MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Dershanecilik sektöründe binlerce öğrenciyi hayallerine kavuşturan Birey Eğitim Kurumları, 2015 yılından itibaren lise ve 2017 yılından itibaren de ortaokul olarak İnegöl’e hizmet vermeye devam ediyor. İki yılda 163 mezun verdiklerini ve 141 öğrencilerini üniversiteli yaptıklarını aktaran İnegöl Birey Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Delibaş, “Amacımız bir “Birey nesli” yetiştirmek ve bu sayıları daha da arttırarak yolumuza devam etmektir” diyor.


 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz

NEDEN BİREYLİ OLMALIYIM?

Birey Eğitim Kurumları, yıllarını eğitime ve eğitim yayıncılığına vermiş, uzmanlıklarını verdikleri eserlerle kanıtlamış öğretmenler tarafından 1998 yılında kurulan bir özel öğretim kurumudur. Dershanecilik sektöründe binlerce öğrenciyi hayallerine kavuşturan Birey Eğitim Kurumları, 2015 yılından itibaren lise ve 2017 yılından itibaren de ortaokul olarak İnegöl’e hizmet vermeye devam ediyor.  Hali hazırda Birey Anadolu Lisesi ve Birey Ortaokulu olarak hizmet veren kurumumuz gücünü tarafsızlığından ve milli-manevi değerlere bağlılığından almaktadır.

Türkiye genelinde 200’e yakın şubesi bulunan “Birey” markasının tüm imkân ve tecrübesini İnegöllü öğrencilere aktaran kurumumuz, bireysel öğretim sistemini temel alarak eğitim vermektedir. Başarıyı “ birey, okul, aile ve çevre”nin katkılarıyla elde edilen kolektif bir sonuç olarak değerlendiriyor ve bu sonuçta aslan payının “birey”e ve “öğretmen”e ait olduğunu biliyoruz. Akademik başarılarıyla İnegöl’de en fazla öğrenciyi bir üst eğitim kurumuna yerleştirmiş olan Birey Okulları, tarihinde İnegöl’e Türkiye birincilikleri getirmiş bir kurumdur. 102 mezun verdiğimiz ilk yılımızda 89 öğrencimizi üniversiteli yaptık. 61 mezun verdiğimiz ikinci yılımızda ise üniversiteye yolladığımız öğrenci sayısı 52’dir. Amacımız bir “Birey nesli” yetiştirmek ve bu sayıları daha da arttırarak yolumuza devam etmektir.

BİREY’DE AKADEMİK EĞİTİM

Birey Okullarında saat 9.00’da başlayan eğitim, 16.40’a kadar 8 saatlik sınıf dersleriyle devam eder; 16.40 - 18.00 arası yapılan birebir etütler ve soru çözümleriyle tamamlanır. Ortaokul ve Anadolu Lisesi programını MEB’in belirlediği kurallar çerçevesinde mümkün olduğu ölçüde öğrencinin alan ve yeteneklerine göre planlayan kurumumuz, program dışı çalışmalarla eğitimde anlatılmamış konu, çözülmemiş soru bırakmamaktadır. 5 ve 6. sınıflarda matematik ve Türkçe ağırlıklı ders programı uygulanarak öğrencinin akademik alt yapısı oluşturulmaktadır. 7. sınıftan itibaren başlayan “Liselere Giriş Sistemi” hazırlıkları 8. sınıflarda yoğunlaştırılmış bir şekilde devam ettirilir.  Ayrıca her cumartesi deneme sınavına alınan 8. sınıf öğrencilerimize ders sonu programlarla etüt ve soru çözümleri yaptırılmaktadır.

9 ve 10. sınıflarda “akademik okur-yazarlık” temelinde bir eğitim anlayışı benimsenmiştir. Bu bağlamda 9. sınıftan itibaren iyi eğitilmiş bireyler yetiştirmek adına her bir öğrencimizle yakından ilgileniyor ve onları okul hayatının yanında üniversite hayatına da hazırlıyoruz. Ayrıca aylık olarak yapılan “KTT”lerle ( Konu Tarama Testi ) öğrencinin ay içinde gördüğü konulardaki eksikleri belirlenip etüt dersleriyle bu eksiklikler giderilmektedir. “Sınav Grubu” dediğimiz 11 ve 12. sınıflarda ise daha çok akademik başarı hedefiyle yoğunlaştırılmış ders programı ve deneme sınavları uygulanmaktadır.  TYT ve YKS hazırlıkları 11. sınıftan itibaren tamamlanır. Hiçbir ek ücret talep edilmeden yapılan etütler ve birebir çalışmalarla öğrencilerimiz sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Her hafta sonu yapılan deneme sınavlarıyla eksiklerini görme imkânı bulan öğrencilerimiz, etüt derslerinde ve soru çözüm saatlerinde öğretmenleriyle gerekli telafileri yapmaktadır. “Her şeyin özü sevgidir.” ve “Her birey özeldir.” ilkeleri doğrultusunda hareket eden okulumuz ve öğretmenlerimiz, öğrencilerine hassasiyetle yaklaşmakta ve her an, her anlamda onların yanlarında olarak geleceğin bireylerini yetiştirmektedir.

BİREY’DE DİL EĞİTİMİ

Çağımızın en büyük ihtiyaçlarından biri haline gelen yabancı dil, Birey Okullarında önemsenmekte ve hem Birey Anadolu Lisesi hem de Birey Ortaokulunda İngilizce’nin yanında Almanca eğitimi verilmektedir. 5. sınıftan itibaren her sınıf düzeyinde İngilizce ve Almanca eğitimi verilirken yabancı öğretmenlerimizle öğrencilerimize teorik olarak öğrendikleri İngilizceyi pratik olarak da kullanma imkânı sunmaktayız.

BİREY’DE SPOR

2015 yılında okulculuğa geçiş yapan kurumumuz daha ilk yılında 50 lisanslı sporcu ile futbol, atletizm, tekvando, basketbol, futsal ve masa tenisi dallarında yarışmalara katılmış ve sonraki yıllarda kazanacağı başarılara sağlam bir alt yapı oluşturmuştur. İkinci yılında lisanslı sporcu sayısını 100’e çıkaran okulumuz, öğrencilerinin yüzde 35’ini spora katmanın gururu ve mutluluğunu yaşamıştır. Yine 2016 yılında masa tenisi takımımız, ilçede ferdi birincilik ve takım halinde üçüncülük, ilde dördüncülük kazanmıştır. Basketbolda kızlar ilçe şampiyonluğu, atletizmde B kategorisi üçüncülüğü, A kategorisi dördüncülüğü kazanmıştır.  2016 yılında kurulan basketbol takımımız ise Türkiye Şampiyonalarına gitme yolunda ilk adımı atıp İnegöl’ü Bursa’da temsil etmiş ve ilk dörde girerek 5  - 9 Mart tarihlerinde Bursa’yı Bölge Şampiyonalarında ve Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazanmıştır.

Türkiye şampiyonasında İnegöl’ü temsil edecek bir diğer takımımız da masa tenisi takımımızdır. Bursa’da düzenlenen şampiyonada ilk ikiye giren kızlarımız, 7 – 9 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan turnuvada İnegöl’ü ve Bursa’yı Türkiye şampiyonu olmak için temsil edecektir. Sadece okulumuzu değil, İnegöl’ü hatta Bursa’yı temsil edecek olan takımlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz.

BİREY’DE KÜLTÜR VE SANAT

Öğrencilerimizin akademik gelişmelerine ortam hazırlamanın yanında fiziksel, zihinsel ve ruhsal bakımdan dengeli ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirmelerini hedefleyen eğitim felsefemiz, onları sosyal, sanatla barışık, problem çözme becerilerine sahip, özgüven sahibi, yaratıcı ve üretken bireyler olarak da hayata hazırlamaktadır. "Yaşam boyu öğrenme" ilkesinden hareketle bilginin defter kitap arasında sıkıştırılarak verilmesinden yana bir eğitim anlayışının çok gerilerde bırakıldığı bilgi çağında, gerek teknolojik gerek fiziksel her türlü olanağın en üst düzeyde öğrencilerimizin kullanımına açıldığı okulumuzda spordan, sanata, bilime pek çok alanda etkinlikler düzenlenmektedir.

Öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkaracak, geliştirecek her türlü faaliyeti destekleyen okulumuzda öğrencilerimize, tiyatro, şiir, resim, dans, müzik ve halk oyunları çalışmalarına katılarak kendilerini bu alanlarda geliştirme ve ortaya koydukları ürünlerini Kültür Sanat Günleri'nde ve diğer önemli gün ve haftalarda sergileme imkânı sağlanmaktadır.  Öğrencilerimiz özel ilgi alanlarına göre kendilerini yetiştirebilecekleri, deneyimlerini artırabilecekleri bir ortam sunan, pek çok alt başlık altında toplanan kulüp çalışmalarına katılmakta ve bu çalışmalarda toplumsal projeler geliştirmektedirler.

Çok amaçlı spor salonlarımızın yanı sıra okulumuzda bulunan müzik ve resim derslikleri, işlikler, bilgisayar, matematik, sosyal ve fen laboratuvarları öğrencilerimizin zevkle çalışmalarını sağlama amacına hizmet etmektedir. Son bir yılda 20’den fazla tiyatro oyununa ev sahipliği yapan okulumuz, İnegöl ve İnegöllü çocuklarla sanatı buluşturmanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Her yıl yaptığımız, başta Çanakkale ve Ankara olmak üzere, kültürel ve tarihi gezilerle öğrencilerimize toplumsal ve tarihi değerleri aşılamaktayız. Bunun yanında milli ve dini günlerdeki sorumluluk projelerimizle “geleceğin bireylerini” yetiştirmekteyiz. Sonuç olarak başta iyi bir birey, sonrasında ise başarılı bir birey olmak isteyen tüm öğrencilerimizi İnegöl Birey Okullarına davet ediyoruz. Geleceğinize atacağınız bu önemli adımda Birey Okullarına gelmeden bizimle tanışmadan karar vermemenizi istiyoruz. Araştırdığınız da çok fark göreceksiniz.

 

 

 

 

 

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Her okula Polis
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Okyanus başarıyı kutladı
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
ÖSYM'den skandal hata
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Artık halka hizmet edecek
14 kupayla ziyarete geldiler
Eğitime  “Kalite” desteği
Kuranı elleriyle okuyacak
Gazeteciliği öğrendiler
İnegöl'de bir ilk
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
TEOG sonuçları açıklandı
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
6 Lise sınavla alacak
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Birey Okulları’nda aşure günü
Şehidimizin adı yaşatılsın
Öğrencilere burs veriyorlar
Birey standına yoğun ilgi
Hayatı öğreniyorlar
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Okulda mescit açıldı
‘Benimle Okur Musun?
Okyanus bursuna yoğun talep
Sınav stresine tiyatro molası
KARNE SEVİNCİ
18 Eylül’e hazırız
Öğrencilere yasak
İngilizce alışveriş yaptılar
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Eğitime yeni özel okul
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Geleceğiniz Güven’de
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Meslekler fuarı açıldı
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Masalları oynadılar
Mesleki eğitime yöneldiler
Küçükçalık Adliyede
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Nakil başvuruları başladı
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
FETÖ okulu milletin oldu
Basına teşekkür etkinliği
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Tekli eğitime geçiliyor
Büyüklerini unutmadılar
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Potanın Şampiyonu Kosova
23 Nisan coşkusu başladı
Kitap okuma evi açıldı
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Altın Nesil’de matematik coşkusu
‘Kalite’yle kazandılar
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Miniklerden yerel markalara ziyaret
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Bursa’yı Birey temsil edecek
Elit Grup’tan örnek proje
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Karatede şampiyon Kosova
BİLDİM’den büyük başarı
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Ordumuza miniklerden destek
İlk karne heyecanı
Öğrenciler başkanını seçti
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
DOĞA meslek öğretiyor
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Kodla İnegöl
Karne hediyesi fidan
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Masal kahramanları canlandı
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Kosova’da tiyatro coşkusu
Kosova’da kitap günleri
Elit sınava koştular
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Mutlu çocukların okulu
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Güven’den anlamlı ziyaret
Okullar hazırlanıyor
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Çocuklar sanatla buluşuyor
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Elit mezunlar buluştu
Ücretsiz Özel Okul
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Adı üstünde ‘Kalite’
Eğitimde iş birliği
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Karne hediyesi fidan
Mutlu çocukların okulu
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Karatede şampiyon Kosova
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Kitap okuma evi açıldı
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Sınav stresine tiyatro molası
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Elit sınava koştular
BİLDİM’den büyük başarı
Nakil başvuruları başladı
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
Küçükçalık Adliyede
Elit mezunlar buluştu
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Birey Okulları’nda aşure günü
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Adı üstünde ‘Kalite’
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Öğrencilere burs veriyorlar
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Elit Grup’tan örnek proje
Eğitime yeni özel okul
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
Okyanus bursuna yoğun talep
TEOG sonuçları açıklandı
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Masalları oynadılar
Okullar hazırlanıyor
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
‘Benimle Okur Musun?
Öğrencilere yasak
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Geleceğiniz Güven’de
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Okyanus başarıyı kutladı
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Kodla İnegöl
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
İnegöl'de bir ilk
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
İngilizce alışveriş yaptılar
Çocuklar sanatla buluşuyor
Meslekler fuarı açıldı
ÖSYM'den skandal hata
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Okulda mescit açıldı
Basına teşekkür etkinliği
Her okula Polis
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Birey standına yoğun ilgi
23 Nisan coşkusu başladı
Eğitime  “Kalite” desteği
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Masal kahramanları canlandı
KARNE SEVİNCİ
18 Eylül’e hazırız
Miniklerden yerel markalara ziyaret
FETÖ okulu milletin oldu
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Kosova’da tiyatro coşkusu
Ücretsiz Özel Okul
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Büyüklerini unutmadılar
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Bursa’yı Birey temsil edecek
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Hayatı öğreniyorlar
Güven’den anlamlı ziyaret
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
‘Kalite’yle kazandılar
İlk karne heyecanı
Artık halka hizmet edecek
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Zorbalığa fırsat vermeyelim
14 kupayla ziyarete geldiler
Ordumuza miniklerden destek
Şehidimizin adı yaşatılsın
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Öğrenciler başkanını seçti
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Tekli eğitime geçiliyor
6 Lise sınavla alacak
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Kosova’da kitap günleri
Gazeteciliği öğrendiler
Eğitimde iş birliği
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Kuranı elleriyle okuyacak
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
DOĞA meslek öğretiyor
Mesleki eğitime yöneldiler
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Potanın Şampiyonu Kosova

Yorum Bırak