MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

2007 yılında okul öncesi eğitim kurumu ile hizmet vermeye başlayan Kosova Koleji, Cerrah kampüsünde ilk ve ortaokulu ile eğitim öğretime devam ediyor. Özel Kosova Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Devrim Kosova; Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti verme amaçlarında olduklarını vurgulayarak; “Çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir” diyor.


Mutlu çocukların okulu

KOSOVA KOLEJİ’NİN KURULUŞ HİKÂYESİNİ ANLATIR MISINIZ?

Kosova Koleji 23 Nisan 2007 tarihinde okul öncesi eğitimi ile hayata geçmiştir. İlk günden bu yana ‘Farklılıkların farkındayız, mutlu çocuk öğrenir’ ilkesini benimsemiş ve bu ilkeden hiç ödün vermeden 2011-2012 eğitim öğretim yılında Ahmet Türkel Çevre Yolunda bulunan binasında ilkokulu 2015-2016 eğitim–öğretim yılında ortaokulu da bünyesine katarak Cerrah Kampüsü’nde önceliği her zaman mutlu ve başarılı çocuklar olarak devam etmektedir.

Hızlı değişen bir dünyada bu değişime ayak uydurabilecek nesiller yetiştirmek amacı ile İnegöl’de ilk kez şehir gürültüsünden ve olumsuz etkilerinden uzak, tabiatla iç içe bir kampus kurduk. Kosova eğitim kurumları çocukların akademik, ruhsal, kişisel gelişimlerini doğru ve istikrarlı devam ettirebilmeleri için binalarımızda yaşlarının gelişim düzeylerine uygun laboratuarlar, drama odaları, satranç odaları, müzik odaları, bilgisayar lab. ve robotik ve kodlama ders ve kulüpleri ve uygulama robotları, kapalı ve açık spor alanları ile çocuklarımızın gelişimlerini destekleyici bir program uygulamakta ve bundan da çok başarılı sonuçlar almaktadır.

ŞEHİR DIŞINDA BİR KAMPÜSÜNÜZ VAR. ŞEHİR DIŞINDA OLMANIN AVANTAJLARI NELER?

Okulumuzun mevcut yeri için söylenebilecek tek şey son derece bilerek yapılmış bir seçimdi. İlk kez anaokulumuzu da Ahmet Türkel Çevre Yoluna taşıdığımızda şehir dışında uzak kavramlarını duymuştuk. Ancak şehir gürültü ve kargaşasından uzak temiz havada tabiatla iç içe eğitimin her zaman çok daha verimli olduğunu savunduk. Bugün Cerrah’ta bulunan Eğitim Kompleksimizde de çocukların gerek organik tarım alanlarımızda yaptıkları ekim dikim faaliyetlerinde gerek okulumuzda bulunan çiftliğimizde sevimli hayvan dostlarımızla kurdukları ilişkileri gördüğümüzde gerekse okulumuza ait ormanın içinde yeri geldiğinde elinde kitapları ile okuyan bir nesli yeri geldiğinde tabiattaki faaliyetleri yakından görerek sorgulayan bir nesli gördükçe çok doğru bir karar vermiş olmanın huzurunu yaşıyoruz. Yeşilin her tonunu gördükleri bir okul bahçesi bu yaşlarda onlara sunulmuş harika bir fırsat.

KURULUŞUNDAN BUGÜNE KOSOVA KOLEJLERİ NE TÜR BAŞARILAR ELDE ETTİ?

Okulumuzdaki öğrenciler için planlanan programda;  akademik becerilerinin gelişimi, yabancı dil eğitim gelişimleri, sanat eğitimi, spor eğitimi ve yaşam becerilerinin arttırılması üzerine uygulamalar bulunmaktadır. Bu programın yüz güldüren sonuçlarını ise gerek ulusal gerekse uluslar arası yarışmalarda aldığımız sonuçlarla belgelemekteyiz.

 

Örnekleyecek olursak; Okullar arası bilgi yarışmasında birincilik ödülü, tüm yıllarda %100 TEOG yerleştirme sonuçları, 2015-2016 TEOG Türkiye Şampiyonluğu, Uluslararası Cambridge sınavında katılan öğrencilerin %57’sinde %100 başarı, okul ortalama başarısı %82, okullar arası satranç turnuvası ilkokul ve ortaokul takım ikinciliği, THY mangala festivali Bursa İl Finalisti, Matematik Olimpiyatları 12 madalya (20 öğrenci katılım gösterdi). Belediye başkanlığı kupası okullar arası basketbol turnuvası birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası ilçe birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası Bursa üçüncülüğü, Türkiye değer ödülleri projesi kapsamında yapılan yarışmada resim dalında İnegöl ve Bursa birinciliği, İnegöl Belediyesi Atık Pil Toplama Kampanyası ilçe birinciliği, MEB okullar arası Cumhuriyet konulu şiir yarışmasında ilçe üçüncülüğü, ‘Sanayinin pilotu 55 yaşında’ başlıklı resim yarışmasında Bursa birinciliği, ‘Kadına ve çocuğa şiddet ‘konulu yarışmada Türkiye finalisti, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Mudanya Teakwando Şampiyonası Bursa birinci ve ikincilik ödülleri,  Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Şampiyonası Bursa birinciliği, okullar arası karate turnuvası Bursa üçüncülüğü, Karadeniz ve Hazar Denizi ülkeleri Karate Şampiyonası üçüncülüğü alınan sonuçlardan bazılarıdır.

VELİLERİ EĞİTİM SÜRECİNE NASIL DAHİL EDİYORSUNUZ?

Öğrencinin başarısında ailenin desteği ve onayı ile dahil oluş şeklinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Velilerimizin tamamıyla özel ve önemli dostluklar geliştiriyoruz. En değerli varlıklarını bize emanet ettiklerinin farkındayız. Düzenli iletişim halindeyiz. Gerek rehberlik servisimizdeki rehber öğretmenlerimiz, gerek sınıf ve danışman öğretmenlerimiz gerekse biz yöneticiler olarak çocukların her türlü gelişimlerini onlarla paylaşıyor ve daha iyi sonuçlar almak adına istişareler ediyoruz. Anne babanın çocuğun gelişimindeki bizlere en büyük rehber olduğunu farkındayız.

DİL EĞİTİMİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARDAN BAHSEDERMİSİNİZ?

Kurumumuzda 3 yaş anaokulu itibariyle haftada 10 saat İngilizce dersi vermekteyiz. İlkokul 1.sınıf itibarı ile de ikinci yabancı dil dersi tercihlerini Almanca yada Fransızca olarak yapıyor ve çift dil eğitimlerine devam ediyorlar.

Ayrıca öğrencilerimiz uluslar arası Cambridge sınavlarına girmekte ve destek programlar ile hazırlanmaktalar. Geçtiğimiz yıl giren öğrencilerin %57’si tam puan yaparak sınavı sonlandırılmıştır. Okulumuzun Cambridge sınav ortalaması % 87’dir. Elde edilen bu başarılı sonucunlar itibari ile okulumuz Cambridge sınav merkezi olarak seçilmiştir.

YENİ YATIRIM PROJELERİNİZ NELER?

Şu anda mevcut kampüsümüzde 35.000 m2’de 10.000 bin m2 kapalı alanda ilkokul ve ortaokul için ayrı ayrı düzenlenmiş binalarda iki Kapalı Spor Salonu,iki açık spor salonu, çocuk oyun parkı, 20 dönüm orman ve ormanın içinde düzenlenmiş çiftliği ile ortalama 1100 öğrenci ye hizmet verebilir durumdayız. Kampüs içerisinde önümüzdeki yıl tamamlamayı planladığımız 40 derslikli bir bloğumuzu ve yarı olimpik bir yüzme havuzumuzun da hazırlık çalışmaları devam etmektedir.

Okul Öncesi Eğitim hizmetimizi Ahmet Türkel Çevre Yolu üzerinde bulunan 120 öğrenci kapasiteli anaokulumuz da 2007’den bugüne sürdürmekteyiz. Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti vermek ve çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir. Sadece şehrimizin değil yaşadığımız ülkenin her zaman yükselen ve parlayan yıldızı olacağımıza olan inancımız tamdır.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Şehidimizin adı yaşatılsın
18 Eylül’e hazırız
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Tekli eğitime geçiliyor
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
TEOG sonuçları açıklandı
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
FETÖ okulu milletin oldu
Öğrencilere yasak
Birey standına yoğun ilgi
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Elit mezunlar buluştu
Okulda mescit açıldı
Okullar hazırlanıyor
Bahçeşehir Koleji açılıyor
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Karatede şampiyon Kosova
Kitap okuma evi açıldı
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Mutlu çocukların okulu
Okyanus bursuna yoğun talep
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Gazeteciliği öğrendiler
İnegöl'de bir ilk
Öğrenciler başkanını seçti
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Güven’den anlamlı ziyaret
Hayatı öğreniyorlar
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Her okula Polis
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Birey Okulları’nda aşure günü
Ücretsiz Özel Okul
Sınav stresine tiyatro molası
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Elit Grup’tan örnek proje
Kuranı elleriyle okuyacak
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Karne hediyesi fidan
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
BİLDİM’den büyük başarı
KARNE SEVİNCİ
Okyanus başarıyı kutladı
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Geleceğiniz Güven’de
Artık halka hizmet edecek
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Öğrencilere burs veriyorlar
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Altın Nesil’de matematik coşkusu
ÖSYM'den skandal hata
‘Kalite’yle kazandılar
Çocuklar sanatla buluşuyor
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Eğitime yeni özel okul
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Adı üstünde ‘Kalite’
Mesleki eğitime yöneldiler
İlk karne heyecanı
Masalları oynadılar
Nakil başvuruları başladı
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Basına teşekkür etkinliği
Bursa’yı Birey temsil edecek
DOĞA meslek öğretiyor
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Okullar hazırlanıyor
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
KARNE SEVİNCİ
İnegöl'de bir ilk
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Öğrenciler başkanını seçti
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Nakil başvuruları başladı
Hayatı öğreniyorlar
Artık halka hizmet edecek
ÖSYM'den skandal hata
‘Kalite’yle kazandılar
Eğitime yeni özel okul
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Her okula Polis
Öğrencilere yasak
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Karatede şampiyon Kosova
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Sınav stresine tiyatro molası
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Okulda mescit açıldı
Kuranı elleriyle okuyacak
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Okyanus başarıyı kutladı
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Adı üstünde ‘Kalite’
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Gazeteciliği öğrendiler
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Elit Grup’tan örnek proje
Mutlu çocukların okulu
Birey standına yoğun ilgi
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
18 Eylül’e hazırız
Güven’den anlamlı ziyaret
Mesleki eğitime yöneldiler
Basına teşekkür etkinliği
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
BİLDİM’den büyük başarı
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
İlk karne heyecanı
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Bursa’yı Birey temsil edecek
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Çocuklar sanatla buluşuyor
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
FETÖ okulu milletin oldu
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
DOĞA meslek öğretiyor
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Tekli eğitime geçiliyor
TEOG sonuçları açıklandı
Bil-Dim’de İngilizce festivali
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Kitap okuma evi açıldı
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Birey Okulları’nda aşure günü
Ücretsiz Özel Okul
Karne hediyesi fidan
Okyanus bursuna yoğun talep
Elit mezunlar buluştu
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Öğrencilere burs veriyorlar
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Masalları oynadılar
Şehidimizin adı yaşatılsın
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Geleceğiniz Güven’de
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler

Yorum Bırak