MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

2007 yılında okul öncesi eğitim kurumu ile hizmet vermeye başlayan Kosova Koleji, Cerrah kampüsünde ilk ve ortaokulu ile eğitim öğretime devam ediyor. Özel Kosova Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Devrim Kosova; Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti verme amaçlarında olduklarını vurgulayarak; “Çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir” diyor.


Mutlu çocukların okulu

KOSOVA KOLEJİ’NİN KURULUŞ HİKÂYESİNİ ANLATIR MISINIZ?

Kosova Koleji 23 Nisan 2007 tarihinde okul öncesi eğitimi ile hayata geçmiştir. İlk günden bu yana ‘Farklılıkların farkındayız, mutlu çocuk öğrenir’ ilkesini benimsemiş ve bu ilkeden hiç ödün vermeden 2011-2012 eğitim öğretim yılında Ahmet Türkel Çevre Yolunda bulunan binasında ilkokulu 2015-2016 eğitim–öğretim yılında ortaokulu da bünyesine katarak Cerrah Kampüsü’nde önceliği her zaman mutlu ve başarılı çocuklar olarak devam etmektedir.

Hızlı değişen bir dünyada bu değişime ayak uydurabilecek nesiller yetiştirmek amacı ile İnegöl’de ilk kez şehir gürültüsünden ve olumsuz etkilerinden uzak, tabiatla iç içe bir kampus kurduk. Kosova eğitim kurumları çocukların akademik, ruhsal, kişisel gelişimlerini doğru ve istikrarlı devam ettirebilmeleri için binalarımızda yaşlarının gelişim düzeylerine uygun laboratuarlar, drama odaları, satranç odaları, müzik odaları, bilgisayar lab. ve robotik ve kodlama ders ve kulüpleri ve uygulama robotları, kapalı ve açık spor alanları ile çocuklarımızın gelişimlerini destekleyici bir program uygulamakta ve bundan da çok başarılı sonuçlar almaktadır.

ŞEHİR DIŞINDA BİR KAMPÜSÜNÜZ VAR. ŞEHİR DIŞINDA OLMANIN AVANTAJLARI NELER?

Okulumuzun mevcut yeri için söylenebilecek tek şey son derece bilerek yapılmış bir seçimdi. İlk kez anaokulumuzu da Ahmet Türkel Çevre Yoluna taşıdığımızda şehir dışında uzak kavramlarını duymuştuk. Ancak şehir gürültü ve kargaşasından uzak temiz havada tabiatla iç içe eğitimin her zaman çok daha verimli olduğunu savunduk. Bugün Cerrah’ta bulunan Eğitim Kompleksimizde de çocukların gerek organik tarım alanlarımızda yaptıkları ekim dikim faaliyetlerinde gerek okulumuzda bulunan çiftliğimizde sevimli hayvan dostlarımızla kurdukları ilişkileri gördüğümüzde gerekse okulumuza ait ormanın içinde yeri geldiğinde elinde kitapları ile okuyan bir nesli yeri geldiğinde tabiattaki faaliyetleri yakından görerek sorgulayan bir nesli gördükçe çok doğru bir karar vermiş olmanın huzurunu yaşıyoruz. Yeşilin her tonunu gördükleri bir okul bahçesi bu yaşlarda onlara sunulmuş harika bir fırsat.

KURULUŞUNDAN BUGÜNE KOSOVA KOLEJLERİ NE TÜR BAŞARILAR ELDE ETTİ?

Okulumuzdaki öğrenciler için planlanan programda;  akademik becerilerinin gelişimi, yabancı dil eğitim gelişimleri, sanat eğitimi, spor eğitimi ve yaşam becerilerinin arttırılması üzerine uygulamalar bulunmaktadır. Bu programın yüz güldüren sonuçlarını ise gerek ulusal gerekse uluslar arası yarışmalarda aldığımız sonuçlarla belgelemekteyiz.

 

Örnekleyecek olursak; Okullar arası bilgi yarışmasında birincilik ödülü, tüm yıllarda %100 TEOG yerleştirme sonuçları, 2015-2016 TEOG Türkiye Şampiyonluğu, Uluslararası Cambridge sınavında katılan öğrencilerin %57’sinde %100 başarı, okul ortalama başarısı %82, okullar arası satranç turnuvası ilkokul ve ortaokul takım ikinciliği, THY mangala festivali Bursa İl Finalisti, Matematik Olimpiyatları 12 madalya (20 öğrenci katılım gösterdi). Belediye başkanlığı kupası okullar arası basketbol turnuvası birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası ilçe birinciliği, yıldız kızlar voleybol şampiyonası Bursa üçüncülüğü, Türkiye değer ödülleri projesi kapsamında yapılan yarışmada resim dalında İnegöl ve Bursa birinciliği, İnegöl Belediyesi Atık Pil Toplama Kampanyası ilçe birinciliği, MEB okullar arası Cumhuriyet konulu şiir yarışmasında ilçe üçüncülüğü, ‘Sanayinin pilotu 55 yaşında’ başlıklı resim yarışmasında Bursa birinciliği, ‘Kadına ve çocuğa şiddet ‘konulu yarışmada Türkiye finalisti, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Mudanya Teakwando Şampiyonası Bursa birinci ve ikincilik ödülleri,  Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Şampiyonası Bursa birinciliği, okullar arası karate turnuvası Bursa üçüncülüğü, Karadeniz ve Hazar Denizi ülkeleri Karate Şampiyonası üçüncülüğü alınan sonuçlardan bazılarıdır.

VELİLERİ EĞİTİM SÜRECİNE NASIL DAHİL EDİYORSUNUZ?

Öğrencinin başarısında ailenin desteği ve onayı ile dahil oluş şeklinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Velilerimizin tamamıyla özel ve önemli dostluklar geliştiriyoruz. En değerli varlıklarını bize emanet ettiklerinin farkındayız. Düzenli iletişim halindeyiz. Gerek rehberlik servisimizdeki rehber öğretmenlerimiz, gerek sınıf ve danışman öğretmenlerimiz gerekse biz yöneticiler olarak çocukların her türlü gelişimlerini onlarla paylaşıyor ve daha iyi sonuçlar almak adına istişareler ediyoruz. Anne babanın çocuğun gelişimindeki bizlere en büyük rehber olduğunu farkındayız.

DİL EĞİTİMİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARDAN BAHSEDERMİSİNİZ?

Kurumumuzda 3 yaş anaokulu itibariyle haftada 10 saat İngilizce dersi vermekteyiz. İlkokul 1.sınıf itibarı ile de ikinci yabancı dil dersi tercihlerini Almanca yada Fransızca olarak yapıyor ve çift dil eğitimlerine devam ediyorlar.

Ayrıca öğrencilerimiz uluslar arası Cambridge sınavlarına girmekte ve destek programlar ile hazırlanmaktalar. Geçtiğimiz yıl giren öğrencilerin %57’si tam puan yaparak sınavı sonlandırılmıştır. Okulumuzun Cambridge sınav ortalaması % 87’dir. Elde edilen bu başarılı sonucunlar itibari ile okulumuz Cambridge sınav merkezi olarak seçilmiştir.

YENİ YATIRIM PROJELERİNİZ NELER?

Şu anda mevcut kampüsümüzde 35.000 m2’de 10.000 bin m2 kapalı alanda ilkokul ve ortaokul için ayrı ayrı düzenlenmiş binalarda iki Kapalı Spor Salonu,iki açık spor salonu, çocuk oyun parkı, 20 dönüm orman ve ormanın içinde düzenlenmiş çiftliği ile ortalama 1100 öğrenci ye hizmet verebilir durumdayız. Kampüs içerisinde önümüzdeki yıl tamamlamayı planladığımız 40 derslikli bir bloğumuzu ve yarı olimpik bir yüzme havuzumuzun da hazırlık çalışmaları devam etmektedir.

Okul Öncesi Eğitim hizmetimizi Ahmet Türkel Çevre Yolu üzerinde bulunan 120 öğrenci kapasiteli anaokulumuz da 2007’den bugüne sürdürmekteyiz. Kosova Eğitim Kurumları olarak İnegöl’e en iyi hizmeti vermek ve çocuklarımızı tüm donanım ve bilgileri ile yarının dünyasına hazırlamak en büyük hedef ve gayemizdir. Sadece şehrimizin değil yaşadığımız ülkenin her zaman yükselen ve parlayan yıldızı olacağımıza olan inancımız tamdır.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

British Town ile çağı yakala
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Geleceğiniz Güven’de
İHMED’den kitap hediyesi
‘Benimle Okur Musun?
Külliyede spor şenliği
Kantinler denetimden geçti
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Kosova Koleji Başkanını seçti
Eğitimciler iftar’da buluştu
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Güven’den anlamlı ziyaret
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Müzik kursu kayıtları başladı
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Kosova’da kitap günleri
Satranç şöleni başladı
Eğitime yeni okul
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Karatede şampiyon Kosova
Çeyrek asırlık buluşma
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Annelerine mektup gönderdiler
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Okyanus başarıyı kutladı
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Öğrenciler başkanını seçti
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Türkiye dereceleriyle döndüler
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Eğitime  “Kalite” desteği
Zorbalığa fırsat vermeyelim
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
KARNE SEVİNCİ
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Tematik Lise İtalya’da
Üç dilli okuma bayramı
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Okullar eğitime hazır
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
İnegöl sıralamada yok
DOĞA meslek öğretiyor
Kosova'da Bilim Şenliği
Ortaokul’a Zarafet geliyor
18 Eylül’e hazırız
Altın nesil'de kutlama
Elit mezunlar buluştu
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Eğitime ‘Akademik Lise’
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Mesleki eğitime yöneldiler
Kardeşlerini unutmadılar
Öğrencilere yasak
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Gazeteciliği öğrendiler
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
İZKAL’de bilim rüzgârı
Potanın Şampiyonu Kosova
Okuma-yazma günü kutlandı
Okyanuslu minikler duygulandırdı
BİLDİM’den büyük başarı
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Kitap okuma evi açıldı
İslam İlmihali hediye geldi
23 Nisan coşkusu başladı
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Çocuklar sanatla buluşuyor
Mutlu çocukların okulu
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Bursa’yı Birey temsil edecek
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Öğrenciler başkanlarını seçti
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Satrançta çifte kupa
Birey VIP açılıyor
Üstad, şiirleriyle anıldı
Öğrencilere burs veriyorlar
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Kodla İnegöl
‘Kalite’yle kazandılar
Keyifli eğitime hazır olun
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Potada Şampiyon Kosova
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Hem birinci hem bilinçli okul!
Kosova’da Kızılay haftası
Bir okul gelir her şey değişir
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Öğrenciler ödüllendirildi
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
İlmeklerle köprü ördüler
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Birey Okulları’nda aşure günü
Okullarda yeni dönem!
Derse maskeyle girdiler
Karne hediyesi fidan
Çocuklar da haklarını bilmeli
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Artık halka hizmet edecek
Okyanus’a taze kan
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Yarışarak Öğrendiler
Adı üstünde ‘Kalite’
Kuranı elleriyle okuyacak
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Annelere kahvaltı
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Gazipaşa’da bilim şenliği
Birey standına yoğun ilgi
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Ücretsiz Özel Okul
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Okullara personel alınacak
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Hayatı öğreniyorlar
Okullara el uzatıyorlar
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Eğitimde ‘güven’
FETÖ okulu milletin oldu
Yılın çevreci okulu seçildi
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Bu okulda tamirci yetişiyor
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Tekli eğitime geçiliyor
Vehbi Koç okuyor
Şehidimizin adı yaşatılsın
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Okulda mescit açıldı
Eğitime yeni özel okul
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Elit sınava koştular
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Masalları oynadılar
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Haftanın Matematikçilerini seçti
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Nakil başvuruları başladı
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Basına teşekkür etkinliği
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Büyüklerini unutmadılar
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Dumlupınar'da bilim şöleni
Ordumuza miniklerden destek
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
İnegöl’ün tek okul festivali
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Öğrenciler Başkanı seçtiler
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Gazipaşa sergide
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Her okula Polis
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Küçükçalık Adliyede
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Üniversitede kayıt telaşı
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Yaşları küçük marifetleri büyük
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
 Atölyeler sınıfa taşındı
Eğitimde iş birliği
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
DYNED kullananlara ödül
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Meslekler fuarı açıldı
ÖSYM'den skandal hata
İnegöl’e Üniversite yok
Toplu istifa
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
14 kupayla ziyarete geldiler
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Okyanus bursuna yoğun talep
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Sınav stresine tiyatro molası
Bir okul gelir her şey değişir
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Okula başladılar
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
En özel Mevlid-i Nebi Programı
75.Yıl örnek oldu
İngilizce alışveriş yaptılar
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Masal kahramanları canlandı
Elit Grup Okulları açıldı
Okullar hazırlanıyor
DOĞA’dan sınav taktikleri
Öğrencilerin projeleri sergilendi
İlk karne heyecanı
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Elit Grup’tan örnek proje
TEOG sonuçları açıklandı
Naire Çikayeva anısına iftar
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
6 Lise sınavla alacak
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Altunkalp anneleri unutmadı
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
İnegöl'de bir ilk
Kosova’da tiyatro coşkusu
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Öğrenciler ödüllendirildi
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
Kosova’da tiyatro coşkusu
Annelerine mektup gönderdiler
Okullar eğitime hazır
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Eğitimde ‘güven’
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Eğitimciler iftar’da buluştu
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Şehidimizin adı yaşatılsın
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Okyanus bursuna yoğun talep
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Öğrencilere yasak
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Meslekler fuarı açıldı
İlmeklerle köprü ördüler
Naire Çikayeva anısına iftar
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
 Atölyeler sınıfa taşındı
Karatede şampiyon Kosova
Okullar hazırlanıyor
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
‘Kalite’yle kazandılar
Altın Nesil’de matematik coşkusu
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Kitap okuma evi açıldı
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Annelere kahvaltı
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Kodla İnegöl
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Okullarda yeni dönem!
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Birey VIP açılıyor
Öğrencilere burs veriyorlar