrum bir gönül ile insanlığa huzur ve saadet getirecek bir eğitim verilemez. Onun için öğretmenlerimiz şefkatli ve merhametli olmalıdır. İnsanlar daima; yüksek manevi şahsiyetlere, faziletli, mert-dürüst insanlara hayranlık duyarlar. Bir öğretmenin muhataplarından istediklerinin kendisinde de olması gerekmektedir.

RÖPORTAJIMIZI NE SÖYLEYEREK SONLANDIRMAK İSTERSİNİZ?

Bugün dünya, en çok; insana, hayvana, eşyaya ve tüm canlılara değer veren hayatın ve içindekilerin kıymetini bilen kişilere muhtaç. Ecdadımızın dayanıp, güç aldığı bu değerleri canlandırmak, hayatın içinden yansımaları ile öğrencilerimize sunmak eğitim ufkumuzun önemli bir parçasıdır. Geleceğimiz olan çocuklarımızı karakterli bir nesil, her alanda gelişen bireyler ve topluluk olarak yetiştirmek için buradayız ve öğrencilerimizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Kuranı elleriyle okuyacak
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Masal kahramanları canlandı
Basına teşekkür etkinliği
Kitap okuma evi açıldı
Öğrencilere burs veriyorlar
Mesleki eğitime yöneldiler
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Eğitime yeni özel okul
Şehidimizin adı yaşatılsın
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
İnegöl'de bir ilk
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Birey Okulları’nda aşure günü
Bahçeşehir Koleji açılıyor
18 Eylül’e hazırız
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Okyanus başarıyı kutladı
Tekli eğitime geçiliyor
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Elit sınava koştular
Birey standına yoğun ilgi
Öğrencilere yasak
Hayatı öğreniyorlar
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Elit mezunlar buluştu
Küçükçalık Adliyede
Masalları oynadılar
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Nakil başvuruları başladı
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Öğrenciler başkanını seçti
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Elit Grup’tan örnek proje
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
BİLDİM’den büyük başarı
Potanın Şampiyonu Kosova
Kosova’da tiyatro coşkusu
DOĞA meslek öğretiyor
TEOG sonuçları açıklandı
Adı üstünde ‘Kalite’
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Ordumuza miniklerden destek
Bil-Dim’de İngilizce festivali
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Kosova’da kitap günleri
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Güven’den anlamlı ziyaret
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Artık halka hizmet edecek
Geleceğiniz Güven’de
ÖSYM'den skandal hata
‘Kalite’yle kazandılar
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Eğitimde iş birliği
Ortaokul’a Zarafet geliyor
6 Lise sınavla alacak
KARNE SEVİNCİ
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
23 Nisan coşkusu başladı
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Kodla İnegöl
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Sınav stresine tiyatro molası
Karatede şampiyon Kosova
Altın Nesil’de matematik coşkusu
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Bursa’yı Birey temsil edecek
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Çocuklar sanatla buluşuyor
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Büyüklerini unutmadılar
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Okullar hazırlanıyor
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Mutlu çocukların okulu
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Ücretsiz Özel Okul
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Her okula Polis
İlk karne heyecanı
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
‘Benimle Okur Musun?
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Karne hediyesi fidan
Eğitime  “Kalite” desteği
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Gazeteciliği öğrendiler
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Okulda mescit açıldı
Meslekler fuarı açıldı
FETÖ okulu milletin oldu
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
İngilizce alışveriş yaptılar
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
14 kupayla ziyarete geldiler
Okyanus bursuna yoğun talep
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Gazeteciliği öğrendiler
Karatede şampiyon Kosova
Eğitime  “Kalite” desteği
Kosova’da tiyatro coşkusu
Mesleki eğitime yöneldiler
İnegöl'de bir ilk
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Okyanus bursuna yoğun talep
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Güven’den anlamlı ziyaret
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Elit sınava koştular
KARNE SEVİNCİ
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
ÖSYM'den skandal hata
Basına teşekkür etkinliği
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Artık halka hizmet edecek
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Çocuklar sanatla buluşuyor
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
18 Eylül’e hazırız
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Geleceğiniz Güven’de
Her okula Polis
Okyanus başarıyı kutladı
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Mutlu çocukların okulu
Birey Okulları’nda aşure günü
Küçükçalık Adliyede
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Potanın Şampiyonu Kosova
Karne hediyesi fidan
Öğrencilere yasak
Bursa’yı Birey temsil edecek
‘Kalite’yle kazandılar
Kuranı elleriyle okuyacak
Büyüklerini unutmadılar
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Ordumuza miniklerden destek
Öğrencilere burs veriyorlar
Nakil başvuruları başladı
Kitap okuma evi açıldı
23 Nisan coşkusu başladı
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
TEOG sonuçları açıklandı
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Şehidimizin adı yaşatılsın
Birey standına yoğun ilgi
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Okulda mescit açıldı
Okullar hazırlanıyor
BİLDİM’den büyük başarı
Eğitimde iş birliği
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Nuri Pakdil’in süper çocukları
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Tekli eğitime geçiliyor
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
DOĞA meslek öğretiyor
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
En özel Mevlid-i Nebi Programı
İngilizce alışveriş yaptılar
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Masal kahramanları canlandı
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Elit Grup’tan örnek proje
Miniklerden yerel markalara ziyaret
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Kosova’da kitap günleri
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Masalları oynadılar
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Meslekler fuarı açıldı
Kodla İnegöl
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
FETÖ okulu milletin oldu
Ortaokul’a Zarafet geliyor
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Öğrenciler başkanını seçti
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Sınav stresine tiyatro molası
‘Benimle Okur Musun?
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Ücretsiz Özel Okul
Hayatı öğreniyorlar
14 kupayla ziyarete geldiler
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Adı üstünde ‘Kalite’
6 Lise sınavla alacak
Eğitime yeni özel okul
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
İlk karne heyecanı
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Elit mezunlar buluştu

Yorum Bırak