MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

2007 yılında okul öncesi eğitim kurumu ile hizmet vermeye başlayan Kosova Koleji, Cerrah kampüsünde ilk ve ortaokulu ile eğitim öğretime devam ediyor. Özel Kosova Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Devrim Kosova; Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti verme amaçlarında olduklarını vurgulayarak; “Çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir” diyor.


Mutlu çocukların okulu

KOSOVA KOLEJİ’NİN KURULUŞ HİKÂYESİNİ ANLATIR MISINIZ?

Kosova Koleji 23 Nisan 2007 tarihinde okul öncesi eğitimi ile hayata geçmiştir. İlk günden bu yana ‘Farklılıkların farkındayız, mutlu çocuk öğrenir’ ilkesini benimsemiş ve bu ilkeden hiç ödün vermeden 2011-2012 eğitim öğretim yılında Ahmet Türkel Çevre Yolunda bulunan binasında ilkokulu 2015-2016 eğitim–öğretim yılında ortaokulu da bünyesine katarak Cerrah Kampüsü’nde önceliği her zaman mutlu ve başarılı çocuklar olarak devam etmektedir.

Hızlı değişen bir dünyada bu değişime ayak uydurabilecek nesiller yetiştirmek amacı ile İnegöl’de ilk kez şehir gürültüsünden ve olumsuz etkilerinden uzak, tabiatla iç içe bir kampus kurduk. Kosova eğitim kurumları çocukların akademik, ruhsal, kişisel gelişimlerini doğru ve istikrarlı devam ettirebilmeleri için binalarımızda yaşlarının gelişim düzeylerine uygun laboratuarlar, drama odaları, satranç odaları, müzik odaları, bilgisayar lab. ve robotik ve kodlama ders ve kulüpleri ve uygulama robotları, kapalı ve açık spor alanları ile çocuklarımızın gelişimlerini destekleyici bir program uygulamakta ve bundan da çok başarılı sonuçlar almaktadır.

ŞEHİR DIŞINDA BİR KAMPÜSÜNÜZ VAR. ŞEHİR DIŞINDA OLMANIN AVANTAJLARI NELER?

Okulumuzun mevcut yeri için söylenebilecek tek şey son derece bilerek yapılmış bir seçimdi. İlk kez anaokulumuzu da Ahmet Türkel Çevre Yoluna taşıdığımızda şehir dışında uzak kavramlarını duymuştuk. Ancak şehir gürültü ve kargaşasından uzak temiz havada tabiatla iç içe eğitimin her zaman çok daha verimli olduğunu savunduk. Bugün Cerrah’ta bulunan Eğitim Kompleksimizde de çocukların gerek organik tarım alanlarımızda yaptıkları ekim dikim faaliyetlerinde gerek okulumuzda bulunan çiftliğimizde sevimli hayvan dostlarımızla kurdukları ilişkileri gördüğümüzde gerekse okulumuza ait ormanın içinde yeri geldiğinde elinde kitapları ile okuyan bir nesli yeri geldiğinde tabiattaki faaliyetleri yakından görerek sorgulayan bir nesli gördükçe çok doğru bir karar vermiş olmanın huzurunu yaşıyoruz. Yeşilin her tonunu gördükleri bir okul bahçesi bu yaşlarda onlara sunulmuş harika bir fırsat.

KURULUŞUNDAN BUGÜNE KOSOVA KOLEJLERİ NE TÜR BAŞARILAR ELDE ETTİ?

Okulumuzdaki öğrenciler için planlanan programda;  akademik becerilerinin gelişimi, yabancı dil eğitim gelişimleri, sanat eğitimi, spor eğitimi ve yaşam becerilerinin arttırılması üzerine uygulamalar bulunmaktadır. Bu programın yüz güldüren sonuçlarını ise gerek ulusal gerekse uluslar arası yarışmalarda aldığımız sonuçlarla belgelemekteyiz.

 

Örnekleyecek olursak; Okullar arası bilgi yarışmasında birincilik ödülü, tüm yıllarda %100 TEOG yerleştirme sonuçları, 2015-2016 TEOG Türkiye Şampiyonluğu, Uluslararası Cambridge sınavında katılan öğrencilerin %57’sinde %100 başarı, okul ortalama başarısı %82, okullar arası satranç turnuvası ilkokul ve ortaokul takım ikinciliği, THY mangala festivali Bursa İl Finalisti, Matematik Olimpiyatları 12 madalya (20 öğrenci katılım gösterdi). Belediye başkanlığı kupası okullar arası basketbol turnuvası birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası ilçe birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası Bursa üçüncülüğü, Türkiye değer ödülleri projesi kapsamında yapılan yarışmada resim dalında İnegöl ve Bursa birinciliği, İnegöl Belediyesi Atık Pil Toplama Kampanyası ilçe birinciliği, MEB okullar arası Cumhuriyet konulu şiir yarışmasında ilçe üçüncülüğü, ‘Sanayinin pilotu 55 yaşında’ başlıklı resim yarışmasında Bursa birinciliği, ‘Kadına ve çocuğa şiddet ‘konulu yarışmada Türkiye finalisti, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Mudanya Teakwando Şampiyonası Bursa birinci ve ikincilik ödülleri,  Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Şampiyonası Bursa birinciliği, okullar arası karate turnuvası Bursa üçüncülüğü, Karadeniz ve Hazar Denizi ülkeleri Karate Şampiyonası üçüncülüğü alınan sonuçlardan bazılarıdır.

VELİLERİ EĞİTİM SÜRECİNE NASIL DAHİL EDİYORSUNUZ?

Öğrencinin başarısında ailenin desteği ve onayı ile dahil oluş şeklinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Velilerimizin tamamıyla özel ve önemli dostluklar geliştiriyoruz. En değerli varlıklarını bize emanet ettiklerinin farkındayız. Düzenli iletişim halindeyiz. Gerek rehberlik servisimizdeki rehber öğretmenlerimiz, gerek sınıf ve danışman öğretmenlerimiz gerekse biz yöneticiler olarak çocukların her türlü gelişimlerini onlarla paylaşıyor ve daha iyi sonuçlar almak adına istişareler ediyoruz. Anne babanın çocuğun gelişimindeki bizlere en büyük rehber olduğunu farkındayız.

DİL EĞİTİMİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARDAN BAHSEDERMİSİNİZ?

Kurumumuzda 3 yaş anaokulu itibariyle haftada 10 saat İngilizce dersi vermekteyiz. İlkokul 1.sınıf itibarı ile de ikinci yabancı dil dersi tercihlerini Almanca yada Fransızca olarak yapıyor ve çift dil eğitimlerine devam ediyorlar.

Ayrıca öğrencilerimiz uluslar arası Cambridge sınavlarına girmekte ve destek programlar ile hazırlanmaktalar. Geçtiğimiz yıl giren öğrencilerin %57’si tam puan yaparak sınavı sonlandırılmıştır. Okulumuzun Cambridge sınav ortalaması % 87’dir. Elde edilen bu başarılı sonucunlar itibari ile okulumuz Cambridge sınav merkezi olarak seçilmiştir.

YENİ YATIRIM PROJELERİNİZ NELER?

Şu anda mevcut kampüsümüzde 35.000 m2’de 10.000 bin m2 kapalı alanda ilkokul ve ortaokul için ayrı ayrı düzenlenmiş binalarda iki Kapalı Spor Salonu,iki açık spor salonu, çocuk oyun parkı, 20 dönüm orman ve ormanın içinde düzenlenmiş çiftliği ile ortalama 1100 öğrenci ye hizmet verebilir durumdayız. Kampüs içerisinde önümüzdeki yıl tamamlamayı planladığımız 40 derslikli bir bloğumuzu ve yarı olimpik bir yüzme havuzumuzun da hazırlık çalışmaları devam etmektedir.

Okul Öncesi Eğitim hizmetimizi Ahmet Türkel Çevre Yolu üzerinde bulunan 120 öğrenci kapasiteli anaokulumuz da 2007’den bugüne sürdürmekteyiz. Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti vermek ve çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir. Sadece şehrimizin değil yaşadığımız ülkenin her zaman yükselen ve parlayan yıldızı olacağımıza olan inancımız tamdır.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Üstad, şiirleriyle anıldı
Disleksiyi konuştular
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Elit mezunlar buluştu
İlmeklerle köprü ördüler
TEOG sonuçları açıklandı
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Birey Okulları’nda aşure günü
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Artık halka hizmet edecek
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Öğrencilere burs veriyorlar
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Toplu istifa
Gazipaşa’da bilim şenliği
Küçükçalık Adliyede
Çeyrek asırlık buluşma
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Okullara personel alınacak
Yaşları küçük marifetleri büyük
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
14 kupayla ziyarete geldiler
Altın Nesil Okulları DOSTUM ’da
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Tekli eğitime geçiliyor
Gazipaşa sergide
İnegöl'de bir ilk
75.Yıl örnek oldu
Eğitimde ‘güven’
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Alacakaranlıkta eğitim
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Kosova’da İngilizce yarıştılar
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
 Atölyeler sınıfa taşındı
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Okullara el uzatıyorlar
Dumlupınar'da bilim şöleni
Eğitime  “Kalite” desteği
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Elit Grup’tan örnek proje
İnegöl sıralamada yok
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Kitap okuma evi açıldı
Güven’den anlamlı ziyaret
Vehbi Koç okuyor
Şehidimizin adı yaşatılsın
Elit öğrencileri kamp yaptı
İlkadım’da karne heyecanı
Hem birinci hem bilinçli okul!
Eğitimde iş birliği
Tematik Lise İtalya’da
İnegöl’e Üniversite yok
Üç dilli okuma bayramı
Külliyede spor şenliği
Öğrencilerin projeleri sergilendi
FETÖ okulu milletin oldu
Elit sınava koştular
Kosova’da Kızılay haftası
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Ücretsiz Özel Okul
Her okula Polis
Altın nesil'de kutlama
23 Nisan coşkusu başladı
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Geleceğiniz Güven’de
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
İHMED’den kitap hediyesi
Bursa’da ‘İZKAL’dı
İNESMEK kurs kayıtları başladı
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Satranç şöleni başladı
18 Eylül’e hazırız
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Kardeşlerini unutmadılar
Müzik kursu kayıtları başladı
Potanın Şampiyonu Kosova
Derse maskeyle girdiler
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Elit Grup Okulları açıldı
Sınav stresine tiyatro molası
İngilizce alışveriş yaptılar
Kosova'da Bilim Şenliği
Kosova yine galip
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Hayatı öğreniyorlar
Cumalıkızık’ı gezdiler
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Bez çanta dikiyorlar
ÖSYM'den skandal hata
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Potada Şampiyon Kosova
Ordumuza miniklerden destek
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
6 Lise sınavla alacak
Kodla İnegöl
Okuma-yazma günü kutlandı
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Türkiye dereceleriyle döndüler
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
İslam İlmihali hediye geldi
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Çocuklar da haklarını bilmeli
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Okullar eğitime hazır
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Masalları oynadılar
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Okullarda yeni dönem!
Sokak hayvanlarını unutmadılar
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Mesleki Liseleri buluştu
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Öğrenciler başkanlarını seçti
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Kuranı elleriyle okuyacak
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Öğrencilere yasak
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Meslekler fuarı açıldı
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Karatede şampiyon Kosova
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Eğitime yeni okul
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
‘Kalite’yle kazandılar
Bu okulda tamirci yetişiyor
Annelerine mektup gönderdiler
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
DYNED kullananlara ödül
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Hepsi kapatılıyor
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Keyifli eğitime hazır olun
Öğrenciler Başkanı seçtiler
KARNE SEVİNCİ
Adı üstünde ‘Kalite’
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Nakil başvuruları başladı
Kuş evlerinden mahalle kurdular
İlk karne heyecanı
Naire Çikayeva anısına iftar
Ev ödevi zarar veriyor
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Kosova Koleji Başkanını seçti
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
Kantinler denetimden geçti
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
DOĞA’dan sınav taktikleri
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Öğrenciler başkanını seçti
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Okula başladılar
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Okulda mescit açıldı
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Haftanın Matematikçilerini seçti
Eğitimciler iftar’da buluştu
British Town ile çağı yakala
Altunkalp anneleri unutmadı
Eğitime ‘Akademik Lise’
Üniversitede kayıt telaşı
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Yerli malını tercih edelim
Yılın çevreci okulu seçildi
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
İZKAL’de bilim rüzgârı
DOĞA meslek öğretiyor
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Bir okul gelir her şey değişir
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Karne hediyesi fidan
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Okullar hazırlanıyor
Kosova’da kitap günleri
Okyanus başarıyı kutladı
Büyüklerini unutmadılar
Kosova’da tiyatro coşkusu
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Mesleki eğitime yöneldiler
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Çocuklar sanatla buluşuyor
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Bursa’yı Birey temsil edecek
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Birey VIP açılıyor
Mutlu çocukların okulu
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Oynayarak öğrendiler
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Okyanus’a taze kan
Masal kahramanları canlandı
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Eğitime yeni özel okul
Öğrenciler ödüllendirildi
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
‘Benimle Okur Musun?
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Gazeteciliği öğrendiler
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Basına teşekkür etkinliği
Bir okul gelir her şey değişir
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Yarışarak Öğrendiler
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Satrançta çifte kupa
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Annelere kahvaltı
İnegöl’ün tek okul festivali