MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

Uzun yıllar dershanecilik deneyimi bulunan eğitimciler tarafından kurulan Elit Grup Okulları, anaokulu, ilkokul ve ortaokulu bünyesinde bulunduran 19 derslikli okulun açılışını yaptı.


Elit Grup Okulları açıldı

BİR YUNUS NEDEN YETİŞMESİN?

Ahmet Türkel Çevre yolu üzerinde hizmet verecek okulun açılışı, yoğun katılımla yapıldı. Tarihi mehterin mini konseriyle başlayan açılışta, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda konuşan Elit Grup Okulları Müdürü Özdemir Varol, “İlime ve bilime ulaşan yol insanı sevmekten geçer. Niçin olmasın dedik. Bu sıralardan bir Yunus neden yetişmesin. Her çocuğun içinde bir dahi saklıdır. Üstün yetenekli çocuk sayısı Türkiye’de dünyanın çocuklarının içinde %2-3’tür. Türkiye’de tahmin edilen 650 bindir.”

 

“Üzülerek belirtmeliyim ki bu çocuklar zamanında keşfedilemez ise her yıl yüzde 2 civarında zeka seviyesi azalmaktadır. Üstün yetenek sadece tek bir alanda imkansızdır. Elit Grup Okulları olarak profesyonel atölye ve kulüpler ise bu dâhiyi keşfetmeyi hedefledik. Deney atölyesi, Sosyal bilimler atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, yabancı dil atölyesi, zeka ve bilişim inovasyon atölyeleri ile bu dâhiyi keşfetmeyi hedefledik.”

 

AKTİF EĞİTİM MODÜLÜ

“Kendi modülümüzü oluşturduk. Biz bu modüle aktif eğitim modülü dedik. Bu modülü akademik, ahlaki, sosyo-kültürel, bedensel ve psikomotor gelişimi üzerinde temellendirdik. Elit grup okulları olarak zilsiz eğitim modelini tasarladık. Çocuk teneffüsü ödül dersi bir ceza olarak görmesinin dışına çıkardık. Aynı zamanda, zamanı yönetme becerisi kazandırmayı hedefledik. Bu okulda çocuk oyunları ders olarak verilir.”

 

“Teknolojinin getirdiği en büyük eksiklerden biri iletişim becerilerinin yetersizliğidir. Elit grup okulları eğitici oyunlar ile çocuğun iletişim, yardımlaşma ve dayanışma kavramlarını kazanmalarını hedefledik. Çocuğun sağlığı, sağlıklı büyümesi zeka gelişiminin sağlıklı gerçekleşmesi önemlidir. Elit grup okulları olarak kantinsiz okul projesi ile çocuğun helal gıda ve sağlıklı gıdalar ile beslenmesini temenni ettik.”

“YÜZÜMÜZ VE YÖNÜMÜZ GELECEĞE DÖNÜKTÜR”

“Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek verilmektedir. Bu okulda sınıfa numara verilmez. Milli ve manevi değerlerini bilen sahip çıkan, ecdadını bilen ve sahip çıkan nesiller hedefledik. Elit Grup Okulları olarak ilkleri gerçekleştirmeye kararlıyız. Yüzümüz ve yönümüz geleceğe dönüktür. ‘PISA’ daha anlaşılır olarak matematik okuryazarlığını tüm sınıflarda ders olarak aldık.”

 

“Düşünen, düşünmeyi bilen gençler yetiştirmeyi hedef edindik. Ödevsiz eğitim ve çocuğun sağlıklı bir ortamda ödevi ceza olarak gören değil gereklilik olarak gören bir nesli hedefledik. Ödev saatlerini tasarlayıp, tekrar edilmesi gerekenin eve gönderilmesini gereği ile öğretmenleri eşliğinde görev yapmalarını sağlamayı temenni ediyoruz. Z kütüphane diye adlandırılan içerisinde internet ve dijital kitapları olan, öğrenciye dilediği zaman destek vererek zenginleştirilmiş kütüphane kavramı okulumuzda hayat buluyor.”

 

“Sosyal okul; eğitimin sadece sınıf içinden ibaret olmadığının farkındayız. Hayat boyu, hayatın içinde olmayı hedefleyen Elit grup okulları sosyal bir okul olmayı hedeflemektedir. Sosyal sorumluluk projeleriyle farkındalık oluşturmayı hedef ve ilke edinmiştir. Elit grup okulları üreten bir okul olmayı hedeflemektedir.”

 

“E-Twining, Erasmus ve Tübitak projelerine aktif katılım sağlamayı amaç edinip, yerel ve genel projelerle yeniliklere açık olmayı temel ilke edinir. Yabancı dil eğitimine ayrıca önem verip, dil atölyesi tasarlamış İngilizce dışında Almanca ve Arapça dil eğitimi vermeyi hedefler. Ayrıca okulumuz, Cambrich sınav merkezi olma özelliğini de taşımaktadır.”

 

7’DEN 70’E OKUL PROJESİ

 “Kuran ve siyer atölyesi. Eğitim koçluğu. Biz bir hayal kurduk, hayallerimizi gerçekleştirmek için çıktığımız bu yolda sizlerle ile yan yana olmaktan, el ele tutuşmaktan asla çekinmiyoruz. 7’den 70’e okul projemizle atölye ve kulüplerimizi velilerimize de açmaktan haklı gurur duyuyoruz. Temennimiz odur ki; İnegöl’e okulculuk ve eğitim anlamında çok şey katacağız. Çıktığımız kutlu yolda sizlerle birlikte yürümenin haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

 

Elit Grup Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Bostancı ise “Amacımız insan hayatının önemli bir basamağı olan okul dönemi için güven ve sevgi yollu bir eğitim çemberi oluşturarak öğrencilerimizin kendi potansiyelini gerçekleştirebilecekleri özgür, yaratıcı ve kaliteli bir ortamda eğitim vermek. Güven duydukları bir ortamda eğitim almalarını sağlayarak özgüveni yüksek, çağdaş, kültürlü ve yeniliklere açık kendi örf, adet ve değerlerimize bağlı sorumluluk sahibi bir nesil ve her türlü teknolojiyle donanımla bezenmiş eğitim kurumlarımızda yenilikleri keşfedecek bireyler yetiştirmek esas hedefimizdir.”

 

“Bu düsturla yola çıktık. 2010 yılından beri Elit Grup ailesi olarak İnegöl halkımızdan aldığımız destekle kurumumuzu emin adımlarla hep ileriye taşıdık. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için hazırladığımız bu binamızda 1 derslik anaokulu, 8 derslik ilkokul, 10 derslik ortaokul olmak üzere 19 dersliğimizle hizmete açılıyoruz.”

 

“Bu dersliğimizin 2 tanesini sosyal bilimler ve İngilizce atölyesi olarak tasarladık. Bunun yanında laboratuarlarımız, atölyelerimiz, kütüphanemiz, çok amaçlı salonumuz ve spor aktiviteleri için iki tane salonumuz bulunmaktadır. Sınıf mevcutlarımızı da en fazla 18 öğrenci sınırlayarak rahat ve ferah bir ortamda ders yapmalarını sağladık. Okulumuzun yapımında desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.” dedi.

 

Okulun karanlığa ışık tutan bir kurum olduğunun altını çizen Elit Grup Okulları Onursal Başkanı Hulusi Gümüş, “İstikbalimizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştiği bir yuvadır okul. Okul; karanlığa ışık tutan bir kurumdur. Bu kurumun açılışı ayrı bir önem arz etmektedir. Size katılımızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Hepimiz biliyoruz ki bugün bilgiye ulaşmak çok kolay. Ancak bu bilgilerin hangisinin doğru, hangisinin yanlış olduğunu herhalde okula yeni başlayan çocuklar anlamıyor.”

 

“Onun için okullarımızın önemi bu yıllarda bu çağda biraz daha önem kazanmış durumda. Onun için diyoruz ki okul tek başına öğrencinin yetiştirilmesinde başarılı olamıyor. Yapılacak şey, devlet kurum kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve özellikle anne babaların mutlaka okula yardım etmesi gerekir.”

 

 

VELİLER EĞİTİMİN ÖNEMLİ BİR PARÇASI

“Okullar açıldığında veliler, iyi öğretmenin ve iyi okulun peşine düşerler. Saygı değer veliler şunu bilin ki öğretmenler de iyi veli ister. İyi ve duyarlı anne baba istiyor. Çocuklarınızı seviyorsanız, lütfen öğretmenleri ve eğitim kurumlarını yalnız bırakmayın. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

 

2018-2019 eğitim öğretim yılının 17 Eylül’de başlayacağını anımsatan İlçe Milli Eğitim Fatih Bilican, “Özel bir okulumuzun açılışını yapıyoruz. Özel okullarımızın çoğalmasından ayrıca memnun oluyoruz. Çünkü özel okullarımızın sayısı ne kadar artarsa eğitimde kalite o kadar artar. Bütün kötülüklerin anası cehalettir. Cehaletin düşmanı ise ilimdir, bilgidir. İlim sahibi olmaktır. Memleketimizin gelişmesi için yetişmiş insanlara ihtiyacımız var” dedi.

 

Son olarak konuşan Kaymakam Ali Akça ise “Her anne baba iyi bir öğretmen ister. Öğretmenlerde iyi veliler ister. Öğrenci, veli, öğretmen bir araya gelirse eğitim bir anlam ifade eder. Eğitim, toplumu geliştiren ve değiştiren topluma refah kazandıran bir hale gelir. Eğitim, yarınlarımızı şekillendiren, yarınlarımızı oluşturan değerlerin üstlendiği bir alandır.”

 

“Geleceğimizi şekillendirmek için elimizdeki tek araç eğitimdir. Eğitim yolunda atmamız gerek çok adımlar olduğunu düşünüyorum. Eğitimin niteliği de çok önemli. Bu okulda inşallah hem ülkesine hem de milletine aşık evrensel değerlerle harmanlanmış gençlerimiz yetişir.” dedi.

 

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle okulun açılışı yapıldı.

 

 

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Kosova’da Kızılay haftası
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
‘Kalite’yle kazandılar
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Tematik Lise İtalya’da
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
İnegöl’ün tek okul festivali
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Mesleki Liseleri buluştu
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
18 Eylül’e hazırız
Bursa’da ‘İZKAL’dı
Satrançta çifte kupa
Ev ödevi zarar veriyor
KARNE SEVİNCİ
Derse maskeyle girdiler
Okyanus bursuna yoğun talep
Masal kahramanları canlandı
Külliyede spor şenliği
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Tekli eğitime geçiliyor
DOĞA’dan sınav taktikleri
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Bez çanta dikiyorlar
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Nakil başvuruları başladı
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Okyanus başarıyı kutladı
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Öğrenciler başkanını seçti
Eğitimciler iftar’da buluştu
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Vehbi Koç okuyor
Karne hediyesi fidan
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
DOĞA meslek öğretiyor
Ücretsiz Özel Okul
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Türkiye dereceleriyle döndüler
İMYO’da medya ve iletişim paneli
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Her okula Polis
Çocuklar da haklarını bilmeli
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Okullara el uzatıyorlar
DYNED kullananlara ödül
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
FETÖ okulu milletin oldu
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
‘Benimle Okur Musun?
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Cumalıkızık’ı gezdiler
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Küçükçalık Adliyede
Altın Nesil Okulları DOSTUM ’da
Okullar hazırlanıyor
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Yerli malını tercih edelim
Kuş evlerinden mahalle kurdular
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Elit öğrencileri kamp yaptı
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
6 Lise sınavla alacak
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Kantinler denetimden geçti
Birey VIP açılıyor
Satranç şöleni başladı
Kosova Kolejinde Tıp Bayramı
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Bu okulda tamirci yetişiyor
Yarışarak Öğrendiler
Öğrenciler ödüllendirildi
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Haftanın Matematikçilerini seçti
Oynayarak öğrendiler
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Gazipaşa sergide
14 kupayla ziyarete geldiler
Bursa’yı Birey temsil edecek
Kosova’da tiyatro coşkusu
Kardeşlerini unutmadılar
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Öğrencilere burs veriyorlar
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Naire Çikayeva anısına iftar
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Eğitime yeni okul
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
İnegöl’e Üniversite yok
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Öğrencilere Çanakkale menüsü
İnegöl'de bir ilk
75.Yıl örnek oldu
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Annelere kahvaltı
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Eğitime  “Kalite” desteği
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Eğitimde ‘güven’
Disleksiyi konuştular
Kuranı elleriyle okuyacak
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Okullara personel alınacak
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Öğrencilerin projeleri sergilendi
Çocuklar sanatla buluşuyor
İlkadım’da karne heyecanı
BİLDİM’den büyük başarı
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Elit sınava koştular
Basına teşekkür etkinliği
 Atölyeler sınıfa taşındı
İnegöl sıralamada yok
Keyifli eğitime hazır olun
Bilgi yarışmasında 1. oldular
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Öğrenciler Başkanı seçtiler
Elit Grup Okulları açıldı
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Yaşları küçük marifetleri büyük
Dumlupınar'da bilim şöleni
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Ortaokul’a Zarafet geliyor
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Meslekler fuarı açıldı
Toplu istifa
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Kosova'da Bilim Şenliği
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Hayatı öğreniyorlar
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
Güven’den anlamlı ziyaret
Karatede şampiyon Kosova
Gazeteciliği öğrendiler
İlmeklerle köprü ördüler
Okuma-yazma günü kutlandı
Üniversitede kayıt telaşı
İHMED’den kitap hediyesi
Kosova yine galip
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Altunkalp anneleri unutmadı
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Okullar eğitime hazır
Meslek tanıtım günleri başladı
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Sınav stresine tiyatro molası
Şehidimizin adı yaşatılsın
Öğrenciler başkanlarını seçti
Altın nesil'de kutlama
Çeyrek asırlık buluşma
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Eğitimde iş birliği
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Artık halka hizmet edecek
Masalları oynadılar
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Büyüklerini unutmadılar
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Kosova Koleji Başkanını seçti
Adı üstünde ‘Kalite’
Potada Şampiyon Kosova
Müzik kursu kayıtları başladı
Mutlu çocukların okulu
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Elit mezunlar buluştu
Eğitime yeni özel okul
Hepsi kapatılıyor
British Town ile çağı yakala
Okulda mescit açıldı
Bahçeşehir Koleji açılıyor
TEOG sonuçları açıklandı
Alacakaranlıkta eğitim
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
İngilizce alışveriş yaptılar
Mesleki eğitime yöneldiler
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Ordumuza miniklerden destek
Birey Okulları’nda aşure günü
Hem birinci hem bilinçli okul!
23 Nisan coşkusu başladı
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Üç dilli okuma bayramı
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Bir okul gelir her şey değişir
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Okullarda yeni dönem!
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
İnegöl’ün yeni okulu hazır
İlk karne heyecanı
Bir okul gelir her şey değişir
Gazipaşa’da bilim şenliği
Öğrencilere yasak
Potanın Şampiyonu Kosova
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
İnegöl Lisesi yaşatılsın
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Okula başladılar
Bilimsel projelerle Show yaptılar
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Birey standına yoğun ilgi
Kodla İnegöl
Yılın çevreci okulu seçildi
Geleceğiniz Güven’de
Elit Grup’tan örnek proje
Üstad, şiirleriyle anıldı
Eğitime ‘Akademik Lise’
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Kitap okuma evi açıldı
İZKAL’de bilim rüzgârı
ÖSYM'den skandal hata
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Okyanus’a taze kan