MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

2007 yılında okul öncesi eğitim kurumu ile hizmet vermeye başlayan Kosova Koleji, Cerrah kampüsünde ilk ve ortaokulu ile eğitim öğretime devam ediyor. Özel Kosova Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Devrim Kosova; Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti verme amaçlarında olduklarını vurgulayarak; “Çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir” diyor.


Mutlu çocukların okulu

KOSOVA KOLEJİ’NİN KURULUŞ HİKÂYESİNİ ANLATIR MISINIZ?

Kosova Koleji 23 Nisan 2007 tarihinde okul öncesi eğitimi ile hayata geçmiştir. İlk günden bu yana ‘Farklılıkların farkındayız, mutlu çocuk öğrenir’ ilkesini benimsemiş ve bu ilkeden hiç ödün vermeden 2011-2012 eğitim öğretim yılında Ahmet Türkel Çevre Yolunda bulunan binasında ilkokulu 2015-2016 eğitim–öğretim yılında ortaokulu da bünyesine katarak Cerrah Kampüsü’nde önceliği her zaman mutlu ve başarılı çocuklar olarak devam etmektedir.

Hızlı değişen bir dünyada bu değişime ayak uydurabilecek nesiller yetiştirmek amacı ile İnegöl’de ilk kez şehir gürültüsünden ve olumsuz etkilerinden uzak, tabiatla iç içe bir kampus kurduk. Kosova eğitim kurumları çocukların akademik, ruhsal, kişisel gelişimlerini doğru ve istikrarlı devam ettirebilmeleri için binalarımızda yaşlarının gelişim düzeylerine uygun laboratuarlar, drama odaları, satranç odaları, müzik odaları, bilgisayar lab. ve robotik ve kodlama ders ve kulüpleri ve uygulama robotları, kapalı ve açık spor alanları ile çocuklarımızın gelişimlerini destekleyici bir program uygulamakta ve bundan da çok başarılı sonuçlar almaktadır.

ŞEHİR DIŞINDA BİR KAMPÜSÜNÜZ VAR. ŞEHİR DIŞINDA OLMANIN AVANTAJLARI NELER?

Okulumuzun mevcut yeri için söylenebilecek tek şey son derece bilerek yapılmış bir seçimdi. İlk kez anaokulumuzu da Ahmet Türkel Çevre Yoluna taşıdığımızda şehir dışında uzak kavramlarını duymuştuk. Ancak şehir gürültü ve kargaşasından uzak temiz havada tabiatla iç içe eğitimin her zaman çok daha verimli olduğunu savunduk. Bugün Cerrah’ta bulunan Eğitim Kompleksimizde de çocukların gerek organik tarım alanlarımızda yaptıkları ekim dikim faaliyetlerinde gerek okulumuzda bulunan çiftliğimizde sevimli hayvan dostlarımızla kurdukları ilişkileri gördüğümüzde gerekse okulumuza ait ormanın içinde yeri geldiğinde elinde kitapları ile okuyan bir nesli yeri geldiğinde tabiattaki faaliyetleri yakından görerek sorgulayan bir nesli gördükçe çok doğru bir karar vermiş olmanın huzurunu yaşıyoruz. Yeşilin her tonunu gördükleri bir okul bahçesi bu yaşlarda onlara sunulmuş harika bir fırsat.

KURULUŞUNDAN BUGÜNE KOSOVA KOLEJLERİ NE TÜR BAŞARILAR ELDE ETTİ?

Okulumuzdaki öğrenciler için planlanan programda;  akademik becerilerinin gelişimi, yabancı dil eğitim gelişimleri, sanat eğitimi, spor eğitimi ve yaşam becerilerinin arttırılması üzerine uygulamalar bulunmaktadır. Bu programın yüz güldüren sonuçlarını ise gerek ulusal gerekse uluslar arası yarışmalarda aldığımız sonuçlarla belgelemekteyiz.

 

Örnekleyecek olursak; Okullar arası bilgi yarışmasında birincilik ödülü, tüm yıllarda %100 TEOG yerleştirme sonuçları, 2015-2016 TEOG Türkiye Şampiyonluğu, Uluslararası Cambridge sınavında katılan öğrencilerin %57’sinde %100 başarı, okul ortalama başarısı %82, okullar arası satranç turnuvası ilkokul ve ortaokul takım ikinciliği, THY mangala festivali Bursa İl Finalisti, Matematik Olimpiyatları 12 madalya (20 öğrenci katılım gösterdi). Belediye başkanlığı kupası okullar arası basketbol turnuvası birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası ilçe birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası Bursa üçüncülüğü, Türkiye değer ödülleri projesi kapsamında yapılan yarışmada resim dalında İnegöl ve Bursa birinciliği, İnegöl Belediyesi Atık Pil Toplama Kampanyası ilçe birinciliği, MEB okullar arası Cumhuriyet konulu şiir yarışmasında ilçe üçüncülüğü, ‘Sanayinin pilotu 55 yaşında’ başlıklı resim yarışmasında Bursa birinciliği, ‘Kadına ve çocuğa şiddet ‘konulu yarışmada Türkiye finalisti, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Mudanya Teakwando Şampiyonası Bursa birinci ve ikincilik ödülleri,  Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Şampiyonası Bursa birinciliği, okullar arası karate turnuvası Bursa üçüncülüğü, Karadeniz ve Hazar Denizi ülkeleri Karate Şampiyonası üçüncülüğü alınan sonuçlardan bazılarıdır.

VELİLERİ EĞİTİM SÜRECİNE NASIL DAHİL EDİYORSUNUZ?

Öğrencinin başarısında ailenin desteği ve onayı ile dahil oluş şeklinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Velilerimizin tamamıyla özel ve önemli dostluklar geliştiriyoruz. En değerli varlıklarını bize emanet ettiklerinin farkındayız. Düzenli iletişim halindeyiz. Gerek rehberlik servisimizdeki rehber öğretmenlerimiz, gerek sınıf ve danışman öğretmenlerimiz gerekse biz yöneticiler olarak çocukların her türlü gelişimlerini onlarla paylaşıyor ve daha iyi sonuçlar almak adına istişareler ediyoruz. Anne babanın çocuğun gelişimindeki bizlere en büyük rehber olduğunu farkındayız.

DİL EĞİTİMİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARDAN BAHSEDERMİSİNİZ?

Kurumumuzda 3 yaş anaokulu itibariyle haftada 10 saat İngilizce dersi vermekteyiz. İlkokul 1.sınıf itibarı ile de ikinci yabancı dil dersi tercihlerini Almanca yada Fransızca olarak yapıyor ve çift dil eğitimlerine devam ediyorlar.

Ayrıca öğrencilerimiz uluslar arası Cambridge sınavlarına girmekte ve destek programlar ile hazırlanmaktalar. Geçtiğimiz yıl giren öğrencilerin %57’si tam puan yaparak sınavı sonlandırılmıştır. Okulumuzun Cambridge sınav ortalaması % 87’dir. Elde edilen bu başarılı sonucunlar itibari ile okulumuz Cambridge sınav merkezi olarak seçilmiştir.

YENİ YATIRIM PROJELERİNİZ NELER?

Şu anda mevcut kampüsümüzde 35.000 m2’de 10.000 bin m2 kapalı alanda ilkokul ve ortaokul için ayrı ayrı düzenlenmiş binalarda iki Kapalı Spor Salonu,iki açık spor salonu, çocuk oyun parkı, 20 dönüm orman ve ormanın içinde düzenlenmiş çiftliği ile ortalama 1100 öğrenci ye hizmet verebilir durumdayız. Kampüs içerisinde önümüzdeki yıl tamamlamayı planladığımız 40 derslikli bir bloğumuzu ve yarı olimpik bir yüzme havuzumuzun da hazırlık çalışmaları devam etmektedir.

Okul Öncesi Eğitim hizmetimizi Ahmet Türkel Çevre Yolu üzerinde bulunan 120 öğrenci kapasiteli anaokulumuz da 2007’den bugüne sürdürmekteyiz. Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti vermek ve çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir. Sadece şehrimizin değil yaşadığımız ülkenin her zaman yükselen ve parlayan yıldızı olacağımıza olan inancımız tamdır.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Kuranı elleriyle okuyacak
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Masalları oynadılar
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Okuma-yazma günü kutlandı
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Kosova Kolejinde Tıp Bayramı
İMYO’da medya ve iletişim paneli
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Külliyede spor şenliği
Tematik Lise İtalya’da
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Yerli malını tercih edelim
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Bir okul gelir her şey değişir
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Öğrenciler başkanını seçti
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Alacakaranlıkta eğitim
Eğitime yeni okul
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Hem birinci hem bilinçli okul!
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Keyifli eğitime hazır olun
DOĞA’dan sınav taktikleri
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Artık halka hizmet edecek
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Okyanus’a taze kan
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
23 Nisan coşkusu başladı
Satranç şöleni başladı
İnegöl’ün tek okul festivali
Okyanus başarıyı kutladı
Yılın çevreci okulu seçildi
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Toplu istifa
KARNE SEVİNCİ
Derse maskeyle girdiler
Öğrenciler başkanlarını seçti
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Yaşları küçük marifetleri büyük
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Öğrencilere yasak
Kodla İnegöl
 Atölyeler sınıfa taşındı
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Okullara personel alınacak
Elit mezunlar buluştu
Kitap okuma evi açıldı
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Altın nesil'de kutlama
Kantinler denetimden geçti
Okulda mescit açıldı
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Kosova'da Bilim Şenliği
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Müzik kursu kayıtları başladı
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Okullar hazırlanıyor
Meslek tanıtım günleri başladı
Birey Okulları’nda aşure günü
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Tekli eğitime geçiliyor
Annelere kahvaltı
Vehbi Koç okuyor
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Geleceğiniz Güven’de
Bu okulda tamirci yetişiyor
Kosova’da kitap günleri
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Üstad, şiirleriyle anıldı
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Birey VIP açılıyor
Ücretsiz Özel Okul
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
DYNED kullananlara ödül
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
İnegöl sıralamada yok
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Nakil başvuruları başladı
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Bursa’da ‘İZKAL’dı
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Oynayarak öğrendiler
İslam İlmihali hediye geldi
Sınav stresine tiyatro molası
Çeyrek asırlık buluşma
Bez çanta dikiyorlar
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Kosova’da Kızılay haftası
Okula başladılar
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Ev ödevi zarar veriyor
Adı üstünde ‘Kalite’
18 Eylül’e hazırız
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
BİLDİM’den büyük başarı
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Hepsi kapatılıyor
Öğrenciler Başkanı seçtiler
Şehidimizin adı yaşatılsın
Çocuklar da haklarını bilmeli
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Bilgi yarışmasında 1. oldular
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Naire Çikayeva anısına iftar
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Okullarda yeni dönem!
Gazeteciliği öğrendiler
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Haftanın Matematikçilerini seçti
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
14 kupayla ziyarete geldiler
Gazipaşa’da bilim şenliği
Dumlupınar'da bilim şöleni
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Eğitimde iş birliği
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Bursa’yı Birey temsil edecek
Cumalıkızık’ı gezdiler
Karatede şampiyon Kosova
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Eğitimde ‘güven’
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Satrançta çifte kupa
Hayatı öğreniyorlar
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Mesleki eğitime yöneldiler
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Sokak hayvanlarını unutmadılar
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Meslekler fuarı açıldı
Elit Grup Okulları açıldı
Kosova’da tiyatro coşkusu
Küçükçalık Adliyede
Kosova yine galip
Bir okul gelir her şey değişir
Annelerine mektup gönderdiler
Çocuklar sanatla buluşuyor
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
İlmeklerle köprü ördüler
Kosova’da İngilizce yarıştılar
İHMED’den kitap hediyesi
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
Ordumuza miniklerden destek
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Öğrenciler ödüllendirildi
Gazipaşa sergide
DOĞA meslek öğretiyor
Kardeşlerini unutmadılar
Eğitime yeni özel okul
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Karne hediyesi fidan
Potanın Şampiyonu Kosova
Okullar eğitime hazır
Eğitime  “Kalite” desteği
British Town ile çağı yakala
Elit öğrencileri kamp yaptı
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Eğitime ‘Akademik Lise’
FETÖ okulu milletin oldu
Altın Nesil Okulları DOSTUM ’da
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Disleksiyi konuştular
Büyüklerini unutmadılar
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Elit Grup’tan örnek proje
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Kosova Koleji Başkanını seçti
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Potada Şampiyon Kosova
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
İlkadım’da karne heyecanı
‘Kalite’yle kazandılar
Nuri Pakdil’in süper çocukları
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
İngilizce alışveriş yaptılar
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Türkiye dereceleriyle döndüler
75.Yıl örnek oldu
İnegöl'de bir ilk
Her okula Polis
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
Okyanuslu minikler duygulandırdı
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Mutlu çocukların okulu
Okyanus bursuna yoğun talep
TEOG sonuçları açıklandı
Üniversitede kayıt telaşı
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
İZKAL’de bilim rüzgârı
Öğrencilere burs veriyorlar
Üç dilli okuma bayramı
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Basına teşekkür etkinliği
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
6 Lise sınavla alacak
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Altunkalp anneleri unutmadı
Mesleki Liseleri buluştu
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Elit sınava koştular
ÖSYM'den skandal hata
Eğitimciler iftar’da buluştu
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Güven’den anlamlı ziyaret
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
‘Benimle Okur Musun?
İnegöl’e Üniversite yok
Masal kahramanları canlandı