MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

Sanayisi, tarımı ve turizmiyle ülke sathında adından söz ettiren İnegöl, genç nüfusu ve dinamik yapısıyla da dikkat çekiyor. İnegöl Belediyesi, bu özellikleriyle öne çıkan şehirde eğitime sağladığı katkı ve desteklerle geleceğin umudu olan yeni nesli inşa ediyor. Aynı zamanda yetişkinlere yönelik hayata geçirilen eğitim faaliyetleri vatandaşlara yeni iş kapıları açıyor.


GELECEĞİ İNŞA EDEN BELEDİYE

Mobilyası, Köftesi, Oylat Kaplıcaları ve eşsiz doğal güzellikleriyle bilinen İnegöl, 60 bin örgün eğitim gören öğrencisiyle de dikkat çekiyor. Genç nüfusu ve dinamik yapısıyla göz dolduran İnegöl’de, İnegöl Belediyesi de eğitim alanında sağladığı katkı ve desteklerle geleceğin umudu olan yeni nesli inşa ediyor. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, eğitim konusunda yaptıkları çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Okullara yönelik yapılan çalışmalardan mesleki eğitim kurslarına, öğrenci yardımlarından kreş hizmetine, Kitap Fuarından öğrencilere yönelik gezilere kadar pek çok konuda bilgi veren Başkan Taban, eğitimin asla göz ardı edemeyecekleri bir unsur olduğunu ifade etti.

 

EN BÜYÜK TEMENNİMİZ, GENÇ NESLİN DOĞRU YETİŞTİRİLMESİ

2019-2020 eğitim öğretim yılı itibariyle ilçemizde okul öncesinde 4 bin 848, ilkokul düzeyinde 20 bin 998, ortaokul düzeyinde 19 bin 744, lise düzeyinde ise 14 bin 046 olmak üzere toplam 59 bin 626 örgün eğitim gören öğrenci olduğunu hatırlatan Başkan Taban, “Genç nüfusumuz oldukça fazla. 60 bin öğrenciden bahsediyoruz. Bu bizler için bir umut. Geleceğimize şekil verecek nesillerin doğru yetiştirilmesi de en büyük temennilerimizden biri. Böyle bir ortamda İnegöl Belediyesi olarak eğitime elimizden gelenin daha fazlasını vermek de bizlerin görevi olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki hem bizden önceki dönemde hem de 2 buçuk yıldır devam eden Başkanlığım döneminde eğitim konusunda önemli çalışmalara imza attık, bundan sonra da atmaya devam edeceğiz” dedi.

 

OKULLARIN BAKIM VE ONARIMLARI, ARSA TAHSİSLERİ VE KIRTASİYE YARDIMLARI

İnegöl Belediyesi’nin eğitim konusunda sağladığı katkılardan da söz eden Başkan Taban, “İnegöl Belediyesi olarak rutinde eğitim alanına sağladığımız katkılar var. Bunların başında okul yapımları için arsa tahsisleri ve okulların çeşitli tadilat, bakım ve onarım çalışmaları geliyor. Öğrencilerimizin daha iyi ortamlarda eğitim görmeleri adına bizler bu görevi yerine getirmekten asla kaçınmıyoruz. Okullarımızdan gelen her talebi imkanlar dahilinde en kısa zamanda çözüme kavuşturuyoruz ki, buradan yetişen genç dimağlar gelecekte hem şehrimize hem ülkemize faydalı olacak, onlar da kendilerinden sonra bu bayrak altında faydalı nesiller yetişmesi için çalışacaklar. Bu bilincinde olarak hareket ediyoruz. Ayrıca her yıl düzenli olarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kırtasiye yardımları yapıyoruz. Bu yıl da eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte 45 ilk ve 45 ortaokul olmak üzere toplam 90 okulda eğitim gören ihtiyaç sahibi 1200 öğrencimize kırtasiye malzemeleri konusunda destek sağladık” diye konuştu.

 

KİTAP ŞÖLENİ 54 BİN ÖĞRENCİYİ KUCAKLADI

Başkan Taban, sağlanan bu katkıların yanında eğitim alanında en önemsedikleri çalışmalardan birinin bu yıl 4’üncüsü düzenlenen İnegöl Kitap Günleri Fuarı olduğunu dile getirdi. 10 gün süren kitap şöleniyle hem okuma alışkanlığı kazandırılması hem de kitaba daha kolay ulaşma imkanı sağlanmasını hedeflediklerini belirten Taban, “Kitap Fuarımız en önemsediğimiz çalışmalardan biri. Her yıl çok büyük özverilerle ciddi şekilde hazırlandığımız bir etkinlik. Bu yıl da 13-23 Şubat tarihleri arasında sürdü. 10 gün boyunca 124 yayınevi, 100’den fazla yazar ve 1 milyonu aşkın kitapla hem İnegöllüleri hem de komşu il ve ilçelerden gelen öğrencilerimizi, vatandaşlarımızı buluşturduk. Tabi ki insanın bir yaradılış gayesi vardır. İnsan nereden gelip nereye gittiğini bilmek zorunda. Allah’ın ilk emri ‘Oku’dur. Bizler okuyarak, gelişerek, düşünerek, aklederek, üreterek, insanlığa faydalı olarak yaşamak zorundayız. Kendimizi sürekli günün şartlarına uygun şekilde yenilemek ve güncellemek zorundayız. Kitap fuarımıza 54 bin öğrencimizi getirerek 10 gün boyunca her birinin buradan faydalanmasını sağladık” ifadelerinde bulundu.

 

 

ÖĞRENCİLERİN KİŞİSEL GELİŞİMİNE KATKI SAĞLANIYOR

“İnegöl Belediyesi olarak öğrencilerin sadece akademik eğitimleri değil, kişisel gelişimlerine de katkı sağlamayı hedefliyoruz” diyen Başkan Taban, “Bu kapsamda zaman zaman öğrencilerimize yönelik geziler tertip ediyoruz. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen tarih ve kültür gezilerimizin yaş sınırını 18 yaşa çekerek lise eğitimi gören öğrencilerimizin de bu anlamda faydalanmasını sağladık. Ayrıca geçtiğimiz yıl Teknofest’e 50 öğrencimizi götürdük” açıklamalarında bulundu.

 

Başkan Taban, İnegöl Belediyesi olarak 2019-2024 dönemi içerisinde şehrimizde eğitim merkezlerinin artırılması için yeni ortaokul projesinin yapımı konusunda da seçim beyannamesinde bir madde olduğunu hatırlattı.

 

İNESMEK HER YIL YÜZLERCE MEZUN VERİYOR

İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İNESMEK) ile her yıl binlerce vatandaşımızın farklı branşlarda mesleki eğitimler aldığını ifade eden Taban; “Bazı vatandaşlarımız buradan aldıkları eğitimle aile ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalar ortaya koyarken, genç kardeşlerimiz de kişisel gelişim sağlayarak kurslara katılabiliyor.  Beşinci Mevsim Kreşi ile miniklerimizin eğitim temelleri atılırken gençlik merkezimizle de sanatla gençlerimizi buluşturup geleceklerine yön veriyoruz” dedi.

 

NÖBETÇİ KİTAPHANE HİZMETE GİRMEK İÇİN GÜN SAYIYOR

Son olarak yakın zamanda hayata geçecek olan İnegöl Belediyesi’nin yeni projesi Nöbetçi Kitaphane’den bahseden Belediye Başkanı Alper Taban, “İnegöl Belediyesi olarak eğitime katkı sağlamak amacıyla yeni bir projemizin daha startı verilmek üzere. Tarihi bir binamızın restorasyonunu gerçekleştirdik. Bu binayı Nöbetçi Kitaphane ismiyle Eğitim Teknoloji ve Etüd Merkezi olarak kullanacağız. Öğrencilerimizle yaptığımız farklı buluşmalarda gelen talepler üzerine böyle bir merkezin oluşturulması gerektiğini gördük. Merkezimiz şuan kullanıma hazır. Son düzenlemeleri yapılıyor. Bu merkezin çalışma sistemi hakkında bilgi vermek gerekirse; merkezimiz hafta içi 08.00 ile 24.00 saatleri arasında açık olacak. Cumartesi günleri 09.00-18.00 saatlerin hizmet verecek ve Pazar günleri de tatil olacak. Girişler üyelik sistemiyle yapılacak. Merkez içerisinde Akıl Oyunları Köşesi bulunacak. Ayrıca Bilgisayar laboratuvarı içerisinde; ödev çıktısı, sanal ders dinleme, sanal dil modülleri, sesli kitap, e-dershane hizmetleri yer alacak. Kütüphane bölümünde de güncel kitaplar, süreli yayınlar ve günlük gazeteler bulunacak. Merkez içerisinde bir Tekno Sınıfımız da mevcut. Burasıda bilgisayar, arduino, yazılım, 3D yazıcı, tasarım, çizgi film animasyon eğitimlerinin verileceği 8 bilgisayarlık bir sınıf. Bireysel ve toplu masa düzenli kitap okuma ve ders çalışma alanlarının yer aldığı Nöbetçi Kitaphanemizde 09.30-15.00-20.00 saatlerinde ücretsiz çay ve kek ikramlarımız olacak” dedi.

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Üstad, şiirleriyle anıldı
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Öğrencilere yasak
Büyüklerini unutmadılar
Karatede şampiyon Kosova
Yılın çevreci okulu seçildi
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Geleceğiniz Güven’de
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
BİLDİM’den büyük başarı
Kosova’da kitap günleri
Cumalıkızık’ı gezdiler
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Elit Grup Okulları açıldı
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Bez çanta dikiyorlar
Potada Şampiyon Kosova
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Okuma-yazma günü kutlandı
Okulda mescit açıldı
Okyanus bursuna yoğun talep
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Elit öğrencileri kamp yaptı
Öğrencilerin projeleri sergilendi
Zamanı yönetmeyi öğrenin
Meslek tanıtım günleri başladı
Hem birinci hem bilinçli okul!
Artık halka hizmet edecek
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Elit mezunlar buluştu
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Nakil başvuruları başladı
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Toplu istifa
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Güven’den anlamlı ziyaret
Bir okul gelir her şey değişir
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Zarif bir eğitim
Bu okulda tamirci yetişiyor
Okullara el uzatıyorlar
Altın Nesil’de matematik coşkusu
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
İlk karne heyecanı
Öğrenciler Başkanı seçtiler
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Çocuklar da haklarını bilmeli
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Eğitimciler iftar’da buluştu
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Kosova'da Bilim Şenliği
Yerli malını tercih edelim
Haftanın Matematikçilerini seçti
Okullar hazırlanıyor
‘Kalite’yle kazandılar
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
GELECEĞİNE GÜLÜMSEMEYE HAZIR MISIN?
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Okullara personel alınacak
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Altunkalp anneleri unutmadı
Eğitime ‘Akademik Lise’
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Öğrenciler ödüllendirildi
DYNED kullananlara ödül
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
Bahçeşehir Koleji açılıyor
14 kupayla ziyarete geldiler
Alacakaranlıkta eğitim
Disleksiyi konuştular
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Kantinler denetimden geçti
Okyanus'ta Başarı Sezonu
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Eğitime yeni özel okul
Kodla İnegöl
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Naire Çikayeva anısına iftar
Okyanus başarıyı kutladı
Karne hediyesi fidan
Öğrenciler başkanını seçti
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Satrançta çifte kupa
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Mesleki eğitime yöneldiler
Ücretsiz Özel Okul
Okullar eğitime hazır
Kuranı elleriyle okuyacak
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Keyifli eğitime hazır olun
Bilgi yarışmasında 1. oldular
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Okullarda yeni dönem!
Çocuklar sanatla buluşuyor
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Üç dilli okuma bayramı
Tekli eğitime geçiliyor
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Kosova’da Kızılay haftası
GELECEĞİ İNŞA EDEN BELEDİYE
İnegöl’ün tek okul festivali
Annelerine mektup gönderdiler
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
DOĞA’dan sınav taktikleri
Sınav stresine tiyatro molası
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Hepsi kapatılıyor
Basına teşekkür etkinliği
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
İngilizce alışveriş yaptılar
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Türkiye birincisi ödüllendirildi
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Çeyrek asırlık buluşma
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Ev ödevi zarar veriyor
Eğitime yeni okul
Sokak hayvanlarını unutmadılar
İslam İlmihali hediye geldi
Hayatı öğreniyorlar
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
İnegöl Lisesi yaşatılsın
İnegöl sıralamada yok
Okula başladılar
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
FETÖ okulu milletin oldu
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Potanın Şampiyonu Kosova
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
İlmeklerle köprü ördüler
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Bursa’yı Birey temsil edecek
Yaşları küçük marifetleri büyük
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Kosova Kolejinde Tıp Bayramı
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Kosova’da İngilizce yarıştılar
İlkadım’da karne heyecanı
İHMED’den kitap hediyesi
ÖSYM'den skandal hata
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Masal kahramanları canlandı
Mesleki Liseleri buluştu
Tematik Lise İtalya’da
Kardeşlerini unutmadılar
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Elit sınava koştular
Küçükçalık Adliyede
Masalları oynadılar
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Gazipaşa’da bilim şenliği
Mutlu çocukların okulu
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Elit Grup Okulları dünyayı geziyor
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Satranç şöleni başladı
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Bursa’da ‘İZKAL’dı
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
18 Eylül’e hazırız
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
 Atölyeler sınıfa taşındı
Gazipaşa sergide
Altın nesil'de kutlama
Kitap okuma evi açıldı
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Özdilek tecrübelerini paylaştı
İnegöl'de bir ilk
Külliyede spor şenliği
Müzik kursu kayıtları başladı
Öğrencilere burs veriyorlar
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Eğitime  “Kalite” desteği
Kosova’da tiyatro coşkusu
Üniversitede kayıt telaşı
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Vehbi Koç okuyor
Ordumuza miniklerden destek
‘Benimle Okur Musun?
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
İZKAL’de bilim rüzgârı
Gazeteciliği öğrendiler
BİREBİR+PLUS VIP Eğitimin artısı
OKYANUS'TA EĞİTİM
Öğrenciler başkanlarını seçti
Dumlupınar'da bilim şöleni
75.Yıl örnek oldu
Ortaokul’a Zarafet geliyor
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Eğitimde iş birliği
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Bir okul gelir her şey değişir
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Oynayarak öğrendiler
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Derse maskeyle girdiler
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Annelere kahvaltı
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Birey standına yoğun ilgi
Birey VIP açılıyor
British Town ile çağı yakala
Her okula Polis
KARNE SEVİNCİ
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Adı üstünde ‘Kalite’
Elit Grup’tan örnek proje
DOĞA meslek öğretiyor
Birey Okulları’nda aşure günü
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Kosova Koleji Başkanını seçti
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi