MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

Uzun yıllar dershanecilik deneyimi bulunan eğitimciler tarafından kurulan Elit Grup Okulları, anaokulu, ilkokul ve ortaokulu bünyesinde bulunduran 19 derslikli okulun açılışını yaptı.


Elit Grup Okulları açıldı

BİR YUNUS NEDEN YETİŞMESİN?

Ahmet Türkel Çevre yolu üzerinde hizmet verecek okulun açılışı, yoğun katılımla yapıldı. Tarihi mehterin mini konseriyle başlayan açılışta, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda konuşan Elit Grup Okulları Müdürü Özdemir Varol, “İlime ve bilime ulaşan yol insanı sevmekten geçer. Niçin olmasın dedik. Bu sıralardan bir Yunus neden yetişmesin. Her çocuğun içinde bir dahi saklıdır. Üstün yetenekli çocuk sayısı Türkiye’de dünyanın çocuklarının içinde %2-3’tür. Türkiye’de tahmin edilen 650 bindir.”

 

“Üzülerek belirtmeliyim ki bu çocuklar zamanında keşfedilemez ise her yıl yüzde 2 civarında zeka seviyesi azalmaktadır. Üstün yetenek sadece tek bir alanda imkansızdır. Elit Grup Okulları olarak profesyonel atölye ve kulüpler ise bu dâhiyi keşfetmeyi hedefledik. Deney atölyesi, Sosyal bilimler atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, yabancı dil atölyesi, zeka ve bilişim inovasyon atölyeleri ile bu dâhiyi keşfetmeyi hedefledik.”

 

AKTİF EĞİTİM MODÜLÜ

“Kendi modülümüzü oluşturduk. Biz bu modüle aktif eğitim modülü dedik. Bu modülü akademik, ahlaki, sosyo-kültürel, bedensel ve psikomotor gelişimi üzerinde temellendirdik. Elit grup okulları olarak zilsiz eğitim modelini tasarladık. Çocuk teneffüsü ödül dersi bir ceza olarak görmesinin dışına çıkardık. Aynı zamanda, zamanı yönetme becerisi kazandırmayı hedefledik. Bu okulda çocuk oyunları ders olarak verilir.”

 

“Teknolojinin getirdiği en büyük eksiklerden biri iletişim becerilerinin yetersizliğidir. Elit grup okulları eğitici oyunlar ile çocuğun iletişim, yardımlaşma ve dayanışma kavramlarını kazanmalarını hedefledik. Çocuğun sağlığı, sağlıklı büyümesi zeka gelişiminin sağlıklı gerçekleşmesi önemlidir. Elit grup okulları olarak kantinsiz okul projesi ile çocuğun helal gıda ve sağlıklı gıdalar ile beslenmesini temenni ettik.”

“YÜZÜMÜZ VE YÖNÜMÜZ GELECEĞE DÖNÜKTÜR”

“Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek verilmektedir. Bu okulda sınıfa numara verilmez. Milli ve manevi değerlerini bilen sahip çıkan, ecdadını bilen ve sahip çıkan nesiller hedefledik. Elit Grup Okulları olarak ilkleri gerçekleştirmeye kararlıyız. Yüzümüz ve yönümüz geleceğe dönüktür. ‘PISA’ daha anlaşılır olarak matematik okuryazarlığını tüm sınıflarda ders olarak aldık.”

 

“Düşünen, düşünmeyi bilen gençler yetiştirmeyi hedef edindik. Ödevsiz eğitim ve çocuğun sağlıklı bir ortamda ödevi ceza olarak gören değil gereklilik olarak gören bir nesli hedefledik. Ödev saatlerini tasarlayıp, tekrar edilmesi gerekenin eve gönderilmesini gereği ile öğretmenleri eşliğinde görev yapmalarını sağlamayı temenni ediyoruz. Z kütüphane diye adlandırılan içerisinde internet ve dijital kitapları olan, öğrenciye dilediği zaman destek vererek zenginleştirilmiş kütüphane kavramı okulumuzda hayat buluyor.”

 

“Sosyal okul; eğitimin sadece sınıf içinden ibaret olmadığının farkındayız. Hayat boyu, hayatın içinde olmayı hedefleyen Elit grup okulları sosyal bir okul olmayı hedeflemektedir. Sosyal sorumluluk projeleriyle farkındalık oluşturmayı hedef ve ilke edinmiştir. Elit grup okulları üreten bir okul olmayı hedeflemektedir.”

 

“E-Twining, Erasmus ve Tübitak projelerine aktif katılım sağlamayı amaç edinip, yerel ve genel projelerle yeniliklere açık olmayı temel ilke edinir. Yabancı dil eğitimine ayrıca önem verip, dil atölyesi tasarlamış İngilizce dışında Almanca ve Arapça dil eğitimi vermeyi hedefler. Ayrıca okulumuz, Cambrich sınav merkezi olma özelliğini de taşımaktadır.”

 

7’DEN 70’E OKUL PROJESİ

 “Kuran ve siyer atölyesi. Eğitim koçluğu. Biz bir hayal kurduk, hayallerimizi gerçekleştirmek için çıktığımız bu yolda sizlerle ile yan yana olmaktan, el ele tutuşmaktan asla çekinmiyoruz. 7’den 70’e okul projemizle atölye ve kulüplerimizi velilerimize de açmaktan haklı gurur duyuyoruz. Temennimiz odur ki; İnegöl’e okulculuk ve eğitim anlamında çok şey katacağız. Çıktığımız kutlu yolda sizlerle birlikte yürümenin haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

 

Elit Grup Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Bostancı ise “Amacımız insan hayatının önemli bir basamağı olan okul dönemi için güven ve sevgi yollu bir eğitim çemberi oluşturarak öğrencilerimizin kendi potansiyelini gerçekleştirebilecekleri özgür, yaratıcı ve kaliteli bir ortamda eğitim vermek. Güven duydukları bir ortamda eğitim almalarını sağlayarak özgüveni yüksek, çağdaş, kültürlü ve yeniliklere açık kendi örf, adet ve değerlerimize bağlı sorumluluk sahibi bir nesil ve her türlü teknolojiyle donanımla bezenmiş eğitim kurumlarımızda yenilikleri keşfedecek bireyler yetiştirmek esas hedefimizdir.”

 

“Bu düsturla yola çıktık. 2010 yılından beri Elit Grup ailesi olarak İnegöl halkımızdan aldığımız destekle kurumumuzu emin adımlarla hep ileriye taşıdık. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için hazırladığımız bu binamızda 1 derslik anaokulu, 8 derslik ilkokul, 10 derslik ortaokul olmak üzere 19 dersliğimizle hizmete açılıyoruz.”

 

“Bu dersliğimizin 2 tanesini sosyal bilimler ve İngilizce atölyesi olarak tasarladık. Bunun yanında laboratuarlarımız, atölyelerimiz, kütüphanemiz, çok amaçlı salonumuz ve spor aktiviteleri için iki tane salonumuz bulunmaktadır. Sınıf mevcutlarımızı da en fazla 18 öğrenci sınırlayarak rahat ve ferah bir ortamda ders yapmalarını sağladık. Okulumuzun yapımında desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.” dedi.

 

Okulun karanlığa ışık tutan bir kurum olduğunun altını çizen Elit Grup Okulları Onursal Başkanı Hulusi Gümüş, “İstikbalimizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştiği bir yuvadır okul. Okul; karanlığa ışık tutan bir kurumdur. Bu kurumun açılışı ayrı bir önem arz etmektedir. Size katılımızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Hepimiz biliyoruz ki bugün bilgiye ulaşmak çok kolay. Ancak bu bilgilerin hangisinin doğru, hangisinin yanlış olduğunu herhalde okula yeni başlayan çocuklar anlamıyor.”

 

“Onun için okullarımızın önemi bu yıllarda bu çağda biraz daha önem kazanmış durumda. Onun için diyoruz ki okul tek başına öğrencinin yetiştirilmesinde başarılı olamıyor. Yapılacak şey, devlet kurum kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve özellikle anne babaların mutlaka okula yardım etmesi gerekir.”

 

 

VELİLER EĞİTİMİN ÖNEMLİ BİR PARÇASI

“Okullar açıldığında veliler, iyi öğretmenin ve iyi okulun peşine düşerler. Saygı değer veliler şunu bilin ki öğretmenler de iyi veli ister. İyi ve duyarlı anne baba istiyor. Çocuklarınızı seviyorsanız, lütfen öğretmenleri ve eğitim kurumlarını yalnız bırakmayın. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

 

2018-2019 eğitim öğretim yılının 17 Eylül’de başlayacağını anımsatan İlçe Milli Eğitim Fatih Bilican, “Özel bir okulumuzun açılışını yapıyoruz. Özel okullarımızın çoğalmasından ayrıca memnun oluyoruz. Çünkü özel okullarımızın sayısı ne kadar artarsa eğitimde kalite o kadar artar. Bütün kötülüklerin anası cehalettir. Cehaletin düşmanı ise ilimdir, bilgidir. İlim sahibi olmaktır. Memleketimizin gelişmesi için yetişmiş insanlara ihtiyacımız var” dedi.

 

Son olarak konuşan Kaymakam Ali Akça ise “Her anne baba iyi bir öğretmen ister. Öğretmenlerde iyi veliler ister. Öğrenci, veli, öğretmen bir araya gelirse eğitim bir anlam ifade eder. Eğitim, toplumu geliştiren ve değiştiren topluma refah kazandıran bir hale gelir. Eğitim, yarınlarımızı şekillendiren, yarınlarımızı oluşturan değerlerin üstlendiği bir alandır.”

 

“Geleceğimizi şekillendirmek için elimizdeki tek araç eğitimdir. Eğitim yolunda atmamız gerek çok adımlar olduğunu düşünüyorum. Eğitimin niteliği de çok önemli. Bu okulda inşallah hem ülkesine hem de milletine aşık evrensel değerlerle harmanlanmış gençlerimiz yetişir.” dedi.

 

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle okulun açılışı yapıldı.

 

 

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Bil-Dim’de İngilizce festivali
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Kosova’da kitap günleri
75.Yıl örnek oldu
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Vehbi Koç okuyor
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Hepsi kapatılıyor
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Kuranı elleriyle okuyacak
Okullarda yeni dönem!
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Kosova Kolejinde Tıp Bayramı
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
İHMED’den kitap hediyesi
Gazipaşa’da bilim şenliği
Eğitimde iş birliği
Elit öğrencileri kamp yaptı
Elit sınava koştular
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Türkiye dereceleriyle döndüler
İnegöl’ün tek okul festivali
Gazeteciliği öğrendiler
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
Çeyrek asırlık buluşma
İnegöl’e Üniversite yok
6 Lise sınavla alacak
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
DOĞA’dan sınav taktikleri
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Yaşları küçük marifetleri büyük
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Elit Grup Okulları açıldı
Hayatı öğreniyorlar
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Annelere kahvaltı
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Şehidimizin adı yaşatılsın
Bursa’yı Birey temsil edecek
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Adı üstünde ‘Kalite’
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Mesleki Liseleri buluştu
Kosova'da Bilim Şenliği
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Güven’den anlamlı ziyaret
Okulda mescit açıldı
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Çocuklar da haklarını bilmeli
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Kuş evlerinden mahalle kurdular
Öğrenciler ödüllendirildi
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Okullara personel alınacak
Yılın çevreci okulu seçildi
Tekli eğitime geçiliyor
Cumalıkızık’ı gezdiler
Gazipaşa sergide
Potada Şampiyon Kosova
Çocuklar sanatla buluşuyor
Kosova’da Kızılay haftası
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Bursa’da ‘İZKAL’dı
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Eğitime yeni okul
Altın nesil'de kutlama
İslam İlmihali hediye geldi
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Sokak hayvanlarını unutmadılar
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Kodla İnegöl
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Bu okulda tamirci yetişiyor
Birey standına yoğun ilgi
KARNE SEVİNCİ
Üstad, şiirleriyle anıldı
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Kantinler denetimden geçti
FETÖ okulu milletin oldu
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Dumlupınar'da bilim şöleni
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
İngilizce alışveriş yaptılar
İlmeklerle köprü ördüler
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Hem birinci hem bilinçli okul!
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
İlkadım’da karne heyecanı
BİLDİM’den büyük başarı
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Yarışarak Öğrendiler
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Kardeşlerini unutmadılar
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Satranç şöleni başladı
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Üç dilli okuma bayramı
Öğrencilerin projeleri sergilendi
Haftanın Matematikçilerini seçti
British Town ile çağı yakala
Potanın Şampiyonu Kosova
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Sınav stresine tiyatro molası
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
TEOG sonuçları açıklandı
Öğrenciler Başkanı seçtiler
Ordumuza miniklerden destek
Külliyede spor şenliği
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Kosova’da tiyatro coşkusu
‘Kalite’yle kazandılar
‘Benimle Okur Musun?
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Birey VIP açılıyor
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Okyanus başarıyı kutladı
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Ücretsiz Özel Okul
Mutlu çocukların okulu
Ev ödevi zarar veriyor
Küçükçalık Adliyede
 Atölyeler sınıfa taşındı
Toplu istifa
Keyifli eğitime hazır olun
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Öğrenciler başkanını seçti
Meslekler fuarı açıldı
Bir okul gelir her şey değişir
Naire Çikayeva anısına iftar
Bilgi yarışmasında 1. oldular
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
Üniversitede kayıt telaşı
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Satrançta çifte kupa
Masal kahramanları canlandı
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Elit mezunlar buluştu
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Okullar eğitime hazır
Birey Okulları’nda aşure günü
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
DYNED kullananlara ödül
ÖSYM'den skandal hata
Yerli malını tercih edelim
Altunkalp anneleri unutmadı
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Öğrencilere burs veriyorlar
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Kitap okuma evi açıldı
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Okyanus’a taze kan
Meslek tanıtım günleri başladı
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Bir okul gelir her şey değişir
Artık halka hizmet edecek
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Altın Nesil Okulları DOSTUM ’da
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Öğrencilere yasak
Bahçeşehir Koleji açılıyor
DOĞA meslek öğretiyor
Alacakaranlıkta eğitim
Müzik kursu kayıtları başladı
Basına teşekkür etkinliği
14 kupayla ziyarete geldiler
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Eğitimde ‘güven’
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Okullar hazırlanıyor
Öğrenciler başkanlarını seçti
BİLDİM’de ingilizce festıvali
İnegöl'de bir ilk
Eğitime  “Kalite” desteği
İZKAL’de bilim rüzgârı
Bez çanta dikiyorlar
Mesleki eğitime yöneldiler
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
Okula başladılar
Okyanus bursuna yoğun talep
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Okyanus'ta Başarı Sezonu
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
23 Nisan coşkusu başladı
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Büyüklerini unutmadılar
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Karne hediyesi fidan
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Özdilek tecrübelerini paylaştı
İnegöl sıralamada yok
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Oynayarak öğrendiler
Her okula Polis
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Kosova yine galip
Derse maskeyle girdiler
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
18 Eylül’e hazırız
İlk karne heyecanı
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Elit Grup’tan örnek proje
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Okullara el uzatıyorlar
Eğitimciler iftar’da buluştu
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Geleceğiniz Güven’de
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Tematik Lise İtalya’da
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Karatede şampiyon Kosova
Eğitime ‘Akademik Lise’
Eğitime yeni özel okul
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı