MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

2007 yılında okul öncesi eğitim kurumu ile hizmet vermeye başlayan Kosova Koleji, Cerrah kampüsünde ilk ve ortaokulu ile eğitim öğretime devam ediyor. Özel Kosova Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Devrim Kosova; Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti verme amaçlarında olduklarını vurgulayarak; “Çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir” diyor.


Mutlu çocukların okulu

KOSOVA KOLEJİ’NİN KURULUŞ HİKÂYESİNİ ANLATIR MISINIZ?

Kosova Koleji 23 Nisan 2007 tarihinde okul öncesi eğitimi ile hayata geçmiştir. İlk günden bu yana ‘Farklılıkların farkındayız, mutlu çocuk öğrenir’ ilkesini benimsemiş ve bu ilkeden hiç ödün vermeden 2011-2012 eğitim öğretim yılında Ahmet Türkel Çevre Yolunda bulunan binasında ilkokulu 2015-2016 eğitim–öğretim yılında ortaokulu da bünyesine katarak Cerrah Kampüsü’nde önceliği her zaman mutlu ve başarılı çocuklar olarak devam etmektedir.

Hızlı değişen bir dünyada bu değişime ayak uydurabilecek nesiller yetiştirmek amacı ile İnegöl’de ilk kez şehir gürültüsünden ve olumsuz etkilerinden uzak, tabiatla iç içe bir kampus kurduk. Kosova eğitim kurumları çocukların akademik, ruhsal, kişisel gelişimlerini doğru ve istikrarlı devam ettirebilmeleri için binalarımızda yaşlarının gelişim düzeylerine uygun laboratuarlar, drama odaları, satranç odaları, müzik odaları, bilgisayar lab. ve robotik ve kodlama ders ve kulüpleri ve uygulama robotları, kapalı ve açık spor alanları ile çocuklarımızın gelişimlerini destekleyici bir program uygulamakta ve bundan da çok başarılı sonuçlar almaktadır.

ŞEHİR DIŞINDA BİR KAMPÜSÜNÜZ VAR. ŞEHİR DIŞINDA OLMANIN AVANTAJLARI NELER?

Okulumuzun mevcut yeri için söylenebilecek tek şey son derece bilerek yapılmış bir seçimdi. İlk kez anaokulumuzu da Ahmet Türkel Çevre Yoluna taşıdığımızda şehir dışında uzak kavramlarını duymuştuk. Ancak şehir gürültü ve kargaşasından uzak temiz havada tabiatla iç içe eğitimin her zaman çok daha verimli olduğunu savunduk. Bugün Cerrah’ta bulunan Eğitim Kompleksimizde de çocukların gerek organik tarım alanlarımızda yaptıkları ekim dikim faaliyetlerinde gerek okulumuzda bulunan çiftliğimizde sevimli hayvan dostlarımızla kurdukları ilişkileri gördüğümüzde gerekse okulumuza ait ormanın içinde yeri geldiğinde elinde kitapları ile okuyan bir nesli yeri geldiğinde tabiattaki faaliyetleri yakından görerek sorgulayan bir nesli gördükçe çok doğru bir karar vermiş olmanın huzurunu yaşıyoruz. Yeşilin her tonunu gördükleri bir okul bahçesi bu yaşlarda onlara sunulmuş harika bir fırsat.

KURULUŞUNDAN BUGÜNE KOSOVA KOLEJLERİ NE TÜR BAŞARILAR ELDE ETTİ?

Okulumuzdaki öğrenciler için planlanan programda;  akademik becerilerinin gelişimi, yabancı dil eğitim gelişimleri, sanat eğitimi, spor eğitimi ve yaşam becerilerinin arttırılması üzerine uygulamalar bulunmaktadır. Bu programın yüz güldüren sonuçlarını ise gerek ulusal gerekse uluslar arası yarışmalarda aldığımız sonuçlarla belgelemekteyiz.

 

Örnekleyecek olursak; Okullar arası bilgi yarışmasında birincilik ödülü, tüm yıllarda %100 TEOG yerleştirme sonuçları, 2015-2016 TEOG Türkiye Şampiyonluğu, Uluslararası Cambridge sınavında katılan öğrencilerin %57’sinde %100 başarı, okul ortalama başarısı %82, okullar arası satranç turnuvası ilkokul ve ortaokul takım ikinciliği, THY mangala festivali Bursa İl Finalisti, Matematik Olimpiyatları 12 madalya (20 öğrenci katılım gösterdi). Belediye başkanlığı kupası okullar arası basketbol turnuvası birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası ilçe birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası Bursa üçüncülüğü, Türkiye değer ödülleri projesi kapsamında yapılan yarışmada resim dalında İnegöl ve Bursa birinciliği, İnegöl Belediyesi Atık Pil Toplama Kampanyası ilçe birinciliği, MEB okullar arası Cumhuriyet konulu şiir yarışmasında ilçe üçüncülüğü, ‘Sanayinin pilotu 55 yaşında’ başlıklı resim yarışmasında Bursa birinciliği, ‘Kadına ve çocuğa şiddet ‘konulu yarışmada Türkiye finalisti, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Mudanya Teakwando Şampiyonası Bursa birinci ve ikincilik ödülleri,  Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Şampiyonası Bursa birinciliği, okullar arası karate turnuvası Bursa üçüncülüğü, Karadeniz ve Hazar Denizi ülkeleri Karate Şampiyonası üçüncülüğü alınan sonuçlardan bazılarıdır.

VELİLERİ EĞİTİM SÜRECİNE NASIL DAHİL EDİYORSUNUZ?

Öğrencinin başarısında ailenin desteği ve onayı ile dahil oluş şeklinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Velilerimizin tamamıyla özel ve önemli dostluklar geliştiriyoruz. En değerli varlıklarını bize emanet ettiklerinin farkındayız. Düzenli iletişim halindeyiz. Gerek rehberlik servisimizdeki rehber öğretmenlerimiz, gerek sınıf ve danışman öğretmenlerimiz gerekse biz yöneticiler olarak çocukların her türlü gelişimlerini onlarla paylaşıyor ve daha iyi sonuçlar almak adına istişareler ediyoruz. Anne babanın çocuğun gelişimindeki bizlere en büyük rehber olduğunu farkındayız.

DİL EĞİTİMİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARDAN BAHSEDERMİSİNİZ?

Kurumumuzda 3 yaş anaokulu itibariyle haftada 10 saat İngilizce dersi vermekteyiz. İlkokul 1.sınıf itibarı ile de ikinci yabancı dil dersi tercihlerini Almanca yada Fransızca olarak yapıyor ve çift dil eğitimlerine devam ediyorlar.

Ayrıca öğrencilerimiz uluslar arası Cambridge sınavlarına girmekte ve destek programlar ile hazırlanmaktalar. Geçtiğimiz yıl giren öğrencilerin %57’si tam puan yaparak sınavı sonlandırılmıştır. Okulumuzun Cambridge sınav ortalaması % 87’dir. Elde edilen bu başarılı sonucunlar itibari ile okulumuz Cambridge sınav merkezi olarak seçilmiştir.

YENİ YATIRIM PROJELERİNİZ NELER?

Şu anda mevcut kampüsümüzde 35.000 m2’de 10.000 bin m2 kapalı alanda ilkokul ve ortaokul için ayrı ayrı düzenlenmiş binalarda iki Kapalı Spor Salonu,iki açık spor salonu, çocuk oyun parkı, 20 dönüm orman ve ormanın içinde düzenlenmiş çiftliği ile ortalama 1100 öğrenci ye hizmet verebilir durumdayız. Kampüs içerisinde önümüzdeki yıl tamamlamayı planladığımız 40 derslikli bir bloğumuzu ve yarı olimpik bir yüzme havuzumuzun da hazırlık çalışmaları devam etmektedir.

Okul Öncesi Eğitim hizmetimizi Ahmet Türkel Çevre Yolu üzerinde bulunan 120 öğrenci kapasiteli anaokulumuz da 2007’den bugüne sürdürmekteyiz. Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti vermek ve çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir. Sadece şehrimizin değil yaşadığımız ülkenin her zaman yükselen ve parlayan yıldızı olacağımıza olan inancımız tamdır.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Masal kahramanları canlandı
Okuma-yazma günü kutlandı
Mutlu çocukların okulu
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Eğitimde iş birliği
Öğrencilerin projeleri sergilendi
Çocuklar da haklarını bilmeli
Öğrenciler başkanlarını seçti
Şehidimizin adı yaşatılsın
Derse maskeyle girdiler
Kosova'da Bilim Şenliği
Sokak hayvanlarını unutmadılar
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
İnegöl sıralamada yok
İlk karne heyecanı
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Okyanus başarıyı kutladı
Kuş evlerinden mahalle kurdular
Elit Grup Okulları açıldı
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
DOĞA’dan sınav taktikleri
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Zorbalığa fırsat vermeyelim
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Oynayarak öğrendiler
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
‘Kalite’yle kazandılar
Bursa’da ‘İZKAL’dı
British Town ile çağı yakala
Masalları oynadılar
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Karatede şampiyon Kosova
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Annelere kahvaltı
 Atölyeler sınıfa taşındı
Gazipaşa sergide
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Vehbi Koç okuyor
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Kitap okuma evi açıldı
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
ÖSYM'den skandal hata
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Potada Şampiyon Kosova
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
Müzik kursu kayıtları başladı
İngilizce alışveriş yaptılar
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Naire Çikayeva anısına iftar
İlmeklerle köprü ördüler
Ordumuza miniklerden destek
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Elit öğrencileri kamp yaptı
Okullar hazırlanıyor
Birey standına yoğun ilgi
Disleksiyi konuştular
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Bu okulda tamirci yetişiyor
Kosova’da İngilizce yarıştılar
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Öğrenciler ödüllendirildi
23 Nisan coşkusu başladı
Annelerine mektup gönderdiler
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Kosova’da tiyatro coşkusu
Okulda mescit açıldı
Kosova Kolejinde Tıp Bayramı
Altın Nesil Okulları DOSTUM ’da
Çocuklar sanatla buluşuyor
Gazipaşa’da bilim şenliği
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Geleceğiniz Güven’de
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Öğrencilere yasak
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Meslek tanıtım günleri başladı
Artık halka hizmet edecek
Öğrenciler başkanını seçti
Öğrenciler Başkanı seçtiler
Eğitimde ‘güven’
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Elit mezunlar buluştu
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
‘Benimle Okur Musun?
Eğitime ‘Akademik Lise’
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Mesleki eğitime yöneldiler
İnegöl'de bir ilk
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Meslekler fuarı açıldı
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Yarışarak Öğrendiler
Yerli malını tercih edelim
Alacakaranlıkta eğitim
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Bilgi yarışmasında 1. oldular
İZKAL’de bilim rüzgârı
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Mesleki Liseleri buluştu
İslam İlmihali hediye geldi
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
İNESMEK kurs kayıtları başladı
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Okullar eğitime hazır
Yılın çevreci okulu seçildi
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Birey Okulları’nda aşure günü
Hem birinci hem bilinçli okul!
Potanın Şampiyonu Kosova
Üniversitede kayıt telaşı
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Türkiye dereceleriyle döndüler
Her okula Polis
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Adı üstünde ‘Kalite’
Tematik Lise İtalya’da
Bir okul gelir her şey değişir
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
18 Eylül’e hazırız
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Birey VIP açılıyor
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Nakil başvuruları başladı
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Eğitime yeni özel okul
Kardeşlerini unutmadılar
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Çeyrek asırlık buluşma
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Bursa’yı Birey temsil edecek
KARNE SEVİNCİ
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Satrançta çifte kupa
BİLDİM’den büyük başarı
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Kuranı elleriyle okuyacak
Ücretsiz Özel Okul
TEOG sonuçları açıklandı
Okyanus bursuna yoğun talep
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Ortaokul’a Zarafet geliyor
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Satranç şöleni başladı
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Okullara el uzatıyorlar
6 Lise sınavla alacak
Küçükçalık Adliyede
Karne hediyesi fidan
Ev ödevi zarar veriyor
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Güven’den anlamlı ziyaret
Kosova Koleji Başkanını seçti
Hayatı öğreniyorlar
Kosova yine galip
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Elit Grup’tan örnek proje
Bir okul gelir her şey değişir
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Okyanuslu minikler duygulandırdı
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
İlkadım’da karne heyecanı
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Haftanın Matematikçilerini seçti
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Eğitime  “Kalite” desteği
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
İnegöl’e Üniversite yok
Bez çanta dikiyorlar
Altın nesil'de kutlama
Basına teşekkür etkinliği
Altunkalp anneleri unutmadı
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Okullara personel alınacak
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Kantinler denetimden geçti
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Keyifli eğitime hazır olun
Öğrencilere burs veriyorlar
Gazeteciliği öğrendiler
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Okyanus’a taze kan
Kosova’da Kızılay haftası
Hepsi kapatılıyor
Okullarda yeni dönem!
Eğitimciler iftar’da buluştu
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
İnegöl’ün tek okul festivali
Cumalıkızık’ı gezdiler
Okula başladılar
Toplu istifa
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
14 kupayla ziyarete geldiler
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Sınav stresine tiyatro molası
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Kosova’da kitap günleri
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Külliyede spor şenliği
Büyüklerini unutmadılar
Üç dilli okuma bayramı
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
FETÖ okulu milletin oldu
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Üstad, şiirleriyle anıldı
Dumlupınar'da bilim şöleni
Tekli eğitime geçiliyor
Eğitime yeni okul
İHMED’den kitap hediyesi
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
75.Yıl örnek oldu
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Elit sınava koştular