MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Dershanecilik sektöründe binlerce öğrenciyi hayallerine kavuşturan Birey Eğitim Kurumları, 2015 yılından itibaren lise ve 2017 yılından itibaren de ortaokul olarak İnegöl’e hizmet vermeye devam ediyor. İki yılda 163 mezun verdiklerini ve 141 öğrencilerini üniversiteli yaptıklarını aktaran İnegöl Birey Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Delibaş, “Amacımız bir “Birey nesli” yetiştirmek ve bu sayıları daha da arttırarak yolumuza devam etmektir” diyor.


 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz

NEDEN BİREYLİ OLMALIYIM?

Birey Eğitim Kurumları, yıllarını eğitime ve eğitim yayıncılığına vermiş, uzmanlıklarını verdikleri eserlerle kanıtlamış öğretmenler tarafından 1998 yılında kurulan bir özel öğretim kurumudur. Dershanecilik sektöründe binlerce öğrenciyi hayallerine kavuşturan Birey Eğitim Kurumları, 2015 yılından itibaren lise ve 2017 yılından itibaren de ortaokul olarak İnegöl’e hizmet vermeye devam ediyor.  Hali hazırda Birey Anadolu Lisesi ve Birey Ortaokulu olarak hizmet veren kurumumuz gücünü tarafsızlığından ve milli-manevi değerlere bağlılığından almaktadır.

Türkiye genelinde 200’e yakın şubesi bulunan “Birey” markasının tüm imkân ve tecrübesini İnegöllü öğrencilere aktaran kurumumuz, bireysel öğretim sistemini temel alarak eğitim vermektedir. Başarıyı “ birey, okul, aile ve çevre”nin katkılarıyla elde edilen kolektif bir sonuç olarak değerlendiriyor ve bu sonuçta aslan payının “birey”e ve “öğretmen”e ait olduğunu biliyoruz. Akademik başarılarıyla İnegöl’de en fazla öğrenciyi bir üst eğitim kurumuna yerleştirmiş olan Birey Okulları, tarihinde İnegöl’e Türkiye birincilikleri getirmiş bir kurumdur. 102 mezun verdiğimiz ilk yılımızda 89 öğrencimizi üniversiteli yaptık. 61 mezun verdiğimiz ikinci yılımızda ise üniversiteye yolladığımız öğrenci sayısı 52’dir. Amacımız bir “Birey nesli” yetiştirmek ve bu sayıları daha da arttırarak yolumuza devam etmektir.

BİREY’DE AKADEMİK EĞİTİM

Birey Okullarında saat 9.00’da başlayan eğitim, 16.40’a kadar 8 saatlik sınıf dersleriyle devam eder; 16.40 - 18.00 arası yapılan birebir etütler ve soru çözümleriyle tamamlanır. Ortaokul ve Anadolu Lisesi programını MEB’in belirlediği kurallar çerçevesinde mümkün olduğu ölçüde öğrencinin alan ve yeteneklerine göre planlayan kurumumuz, program dışı çalışmalarla eğitimde anlatılmamış konu, çözülmemiş soru bırakmamaktadır. 5 ve 6. sınıflarda matematik ve Türkçe ağırlıklı ders programı uygulanarak öğrencinin akademik alt yapısı oluşturulmaktadır. 7. sınıftan itibaren başlayan “Liselere Giriş Sistemi” hazırlıkları 8. sınıflarda yoğunlaştırılmış bir şekilde devam ettirilir.  Ayrıca her cumartesi deneme sınavına alınan 8. sınıf öğrencilerimize ders sonu programlarla etüt ve soru çözümleri yaptırılmaktadır.

9 ve 10. sınıflarda “akademik okur-yazarlık” temelinde bir eğitim anlayışı benimsenmiştir. Bu bağlamda 9. sınıftan itibaren iyi eğitilmiş bireyler yetiştirmek adına her bir öğrencimizle yakından ilgileniyor ve onları okul hayatının yanında üniversite hayatına da hazırlıyoruz. Ayrıca aylık olarak yapılan “KTT”lerle ( Konu Tarama Testi ) öğrencinin ay içinde gördüğü konulardaki eksikleri belirlenip etüt dersleriyle bu eksiklikler giderilmektedir. “Sınav Grubu” dediğimiz 11 ve 12. sınıflarda ise daha çok akademik başarı hedefiyle yoğunlaştırılmış ders programı ve deneme sınavları uygulanmaktadır.  TYT ve YKS hazırlıkları 11. sınıftan itibaren tamamlanır. Hiçbir ek ücret talep edilmeden yapılan etütler ve birebir çalışmalarla öğrencilerimiz sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Her hafta sonu yapılan deneme sınavlarıyla eksiklerini görme imkânı bulan öğrencilerimiz, etüt derslerinde ve soru çözüm saatlerinde öğretmenleriyle gerekli telafileri yapmaktadır. “Her şeyin özü sevgidir.” ve “Her birey özeldir.” ilkeleri doğrultusunda hareket eden okulumuz ve öğretmenlerimiz, öğrencilerine hassasiyetle yaklaşmakta ve her an, her anlamda onların yanlarında olarak geleceğin bireylerini yetiştirmektedir.

BİREY’DE DİL EĞİTİMİ

Çağımızın en büyük ihtiyaçlarından biri haline gelen yabancı dil, Birey Okullarında önemsenmekte ve hem Birey Anadolu Lisesi hem de Birey Ortaokulunda İngilizce’nin yanında Almanca eğitimi verilmektedir. 5. sınıftan itibaren her sınıf düzeyinde İngilizce ve Almanca eğitimi verilirken yabancı öğretmenlerimizle öğrencilerimize teorik olarak öğrendikleri İngilizceyi pratik olarak da kullanma imkânı sunmaktayız.

BİREY’DE SPOR

2015 yılında okulculuğa geçiş yapan kurumumuz daha ilk yılında 50 lisanslı sporcu ile futbol, atletizm, tekvando, basketbol, futsal ve masa tenisi dallarında yarışmalara katılmış ve sonraki yıllarda kazanacağı başarılara sağlam bir alt yapı oluşturmuştur. İkinci yılında lisanslı sporcu sayısını 100’e çıkaran okulumuz, öğrencilerinin yüzde 35’ini spora katmanın gururu ve mutluluğunu yaşamıştır. Yine 2016 yılında masa tenisi takımımız, ilçede ferdi birincilik ve takım halinde üçüncülük, ilde dördüncülük kazanmıştır. Basketbolda kızlar ilçe şampiyonluğu, atletizmde B kategorisi üçüncülüğü, A kategorisi dördüncülüğü kazanmıştır.  2016 yılında kurulan basketbol takımımız ise Türkiye Şampiyonalarına gitme yolunda ilk adımı atıp İnegöl’ü Bursa’da temsil etmiş ve ilk dörde girerek 5  - 9 Mart tarihlerinde Bursa’yı Bölge Şampiyonalarında ve Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazanmıştır.

Türkiye şampiyonasında İnegöl’ü temsil edecek bir diğer takımımız da masa tenisi takımımızdır. Bursa’da düzenlenen şampiyonada ilk ikiye giren kızlarımız, 7 – 9 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan turnuvada İnegöl’ü ve Bursa’yı Türkiye şampiyonu olmak için temsil edecektir. Sadece okulumuzu değil, İnegöl’ü hatta Bursa’yı temsil edecek olan takımlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz.

BİREY’DE KÜLTÜR VE SANAT

Öğrencilerimizin akademik gelişmelerine ortam hazırlamanın yanında fiziksel, zihinsel ve ruhsal bakımdan dengeli ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirmelerini hedefleyen eğitim felsefemiz, onları sosyal, sanatla barışık, problem çözme becerilerine sahip, özgüven sahibi, yaratıcı ve üretken bireyler olarak da hayata hazırlamaktadır. "Yaşam boyu öğrenme" ilkesinden hareketle bilginin defter kitap arasında sıkıştırılarak verilmesinden yana bir eğitim anlayışının çok gerilerde bırakıldığı bilgi çağında, gerek teknolojik gerek fiziksel her türlü olanağın en üst düzeyde öğrencilerimizin kullanımına açıldığı okulumuzda spordan, sanata, bilime pek çok alanda etkinlikler düzenlenmektedir.

Öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkaracak, geliştirecek her türlü faaliyeti destekleyen okulumuzda öğrencilerimize, tiyatro, şiir, resim, dans, müzik ve halk oyunları çalışmalarına katılarak kendilerini bu alanlarda geliştirme ve ortaya koydukları ürünlerini Kültür Sanat Günleri'nde ve diğer önemli gün ve haftalarda sergileme imkânı sağlanmaktadır.  Öğrencilerimiz özel ilgi alanlarına göre kendilerini yetiştirebilecekleri, deneyimlerini artırabilecekleri bir ortam sunan, pek çok alt başlık altında toplanan kulüp çalışmalarına katılmakta ve bu çalışmalarda toplumsal projeler geliştirmektedirler.

Çok amaçlı spor salonlarımızın yanı sıra okulumuzda bulunan müzik ve resim derslikleri, işlikler, bilgisayar, matematik, sosyal ve fen laboratuvarları öğrencilerimizin zevkle çalışmalarını sağlama amacına hizmet etmektedir. Son bir yılda 20’den fazla tiyatro oyununa ev sahipliği yapan okulumuz, İnegöl ve İnegöllü çocuklarla sanatı buluşturmanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Her yıl yaptığımız, başta Çanakkale ve Ankara olmak üzere, kültürel ve tarihi gezilerle öğrencilerimize toplumsal ve tarihi değerleri aşılamaktayız. Bunun yanında milli ve dini günlerdeki sorumluluk projelerimizle “geleceğin bireylerini” yetiştirmekteyiz. Sonuç olarak başta iyi bir birey, sonrasında ise başarılı bir birey olmak isteyen tüm öğrencilerimizi İnegöl Birey Okullarına davet ediyoruz. Geleceğinize atacağınız bu önemli adımda Birey Okullarına gelmeden bizimle tanışmadan karar vermemenizi istiyoruz. Araştırdığınız da çok fark göreceksiniz.

 

 

 

 

 

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

FETÖ okulu milletin oldu
Şehidimizin adı yaşatılsın
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Öğrencilere yasak
Tekli eğitime geçiliyor
Artık halka hizmet edecek
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Basına teşekkür etkinliği
Mutlu çocukların okulu
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Karne hediyesi fidan
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Okullar hazırlanıyor
Her okula Polis
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Kitap okuma evi açıldı
DOĞA meslek öğretiyor
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Çocuklar sanatla buluşuyor
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Sınav stresine tiyatro molası
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Ortaokul’a Zarafet geliyor
BİLDİM’den büyük başarı
Adı üstünde ‘Kalite’
Okyanus bursuna yoğun talep
Güven’den anlamlı ziyaret
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Hayatı öğreniyorlar
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Eğitime yeni özel okul
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Gazeteciliği öğrendiler
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Karatede şampiyon Kosova
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Kuranı elleriyle okuyacak
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Geleceğiniz Güven’de
Birey standına yoğun ilgi
18 Eylül’e hazırız
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Birey Okulları’nda aşure günü
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Öğrencilere burs veriyorlar
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Öğrenciler başkanını seçti
İnegöl'de bir ilk
Okyanus başarıyı kutladı
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Okulda mescit açıldı
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
ÖSYM'den skandal hata
Ücretsiz Özel Okul
KARNE SEVİNCİ
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
‘Kalite’yle kazandılar
Bursa’yı Birey temsil edecek
Mesleki eğitime yöneldiler
Masalları oynadılar
Nakil başvuruları başladı
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Elit mezunlar buluştu
Elit Grup’tan örnek proje
TEOG sonuçları açıklandı
İlk karne heyecanı
TEOG sonuçları açıklandı
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Öğrencilere yasak
Basına teşekkür etkinliği
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Birey standına yoğun ilgi
DOĞA meslek öğretiyor
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Bursa’yı Birey temsil edecek
Eğitime yeni özel okul
18 Eylül’e hazırız
İnegöl'de bir ilk
Kuranı elleriyle okuyacak
ÖSYM'den skandal hata
FETÖ okulu milletin oldu
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Kitap okuma evi açıldı
Karatede şampiyon Kosova
Karne hediyesi fidan
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Birey Okulları’nda aşure günü
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Artık halka hizmet edecek
Okyanus başarıyı kutladı
‘Kalite’yle kazandılar
Elit Grup’tan örnek proje
Mesleki eğitime yöneldiler
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Okulda mescit açıldı
Gazeteciliği öğrendiler
Çocuklar sanatla buluşuyor
Miniklerden yerel markalara ziyaret
BİLDİM’den büyük başarı
Her okula Polis
Ücretsiz Özel Okul
Okullar hazırlanıyor
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Elit mezunlar buluştu
Şehidimizin adı yaşatılsın
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Mutlu çocukların okulu
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Sınav stresine tiyatro molası
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Hayatı öğreniyorlar
Tekli eğitime geçiliyor
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
İlk karne heyecanı
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Geleceğiniz Güven’de
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Öğrencilere burs veriyorlar
KARNE SEVİNCİ
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Güven’den anlamlı ziyaret
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Nakil başvuruları başladı
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Okyanus bursuna yoğun talep
Masalları oynadılar
Adı üstünde ‘Kalite’
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Öğrenciler başkanını seçti
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı

Yorum Bırak