MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

İnegöl’ün ilk özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni de içinde barındıran Özel İnegöl Güven Eğitim Kurumları, 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başladı. Okul Müdürü Hasan Özkılıç, okul hakkında bilgiler verdi.


Geleceğiniz Güven’de

OKUL MÜDÜRÜ HASAN ÖZKILIÇ KİMDİR? ÖNCELİKLE SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?

1979 yılında İnegöl’de dünyaya geldim. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde okudum. 2002’de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olurken 2003’te de Selçuk Üniversitesinde yine edebiyat öğretmenliği alanında Yüksek Lisansımı tamamladım.

Askerlik sonrası başladığım öğretmenlik hayatım boyunca özel öğretim kurumlarında her kademede görev aldım. Grup dershaneciliği, dershane ve temel lise öğretmenliği, müdürlüğü; çeşitli kolejlerde Ortaokul, Anadolu ve Fen lisesi müdürlüğü gibi görevlerde bulundum.

Bu tecrübe ile İnegöl’de bu sene eğitim hayatına başlayan Özel Güven Anadolu Lisesi veSağlık Meslek Lisesi öğrencilerine sosyal, kültürel, sportif ve akademik alanlarda katkı sağlamak amacıyla dört yıl önce ayrıldığım İnegöl’e geri döndüm.

ÖZEL İNEGÖL GÜVEN EĞİTİM KURUMLARININ KURULUŞ HİKÂYESİNİ PAYLAŞIR MISINIZ?

Okulumuzun sağlık kökenli ve aynı zamanda eğitimci olan yönetim kurulu üyeleri, eğitimin toplumsal gelişimin ve dönüşümün olmazsa olmazı ve en önemlidinamiği olduğunun bilincinde olarak gerek İnegöl gereksede çeşitli Bakanlıklar bünyesinde okul müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdürlük seviyesinde görevler yaparak ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak güçlenmesine katkıda bulunmuşlardır. Bu birikim ve bilinçle İnegöl’deki eğitim alanındaki ihtiyaç ve eksiklikler temel hareket noktaları olmuştur.

İlçede bulunan tek resmi devlet Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin kısıtlı kapasitesi nedeniyle bu alanda eğitim görmek isteyen öğrenciler servis araçları veya yurtlarda kalarak yatılı bir şekilde Bursa ve civarda bulunan özel okullara eğitim görmek zorunda kalmakta, zamanlarının çoğu yollarda servis araçlarında geçmekte, kaza riski ile karşı karşıya kalmaktaydılar. Bu ihtiyaca cevap veren okulumuz; İnegöl’ün ilk ve tek özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesidir.

Bize emanet edilen kıymetli gençlerimizi okulumuzun güvenli fiziki ortamı, uzman eğitimci kadrosu ve değerli velilerimiz ile iş birliği içinde Atatürk ilkelerine bağlı, milli ve manevi değerlere sahip toplum ve kendisi ile barışık özgüven sahibi, araştırmacı, üretken, bilimsel düşünceyi benimsemiş sorumluluk duygusu gelişmiş, planlı ve disiplinli çalışan, çalışma hayatında zorlanmayan, sorunlarını çözebilen, hoşgörü sahibi gençler yetiştirmek amacıyla 4 eğitimcinin bir araya gelmesiyle ortaya konan okul açılma fikri 2017-2018 eğitim öğretim döneminde hayat bulmuş oldu.

MEVCUT VE OKUL KONTENJANI HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Okul binası İnegöl Kozluca yolu üzeri Ertuğrulgazi Mah. Nurhan Sk. No:4 adresinde  4000 metrekare arsa üzerinde 2700 metrekare kapalı alan üzerinde inşa edilen “Özel İnegöl Güven Eğitim Kurumları” çatısı altında Özel İnegöl Güven Anadolu Lisesi ve Özel İnegöl Güven Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak kurulmuştur. Okul binası merkezi bir konumda olup, İnegöl otogarı ve Özdilek alışveriş merkezine yürüme mesafesindedir

 

Okulumuz bu sene sadece 9. ve 10. sınıf öğrencilerinden oluşan sınırlı bir hedef ile yola çıkmıştır. Bu anlamda Anadolu lisesinde 1, Sağlık Meslek lisesinde de 5 sınıf ile eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Buradaki temel gaye ticarî anlamda kârlılığı sağlamak değil, ilk yılımızda öğrencilerimize özenli ve verimli bir eğitim ortamı hazırlamaktır.

Önümüzdeki yıllar düşünüldüğünde ise Anadolu lisesinde 144, Sağlık Meslek lisesinde 408; toplamda ise 552öğrencilik kontenjanımız bulunmaktadır.

ÖZEL GÜVEN OKULLARI’NIN FARKI NE OLACAK? VELİLER BU OKULLARI NEDEN TERCİH ETMELİLER?

Okulumuzdaki mesleki laboratuvarlarımızda tüm uygulamalar son teknoloji ile donatılmış, simulatörlü maketler üzerinde yapılmaktatır. Son sınıfta staja başlayacak olan öğrencilerimiz için  300 yataklı Sağlık Bakanlığı İnegöl Devlet Hastanesi ve Özel Cihangir Hastanesi ile mesleki uygulama yapmaları amacıyla 10 (on) yıl süreli protokol imzalanmıştır. Bu protokol ile öğrencilerin teorik derslerin yanında mesleki uygulamalarını ilçe içinde ailelerinin yakınında yapmaları imkanı sağlanmıştır.

Ayrıca okullarımızda isteyen öğrenciler saygın bir meslek için kendilerini geliştirirken üniversite hazırlığı noktasında da başka şahıs veya kurumlara ihtiyaç duymayacak ve tüm öğrencilerimiz okul bünyesinde hazırlıklarını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Anadolu lisemizle de akademik alt yapısı güçlü öğrenciler yetiştirmeyi yetiştirmeyi hedefleyen kurumumuz İngilizce’nin yanında ikinci yabancı dil olarak Almanca da verilmektedir. Okulumuzda öğrenci merkezli, çağdaş eğitim ve öğretim yöntemleri kullanan, gelişmelere açık bir öğretim ortamı oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz geniş sınıflar, seçkin eğitim kadrosu, birebir koçluk sistemi ile takip, modern laboratuvarlar, kapalı spor salonu, sportif faaliyetler, yemekhane, teras, kantin, ibadethane, etüt, rehberlik hizmetleri ile her alanda desteklenmektedir.

Ayrıca mevcut arsa alanında yapılması planlanan Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi projelerimizle 3 binadan oluşan bir koleje dönüşme hazırlığı devam etmektedir. 

MEZUN OLAN ÖĞRENCİLERİNİZ İŞ HAYATINA NASIL ATILABİLECEKLER?

Meslek lisemizden mezun olan öğrencilerden isteyenler, sağlık sektörü gibi saygın bir alanda çalışma imkânı bulacak, isteyen öğrenciler de Anadolu lisemizden mezun olan arkadaşları gibi arzu ettikleri bir üniversiteye yerleşme fırsatını bulacaklardır.

ÖĞRETMENLERİNİZİ SEÇERKEN UYGULADIĞINIZ KRİTERLER NELER?

Öğretmenlerimizi seçerken öncelikle mesleğini ve öğrencilerini çok sevip onların derdiyle dertlenecek anlayışta olmalarına dikkat ediyoruz. Alanında iyi bir üniversiteden mezun olmuş, özel öğretimde tecrübeye sahip, genç, dinamik, özverili, öğrenci ile kolay iletişim kurabilen yapıda olmak, daha önce çalıştığı kurumların referansı ve örnek ders anlatımı da dikkate alınarak seçilmektedir.

VELİLERİ EĞİTİM SÜRECİNE NASIL DAHİL EDİYORSUNUZ?

Okul olarak velilerimizle sürekli iletişim halindeyiz. Öğrencinin okula geç kalmasından devamsızlığına, ders içi performansından sınav sonuçlarına kadar her detay veli iletişimi ile takip edilmektedir.  Ayrıca her öğrencinin sınıf öğretmeni, rehber öğretmeni dışında yakın takibe alan bir de Koç Öğretmeni bulunmakta ve veli ile sürekli iletişim kurmaktadır. Böylece okul-öğrenci-veli iş birliği sağlanarak çocuklarımızın akademik, sosyal veya özel her problemine çözüm üretilmesiyle velilerimizden olumlu dönüşler almaktayız.

 

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Miniklerden yerel markalara ziyaret
Masal kahramanları canlandı
FETÖ okulu milletin oldu
Okulda mescit açıldı
Öğrencilere burs veriyorlar
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Nakil başvuruları başladı
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Mesleki eğitime yöneldiler
Büyüklerini unutmadılar
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Küçükçalık Adliyede
Ordumuza miniklerden destek
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Basına teşekkür etkinliği
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Altın Nesil’de matematik coşkusu
18 Eylül’e hazırız
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Çocuklar sanatla buluşuyor
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Geleceğiniz Güven’de
İlk karne heyecanı
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
TEOG sonuçları açıklandı
Kuranı elleriyle okuyacak
‘Kalite’yle kazandılar
Her okula Polis
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Masalları oynadılar
Okyanus başarıyı kutladı
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Hayatı öğreniyorlar
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Elit Grup’tan örnek proje
Elit sınava koştular
Güven’den anlamlı ziyaret
ÖSYM'den skandal hata
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Birey Okulları’nda aşure günü
KARNE SEVİNCİ
BİLDİM’den büyük başarı
Karatede şampiyon Kosova
Ortaokul’a Zarafet geliyor
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Meslekler fuarı açıldı
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
6 Lise sınavla alacak
Eğitime yeni özel okul
Birey standına yoğun ilgi
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Ücretsiz Özel Okul
Öğrencilere yasak
Eğitime  “Kalite” desteği
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
‘Benimle Okur Musun?
Sınav stresine tiyatro molası
İngilizce alışveriş yaptılar
DOĞA meslek öğretiyor
Gazeteciliği öğrendiler
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Kodla İnegöl
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Artık halka hizmet edecek
Şehidimizin adı yaşatılsın
Karne hediyesi fidan
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Eğitimde iş birliği
İnegöl'de bir ilk
Okyanus bursuna yoğun talep
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Okullar hazırlanıyor
Kitap okuma evi açıldı
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Kosova’da kitap günleri
Adı üstünde ‘Kalite’
14 kupayla ziyarete geldiler
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Potanın Şampiyonu Kosova
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Tekli eğitime geçiliyor
Zorbalığa fırsat vermeyelim
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Mutlu çocukların okulu
23 Nisan coşkusu başladı
Elit mezunlar buluştu
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Öğrenciler başkanını seçti
Kosova’da tiyatro coşkusu
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Bursa’yı Birey temsil edecek
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
İngilizce alışveriş yaptılar
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Bursa’yı Birey temsil edecek
Küçükçalık Adliyede
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Kosova’da tiyatro coşkusu
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Kodla İnegöl
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
KARNE SEVİNCİ
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Masal kahramanları canlandı
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Kitap okuma evi açıldı
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Basına teşekkür etkinliği
Karatede şampiyon Kosova
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Mutlu çocukların okulu
Mesleki eğitime yöneldiler
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
23 Nisan coşkusu başladı
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Nakil başvuruları başladı
Potanın Şampiyonu Kosova
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
‘Benimle Okur Musun?
Nuri Pakdil’in süper çocukları
‘Kalite’yle kazandılar
Adı üstünde ‘Kalite’
BİLDİM’den büyük başarı
Okyanus başarıyı kutladı
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Artık halka hizmet edecek
Büyüklerini unutmadılar
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Okulda mescit açıldı
Eğitimde iş birliği
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
ÖSYM'den skandal hata
FETÖ okulu milletin oldu
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Elit sınava koştular
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Meslekler fuarı açıldı
Kosova’da kitap günleri
Güven’den anlamlı ziyaret
DOĞA meslek öğretiyor
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Hayatı öğreniyorlar
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Birey standına yoğun ilgi
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Geleceğiniz Güven’de
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Çocuklar sanatla buluşuyor
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Elit Grup’tan örnek proje
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Tekli eğitime geçiliyor
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Elit mezunlar buluştu
Öğrencilere yasak
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Birey Okulları’nda aşure günü
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Eğitime yeni özel okul
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
6 Lise sınavla alacak
Öğrencilere burs veriyorlar
İlk karne heyecanı
14 kupayla ziyarete geldiler
Ordumuza miniklerden destek
Gazeteciliği öğrendiler
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Masalları oynadılar
Sınav stresine tiyatro molası
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Ücretsiz Özel Okul
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Eğitime  “Kalite” desteği
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Karne hediyesi fidan
Okyanus bursuna yoğun talep
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
18 Eylül’e hazırız
Kuranı elleriyle okuyacak
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Öğrenciler başkanını seçti
Okullar hazırlanıyor
TEOG sonuçları açıklandı
Her okula Polis
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Şehidimizin adı yaşatılsın
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
İnegöl'de bir ilk
Öğrencilere Çanakkale menüsü

Yorum Bırak