MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

İnegöl’ün ilk özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni de içinde barındıran Özel İnegöl Güven Eğitim Kurumları, 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başladı. Okul Müdürü Hasan Özkılıç, okul hakkında bilgiler verdi.


Geleceğiniz Güven’de

OKUL MÜDÜRÜ HASAN ÖZKILIÇ KİMDİR? ÖNCELİKLE SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?

1979 yılında İnegöl’de dünyaya geldim. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde okudum. 2002’de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olurken 2003’te de Selçuk Üniversitesinde yine edebiyat öğretmenliği alanında Yüksek Lisansımı tamamladım.

Askerlik sonrası başladığım öğretmenlik hayatım boyunca özel öğretim kurumlarında her kademede görev aldım. Grup dershaneciliği, dershane ve temel lise öğretmenliği, müdürlüğü; çeşitli kolejlerde Ortaokul, Anadolu ve Fen lisesi müdürlüğü gibi görevlerde bulundum.

Bu tecrübe ile İnegöl’de bu sene eğitim hayatına başlayan Özel Güven Anadolu Lisesi veSağlık Meslek Lisesi öğrencilerine sosyal, kültürel, sportif ve akademik alanlarda katkı sağlamak amacıyla dört yıl önce ayrıldığım İnegöl’e geri döndüm.

ÖZEL İNEGÖL GÜVEN EĞİTİM KURUMLARININ KURULUŞ HİKÂYESİNİ PAYLAŞIR MISINIZ?

Okulumuzun sağlık kökenli ve aynı zamanda eğitimci olan yönetim kurulu üyeleri, eğitimin toplumsal gelişimin ve dönüşümün olmazsa olmazı ve en önemlidinamiği olduğunun bilincinde olarak gerek İnegöl gereksede çeşitli Bakanlıklar bünyesinde okul müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdürlük seviyesinde görevler yaparak ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak güçlenmesine katkıda bulunmuşlardır. Bu birikim ve bilinçle İnegöl’deki eğitim alanındaki ihtiyaç ve eksiklikler temel hareket noktaları olmuştur.

İlçede bulunan tek resmi devlet Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin kısıtlı kapasitesi nedeniyle bu alanda eğitim görmek isteyen öğrenciler servis araçları veya yurtlarda kalarak yatılı bir şekilde Bursa ve civarda bulunan özel okullara eğitim görmek zorunda kalmakta, zamanlarının çoğu yollarda servis araçlarında geçmekte, kaza riski ile karşı karşıya kalmaktaydılar. Bu ihtiyaca cevap veren okulumuz; İnegöl’ün ilk ve tek özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesidir.

Bize emanet edilen kıymetli gençlerimizi okulumuzun güvenli fiziki ortamı, uzman eğitimci kadrosu ve değerli velilerimiz ile iş birliği içinde Atatürk ilkelerine bağlı, milli ve manevi değerlere sahip toplum ve kendisi ile barışık özgüven sahibi, araştırmacı, üretken, bilimsel düşünceyi benimsemiş sorumluluk duygusu gelişmiş, planlı ve disiplinli çalışan, çalışma hayatında zorlanmayan, sorunlarını çözebilen, hoşgörü sahibi gençler yetiştirmek amacıyla 4 eğitimcinin bir araya gelmesiyle ortaya konan okul açılma fikri 2017-2018 eğitim öğretim döneminde hayat bulmuş oldu.

MEVCUT VE OKUL KONTENJANI HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Okul binası İnegöl Kozluca yolu üzeri Ertuğrulgazi Mah. Nurhan Sk. No:4 adresinde  4000 metrekare arsa üzerinde 2700 metrekare kapalı alan üzerinde inşa edilen “Özel İnegöl Güven Eğitim Kurumları” çatısı altında Özel İnegöl Güven Anadolu Lisesi ve Özel İnegöl Güven Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak kurulmuştur. Okul binası merkezi bir konumda olup, İnegöl otogarı ve Özdilek alışveriş merkezine yürüme mesafesindedir

 

Okulumuz bu sene sadece 9. ve 10. sınıf öğrencilerinden oluşan sınırlı bir hedef ile yola çıkmıştır. Bu anlamda Anadolu lisesinde 1, Sağlık Meslek lisesinde de 5 sınıf ile eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Buradaki temel gaye ticarî anlamda kârlılığı sağlamak değil, ilk yılımızda öğrencilerimize özenli ve verimli bir eğitim ortamı hazırlamaktır.

Önümüzdeki yıllar düşünüldüğünde ise Anadolu lisesinde 144, Sağlık Meslek lisesinde 408; toplamda ise 552öğrencilik kontenjanımız bulunmaktadır.

ÖZEL GÜVEN OKULLARI’NIN FARKI NE OLACAK? VELİLER BU OKULLARI NEDEN TERCİH ETMELİLER?

Okulumuzdaki mesleki laboratuvarlarımızda tüm uygulamalar son teknoloji ile donatılmış, simulatörlü maketler üzerinde yapılmaktatır. Son sınıfta staja başlayacak olan öğrencilerimiz için  300 yataklı Sağlık Bakanlığı İnegöl Devlet Hastanesi ve Özel Cihangir Hastanesi ile mesleki uygulama yapmaları amacıyla 10 (on) yıl süreli protokol imzalanmıştır. Bu protokol ile öğrencilerin teorik derslerin yanında mesleki uygulamalarını ilçe içinde ailelerinin yakınında yapmaları imkanı sağlanmıştır.

Ayrıca okullarımızda isteyen öğrenciler saygın bir meslek için kendilerini geliştirirken üniversite hazırlığı noktasında da başka şahıs veya kurumlara ihtiyaç duymayacak ve tüm öğrencilerimiz okul bünyesinde hazırlıklarını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Anadolu lisemizle de akademik alt yapısı güçlü öğrenciler yetiştirmeyi yetiştirmeyi hedefleyen kurumumuz İngilizce’nin yanında ikinci yabancı dil olarak Almanca da verilmektedir. Okulumuzda öğrenci merkezli, çağdaş eğitim ve öğretim yöntemleri kullanan, gelişmelere açık bir öğretim ortamı oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz geniş sınıflar, seçkin eğitim kadrosu, birebir koçluk sistemi ile takip, modern laboratuvarlar, kapalı spor salonu, sportif faaliyetler, yemekhane, teras, kantin, ibadethane, etüt, rehberlik hizmetleri ile her alanda desteklenmektedir.

Ayrıca mevcut arsa alanında yapılması planlanan Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi projelerimizle 3 binadan oluşan bir koleje dönüşme hazırlığı devam etmektedir. 

MEZUN OLAN ÖĞRENCİLERİNİZ İŞ HAYATINA NASIL ATILABİLECEKLER?

Meslek lisemizden mezun olan öğrencilerden isteyenler, sağlık sektörü gibi saygın bir alanda çalışma imkânı bulacak, isteyen öğrenciler de Anadolu lisemizden mezun olan arkadaşları gibi arzu ettikleri bir üniversiteye yerleşme fırsatını bulacaklardır.

ÖĞRETMENLERİNİZİ SEÇERKEN UYGULADIĞINIZ KRİTERLER NELER?

Öğretmenlerimizi seçerken öncelikle mesleğini ve öğrencilerini çok sevip onların derdiyle dertlenecek anlayışta olmalarına dikkat ediyoruz. Alanında iyi bir üniversiteden mezun olmuş, özel öğretimde tecrübeye sahip, genç, dinamik, özverili, öğrenci ile kolay iletişim kurabilen yapıda olmak, daha önce çalıştığı kurumların referansı ve örnek ders anlatımı da dikkate alınarak seçilmektedir.

VELİLERİ EĞİTİM SÜRECİNE NASIL DAHİL EDİYORSUNUZ?

Okul olarak velilerimizle sürekli iletişim halindeyiz. Öğrencinin okula geç kalmasından devamsızlığına, ders içi performansından sınav sonuçlarına kadar her detay veli iletişimi ile takip edilmektedir.  Ayrıca her öğrencinin sınıf öğretmeni, rehber öğretmeni dışında yakın takibe alan bir de Koç Öğretmeni bulunmakta ve veli ile sürekli iletişim kurmaktadır. Böylece okul-öğrenci-veli iş birliği sağlanarak çocuklarımızın akademik, sosyal veya özel her problemine çözüm üretilmesiyle velilerimizden olumlu dönüşler almaktayız.

 

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Öğrenciler başkanını seçti
Birey Okulları’nda aşure günü
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Geleceğiniz Güven’de
ÖSYM'den skandal hata
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Ücretsiz Özel Okul
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Elit mezunlar buluştu
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Okyanus bursuna yoğun talep
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Şehidimizin adı yaşatılsın
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Okulda mescit açıldı
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Tekli eğitime geçiliyor
Hayatı öğreniyorlar
18 Eylül’e hazırız
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Nuri Pakdil’in süper çocukları
TEOG sonuçları açıklandı
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
İnegöl'de bir ilk
Çocuklar sanatla buluşuyor
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Karatede şampiyon Kosova
BİLDİM’den büyük başarı
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Okullar hazırlanıyor
Gazeteciliği öğrendiler
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
‘Kalite’yle kazandılar
KARNE SEVİNCİ
Güven’den anlamlı ziyaret
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Karne hediyesi fidan
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Mesleki eğitime yöneldiler
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Okyanus başarıyı kutladı
Eğitime yeni özel okul
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Öğrencilere burs veriyorlar
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
FETÖ okulu milletin oldu
Altın Nesil’de matematik coşkusu
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Öğrencilere yasak
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Masalları oynadılar
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Elit Grup’tan örnek proje
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Nakil başvuruları başladı
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Bursa’yı Birey temsil edecek
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Adı üstünde ‘Kalite’
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Mutlu çocukların okulu
Basına teşekkür etkinliği
Birey standına yoğun ilgi
Her okula Polis
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
DOĞA meslek öğretiyor
İlk karne heyecanı
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Sınav stresine tiyatro molası
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Artık halka hizmet edecek
Kitap okuma evi açıldı
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Kuranı elleriyle okuyacak
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Hayatı öğreniyorlar
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Nakil başvuruları başladı
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Öğrencilere yasak
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Masalları oynadılar
Okullar hazırlanıyor
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Elit mezunlar buluştu
Mutlu çocukların okulu
Şehidimizin adı yaşatılsın
18 Eylül’e hazırız
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Okyanus başarıyı kutladı
Güven’den anlamlı ziyaret
Miniklerden yerel markalara ziyaret
İlk karne heyecanı
Adı üstünde ‘Kalite’
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Birey standına yoğun ilgi
KARNE SEVİNCİ
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Basına teşekkür etkinliği
Karatede şampiyon Kosova
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Öğrencilere burs veriyorlar
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Öğrenciler başkanını seçti
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Bursa’yı Birey temsil edecek
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
İnegöl'de bir ilk
Mesleki eğitime yöneldiler
Sınav stresine tiyatro molası
BİLDİM’den büyük başarı
Çocuklar sanatla buluşuyor
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Ücretsiz Özel Okul
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Tekli eğitime geçiliyor
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Okulda mescit açıldı
Nuri Pakdil’in süper çocukları
TEOG sonuçları açıklandı
‘Kalite’yle kazandılar
Kuranı elleriyle okuyacak
Eğitime yeni özel okul
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Artık halka hizmet edecek
ÖSYM'den skandal hata
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Kitap okuma evi açıldı
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Okyanus bursuna yoğun talep
DOĞA meslek öğretiyor
FETÖ okulu milletin oldu
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Her okula Polis
Birey Okulları’nda aşure günü
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Karne hediyesi fidan
Gazeteciliği öğrendiler
Elit Grup’tan örnek proje
Geleceğiniz Güven’de
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Ortaokul’a Zarafet geliyor

Yorum Bırak