MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

2007 yılında okul öncesi eğitim kurumu ile hizmet vermeye başlayan Kosova Koleji, Cerrah kampüsünde ilk ve ortaokulu ile eğitim öğretime devam ediyor. Özel Kosova Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Devrim Kosova; Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti verme amaçlarında olduklarını vurgulayarak; “Çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir” diyor.


Mutlu çocukların okulu

KOSOVA KOLEJİ’NİN KURULUŞ HİKÂYESİNİ ANLATIR MISINIZ?

Kosova Koleji 23 Nisan 2007 tarihinde okul öncesi eğitimi ile hayata geçmiştir. İlk günden bu yana ‘Farklılıkların farkındayız, mutlu çocuk öğrenir’ ilkesini benimsemiş ve bu ilkeden hiç ödün vermeden 2011-2012 eğitim öğretim yılında Ahmet Türkel Çevre Yolunda bulunan binasında ilkokulu 2015-2016 eğitim–öğretim yılında ortaokulu da bünyesine katarak Cerrah Kampüsü’nde önceliği her zaman mutlu ve başarılı çocuklar olarak devam etmektedir.

Hızlı değişen bir dünyada bu değişime ayak uydurabilecek nesiller yetiştirmek amacı ile İnegöl’de ilk kez şehir gürültüsünden ve olumsuz etkilerinden uzak, tabiatla iç içe bir kampus kurduk. Kosova eğitim kurumları çocukların akademik, ruhsal, kişisel gelişimlerini doğru ve istikrarlı devam ettirebilmeleri için binalarımızda yaşlarının gelişim düzeylerine uygun laboratuarlar, drama odaları, satranç odaları, müzik odaları, bilgisayar lab. ve robotik ve kodlama ders ve kulüpleri ve uygulama robotları, kapalı ve açık spor alanları ile çocuklarımızın gelişimlerini destekleyici bir program uygulamakta ve bundan da çok başarılı sonuçlar almaktadır.

ŞEHİR DIŞINDA BİR KAMPÜSÜNÜZ VAR. ŞEHİR DIŞINDA OLMANIN AVANTAJLARI NELER?

Okulumuzun mevcut yeri için söylenebilecek tek şey son derece bilerek yapılmış bir seçimdi. İlk kez anaokulumuzu da Ahmet Türkel Çevre Yoluna taşıdığımızda şehir dışında uzak kavramlarını duymuştuk. Ancak şehir gürültü ve kargaşasından uzak temiz havada tabiatla iç içe eğitimin her zaman çok daha verimli olduğunu savunduk. Bugün Cerrah’ta bulunan Eğitim Kompleksimizde de çocukların gerek organik tarım alanlarımızda yaptıkları ekim dikim faaliyetlerinde gerek okulumuzda bulunan çiftliğimizde sevimli hayvan dostlarımızla kurdukları ilişkileri gördüğümüzde gerekse okulumuza ait ormanın içinde yeri geldiğinde elinde kitapları ile okuyan bir nesli yeri geldiğinde tabiattaki faaliyetleri yakından görerek sorgulayan bir nesli gördükçe çok doğru bir karar vermiş olmanın huzurunu yaşıyoruz. Yeşilin her tonunu gördükleri bir okul bahçesi bu yaşlarda onlara sunulmuş harika bir fırsat.

KURULUŞUNDAN BUGÜNE KOSOVA KOLEJLERİ NE TÜR BAŞARILAR ELDE ETTİ?

Okulumuzdaki öğrenciler için planlanan programda;  akademik becerilerinin gelişimi, yabancı dil eğitim gelişimleri, sanat eğitimi, spor eğitimi ve yaşam becerilerinin arttırılması üzerine uygulamalar bulunmaktadır. Bu programın yüz güldüren sonuçlarını ise gerek ulusal gerekse uluslar arası yarışmalarda aldığımız sonuçlarla belgelemekteyiz.

 

Örnekleyecek olursak; Okullar arası bilgi yarışmasında birincilik ödülü, tüm yıllarda %100 TEOG yerleştirme sonuçları, 2015-2016 TEOG Türkiye Şampiyonluğu, Uluslararası Cambridge sınavında katılan öğrencilerin %57’sinde %100 başarı, okul ortalama başarısı %82, okullar arası satranç turnuvası ilkokul ve ortaokul takım ikinciliği, THY mangala festivali Bursa İl Finalisti, Matematik Olimpiyatları 12 madalya (20 öğrenci katılım gösterdi). Belediye başkanlığı kupası okullar arası basketbol turnuvası birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası ilçe birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası Bursa üçüncülüğü, Türkiye değer ödülleri projesi kapsamında yapılan yarışmada resim dalında İnegöl ve Bursa birinciliği, İnegöl Belediyesi Atık Pil Toplama Kampanyası ilçe birinciliği, MEB okullar arası Cumhuriyet konulu şiir yarışmasında ilçe üçüncülüğü, ‘Sanayinin pilotu 55 yaşında’ başlıklı resim yarışmasında Bursa birinciliği, ‘Kadına ve çocuğa şiddet ‘konulu yarışmada Türkiye finalisti, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Mudanya Teakwando Şampiyonası Bursa birinci ve ikincilik ödülleri,  Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Şampiyonası Bursa birinciliği, okullar arası karate turnuvası Bursa üçüncülüğü, Karadeniz ve Hazar Denizi ülkeleri Karate Şampiyonası üçüncülüğü alınan sonuçlardan bazılarıdır.

VELİLERİ EĞİTİM SÜRECİNE NASIL DAHİL EDİYORSUNUZ?

Öğrencinin başarısında ailenin desteği ve onayı ile dahil oluş şeklinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Velilerimizin tamamıyla özel ve önemli dostluklar geliştiriyoruz. En değerli varlıklarını bize emanet ettiklerinin farkındayız. Düzenli iletişim halindeyiz. Gerek rehberlik servisimizdeki rehber öğretmenlerimiz, gerek sınıf ve danışman öğretmenlerimiz gerekse biz yöneticiler olarak çocukların her türlü gelişimlerini onlarla paylaşıyor ve daha iyi sonuçlar almak adına istişareler ediyoruz. Anne babanın çocuğun gelişimindeki bizlere en büyük rehber olduğunu farkındayız.

DİL EĞİTİMİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARDAN BAHSEDERMİSİNİZ?

Kurumumuzda 3 yaş anaokulu itibariyle haftada 10 saat İngilizce dersi vermekteyiz. İlkokul 1.sınıf itibarı ile de ikinci yabancı dil dersi tercihlerini Almanca yada Fransızca olarak yapıyor ve çift dil eğitimlerine devam ediyorlar.

Ayrıca öğrencilerimiz uluslar arası Cambridge sınavlarına girmekte ve destek programlar ile hazırlanmaktalar. Geçtiğimiz yıl giren öğrencilerin %57’si tam puan yaparak sınavı sonlandırılmıştır. Okulumuzun Cambridge sınav ortalaması % 87’dir. Elde edilen bu başarılı sonucunlar itibari ile okulumuz Cambridge sınav merkezi olarak seçilmiştir.

YENİ YATIRIM PROJELERİNİZ NELER?

Şu anda mevcut kampüsümüzde 35.000 m2’de 10.000 bin m2 kapalı alanda ilkokul ve ortaokul için ayrı ayrı düzenlenmiş binalarda iki Kapalı Spor Salonu,iki açık spor salonu, çocuk oyun parkı, 20 dönüm orman ve ormanın içinde düzenlenmiş çiftliği ile ortalama 1100 öğrenci ye hizmet verebilir durumdayız. Kampüs içerisinde önümüzdeki yıl tamamlamayı planladığımız 40 derslikli bir bloğumuzu ve yarı olimpik bir yüzme havuzumuzun da hazırlık çalışmaları devam etmektedir.

Okul Öncesi Eğitim hizmetimizi Ahmet Türkel Çevre Yolu üzerinde bulunan 120 öğrenci kapasiteli anaokulumuz da 2007’den bugüne sürdürmekteyiz. Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti vermek ve çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir. Sadece şehrimizin değil yaşadığımız ülkenin her zaman yükselen ve parlayan yıldızı olacağımıza olan inancımız tamdır.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Kosova’da Kızılay haftası
Derse maskeyle girdiler
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Gazipaşa sergide
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
BİLDİM’den büyük başarı
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Karatede şampiyon Kosova
Müzik kursu kayıtları başladı
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Masal kahramanları canlandı
Annelere kahvaltı
Bursa’yı Birey temsil edecek
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Birey standına yoğun ilgi
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Okullarda yeni dönem!
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Öğrencilere yasak
Bursa’da ‘İZKAL’dı
British Town ile çağı yakala
Bir okul gelir her şey değişir
Okullar eğitime hazır
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
İlmeklerle köprü ördüler
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Eğitimde iş birliği
Disleksiyi konuştular
Çocuklar da haklarını bilmeli
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Ordumuza miniklerden destek
Yarışarak Öğrendiler
Üç dilli okuma bayramı
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Okyanus bursuna yoğun talep
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Kosova’da tiyatro coşkusu
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
23 Nisan coşkusu başladı
İlk karne heyecanı
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Çeyrek asırlık buluşma
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Birey VIP açılıyor
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Potada Şampiyon Kosova
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Annelerine mektup gönderdiler
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Eğitime yeni özel okul
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Meslekler fuarı açıldı
Sokak hayvanlarını unutmadılar
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Hem birinci hem bilinçli okul!
Potanın Şampiyonu Kosova
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Üstad, şiirleriyle anıldı
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Mutlu çocukların okulu
Naire Çikayeva anısına iftar
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Çocuklar sanatla buluşuyor
Okyanus başarıyı kutladı
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Cumalıkızık’ı gezdiler
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
‘Kalite’yle kazandılar
Karne hediyesi fidan
Altunkalp anneleri unutmadı
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
75.Yıl örnek oldu
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Nakil başvuruları başladı
Keyifli eğitime hazır olun
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Küçükçalık Adliyede
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Türkiye dereceleriyle döndüler
Haftanın Matematikçilerini seçti
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Kuş evlerinden mahalle kurdular
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
14 kupayla ziyarete geldiler
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
TEOG sonuçları açıklandı
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
6 Lise sınavla alacak
Eğitime ‘Akademik Lise’
Birey Okulları’nda aşure günü
Ev ödevi zarar veriyor
Basına teşekkür etkinliği
Oynayarak öğrendiler
Eğitimde ‘güven’
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Bir okul gelir her şey değişir
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
DOĞA meslek öğretiyor
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Eğitimciler iftar’da buluştu
En özel Mevlid-i Nebi Programı
İnegöl’e Üniversite yok
Toplu istifa
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Geleceğiniz Güven’de
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Kosova yine galip
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Öğrenciler başkanını seçti
Büyüklerini unutmadılar
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Kantinler denetimden geçti
Bilgi yarışmasında 1. oldular
İHMED’den kitap hediyesi
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Mesleki Liseleri buluştu
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
FETÖ okulu milletin oldu
Altın Nesil Okulları DOSTUM ’da
Okuma-yazma günü kutlandı
Tematik Lise İtalya’da
Öğrenciler başkanlarını seçti
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Okyanus’a taze kan
Kosova'da Bilim Şenliği
Elit Grup’tan örnek proje
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Üniversitede kayıt telaşı
Şehidimizin adı yaşatılsın
Bu okulda tamirci yetişiyor
Okullara el uzatıyorlar
Kardeşlerini unutmadılar
İnegöl'de bir ilk
KARNE SEVİNCİ
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Ücretsiz Özel Okul
Nuri Pakdil’in süper çocukları
İnegöl sıralamada yok
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Okullara personel alınacak
DYNED kullananlara ödül
18 Eylül’e hazırız
Kuranı elleriyle okuyacak
İngilizce alışveriş yaptılar
Okullar hazırlanıyor
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Hayatı öğreniyorlar
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Dumlupınar'da bilim şöleni
Gazipaşa’da bilim şenliği
Kodla İnegöl
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
İZKAL’de bilim rüzgârı
Artık halka hizmet edecek
İnegöl’ün tek okul festivali
Yaşları küçük marifetleri büyük
Yerli malını tercih edelim
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Eğitime  “Kalite” desteği
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Alacakaranlıkta eğitim
Elit Grup Okulları açıldı
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Tekli eğitime geçiliyor
Yılın çevreci okulu seçildi
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Kitap okuma evi açıldı
Kosova Koleji Başkanını seçti
Öğrencilere burs veriyorlar
ÖSYM'den skandal hata
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Mesleki eğitime yöneldiler
Masalları oynadılar
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Satranç şöleni başladı
‘Benimle Okur Musun?
Kosova Koleji’ne bahar geldi
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Her okula Polis
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Öğrenciler ödüllendirildi
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
İlkadım’da karne heyecanı
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Okula başladılar
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Elit sınava koştular
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Meslek tanıtım günleri başladı
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Bez çanta dikiyorlar
İslam İlmihali hediye geldi
Elit mezunlar buluştu
Adı üstünde ‘Kalite’
Sınav stresine tiyatro molası
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Öğrencilerin projeleri sergilendi
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Güven’den anlamlı ziyaret
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Kosova Kolejinde Tıp Bayramı
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Gazeteciliği öğrendiler
Zorbalığa fırsat vermeyelim
DOĞA’dan sınav taktikleri
Kosova’da kitap günleri
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Okulda mescit açıldı
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Vehbi Koç okuyor