MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

2007 yılında okul öncesi eğitim kurumu ile hizmet vermeye başlayan Kosova Koleji, Cerrah kampüsünde ilk ve ortaokulu ile eğitim öğretime devam ediyor. Özel Kosova Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Devrim Kosova; Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti verme amaçlarında olduklarını vurgulayarak; “Çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir” diyor.


Mutlu çocukların okulu

KOSOVA KOLEJİ’NİN KURULUŞ HİKÂYESİNİ ANLATIR MISINIZ?

Kosova Koleji 23 Nisan 2007 tarihinde okul öncesi eğitimi ile hayata geçmiştir. İlk günden bu yana ‘Farklılıkların farkındayız, mutlu çocuk öğrenir’ ilkesini benimsemiş ve bu ilkeden hiç ödün vermeden 2011-2012 eğitim öğretim yılında Ahmet Türkel Çevre Yolunda bulunan binasında ilkokulu 2015-2016 eğitim–öğretim yılında ortaokulu da bünyesine katarak Cerrah Kampüsü’nde önceliği her zaman mutlu ve başarılı çocuklar olarak devam etmektedir.

Hızlı değişen bir dünyada bu değişime ayak uydurabilecek nesiller yetiştirmek amacı ile İnegöl’de ilk kez şehir gürültüsünden ve olumsuz etkilerinden uzak, tabiatla iç içe bir kampus kurduk. Kosova eğitim kurumları çocukların akademik, ruhsal, kişisel gelişimlerini doğru ve istikrarlı devam ettirebilmeleri için binalarımızda yaşlarının gelişim düzeylerine uygun laboratuarlar, drama odaları, satranç odaları, müzik odaları, bilgisayar lab. ve robotik ve kodlama ders ve kulüpleri ve uygulama robotları, kapalı ve açık spor alanları ile çocuklarımızın gelişimlerini destekleyici bir program uygulamakta ve bundan da çok başarılı sonuçlar almaktadır.

ŞEHİR DIŞINDA BİR KAMPÜSÜNÜZ VAR. ŞEHİR DIŞINDA OLMANIN AVANTAJLARI NELER?

Okulumuzun mevcut yeri için söylenebilecek tek şey son derece bilerek yapılmış bir seçimdi. İlk kez anaokulumuzu da Ahmet Türkel Çevre Yoluna taşıdığımızda şehir dışında uzak kavramlarını duymuştuk. Ancak şehir gürültü ve kargaşasından uzak temiz havada tabiatla iç içe eğitimin her zaman çok daha verimli olduğunu savunduk. Bugün Cerrah’ta bulunan Eğitim Kompleksimizde de çocukların gerek organik tarım alanlarımızda yaptıkları ekim dikim faaliyetlerinde gerek okulumuzda bulunan çiftliğimizde sevimli hayvan dostlarımızla kurdukları ilişkileri gördüğümüzde gerekse okulumuza ait ormanın içinde yeri geldiğinde elinde kitapları ile okuyan bir nesli yeri geldiğinde tabiattaki faaliyetleri yakından görerek sorgulayan bir nesli gördükçe çok doğru bir karar vermiş olmanın huzurunu yaşıyoruz. Yeşilin her tonunu gördükleri bir okul bahçesi bu yaşlarda onlara sunulmuş harika bir fırsat.

KURULUŞUNDAN BUGÜNE KOSOVA KOLEJLERİ NE TÜR BAŞARILAR ELDE ETTİ?

Okulumuzdaki öğrenciler için planlanan programda;  akademik becerilerinin gelişimi, yabancı dil eğitim gelişimleri, sanat eğitimi, spor eğitimi ve yaşam becerilerinin arttırılması üzerine uygulamalar bulunmaktadır. Bu programın yüz güldüren sonuçlarını ise gerek ulusal gerekse uluslar arası yarışmalarda aldığımız sonuçlarla belgelemekteyiz.

 

Örnekleyecek olursak; Okullar arası bilgi yarışmasında birincilik ödülü, tüm yıllarda %100 TEOG yerleştirme sonuçları, 2015-2016 TEOG Türkiye Şampiyonluğu, Uluslararası Cambridge sınavında katılan öğrencilerin %57’sinde %100 başarı, okul ortalama başarısı %82, okullar arası satranç turnuvası ilkokul ve ortaokul takım ikinciliği, THY mangala festivali Bursa İl Finalisti, Matematik Olimpiyatları 12 madalya (20 öğrenci katılım gösterdi). Belediye başkanlığı kupası okullar arası basketbol turnuvası birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası ilçe birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası Bursa üçüncülüğü, Türkiye değer ödülleri projesi kapsamında yapılan yarışmada resim dalında İnegöl ve Bursa birinciliği, İnegöl Belediyesi Atık Pil Toplama Kampanyası ilçe birinciliği, MEB okullar arası Cumhuriyet konulu şiir yarışmasında ilçe üçüncülüğü, ‘Sanayinin pilotu 55 yaşında’ başlıklı resim yarışmasında Bursa birinciliği, ‘Kadına ve çocuğa şiddet ‘konulu yarışmada Türkiye finalisti, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Mudanya Teakwando Şampiyonası Bursa birinci ve ikincilik ödülleri,  Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Şampiyonası Bursa birinciliği, okullar arası karate turnuvası Bursa üçüncülüğü, Karadeniz ve Hazar Denizi ülkeleri Karate Şampiyonası üçüncülüğü alınan sonuçlardan bazılarıdır.

VELİLERİ EĞİTİM SÜRECİNE NASIL DAHİL EDİYORSUNUZ?

Öğrencinin başarısında ailenin desteği ve onayı ile dahil oluş şeklinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Velilerimizin tamamıyla özel ve önemli dostluklar geliştiriyoruz. En değerli varlıklarını bize emanet ettiklerinin farkındayız. Düzenli iletişim halindeyiz. Gerek rehberlik servisimizdeki rehber öğretmenlerimiz, gerek sınıf ve danışman öğretmenlerimiz gerekse biz yöneticiler olarak çocukların her türlü gelişimlerini onlarla paylaşıyor ve daha iyi sonuçlar almak adına istişareler ediyoruz. Anne babanın çocuğun gelişimindeki bizlere en büyük rehber olduğunu farkındayız.

DİL EĞİTİMİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARDAN BAHSEDERMİSİNİZ?

Kurumumuzda 3 yaş anaokulu itibariyle haftada 10 saat İngilizce dersi vermekteyiz. İlkokul 1.sınıf itibarı ile de ikinci yabancı dil dersi tercihlerini Almanca yada Fransızca olarak yapıyor ve çift dil eğitimlerine devam ediyorlar.

Ayrıca öğrencilerimiz uluslar arası Cambridge sınavlarına girmekte ve destek programlar ile hazırlanmaktalar. Geçtiğimiz yıl giren öğrencilerin %57’si tam puan yaparak sınavı sonlandırılmıştır. Okulumuzun Cambridge sınav ortalaması % 87’dir. Elde edilen bu başarılı sonucunlar itibari ile okulumuz Cambridge sınav merkezi olarak seçilmiştir.

YENİ YATIRIM PROJELERİNİZ NELER?

Şu anda mevcut kampüsümüzde 35.000 m2’de 10.000 bin m2 kapalı alanda ilkokul ve ortaokul için ayrı ayrı düzenlenmiş binalarda iki Kapalı Spor Salonu,iki açık spor salonu, çocuk oyun parkı, 20 dönüm orman ve ormanın içinde düzenlenmiş çiftliği ile ortalama 1100 öğrenci ye hizmet verebilir durumdayız. Kampüs içerisinde önümüzdeki yıl tamamlamayı planladığımız 40 derslikli bir bloğumuzu ve yarı olimpik bir yüzme havuzumuzun da hazırlık çalışmaları devam etmektedir.

Okul Öncesi Eğitim hizmetimizi Ahmet Türkel Çevre Yolu üzerinde bulunan 120 öğrenci kapasiteli anaokulumuz da 2007’den bugüne sürdürmekteyiz. Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti vermek ve çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir. Sadece şehrimizin değil yaşadığımız ülkenin her zaman yükselen ve parlayan yıldızı olacağımıza olan inancımız tamdır.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Annelere kahvaltı
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Birey VIP açılıyor
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Alacakaranlıkta eğitim
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Eğitimde ‘güven’
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
Okyanus’a taze kan
Disleksiyi konuştular
İlkadım’da karne heyecanı
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
DOĞA meslek öğretiyor
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Okyanus bursuna yoğun talep
Eğitimde iş birliği
Bez çanta dikiyorlar
Büyüklerini unutmadılar
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Eğitime yeni okul
Kantinler denetimden geçti
Külliyede spor şenliği
Okullar eğitime hazır
Eğitimciler iftar’da buluştu
İZKAL’de bilim rüzgârı
Okullarda yeni dönem!
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Kosova Koleji Başkanını seçti
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Kosova’da kitap günleri
Kosova Koleji’ne bahar geldi
23 Nisan coşkusu başladı
Birey Okulları’nda aşure günü
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Karne hediyesi fidan
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Türkiye dereceleriyle döndüler
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Zorbalığa fırsat vermeyelim
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Müzik kursu kayıtları başladı
Satrançta çifte kupa
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Hepsi kapatılıyor
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Kosova’da İngilizce yarıştılar
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Meslekler fuarı açıldı
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Gazeteciliği öğrendiler
Okullar hazırlanıyor
Elit öğrencileri kamp yaptı
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Bilgi yarışmasında 1. oldular
Sınav stresine tiyatro molası
Çocuklar da haklarını bilmeli
DOĞA’dan sınav taktikleri
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Öğrenciler ödüllendirildi
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Masal kahramanları canlandı
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Üniversitede kayıt telaşı
British Town ile çağı yakala
Potanın Şampiyonu Kosova
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
BİLDİM’den büyük başarı
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Adı üstünde ‘Kalite’
İlmeklerle köprü ördüler
Mesleki eğitime yöneldiler
Eğitime ‘Akademik Lise’
Altın nesil'de kutlama
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
İnegöl sıralamada yok
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Okyanus başarıyı kutladı
Cumalıkızık’ı gezdiler
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Okullara personel alınacak
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Kosova yine galip
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Hayatı öğreniyorlar
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
‘Benimle Okur Musun?
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Tematik Lise İtalya’da
Kosova’da tiyatro coşkusu
Kitap okuma evi açıldı
Potada Şampiyon Kosova
ÖSYM'den skandal hata
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Öğrencilere yasak
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
75.Yıl örnek oldu
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Kuranı elleriyle okuyacak
Okulda mescit açıldı
Gazipaşa sergide
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
DYNED kullananlara ödül
Toplu istifa
Bu okulda tamirci yetişiyor
Öğrenciler başkanlarını seçti
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Kosova Kolejinde Tıp Bayramı
İHMED’den kitap hediyesi
Nakil başvuruları başladı
Bir okul gelir her şey değişir
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Derse maskeyle girdiler
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
BİLDİM’de ingilizce festıvali
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Her okula Polis
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Geleceğiniz Güven’de
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Üç dilli okuma bayramı
Naire Çikayeva anısına iftar
Artık halka hizmet edecek
Yarışarak Öğrendiler
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
FETÖ okulu milletin oldu
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
14 kupayla ziyarete geldiler
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Keyifli eğitime hazır olun
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Basına teşekkür etkinliği
Birey standına yoğun ilgi
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Sokak hayvanlarını unutmadılar
TEOG sonuçları açıklandı
Karatede şampiyon Kosova
Kodla İnegöl
Çeyrek asırlık buluşma
6 Lise sınavla alacak
Oynayarak öğrendiler
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
İnegöl'de bir ilk
Çocuklar sanatla buluşuyor
Masalları oynadılar
18 Eylül’e hazırız
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Bir okul gelir her şey değişir
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Eğitime yeni özel okul
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Bursa’da ‘İZKAL’dı
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Vehbi Koç okuyor
Gazipaşa’da bilim şenliği
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Satranç şöleni başladı
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
Tekli eğitime geçiliyor
Elit sınava koştular
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Haftanın Matematikçilerini seçti
Bursa’yı Birey temsil edecek
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Üstad, şiirleriyle anıldı
Ücretsiz Özel Okul
Yılın çevreci okulu seçildi
Okuma-yazma günü kutlandı
Küçükçalık Adliyede
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Kuş evlerinden mahalle kurdular
Mesleki Liseleri buluştu
Mutlu çocukların okulu
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Altın Nesil Okulları DOSTUM ’da
Yaşları küçük marifetleri büyük
Elit Grup Okulları açıldı
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Hem birinci hem bilinçli okul!
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
İnegöl’e Üniversite yok
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Meslek tanıtım günleri başladı
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Elit Grup’tan örnek proje
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Güven’den anlamlı ziyaret
Ordumuza miniklerden destek
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Kardeşlerini unutmadılar
Okula başladılar
Öğrencilerin projeleri sergilendi
İnegöl’ün tek okul festivali
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Ev ödevi zarar veriyor
‘Kalite’yle kazandılar
Kosova'da Bilim Şenliği
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Öğrencilere burs veriyorlar
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Şehidimizin adı yaşatılsın
Altunkalp anneleri unutmadı
 Atölyeler sınıfa taşındı
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Öğrenciler Başkanı seçtiler
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Eğitime  “Kalite” desteği
Elit mezunlar buluştu
Annelerine mektup gönderdiler
Okullara el uzatıyorlar
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
İslam İlmihali hediye geldi
İngilizce alışveriş yaptılar
Dumlupınar'da bilim şöleni
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor