MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

İnegöl’ün ilk özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni de içinde barındıran Özel İnegöl Güven Eğitim Kurumları, 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başladı. Okul Müdürü Hasan Özkılıç, okul hakkında bilgiler verdi.


Geleceğiniz Güven’de

OKUL MÜDÜRÜ HASAN ÖZKILIÇ KİMDİR? ÖNCELİKLE SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?

1979 yılında İnegöl’de dünyaya geldim. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde okudum. 2002’de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olurken 2003’te de Selçuk Üniversitesinde yine edebiyat öğretmenliği alanında Yüksek Lisansımı tamamladım.

Askerlik sonrası başladığım öğretmenlik hayatım boyunca özel öğretim kurumlarında her kademede görev aldım. Grup dershaneciliği, dershane ve temel lise öğretmenliği, müdürlüğü; çeşitli kolejlerde Ortaokul, Anadolu ve Fen lisesi müdürlüğü gibi görevlerde bulundum.

Bu tecrübe ile İnegöl’de bu sene eğitim hayatına başlayan Özel Güven Anadolu Lisesi veSağlık Meslek Lisesi öğrencilerine sosyal, kültürel, sportif ve akademik alanlarda katkı sağlamak amacıyla dört yıl önce ayrıldığım İnegöl’e geri döndüm.

ÖZEL İNEGÖL GÜVEN EĞİTİM KURUMLARININ KURULUŞ HİKÂYESİNİ PAYLAŞIR MISINIZ?

Okulumuzun sağlık kökenli ve aynı zamanda eğitimci olan yönetim kurulu üyeleri, eğitimin toplumsal gelişimin ve dönüşümün olmazsa olmazı ve en önemlidinamiği olduğunun bilincinde olarak gerek İnegöl gereksede çeşitli Bakanlıklar bünyesinde okul müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdürlük seviyesinde görevler yaparak ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak güçlenmesine katkıda bulunmuşlardır. Bu birikim ve bilinçle İnegöl’deki eğitim alanındaki ihtiyaç ve eksiklikler temel hareket noktaları olmuştur.

İlçede bulunan tek resmi devlet Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin kısıtlı kapasitesi nedeniyle bu alanda eğitim görmek isteyen öğrenciler servis araçları veya yurtlarda kalarak yatılı bir şekilde Bursa ve civarda bulunan özel okullara eğitim görmek zorunda kalmakta, zamanlarının çoğu yollarda servis araçlarında geçmekte, kaza riski ile karşı karşıya kalmaktaydılar. Bu ihtiyaca cevap veren okulumuz; İnegöl’ün ilk ve tek özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesidir.

Bize emanet edilen kıymetli gençlerimizi okulumuzun güvenli fiziki ortamı, uzman eğitimci kadrosu ve değerli velilerimiz ile iş birliği içinde Atatürk ilkelerine bağlı, milli ve manevi değerlere sahip toplum ve kendisi ile barışık özgüven sahibi, araştırmacı, üretken, bilimsel düşünceyi benimsemiş sorumluluk duygusu gelişmiş, planlı ve disiplinli çalışan, çalışma hayatında zorlanmayan, sorunlarını çözebilen, hoşgörü sahibi gençler yetiştirmek amacıyla 4 eğitimcinin bir araya gelmesiyle ortaya konan okul açılma fikri 2017-2018 eğitim öğretim döneminde hayat bulmuş oldu.

MEVCUT VE OKUL KONTENJANI HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Okul binası İnegöl Kozluca yolu üzeri Ertuğrulgazi Mah. Nurhan Sk. No:4 adresinde  4000 metrekare arsa üzerinde 2700 metrekare kapalı alan üzerinde inşa edilen “Özel İnegöl Güven Eğitim Kurumları” çatısı altında Özel İnegöl Güven Anadolu Lisesi ve Özel İnegöl Güven Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak kurulmuştur. Okul binası merkezi bir konumda olup, İnegöl otogarı ve Özdilek alışveriş merkezine yürüme mesafesindedir

 

Okulumuz bu sene sadece 9. ve 10. sınıf öğrencilerinden oluşan sınırlı bir hedef ile yola çıkmıştır. Bu anlamda Anadolu lisesinde 1, Sağlık Meslek lisesinde de 5 sınıf ile eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Buradaki temel gaye ticarî anlamda kârlılığı sağlamak değil, ilk yılımızda öğrencilerimize özenli ve verimli bir eğitim ortamı hazırlamaktır.

Önümüzdeki yıllar düşünüldüğünde ise Anadolu lisesinde 144, Sağlık Meslek lisesinde 408; toplamda ise 552öğrencilik kontenjanımız bulunmaktadır.

ÖZEL GÜVEN OKULLARI’NIN FARKI NE OLACAK? VELİLER BU OKULLARI NEDEN TERCİH ETMELİLER?

Okulumuzdaki mesleki laboratuvarlarımızda tüm uygulamalar son teknoloji ile donatılmış, simulatörlü maketler üzerinde yapılmaktatır. Son sınıfta staja başlayacak olan öğrencilerimiz için  300 yataklı Sağlık Bakanlığı İnegöl Devlet Hastanesi ve Özel Cihangir Hastanesi ile mesleki uygulama yapmaları amacıyla 10 (on) yıl süreli protokol imzalanmıştır. Bu protokol ile öğrencilerin teorik derslerin yanında mesleki uygulamalarını ilçe içinde ailelerinin yakınında yapmaları imkanı sağlanmıştır.

Ayrıca okullarımızda isteyen öğrenciler saygın bir meslek için kendilerini geliştirirken üniversite hazırlığı noktasında da başka şahıs veya kurumlara ihtiyaç duymayacak ve tüm öğrencilerimiz okul bünyesinde hazırlıklarını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Anadolu lisemizle de akademik alt yapısı güçlü öğrenciler yetiştirmeyi yetiştirmeyi hedefleyen kurumumuz İngilizce’nin yanında ikinci yabancı dil olarak Almanca da verilmektedir. Okulumuzda öğrenci merkezli, çağdaş eğitim ve öğretim yöntemleri kullanan, gelişmelere açık bir öğretim ortamı oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz geniş sınıflar, seçkin eğitim kadrosu, birebir koçluk sistemi ile takip, modern laboratuvarlar, kapalı spor salonu, sportif faaliyetler, yemekhane, teras, kantin, ibadethane, etüt, rehberlik hizmetleri ile her alanda desteklenmektedir.

Ayrıca mevcut arsa alanında yapılması planlanan Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi projelerimizle 3 binadan oluşan bir koleje dönüşme hazırlığı devam etmektedir. 

MEZUN OLAN ÖĞRENCİLERİNİZ İŞ HAYATINA NASIL ATILABİLECEKLER?

Meslek lisemizden mezun olan öğrencilerden isteyenler, sağlık sektörü gibi saygın bir alanda çalışma imkânı bulacak, isteyen öğrenciler de Anadolu lisemizden mezun olan arkadaşları gibi arzu ettikleri bir üniversiteye yerleşme fırsatını bulacaklardır.

ÖĞRETMENLERİNİZİ SEÇERKEN UYGULADIĞINIZ KRİTERLER NELER?

Öğretmenlerimizi seçerken öncelikle mesleğini ve öğrencilerini çok sevip onların derdiyle dertlenecek anlayışta olmalarına dikkat ediyoruz. Alanında iyi bir üniversiteden mezun olmuş, özel öğretimde tecrübeye sahip, genç, dinamik, özverili, öğrenci ile kolay iletişim kurabilen yapıda olmak, daha önce çalıştığı kurumların referansı ve örnek ders anlatımı da dikkate alınarak seçilmektedir.

VELİLERİ EĞİTİM SÜRECİNE NASIL DAHİL EDİYORSUNUZ?

Okul olarak velilerimizle sürekli iletişim halindeyiz. Öğrencinin okula geç kalmasından devamsızlığına, ders içi performansından sınav sonuçlarına kadar her detay veli iletişimi ile takip edilmektedir.  Ayrıca her öğrencinin sınıf öğretmeni, rehber öğretmeni dışında yakın takibe alan bir de Koç Öğretmeni bulunmakta ve veli ile sürekli iletişim kurmaktadır. Böylece okul-öğrenci-veli iş birliği sağlanarak çocuklarımızın akademik, sosyal veya özel her problemine çözüm üretilmesiyle velilerimizden olumlu dönüşler almaktayız.

 

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Eğitimde iş birliği
Türkiye dereceleriyle döndüler
Müzik kursu kayıtları başladı
İlk karne heyecanı
Güven’den anlamlı ziyaret
Gazeteciliği öğrendiler
Üniversitede kayıt telaşı
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Bir okul gelir her şey değişir
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Annelere kahvaltı
İnegöl’e Üniversite yok
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Kuş evlerinden mahalle kurdular
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Okullar hazırlanıyor
Ev ödevi zarar veriyor
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Disleksiyi konuştular
Karne hediyesi fidan
DYNED kullananlara ödül
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Eğitime yeni okul
İnegöl’ün yeni okulu hazır
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Okula başladılar
23 Nisan coşkusu başladı
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Adı üstünde ‘Kalite’
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Öğrenciler ödüllendirildi
Naire Çikayeva anısına iftar
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Eğitime yeni özel okul
Elit Grup Okulları açıldı
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Miniklerden yerel markalara ziyaret
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
İZKAL’de bilim rüzgârı
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
14 kupayla ziyarete geldiler
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Şehidimizin adı yaşatılsın
Ortaokul’a Zarafet geliyor
‘Kalite’yle kazandılar
Geleceğiniz Güven’de
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
İslam İlmihali hediye geldi
Kardeşlerini unutmadılar
İMYO’da medya ve iletişim paneli
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Mesleki eğitime yöneldiler
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Bir okul gelir her şey değişir
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Öğrencilere yasak
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Oynayarak öğrendiler
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Külliyede spor şenliği
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Bu okulda tamirci yetişiyor
Potada Şampiyon Kosova
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Satranç şöleni başladı
Okyanus’a taze kan
Öğrenciler başkanını seçti
Eğitimciler iftar’da buluştu
Yılın çevreci okulu seçildi
Cumalıkızık’ı gezdiler
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Okuma-yazma günü kutlandı
Artık halka hizmet edecek
75.Yıl örnek oldu
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Üstad, şiirleriyle anıldı
İngilizce alışveriş yaptılar
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Birey VIP açılıyor
Küçükçalık Adliyede
Elit Grup’tan örnek proje
Kosova'da Bilim Şenliği
İnegöl'de bir ilk
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Okulda mescit açıldı
Büyüklerini unutmadılar
 Atölyeler sınıfa taşındı
Hayatı öğreniyorlar
Eğitime  “Kalite” desteği
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
‘Benimle Okur Musun?
Çocuklar da haklarını bilmeli
Çocuklar sanatla buluşuyor
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Altunkalp anneleri unutmadı
KARNE SEVİNCİ
Her okula Polis
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
British Town ile çağı yakala
Altın nesil'de kutlama
DOĞA’dan sınav taktikleri
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Ordumuza miniklerden destek
İHMED’den kitap hediyesi
Tematik Lise İtalya’da
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Mutlu çocukların okulu
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Meslekler fuarı açıldı
Alacakaranlıkta eğitim
18 Eylül’e hazırız
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Masal kahramanları canlandı
Kosova’da Kızılay haftası
Okullara personel alınacak
DOĞA meslek öğretiyor
Yerli malını tercih edelim
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Üç dilli okuma bayramı
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Toplu istifa
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Bursa’yı Birey temsil edecek
Okyanus başarıyı kutladı
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Derse maskeyle girdiler
Yarışarak Öğrendiler
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Kosova’da kitap günleri
Birey standına yoğun ilgi
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
İnegöl’ün tek okul festivali
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Yaşları küçük marifetleri büyük
En özel Mevlid-i Nebi Programı
6 Lise sınavla alacak
Öğrenciler Başkanı seçtiler
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Kitap okuma evi açıldı
Eğitimde ‘güven’
İlmeklerle köprü ördüler
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Kodla İnegöl
Okyanus bursuna yoğun talep
Öğrencilerin projeleri sergilendi
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Vehbi Koç okuyor
Öğrencilerin emekleri sergilendi
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Öğrencilere burs veriyorlar
Karatede şampiyon Kosova
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Basına teşekkür etkinliği
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Okullara el uzatıyorlar
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Kosova Koleji Başkanını seçti
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Masalları oynadılar
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Sınav stresine tiyatro molası
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Keyifli eğitime hazır olun
Haftanın Matematikçilerini seçti
Tekli eğitime geçiliyor
Nakil başvuruları başladı
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Ücretsiz Özel Okul
Hem birinci hem bilinçli okul!
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Mesleki Liseleri buluştu
Kantinler denetimden geçti
Kosova’da tiyatro coşkusu
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Potanın Şampiyonu Kosova
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
BİLDİM’den büyük başarı
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Okullar eğitime hazır
Gazipaşa sergide
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
İnegöl sıralamada yok
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Eğitime ‘Akademik Lise’
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Okullarda yeni dönem!
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
FETÖ okulu milletin oldu
Öğrencilere Çanakkale menüsü
TEOG sonuçları açıklandı
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Çeyrek asırlık buluşma
Öğrenciler başkanlarını seçti
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Elit mezunlar buluştu
Elit sınava koştular
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Dumlupınar'da bilim şöleni
Annelerine mektup gönderdiler
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
ÖSYM'den skandal hata
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Gazipaşa’da bilim şenliği
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Satrançta çifte kupa
Kosova yine galip
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Birey Okulları’nda aşure günü
Kuranı elleriyle okuyacak