MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

Uzun yıllar dershanecilik deneyimi bulunan eğitimciler tarafından kurulan Elit Grup Okulları, anaokulu, ilkokul ve ortaokulu bünyesinde bulunduran 19 derslikli okulun açılışını yaptı.


Elit Grup Okulları açıldı

BİR YUNUS NEDEN YETİŞMESİN?

Ahmet Türkel Çevre yolu üzerinde hizmet verecek okulun açılışı, yoğun katılımla yapıldı. Tarihi mehterin mini konseriyle başlayan açılışta, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda konuşan Elit Grup Okulları Müdürü Özdemir Varol, “İlime ve bilime ulaşan yol insanı sevmekten geçer. Niçin olmasın dedik. Bu sıralardan bir Yunus neden yetişmesin. Her çocuğun içinde bir dahi saklıdır. Üstün yetenekli çocuk sayısı Türkiye’de dünyanın çocuklarının içinde %2-3’tür. Türkiye’de tahmin edilen 650 bindir.”

 

“Üzülerek belirtmeliyim ki bu çocuklar zamanında keşfedilemez ise her yıl yüzde 2 civarında zeka seviyesi azalmaktadır. Üstün yetenek sadece tek bir alanda imkansızdır. Elit Grup Okulları olarak profesyonel atölye ve kulüpler ise bu dâhiyi keşfetmeyi hedefledik. Deney atölyesi, Sosyal bilimler atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, yabancı dil atölyesi, zeka ve bilişim inovasyon atölyeleri ile bu dâhiyi keşfetmeyi hedefledik.”

 

AKTİF EĞİTİM MODÜLÜ

“Kendi modülümüzü oluşturduk. Biz bu modüle aktif eğitim modülü dedik. Bu modülü akademik, ahlaki, sosyo-kültürel, bedensel ve psikomotor gelişimi üzerinde temellendirdik. Elit grup okulları olarak zilsiz eğitim modelini tasarladık. Çocuk teneffüsü ödül dersi bir ceza olarak görmesinin dışına çıkardık. Aynı zamanda, zamanı yönetme becerisi kazandırmayı hedefledik. Bu okulda çocuk oyunları ders olarak verilir.”

 

“Teknolojinin getirdiği en büyük eksiklerden biri iletişim becerilerinin yetersizliğidir. Elit grup okulları eğitici oyunlar ile çocuğun iletişim, yardımlaşma ve dayanışma kavramlarını kazanmalarını hedefledik. Çocuğun sağlığı, sağlıklı büyümesi zeka gelişiminin sağlıklı gerçekleşmesi önemlidir. Elit grup okulları olarak kantinsiz okul projesi ile çocuğun helal gıda ve sağlıklı gıdalar ile beslenmesini temenni ettik.”

“YÜZÜMÜZ VE YÖNÜMÜZ GELECEĞE DÖNÜKTÜR”

“Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek verilmektedir. Bu okulda sınıfa numara verilmez. Milli ve manevi değerlerini bilen sahip çıkan, ecdadını bilen ve sahip çıkan nesiller hedefledik. Elit Grup Okulları olarak ilkleri gerçekleştirmeye kararlıyız. Yüzümüz ve yönümüz geleceğe dönüktür. ‘PISA’ daha anlaşılır olarak matematik okuryazarlığını tüm sınıflarda ders olarak aldık.”

 

“Düşünen, düşünmeyi bilen gençler yetiştirmeyi hedef edindik. Ödevsiz eğitim ve çocuğun sağlıklı bir ortamda ödevi ceza olarak gören değil gereklilik olarak gören bir nesli hedefledik. Ödev saatlerini tasarlayıp, tekrar edilmesi gerekenin eve gönderilmesini gereği ile öğretmenleri eşliğinde görev yapmalarını sağlamayı temenni ediyoruz. Z kütüphane diye adlandırılan içerisinde internet ve dijital kitapları olan, öğrenciye dilediği zaman destek vererek zenginleştirilmiş kütüphane kavramı okulumuzda hayat buluyor.”

 

“Sosyal okul; eğitimin sadece sınıf içinden ibaret olmadığının farkındayız. Hayat boyu, hayatın içinde olmayı hedefleyen Elit grup okulları sosyal bir okul olmayı hedeflemektedir. Sosyal sorumluluk projeleriyle farkındalık oluşturmayı hedef ve ilke edinmiştir. Elit grup okulları üreten bir okul olmayı hedeflemektedir.”

 

“E-Twining, Erasmus ve Tübitak projelerine aktif katılım sağlamayı amaç edinip, yerel ve genel projelerle yeniliklere açık olmayı temel ilke edinir. Yabancı dil eğitimine ayrıca önem verip, dil atölyesi tasarlamış İngilizce dışında Almanca ve Arapça dil eğitimi vermeyi hedefler. Ayrıca okulumuz, Cambrich sınav merkezi olma özelliğini de taşımaktadır.”

 

7’DEN 70’E OKUL PROJESİ

 “Kuran ve siyer atölyesi. Eğitim koçluğu. Biz bir hayal kurduk, hayallerimizi gerçekleştirmek için çıktığımız bu yolda sizlerle ile yan yana olmaktan, el ele tutuşmaktan asla çekinmiyoruz. 7’den 70’e okul projemizle atölye ve kulüplerimizi velilerimize de açmaktan haklı gurur duyuyoruz. Temennimiz odur ki; İnegöl’e okulculuk ve eğitim anlamında çok şey katacağız. Çıktığımız kutlu yolda sizlerle birlikte yürümenin haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

 

Elit Grup Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Bostancı ise “Amacımız insan hayatının önemli bir basamağı olan okul dönemi için güven ve sevgi yollu bir eğitim çemberi oluşturarak öğrencilerimizin kendi potansiyelini gerçekleştirebilecekleri özgür, yaratıcı ve kaliteli bir ortamda eğitim vermek. Güven duydukları bir ortamda eğitim almalarını sağlayarak özgüveni yüksek, çağdaş, kültürlü ve yeniliklere açık kendi örf, adet ve değerlerimize bağlı sorumluluk sahibi bir nesil ve her türlü teknolojiyle donanımla bezenmiş eğitim kurumlarımızda yenilikleri keşfedecek bireyler yetiştirmek esas hedefimizdir.”

 

“Bu düsturla yola çıktık. 2010 yılından beri Elit Grup ailesi olarak İnegöl halkımızdan aldığımız destekle kurumumuzu emin adımlarla hep ileriye taşıdık. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için hazırladığımız bu binamızda 1 derslik anaokulu, 8 derslik ilkokul, 10 derslik ortaokul olmak üzere 19 dersliğimizle hizmete açılıyoruz.”

 

“Bu dersliğimizin 2 tanesini sosyal bilimler ve İngilizce atölyesi olarak tasarladık. Bunun yanında laboratuarlarımız, atölyelerimiz, kütüphanemiz, çok amaçlı salonumuz ve spor aktiviteleri için iki tane salonumuz bulunmaktadır. Sınıf mevcutlarımızı da en fazla 18 öğrenci sınırlayarak rahat ve ferah bir ortamda ders yapmalarını sağladık. Okulumuzun yapımında desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.” dedi.

 

Okulun karanlığa ışık tutan bir kurum olduğunun altını çizen Elit Grup Okulları Onursal Başkanı Hulusi Gümüş, “İstikbalimizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştiği bir yuvadır okul. Okul; karanlığa ışık tutan bir kurumdur. Bu kurumun açılışı ayrı bir önem arz etmektedir. Size katılımızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Hepimiz biliyoruz ki bugün bilgiye ulaşmak çok kolay. Ancak bu bilgilerin hangisinin doğru, hangisinin yanlış olduğunu herhalde okula yeni başlayan çocuklar anlamıyor.”

 

“Onun için okullarımızın önemi bu yıllarda bu çağda biraz daha önem kazanmış durumda. Onun için diyoruz ki okul tek başına öğrencinin yetiştirilmesinde başarılı olamıyor. Yapılacak şey, devlet kurum kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve özellikle anne babaların mutlaka okula yardım etmesi gerekir.”

 

 

VELİLER EĞİTİMİN ÖNEMLİ BİR PARÇASI

“Okullar açıldığında veliler, iyi öğretmenin ve iyi okulun peşine düşerler. Saygı değer veliler şunu bilin ki öğretmenler de iyi veli ister. İyi ve duyarlı anne baba istiyor. Çocuklarınızı seviyorsanız, lütfen öğretmenleri ve eğitim kurumlarını yalnız bırakmayın. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

 

2018-2019 eğitim öğretim yılının 17 Eylül’de başlayacağını anımsatan İlçe Milli Eğitim Fatih Bilican, “Özel bir okulumuzun açılışını yapıyoruz. Özel okullarımızın çoğalmasından ayrıca memnun oluyoruz. Çünkü özel okullarımızın sayısı ne kadar artarsa eğitimde kalite o kadar artar. Bütün kötülüklerin anası cehalettir. Cehaletin düşmanı ise ilimdir, bilgidir. İlim sahibi olmaktır. Memleketimizin gelişmesi için yetişmiş insanlara ihtiyacımız var” dedi.

 

Son olarak konuşan Kaymakam Ali Akça ise “Her anne baba iyi bir öğretmen ister. Öğretmenlerde iyi veliler ister. Öğrenci, veli, öğretmen bir araya gelirse eğitim bir anlam ifade eder. Eğitim, toplumu geliştiren ve değiştiren topluma refah kazandıran bir hale gelir. Eğitim, yarınlarımızı şekillendiren, yarınlarımızı oluşturan değerlerin üstlendiği bir alandır.”

 

“Geleceğimizi şekillendirmek için elimizdeki tek araç eğitimdir. Eğitim yolunda atmamız gerek çok adımlar olduğunu düşünüyorum. Eğitimin niteliği de çok önemli. Bu okulda inşallah hem ülkesine hem de milletine aşık evrensel değerlerle harmanlanmış gençlerimiz yetişir.” dedi.

 

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle okulun açılışı yapıldı.

 

 

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

FETÖ okulu milletin oldu
Kitap okuma evi açıldı
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
TEOG sonuçları açıklandı
Öğrenciler başkanlarını seçti
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Kodla İnegöl
İlmeklerle köprü ördüler
Alacakaranlıkta eğitim
İlkadım’da karne heyecanı
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Kardeşlerini unutmadılar
Tematik Lise İtalya’da
Gazipaşa’da bilim şenliği
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Eğitimde iş birliği
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Kosova’da kitap günleri
Satrançta çifte kupa
Türkiye dereceleriyle döndüler
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Kosova Koleji Başkanını seçti
Yerli malını tercih edelim
Basına teşekkür etkinliği
Oynayarak öğrendiler
Yılın çevreci okulu seçildi
Derse maskeyle girdiler
Cumalıkızık’ı gezdiler
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Potanın Şampiyonu Kosova
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Vehbi Koç okuyor
Annelere kahvaltı
Ordumuza miniklerden destek
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Çeyrek asırlık buluşma
Altın nesil'de kutlama
Bir okul gelir her şey değişir
Adı üstünde ‘Kalite’
İslam İlmihali hediye geldi
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
14 kupayla ziyarete geldiler
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Kantinler denetimden geçti
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Kosova'da Bilim Şenliği
 Atölyeler sınıfa taşındı
Elit sınava koştular
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Artık halka hizmet edecek
Okula başladılar
Şehidimizin adı yaşatılsın
En özel Mevlid-i Nebi Programı
‘Kalite’yle kazandılar
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Masalları oynadılar
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Müzik kursu kayıtları başladı
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Tekli eğitime geçiliyor
Üç dilli okuma bayramı
Geleceğiniz Güven’de
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Yaşları küçük marifetleri büyük
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Öğrenciler Başkanı seçtiler
Birey VIP açılıyor
Okyanus’a taze kan
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Ev ödevi zarar veriyor
Küçükçalık Adliyede
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Okyanus bursuna yoğun talep
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Dumlupınar'da bilim şöleni
Gazipaşa sergide
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Elit öğrencileri kamp yaptı
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
75.Yıl örnek oldu
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Okulda mescit açıldı
Özdilek tecrübelerini paylaştı
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Birey Okulları’nda aşure günü
Okullara el uzatıyorlar
Gazeteciliği öğrendiler
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Elit mezunlar buluştu
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
İHMED’den kitap hediyesi
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
6 Lise sınavla alacak
Satranç şöleni başladı
Elit Grup’tan örnek proje
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Külliyede spor şenliği
Eğitime ‘Akademik Lise’
Potada Şampiyon Kosova
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Keyifli eğitime hazır olun
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Naire Çikayeva anısına iftar
Okullara personel alınacak
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
DOĞA meslek öğretiyor
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Kuranı elleriyle okuyacak
Altunkalp anneleri unutmadı
Karne hediyesi fidan
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Kosova’da Kızılay haftası
KARNE SEVİNCİ
Disleksiyi konuştular
Mesleki Liseleri buluştu
İngilizce alışveriş yaptılar
Öğrenciler başkanını seçti
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Okuma-yazma günü kutlandı
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Yarışarak Öğrendiler
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Öğrenciler ödüllendirildi
Mutlu çocukların okulu
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Eğitimciler iftar’da buluştu
İlk karne heyecanı
ÖSYM'den skandal hata
Nakil başvuruları başladı
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
DOĞA’dan sınav taktikleri
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Kosova’da tiyatro coşkusu
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Okyanus başarıyı kutladı
İZKAL’de bilim rüzgârı
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Üniversitede kayıt telaşı
İnegöl’e Üniversite yok
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Bursa’da ‘İZKAL’dı
Bez çanta dikiyorlar
Kosova yine galip
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Sokak hayvanlarını unutmadılar
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Üstad, şiirleriyle anıldı
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Mesleki eğitime yöneldiler
Sınav stresine tiyatro molası
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Masal kahramanları canlandı
BİLDİM’den büyük başarı
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Annelerine mektup gönderdiler
Büyüklerini unutmadılar
Elit Grup Okulları açıldı
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Altın Nesil Okulları DOSTUM ’da
Eğitimde ‘güven’
Toplu istifa
Eğitime  “Kalite” desteği
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Eğitime yeni okul
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Okullar eğitime hazır
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Meslekler fuarı açıldı
Bursa’yı Birey temsil edecek
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Haftanın Matematikçilerini seçti
İnegöl sıralamada yok
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Güven’den anlamlı ziyaret
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Kuş evlerinden mahalle kurdular
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Hepsi kapatılıyor
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
23 Nisan coşkusu başladı
Karatede şampiyon Kosova
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Eğitime yeni özel okul
‘Benimle Okur Musun?
Hem birinci hem bilinçli okul!
Her okula Polis
Bu okulda tamirci yetişiyor
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Okullar hazırlanıyor
Hayatı öğreniyorlar
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Öğrencilere burs veriyorlar
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
İnegöl'de bir ilk
Okullarda yeni dönem!
DYNED kullananlara ödül
Öğrencilerin projeleri sergilendi
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Çocuklar da haklarını bilmeli
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
18 Eylül’e hazırız
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Öğrencilere yasak
British Town ile çağı yakala
İnegöl’ün tek okul festivali
Bir okul gelir her şey değişir