MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

İnegöl’ün ilk özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni de içinde barındıran Özel İnegöl Güven Eğitim Kurumları, 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başladı. Okul Müdürü Hasan Özkılıç, okul hakkında bilgiler verdi.


Geleceğiniz Güven’de

OKUL MÜDÜRÜ HASAN ÖZKILIÇ KİMDİR? ÖNCELİKLE SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?

1979 yılında İnegöl’de dünyaya geldim. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde okudum. 2002’de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olurken 2003’te de Selçuk Üniversitesinde yine edebiyat öğretmenliği alanında Yüksek Lisansımı tamamladım.

Askerlik sonrası başladığım öğretmenlik hayatım boyunca özel öğretim kurumlarında her kademede görev aldım. Grup dershaneciliği, dershane ve temel lise öğretmenliği, müdürlüğü; çeşitli kolejlerde Ortaokul, Anadolu ve Fen lisesi müdürlüğü gibi görevlerde bulundum.

Bu tecrübe ile İnegöl’de bu sene eğitim hayatına başlayan Özel Güven Anadolu Lisesi veSağlık Meslek Lisesi öğrencilerine sosyal, kültürel, sportif ve akademik alanlarda katkı sağlamak amacıyla dört yıl önce ayrıldığım İnegöl’e geri döndüm.

ÖZEL İNEGÖL GÜVEN EĞİTİM KURUMLARININ KURULUŞ HİKÂYESİNİ PAYLAŞIR MISINIZ?

Okulumuzun sağlık kökenli ve aynı zamanda eğitimci olan yönetim kurulu üyeleri, eğitimin toplumsal gelişimin ve dönüşümün olmazsa olmazı ve en önemlidinamiği olduğunun bilincinde olarak gerek İnegöl gereksede çeşitli Bakanlıklar bünyesinde okul müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdürlük seviyesinde görevler yaparak ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak güçlenmesine katkıda bulunmuşlardır. Bu birikim ve bilinçle İnegöl’deki eğitim alanındaki ihtiyaç ve eksiklikler temel hareket noktaları olmuştur.

İlçede bulunan tek resmi devlet Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin kısıtlı kapasitesi nedeniyle bu alanda eğitim görmek isteyen öğrenciler servis araçları veya yurtlarda kalarak yatılı bir şekilde Bursa ve civarda bulunan özel okullara eğitim görmek zorunda kalmakta, zamanlarının çoğu yollarda servis araçlarında geçmekte, kaza riski ile karşı karşıya kalmaktaydılar. Bu ihtiyaca cevap veren okulumuz; İnegöl’ün ilk ve tek özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesidir.

Bize emanet edilen kıymetli gençlerimizi okulumuzun güvenli fiziki ortamı, uzman eğitimci kadrosu ve değerli velilerimiz ile iş birliği içinde Atatürk ilkelerine bağlı, milli ve manevi değerlere sahip toplum ve kendisi ile barışık özgüven sahibi, araştırmacı, üretken, bilimsel düşünceyi benimsemiş sorumluluk duygusu gelişmiş, planlı ve disiplinli çalışan, çalışma hayatında zorlanmayan, sorunlarını çözebilen, hoşgörü sahibi gençler yetiştirmek amacıyla 4 eğitimcinin bir araya gelmesiyle ortaya konan okul açılma fikri 2017-2018 eğitim öğretim döneminde hayat bulmuş oldu.

MEVCUT VE OKUL KONTENJANI HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Okul binası İnegöl Kozluca yolu üzeri Ertuğrulgazi Mah. Nurhan Sk. No:4 adresinde  4000 metrekare arsa üzerinde 2700 metrekare kapalı alan üzerinde inşa edilen “Özel İnegöl Güven Eğitim Kurumları” çatısı altında Özel İnegöl Güven Anadolu Lisesi ve Özel İnegöl Güven Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak kurulmuştur. Okul binası merkezi bir konumda olup, İnegöl otogarı ve Özdilek alışveriş merkezine yürüme mesafesindedir

 

Okulumuz bu sene sadece 9. ve 10. sınıf öğrencilerinden oluşan sınırlı bir hedef ile yola çıkmıştır. Bu anlamda Anadolu lisesinde 1, Sağlık Meslek lisesinde de 5 sınıf ile eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Buradaki temel gaye ticarî anlamda kârlılığı sağlamak değil, ilk yılımızda öğrencilerimize özenli ve verimli bir eğitim ortamı hazırlamaktır.

Önümüzdeki yıllar düşünüldüğünde ise Anadolu lisesinde 144, Sağlık Meslek lisesinde 408; toplamda ise 552öğrencilik kontenjanımız bulunmaktadır.

ÖZEL GÜVEN OKULLARI’NIN FARKI NE OLACAK? VELİLER BU OKULLARI NEDEN TERCİH ETMELİLER?

Okulumuzdaki mesleki laboratuvarlarımızda tüm uygulamalar son teknoloji ile donatılmış, simulatörlü maketler üzerinde yapılmaktatır. Son sınıfta staja başlayacak olan öğrencilerimiz için  300 yataklı Sağlık Bakanlığı İnegöl Devlet Hastanesi ve Özel Cihangir Hastanesi ile mesleki uygulama yapmaları amacıyla 10 (on) yıl süreli protokol imzalanmıştır. Bu protokol ile öğrencilerin teorik derslerin yanında mesleki uygulamalarını ilçe içinde ailelerinin yakınında yapmaları imkanı sağlanmıştır.

Ayrıca okullarımızda isteyen öğrenciler saygın bir meslek için kendilerini geliştirirken üniversite hazırlığı noktasında da başka şahıs veya kurumlara ihtiyaç duymayacak ve tüm öğrencilerimiz okul bünyesinde hazırlıklarını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Anadolu lisemizle de akademik alt yapısı güçlü öğrenciler yetiştirmeyi yetiştirmeyi hedefleyen kurumumuz İngilizce’nin yanında ikinci yabancı dil olarak Almanca da verilmektedir. Okulumuzda öğrenci merkezli, çağdaş eğitim ve öğretim yöntemleri kullanan, gelişmelere açık bir öğretim ortamı oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz geniş sınıflar, seçkin eğitim kadrosu, birebir koçluk sistemi ile takip, modern laboratuvarlar, kapalı spor salonu, sportif faaliyetler, yemekhane, teras, kantin, ibadethane, etüt, rehberlik hizmetleri ile her alanda desteklenmektedir.

Ayrıca mevcut arsa alanında yapılması planlanan Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi projelerimizle 3 binadan oluşan bir koleje dönüşme hazırlığı devam etmektedir. 

MEZUN OLAN ÖĞRENCİLERİNİZ İŞ HAYATINA NASIL ATILABİLECEKLER?

Meslek lisemizden mezun olan öğrencilerden isteyenler, sağlık sektörü gibi saygın bir alanda çalışma imkânı bulacak, isteyen öğrenciler de Anadolu lisemizden mezun olan arkadaşları gibi arzu ettikleri bir üniversiteye yerleşme fırsatını bulacaklardır.

ÖĞRETMENLERİNİZİ SEÇERKEN UYGULADIĞINIZ KRİTERLER NELER?

Öğretmenlerimizi seçerken öncelikle mesleğini ve öğrencilerini çok sevip onların derdiyle dertlenecek anlayışta olmalarına dikkat ediyoruz. Alanında iyi bir üniversiteden mezun olmuş, özel öğretimde tecrübeye sahip, genç, dinamik, özverili, öğrenci ile kolay iletişim kurabilen yapıda olmak, daha önce çalıştığı kurumların referansı ve örnek ders anlatımı da dikkate alınarak seçilmektedir.

VELİLERİ EĞİTİM SÜRECİNE NASIL DAHİL EDİYORSUNUZ?

Okul olarak velilerimizle sürekli iletişim halindeyiz. Öğrencinin okula geç kalmasından devamsızlığına, ders içi performansından sınav sonuçlarına kadar her detay veli iletişimi ile takip edilmektedir.  Ayrıca her öğrencinin sınıf öğretmeni, rehber öğretmeni dışında yakın takibe alan bir de Koç Öğretmeni bulunmakta ve veli ile sürekli iletişim kurmaktadır. Böylece okul-öğrenci-veli iş birliği sağlanarak çocuklarımızın akademik, sosyal veya özel her problemine çözüm üretilmesiyle velilerimizden olumlu dönüşler almaktayız.

 

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Elit Grup Okulları açıldı
Naire Çikayeva anısına iftar
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Derse maskeyle girdiler
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
DYNED kullananlara ödül
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Okullar eğitime hazır
Artık halka hizmet edecek
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Elit mezunlar buluştu
Meslek tanıtım günleri başladı
DOĞA’dan sınav taktikleri
Eğitime yeni okul
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Okulda mescit açıldı
ÖSYM'den skandal hata
Ordumuza miniklerden destek
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Vehbi Koç okuyor
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Büyüklerini unutmadılar
Üniversitede kayıt telaşı
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Birey VIP açılıyor
Yılın çevreci okulu seçildi
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Birey standına yoğun ilgi
‘Kalite’yle kazandılar
Güven’den anlamlı ziyaret
DOĞA meslek öğretiyor
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Hepsi kapatılıyor
Haftanın Matematikçilerini seçti
Kuranı elleriyle okuyacak
İlkadım’da karne heyecanı
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Keyifli eğitime hazır olun
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Okyanus’a taze kan
Okula başladılar
Bilgi yarışmasında 1. oldular
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Küçükçalık Adliyede
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Öğrencilere burs veriyorlar
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Öğrencilere yasak
Eğitime  “Kalite” desteği
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
FETÖ okulu milletin oldu
Sınav stresine tiyatro molası
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Mesleki Liseleri buluştu
Okullara el uzatıyorlar
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Kodla İnegöl
Satranç şöleni başladı
Kosova Kolejinde Tıp Bayramı
Eğitime yeni özel okul
Öğrenciler başkanını seçti
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Kantinler denetimden geçti
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Kosova’da tiyatro coşkusu
Alacakaranlıkta eğitim
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Altunkalp anneleri unutmadı
Potada Şampiyon Kosova
İZKAL’de bilim rüzgârı
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Yerli malını tercih edelim
Annelere kahvaltı
İnegöl'de bir ilk
Disleksiyi konuştular
Her okula Polis
İlk karne heyecanı
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Karatede şampiyon Kosova
Adı üstünde ‘Kalite’
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Çocuklar sanatla buluşuyor
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
‘Benimle Okur Musun?
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Bursa’da ‘İZKAL’dı
İslam İlmihali hediye geldi
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Öğrencilerin projeleri sergilendi
Okullara personel alınacak
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Okyanus başarıyı kutladı
BİLDİM’den büyük başarı
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
İnegöl’ün tek okul festivali
Külliyede spor şenliği
Müzik kursu kayıtları başladı
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Nakil başvuruları başladı
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
TEOG sonuçları açıklandı
Okuma-yazma günü kutlandı
Bez çanta dikiyorlar
Gazipaşa’da bilim şenliği
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Elit sınava koştular
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Kosova Koleji’ne bahar geldi
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Kuş evlerinden mahalle kurdular
KARNE SEVİNCİ
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Kosova yine galip
Karne hediyesi fidan
Yarışarak Öğrendiler
İHMED’den kitap hediyesi
Annelerine mektup gönderdiler
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Kardeşlerini unutmadılar
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Çeyrek asırlık buluşma
İlmeklerle köprü ördüler
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Bilimsel projelerle Show yaptılar
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Eğitimde ‘güven’
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Okullarda yeni dönem!
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Geleceğiniz Güven’de
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Kosova’da Kızılay haftası
İngilizce alışveriş yaptılar
Ev ödevi zarar veriyor
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Kosova’da kitap günleri
Elit Grup’tan örnek proje
Elit öğrencileri kamp yaptı
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
İnegöl sıralamada yok
Kosova'da Bilim Şenliği
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
British Town ile çağı yakala
Satrançta çifte kupa
Bir okul gelir her şey değişir
Çocuklar da haklarını bilmeli
Bursa’yı Birey temsil edecek
İnegöl Lisesi yaşatılsın
75.Yıl örnek oldu
Öğrenciler ödüllendirildi
Bir okul gelir her şey değişir
Dumlupınar'da bilim şöleni
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
6 Lise sınavla alacak
Potanın Şampiyonu Kosova
Masal kahramanları canlandı
Meslekler fuarı açıldı
Eğitime ‘Akademik Lise’
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Öğrenciler Başkanı seçtiler
 Atölyeler sınıfa taşındı
Oynayarak öğrendiler
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
14 kupayla ziyarete geldiler
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Mutlu çocukların okulu
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
Altın nesil'de kutlama
Masalları oynadılar
Toplu istifa
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Kosova Koleji Başkanını seçti
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Ücretsiz Özel Okul
Tekli eğitime geçiliyor
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
23 Nisan coşkusu başladı
Birey Okulları’nda aşure günü
Şehidimizin adı yaşatılsın
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Türkiye dereceleriyle döndüler
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
18 Eylül’e hazırız
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Basına teşekkür etkinliği
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Kitap okuma evi açıldı
Öğrenciler başkanlarını seçti
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Okullar hazırlanıyor
Hayatı öğreniyorlar
Gazipaşa sergide
Mesleki eğitime yöneldiler
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Yaşları küçük marifetleri büyük
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Bu okulda tamirci yetişiyor
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Üstad, şiirleriyle anıldı
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Okyanus bursuna yoğun talep
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Tematik Lise İtalya’da
Hem birinci hem bilinçli okul!
Cumalıkızık’ı gezdiler
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Eğitimciler iftar’da buluştu
Altın Nesil’de matematik coşkusu