MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

2007 yılında okul öncesi eğitim kurumu ile hizmet vermeye başlayan Kosova Koleji, Cerrah kampüsünde ilk ve ortaokulu ile eğitim öğretime devam ediyor. Özel Kosova Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Devrim Kosova; Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti verme amaçlarında olduklarını vurgulayarak; “Çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir” diyor.


Mutlu çocukların okulu

KOSOVA KOLEJİ’NİN KURULUŞ HİKÂYESİNİ ANLATIR MISINIZ?

Kosova Koleji 23 Nisan 2007 tarihinde okul öncesi eğitimi ile hayata geçmiştir. İlk günden bu yana ‘Farklılıkların farkındayız, mutlu çocuk öğrenir’ ilkesini benimsemiş ve bu ilkeden hiç ödün vermeden 2011-2012 eğitim öğretim yılında Ahmet Türkel Çevre Yolunda bulunan binasında ilkokulu 2015-2016 eğitim–öğretim yılında ortaokulu da bünyesine katarak Cerrah Kampüsü’nde önceliği her zaman mutlu ve başarılı çocuklar olarak devam etmektedir.

Hızlı değişen bir dünyada bu değişime ayak uydurabilecek nesiller yetiştirmek amacı ile İnegöl’de ilk kez şehir gürültüsünden ve olumsuz etkilerinden uzak, tabiatla iç içe bir kampus kurduk. Kosova eğitim kurumları çocukların akademik, ruhsal, kişisel gelişimlerini doğru ve istikrarlı devam ettirebilmeleri için binalarımızda yaşlarının gelişim düzeylerine uygun laboratuarlar, drama odaları, satranç odaları, müzik odaları, bilgisayar lab. ve robotik ve kodlama ders ve kulüpleri ve uygulama robotları, kapalı ve açık spor alanları ile çocuklarımızın gelişimlerini destekleyici bir program uygulamakta ve bundan da çok başarılı sonuçlar almaktadır.

ŞEHİR DIŞINDA BİR KAMPÜSÜNÜZ VAR. ŞEHİR DIŞINDA OLMANIN AVANTAJLARI NELER?

Okulumuzun mevcut yeri için söylenebilecek tek şey son derece bilerek yapılmış bir seçimdi. İlk kez anaokulumuzu da Ahmet Türkel Çevre Yoluna taşıdığımızda şehir dışında uzak kavramlarını duymuştuk. Ancak şehir gürültü ve kargaşasından uzak temiz havada tabiatla iç içe eğitimin her zaman çok daha verimli olduğunu savunduk. Bugün Cerrah’ta bulunan Eğitim Kompleksimizde de çocukların gerek organik tarım alanlarımızda yaptıkları ekim dikim faaliyetlerinde gerek okulumuzda bulunan çiftliğimizde sevimli hayvan dostlarımızla kurdukları ilişkileri gördüğümüzde gerekse okulumuza ait ormanın içinde yeri geldiğinde elinde kitapları ile okuyan bir nesli yeri geldiğinde tabiattaki faaliyetleri yakından görerek sorgulayan bir nesli gördükçe çok doğru bir karar vermiş olmanın huzurunu yaşıyoruz. Yeşilin her tonunu gördükleri bir okul bahçesi bu yaşlarda onlara sunulmuş harika bir fırsat.

KURULUŞUNDAN BUGÜNE KOSOVA KOLEJLERİ NE TÜR BAŞARILAR ELDE ETTİ?

Okulumuzdaki öğrenciler için planlanan programda;  akademik becerilerinin gelişimi, yabancı dil eğitim gelişimleri, sanat eğitimi, spor eğitimi ve yaşam becerilerinin arttırılması üzerine uygulamalar bulunmaktadır. Bu programın yüz güldüren sonuçlarını ise gerek ulusal gerekse uluslar arası yarışmalarda aldığımız sonuçlarla belgelemekteyiz.

 

Örnekleyecek olursak; Okullar arası bilgi yarışmasında birincilik ödülü, tüm yıllarda %100 TEOG yerleştirme sonuçları, 2015-2016 TEOG Türkiye Şampiyonluğu, Uluslararası Cambridge sınavında katılan öğrencilerin %57’sinde %100 başarı, okul ortalama başarısı %82, okullar arası satranç turnuvası ilkokul ve ortaokul takım ikinciliği, THY mangala festivali Bursa İl Finalisti, Matematik Olimpiyatları 12 madalya (20 öğrenci katılım gösterdi). Belediye başkanlığı kupası okullar arası basketbol turnuvası birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası ilçe birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası Bursa üçüncülüğü, Türkiye değer ödülleri projesi kapsamında yapılan yarışmada resim dalında İnegöl ve Bursa birinciliği, İnegöl Belediyesi Atık Pil Toplama Kampanyası ilçe birinciliği, MEB okullar arası Cumhuriyet konulu şiir yarışmasında ilçe üçüncülüğü, ‘Sanayinin pilotu 55 yaşında’ başlıklı resim yarışmasında Bursa birinciliği, ‘Kadına ve çocuğa şiddet ‘konulu yarışmada Türkiye finalisti, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Mudanya Teakwando Şampiyonası Bursa birinci ve ikincilik ödülleri,  Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Şampiyonası Bursa birinciliği, okullar arası karate turnuvası Bursa üçüncülüğü, Karadeniz ve Hazar Denizi ülkeleri Karate Şampiyonası üçüncülüğü alınan sonuçlardan bazılarıdır.

VELİLERİ EĞİTİM SÜRECİNE NASIL DAHİL EDİYORSUNUZ?

Öğrencinin başarısında ailenin desteği ve onayı ile dahil oluş şeklinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Velilerimizin tamamıyla özel ve önemli dostluklar geliştiriyoruz. En değerli varlıklarını bize emanet ettiklerinin farkındayız. Düzenli iletişim halindeyiz. Gerek rehberlik servisimizdeki rehber öğretmenlerimiz, gerek sınıf ve danışman öğretmenlerimiz gerekse biz yöneticiler olarak çocukların her türlü gelişimlerini onlarla paylaşıyor ve daha iyi sonuçlar almak adına istişareler ediyoruz. Anne babanın çocuğun gelişimindeki bizlere en büyük rehber olduğunu farkındayız.

DİL EĞİTİMİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARDAN BAHSEDERMİSİNİZ?

Kurumumuzda 3 yaş anaokulu itibariyle haftada 10 saat İngilizce dersi vermekteyiz. İlkokul 1.sınıf itibarı ile de ikinci yabancı dil dersi tercihlerini Almanca yada Fransızca olarak yapıyor ve çift dil eğitimlerine devam ediyorlar.

Ayrıca öğrencilerimiz uluslar arası Cambridge sınavlarına girmekte ve destek programlar ile hazırlanmaktalar. Geçtiğimiz yıl giren öğrencilerin %57’si tam puan yaparak sınavı sonlandırılmıştır. Okulumuzun Cambridge sınav ortalaması % 87’dir. Elde edilen bu başarılı sonucunlar itibari ile okulumuz Cambridge sınav merkezi olarak seçilmiştir.

YENİ YATIRIM PROJELERİNİZ NELER?

Şu anda mevcut kampüsümüzde 35.000 m2’de 10.000 bin m2 kapalı alanda ilkokul ve ortaokul için ayrı ayrı düzenlenmiş binalarda iki Kapalı Spor Salonu,iki açık spor salonu, çocuk oyun parkı, 20 dönüm orman ve ormanın içinde düzenlenmiş çiftliği ile ortalama 1100 öğrenci ye hizmet verebilir durumdayız. Kampüs içerisinde önümüzdeki yıl tamamlamayı planladığımız 40 derslikli bir bloğumuzu ve yarı olimpik bir yüzme havuzumuzun da hazırlık çalışmaları devam etmektedir.

Okul Öncesi Eğitim hizmetimizi Ahmet Türkel Çevre Yolu üzerinde bulunan 120 öğrenci kapasiteli anaokulumuz da 2007’den bugüne sürdürmekteyiz. Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti vermek ve çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir. Sadece şehrimizin değil yaşadığımız ülkenin her zaman yükselen ve parlayan yıldızı olacağımıza olan inancımız tamdır.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Mutlu çocukların okulu
Okyanus başarıyı kutladı
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Kodla İnegöl
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Geleceğiniz Güven’de
14 kupayla ziyarete geldiler
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Mesleki eğitime yöneldiler
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
TEOG sonuçları açıklandı
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Öğrencilere burs veriyorlar
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Ortaokul’a Zarafet geliyor
İlk karne heyecanı
Ücretsiz Özel Okul
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
BİLDİM’den büyük başarı
Artık halka hizmet edecek
Sokak hayvanlarını unutmadılar
6 Lise sınavla alacak
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Şehidimizin adı yaşatılsın
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Meslekler fuarı açıldı
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
FETÖ okulu milletin oldu
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Büyüklerini unutmadılar
Her okula Polis
Küçükçalık Adliyede
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Hayatı öğreniyorlar
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Ordumuza miniklerden destek
KARNE SEVİNCİ
Okyanus bursuna yoğun talep
DOĞA meslek öğretiyor
Öğrenciler başkanını seçti
Eğitime yeni özel okul
Nakil başvuruları başladı
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Eğitimde iş birliği
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Elit mezunlar buluştu
Tekli eğitime geçiliyor
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Masal kahramanları canlandı
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Elit sınava koştular
Okulda mescit açıldı
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Kuranı elleriyle okuyacak
Bil-Dim’de İngilizce festivali
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Kitap okuma evi açıldı
Kosova’da kitap günleri
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Sınav stresine tiyatro molası
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Öğrencilere yasak
Gazeteciliği öğrendiler
Basına teşekkür etkinliği
Çocuklar sanatla buluşuyor
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Eğitime  “Kalite” desteği
18 Eylül’e hazırız
Adı üstünde ‘Kalite’
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Potanın Şampiyonu Kosova
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Birey standına yoğun ilgi
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Okyanus’tan bursluluk sınavı
23 Nisan coşkusu başladı
Birey Okulları’nda aşure günü
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Masalları oynadılar
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Okullar hazırlanıyor
Bursa’yı Birey temsil edecek
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Zorbalığa fırsat vermeyelim
İngilizce alışveriş yaptılar
Elit Grup’tan örnek proje
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
İnegöl'de bir ilk
Karatede şampiyon Kosova
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Güven’den anlamlı ziyaret
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
ÖSYM'den skandal hata
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Kosova’da tiyatro coşkusu
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
‘Kalite’yle kazandılar
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Karne hediyesi fidan
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
‘Benimle Okur Musun?
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Eğitime  “Kalite” desteği
23 Nisan coşkusu başladı
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
KARNE SEVİNCİ
Eğitime yeni özel okul
Her okula Polis
Meslekler fuarı açıldı
Elit sınava koştular
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Ordumuza miniklerden destek
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Okyanus bursuna yoğun talep
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Birey standına yoğun ilgi
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Bursa’yı Birey temsil edecek
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Kitap okuma evi açıldı
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Büyüklerini unutmadılar
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
‘Kalite’yle kazandılar
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Çocuklar sanatla buluşuyor
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Eğitimde iş birliği
Birey Okulları’nda aşure günü
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
6 Lise sınavla alacak
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Şehidimizin adı yaşatılsın
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Geleceğiniz Güven’de
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Öğrencilere burs veriyorlar
Sınav stresine tiyatro molası
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Okulda mescit açıldı
ÖSYM'den skandal hata
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Hayatı öğreniyorlar
FETÖ okulu milletin oldu
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Küçükçalık Adliyede
Tekli eğitime geçiliyor
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
TEOG sonuçları açıklandı
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Elit Grup’tan örnek proje
Adı üstünde ‘Kalite’
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Mutlu çocukların okulu
BİLDİM’den büyük başarı
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Öğrencilere yasak
14 kupayla ziyarete geldiler
Elit mezunlar buluştu
Ücretsiz Özel Okul
Gazeteciliği öğrendiler
DOĞA meslek öğretiyor
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Artık halka hizmet edecek
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Okullar hazırlanıyor
Nakil başvuruları başladı
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
18 Eylül’e hazırız
Kosova’da tiyatro coşkusu
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Kodla İnegöl
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Karatede şampiyon Kosova
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
İnegöl'de bir ilk
Bil-Dim’de İngilizce festivali
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Kuranı elleriyle okuyacak
Kosova’da kitap günleri
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
İlk karne heyecanı
Masalları oynadılar
‘Benimle Okur Musun?
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Mesleki eğitime yöneldiler
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
İngilizce alışveriş yaptılar
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Güven’den anlamlı ziyaret
Potanın Şampiyonu Kosova
Basına teşekkür etkinliği
Karne hediyesi fidan
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Masal kahramanları canlandı
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Okyanus başarıyı kutladı
Öğrenciler başkanını seçti

Yorum Bırak