MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

Dershanecilik sektöründe binlerce öğrenciyi hayallerine kavuşturan Birey Eğitim Kurumları, 2015 yılından itibaren lise ve 2017 yılından itibaren de ortaokul olarak İnegöl’e hizmet vermeye devam ediyor. İki yılda 163 mezun verdiklerini ve 141 öğrencilerini üniversiteli yaptıklarını aktaran İnegöl Birey Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Delibaş, “Amacımız bir “Birey nesli” yetiştirmek ve bu sayıları daha da arttırarak yolumuza devam etmektir” diyor.


 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz

NEDEN BİREYLİ OLMALIYIM?

Birey Eğitim Kurumları, yıllarını eğitime ve eğitim yayıncılığına vermiş, uzmanlıklarını verdikleri eserlerle kanıtlamış öğretmenler tarafından 1998 yılında kurulan bir özel öğretim kurumudur. Dershanecilik sektöründe binlerce öğrenciyi hayallerine kavuşturan Birey Eğitim Kurumları, 2015 yılından itibaren lise ve 2017 yılından itibaren de ortaokul olarak İnegöl’e hizmet vermeye devam ediyor.  Hali hazırda Birey Anadolu Lisesi ve Birey Ortaokulu olarak hizmet veren kurumumuz gücünü tarafsızlığından ve milli-manevi değerlere bağlılığından almaktadır.

Türkiye genelinde 200’e yakın şubesi bulunan “Birey” markasının tüm imkân ve tecrübesini İnegöllü öğrencilere aktaran kurumumuz, bireysel öğretim sistemini temel alarak eğitim vermektedir. Başarıyı “ birey, okul, aile ve çevre”nin katkılarıyla elde edilen kolektif bir sonuç olarak değerlendiriyor ve bu sonuçta aslan payının “birey”e ve “öğretmen”e ait olduğunu biliyoruz. Akademik başarılarıyla İnegöl’de en fazla öğrenciyi bir üst eğitim kurumuna yerleştirmiş olan Birey Okulları, tarihinde İnegöl’e Türkiye birincilikleri getirmiş bir kurumdur. 102 mezun verdiğimiz ilk yılımızda 89 öğrencimizi üniversiteli yaptık. 61 mezun verdiğimiz ikinci yılımızda ise üniversiteye yolladığımız öğrenci sayısı 52’dir. Amacımız bir “Birey nesli” yetiştirmek ve bu sayıları daha da arttırarak yolumuza devam etmektir.

BİREY’DE AKADEMİK EĞİTİM

Birey Okullarında saat 9.00’da başlayan eğitim, 16.40’a kadar 8 saatlik sınıf dersleriyle devam eder; 16.40 - 18.00 arası yapılan birebir etütler ve soru çözümleriyle tamamlanır. Ortaokul ve Anadolu Lisesi programını MEB’in belirlediği kurallar çerçevesinde mümkün olduğu ölçüde öğrencinin alan ve yeteneklerine göre planlayan kurumumuz, program dışı çalışmalarla eğitimde anlatılmamış konu, çözülmemiş soru bırakmamaktadır. 5 ve 6. sınıflarda matematik ve Türkçe ağırlıklı ders programı uygulanarak öğrencinin akademik alt yapısı oluşturulmaktadır. 7. sınıftan itibaren başlayan “Liselere Giriş Sistemi” hazırlıkları 8. sınıflarda yoğunlaştırılmış bir şekilde devam ettirilir.  Ayrıca her cumartesi deneme sınavına alınan 8. sınıf öğrencilerimize ders sonu programlarla etüt ve soru çözümleri yaptırılmaktadır.

9 ve 10. sınıflarda “akademik okur-yazarlık” temelinde bir eğitim anlayışı benimsenmiştir. Bu bağlamda 9. sınıftan itibaren iyi eğitilmiş bireyler yetiştirmek adına her bir öğrencimizle yakından ilgileniyor ve onları okul hayatının yanında üniversite hayatına da hazırlıyoruz. Ayrıca aylık olarak yapılan “KTT”lerle ( Konu Tarama Testi ) öğrencinin ay içinde gördüğü konulardaki eksikleri belirlenip etüt dersleriyle bu eksiklikler giderilmektedir. “Sınav Grubu” dediğimiz 11 ve 12. sınıflarda ise daha çok akademik başarı hedefiyle yoğunlaştırılmış ders programı ve deneme sınavları uygulanmaktadır.  TYT ve YKS hazırlıkları 11. sınıftan itibaren tamamlanır. Hiçbir ek ücret talep edilmeden yapılan etütler ve birebir çalışmalarla öğrencilerimiz sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Her hafta sonu yapılan deneme sınavlarıyla eksiklerini görme imkânı bulan öğrencilerimiz, etüt derslerinde ve soru çözüm saatlerinde öğretmenleriyle gerekli telafileri yapmaktadır. “Her şeyin özü sevgidir.” ve “Her birey özeldir.” ilkeleri doğrultusunda hareket eden okulumuz ve öğretmenlerimiz, öğrencilerine hassasiyetle yaklaşmakta ve her an, her anlamda onların yanlarında olarak geleceğin bireylerini yetiştirmektedir.

BİREY’DE DİL EĞİTİMİ

Çağımızın en büyük ihtiyaçlarından biri haline gelen yabancı dil, Birey Okullarında önemsenmekte ve hem Birey Anadolu Lisesi hem de Birey Ortaokulunda İngilizce’nin yanında Almanca eğitimi verilmektedir. 5. sınıftan itibaren her sınıf düzeyinde İngilizce ve Almanca eğitimi verilirken yabancı öğretmenlerimizle öğrencilerimize teorik olarak öğrendikleri İngilizceyi pratik olarak da kullanma imkânı sunmaktayız.

BİREY’DE SPOR

2015 yılında okulculuğa geçiş yapan kurumumuz daha ilk yılında 50 lisanslı sporcu ile futbol, atletizm, tekvando, basketbol, futsal ve masa tenisi dallarında yarışmalara katılmış ve sonraki yıllarda kazanacağı başarılara sağlam bir alt yapı oluşturmuştur. İkinci yılında lisanslı sporcu sayısını 100’e çıkaran okulumuz, öğrencilerinin yüzde 35’ini spora katmanın gururu ve mutluluğunu yaşamıştır. Yine 2016 yılında masa tenisi takımımız, ilçede ferdi birincilik ve takım halinde üçüncülük, ilde dördüncülük kazanmıştır. Basketbolda kızlar ilçe şampiyonluğu, atletizmde B kategorisi üçüncülüğü, A kategorisi dördüncülüğü kazanmıştır.  2016 yılında kurulan basketbol takımımız ise Türkiye Şampiyonalarına gitme yolunda ilk adımı atıp İnegöl’ü Bursa’da temsil etmiş ve ilk dörde girerek 5  - 9 Mart tarihlerinde Bursa’yı Bölge Şampiyonalarında ve Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazanmıştır.

Türkiye şampiyonasında İnegöl’ü temsil edecek bir diğer takımımız da masa tenisi takımımızdır. Bursa’da düzenlenen şampiyonada ilk ikiye giren kızlarımız, 7 – 9 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan turnuvada İnegöl’ü ve Bursa’yı Türkiye şampiyonu olmak için temsil edecektir. Sadece okulumuzu değil, İnegöl’ü hatta Bursa’yı temsil edecek olan takımlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz.

BİREY’DE KÜLTÜR VE SANAT

Öğrencilerimizin akademik gelişmelerine ortam hazırlamanın yanında fiziksel, zihinsel ve ruhsal bakımdan dengeli ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirmelerini hedefleyen eğitim felsefemiz, onları sosyal, sanatla barışık, problem çözme becerilerine sahip, özgüven sahibi, yaratıcı ve üretken bireyler olarak da hayata hazırlamaktadır. "Yaşam boyu öğrenme" ilkesinden hareketle bilginin defter kitap arasında sıkıştırılarak verilmesinden yana bir eğitim anlayışının çok gerilerde bırakıldığı bilgi çağında, gerek teknolojik gerek fiziksel her türlü olanağın en üst düzeyde öğrencilerimizin kullanımına açıldığı okulumuzda spordan, sanata, bilime pek çok alanda etkinlikler düzenlenmektedir.

Öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkaracak, geliştirecek her türlü faaliyeti destekleyen okulumuzda öğrencilerimize, tiyatro, şiir, resim, dans, müzik ve halk oyunları çalışmalarına katılarak kendilerini bu alanlarda geliştirme ve ortaya koydukları ürünlerini Kültür Sanat Günleri'nde ve diğer önemli gün ve haftalarda sergileme imkânı sağlanmaktadır.  Öğrencilerimiz özel ilgi alanlarına göre kendilerini yetiştirebilecekleri, deneyimlerini artırabilecekleri bir ortam sunan, pek çok alt başlık altında toplanan kulüp çalışmalarına katılmakta ve bu çalışmalarda toplumsal projeler geliştirmektedirler.

Çok amaçlı spor salonlarımızın yanı sıra okulumuzda bulunan müzik ve resim derslikleri, işlikler, bilgisayar, matematik, sosyal ve fen laboratuvarları öğrencilerimizin zevkle çalışmalarını sağlama amacına hizmet etmektedir. Son bir yılda 20’den fazla tiyatro oyununa ev sahipliği yapan okulumuz, İnegöl ve İnegöllü çocuklarla sanatı buluşturmanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Her yıl yaptığımız, başta Çanakkale ve Ankara olmak üzere, kültürel ve tarihi gezilerle öğrencilerimize toplumsal ve tarihi değerleri aşılamaktayız. Bunun yanında milli ve dini günlerdeki sorumluluk projelerimizle “geleceğin bireylerini” yetiştirmekteyiz. Sonuç olarak başta iyi bir birey, sonrasında ise başarılı bir birey olmak isteyen tüm öğrencilerimizi İnegöl Birey Okullarına davet ediyoruz. Geleceğinize atacağınız bu önemli adımda Birey Okullarına gelmeden bizimle tanışmadan karar vermemenizi istiyoruz. Araştırdığınız da çok fark göreceksiniz.

 

 

 

 

 

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Disleksiyi konuştular
Geleceğiniz Güven’de
Annelerine mektup gönderdiler
Potanın Şampiyonu Kosova
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Çocuklar da haklarını bilmeli
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Tekli eğitime geçiliyor
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
‘Kalite’yle kazandılar
Derse maskeyle girdiler
İnegöl sıralamada yok
İnegöl'de bir ilk
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Kosova’da kitap günleri
Kardeşlerini unutmadılar
Güven’den anlamlı ziyaret
Gazipaşa sergide
Elit sınava koştular
Keyifli eğitime hazır olun
Okullar hazırlanıyor
BİLDİM’de ingilizce festıvali
FETÖ okulu milletin oldu
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
Naire Çikayeva anısına iftar
18 Eylül’e hazırız
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Satranç şöleni başladı
İZKAL’de bilim rüzgârı
Öğrencilerin emekleri sergilendi
Basına teşekkür etkinliği
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Potada Şampiyon Kosova
Kosova yine galip
Eğitimde ‘güven’
BİLDİM’den büyük başarı
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
Türkiye dereceleriyle döndüler
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
KARNE SEVİNCİ
Öğrenciler Başkanı seçtiler
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
6 Lise sınavla alacak
Artık halka hizmet edecek
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Kantinler denetimden geçti
Altın nesil'de kutlama
Meslekler fuarı açıldı
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Annelere kahvaltı
Elit mezunlar buluştu
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Gazipaşa’da bilim şenliği
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Birey standına yoğun ilgi
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
İlk karne heyecanı
Birey Okulları’nda aşure günü
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Mesleki eğitime yöneldiler
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Hayatı öğreniyorlar
Çeyrek asırlık buluşma
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
Yılın çevreci okulu seçildi
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Eğitimciler iftar’da buluştu
Oynayarak öğrendiler
Altın Nesil’de matematik coşkusu
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Üç dilli okuma bayramı
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Büyüklerini unutmadılar
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
DYNED kullananlara ödül
Eğitime  “Kalite” desteği
Zorbalığa fırsat vermeyelim
İnegöl’e Üniversite yok
Elit Grup’tan örnek proje
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Vehbi Koç okuyor
Okullarda yeni dönem!
Okullara personel alınacak
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Okulda mescit açıldı
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Öğrencilerin projeleri sergilendi
75.Yıl örnek oldu
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Kitap okuma evi açıldı
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Öğrencilere yasak
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Eğitimde iş birliği
Bir okul gelir her şey değişir
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Eğitime yeni okul
Kuş evlerinden mahalle kurdular
Kosova’da Kızılay haftası
Kosova Koleji Başkanını seçti
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Yaşları küçük marifetleri büyük
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
DOĞA’dan sınav taktikleri
Altunkalp anneleri unutmadı
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Karne hediyesi fidan
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Adı üstünde ‘Kalite’
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Ordumuza miniklerden destek
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
‘Benimle Okur Musun?
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
İngilizce alışveriş yaptılar
Eğitime ‘Akademik Lise’
Çocuklar sanatla buluşuyor
Kuranı elleriyle okuyacak
Gazeteciliği öğrendiler
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Sokak hayvanlarını unutmadılar
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
İnegöl’ün tek okul festivali
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
14 kupayla ziyarete geldiler
İHMED’den kitap hediyesi
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Okullara el uzatıyorlar
Satrançta çifte kupa
İslam İlmihali hediye geldi
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Müzik kursu kayıtları başladı
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Karatede şampiyon Kosova
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Yarışarak Öğrendiler
Okula başladılar
Okyanus bursuna yoğun talep
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Şehidimizin adı yaşatılsın
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Öğrencilere burs veriyorlar
DOĞA meslek öğretiyor
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Bir okul gelir her şey değişir
Eğitime yeni özel okul
Dumlupınar'da bilim şöleni
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Her okula Polis
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Ev ödevi zarar veriyor
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
 Atölyeler sınıfa taşındı
Okyanus'ta Başarı Sezonu
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Okuma-yazma günü kutlandı
ÖSYM'den skandal hata
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Kosova’da tiyatro coşkusu
TEOG sonuçları açıklandı
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Elit Grup Okulları açıldı
Üstad, şiirleriyle anıldı
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
Sınav stresine tiyatro molası
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
Yerli malını tercih edelim
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Hem birinci hem bilinçli okul!
Bu okulda tamirci yetişiyor
Okullar eğitime hazır
Kosova'da Bilim Şenliği
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Haftanın Matematikçilerini seçti
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
British Town ile çağı yakala
Nakil başvuruları başladı
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Birey VIP açılıyor
Masalları oynadılar
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Kosova Koleji’ne bahar geldi
İlmeklerle köprü ördüler
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Masal kahramanları canlandı
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Cumalıkızık’ı gezdiler
23 Nisan coşkusu başladı
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Toplu istifa
Öğrenciler başkanlarını seçti
Tematik Lise İtalya’da
Okyanus’a taze kan
Külliyede spor şenliği
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Mesleki Liseleri buluştu
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Alacakaranlıkta eğitim
Bursa’yı Birey temsil edecek
Öğrenciler ödüllendirildi
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Kodla İnegöl
Küçükçalık Adliyede
Üniversitede kayıt telaşı
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Ücretsiz Özel Okul
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Okyanus başarıyı kutladı
Mutlu çocukların okulu
Öğrenciler başkanını seçti
Zirvenin sahibi: Altın Nesil