MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

Dershanecilik sektöründe binlerce öğrenciyi hayallerine kavuşturan Birey Eğitim Kurumları, 2015 yılından itibaren lise ve 2017 yılından itibaren de ortaokul olarak İnegöl’e hizmet vermeye devam ediyor. İki yılda 163 mezun verdiklerini ve 141 öğrencilerini üniversiteli yaptıklarını aktaran İnegöl Birey Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Delibaş, “Amacımız bir “Birey nesli” yetiştirmek ve bu sayıları daha da arttırarak yolumuza devam etmektir” diyor.


 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz

NEDEN BİREYLİ OLMALIYIM?

Birey Eğitim Kurumları, yıllarını eğitime ve eğitim yayıncılığına vermiş, uzmanlıklarını verdikleri eserlerle kanıtlamış öğretmenler tarafından 1998 yılında kurulan bir özel öğretim kurumudur. Dershanecilik sektöründe binlerce öğrenciyi hayallerine kavuşturan Birey Eğitim Kurumları, 2015 yılından itibaren lise ve 2017 yılından itibaren de ortaokul olarak İnegöl’e hizmet vermeye devam ediyor.  Hali hazırda Birey Anadolu Lisesi ve Birey Ortaokulu olarak hizmet veren kurumumuz gücünü tarafsızlığından ve milli-manevi değerlere bağlılığından almaktadır.

Türkiye genelinde 200’e yakın şubesi bulunan “Birey” markasının tüm imkân ve tecrübesini İnegöllü öğrencilere aktaran kurumumuz, bireysel öğretim sistemini temel alarak eğitim vermektedir. Başarıyı “ birey, okul, aile ve çevre”nin katkılarıyla elde edilen kolektif bir sonuç olarak değerlendiriyor ve bu sonuçta aslan payının “birey”e ve “öğretmen”e ait olduğunu biliyoruz. Akademik başarılarıyla İnegöl’de en fazla öğrenciyi bir üst eğitim kurumuna yerleştirmiş olan Birey Okulları, tarihinde İnegöl’e Türkiye birincilikleri getirmiş bir kurumdur. 102 mezun verdiğimiz ilk yılımızda 89 öğrencimizi üniversiteli yaptık. 61 mezun verdiğimiz ikinci yılımızda ise üniversiteye yolladığımız öğrenci sayısı 52’dir. Amacımız bir “Birey nesli” yetiştirmek ve bu sayıları daha da arttırarak yolumuza devam etmektir.

BİREY’DE AKADEMİK EĞİTİM

Birey Okullarında saat 9.00’da başlayan eğitim, 16.40’a kadar 8 saatlik sınıf dersleriyle devam eder; 16.40 - 18.00 arası yapılan birebir etütler ve soru çözümleriyle tamamlanır. Ortaokul ve Anadolu Lisesi programını MEB’in belirlediği kurallar çerçevesinde mümkün olduğu ölçüde öğrencinin alan ve yeteneklerine göre planlayan kurumumuz, program dışı çalışmalarla eğitimde anlatılmamış konu, çözülmemiş soru bırakmamaktadır. 5 ve 6. sınıflarda matematik ve Türkçe ağırlıklı ders programı uygulanarak öğrencinin akademik alt yapısı oluşturulmaktadır. 7. sınıftan itibaren başlayan “Liselere Giriş Sistemi” hazırlıkları 8. sınıflarda yoğunlaştırılmış bir şekilde devam ettirilir.  Ayrıca her cumartesi deneme sınavına alınan 8. sınıf öğrencilerimize ders sonu programlarla etüt ve soru çözümleri yaptırılmaktadır.

9 ve 10. sınıflarda “akademik okur-yazarlık” temelinde bir eğitim anlayışı benimsenmiştir. Bu bağlamda 9. sınıftan itibaren iyi eğitilmiş bireyler yetiştirmek adına her bir öğrencimizle yakından ilgileniyor ve onları okul hayatının yanında üniversite hayatına da hazırlıyoruz. Ayrıca aylık olarak yapılan “KTT”lerle ( Konu Tarama Testi ) öğrencinin ay içinde gördüğü konulardaki eksikleri belirlenip etüt dersleriyle bu eksiklikler giderilmektedir. “Sınav Grubu” dediğimiz 11 ve 12. sınıflarda ise daha çok akademik başarı hedefiyle yoğunlaştırılmış ders programı ve deneme sınavları uygulanmaktadır.  TYT ve YKS hazırlıkları 11. sınıftan itibaren tamamlanır. Hiçbir ek ücret talep edilmeden yapılan etütler ve birebir çalışmalarla öğrencilerimiz sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Her hafta sonu yapılan deneme sınavlarıyla eksiklerini görme imkânı bulan öğrencilerimiz, etüt derslerinde ve soru çözüm saatlerinde öğretmenleriyle gerekli telafileri yapmaktadır. “Her şeyin özü sevgidir.” ve “Her birey özeldir.” ilkeleri doğrultusunda hareket eden okulumuz ve öğretmenlerimiz, öğrencilerine hassasiyetle yaklaşmakta ve her an, her anlamda onların yanlarında olarak geleceğin bireylerini yetiştirmektedir.

BİREY’DE DİL EĞİTİMİ

Çağımızın en büyük ihtiyaçlarından biri haline gelen yabancı dil, Birey Okullarında önemsenmekte ve hem Birey Anadolu Lisesi hem de Birey Ortaokulunda İngilizce’nin yanında Almanca eğitimi verilmektedir. 5. sınıftan itibaren her sınıf düzeyinde İngilizce ve Almanca eğitimi verilirken yabancı öğretmenlerimizle öğrencilerimize teorik olarak öğrendikleri İngilizceyi pratik olarak da kullanma imkânı sunmaktayız.

BİREY’DE SPOR

2015 yılında okulculuğa geçiş yapan kurumumuz daha ilk yılında 50 lisanslı sporcu ile futbol, atletizm, tekvando, basketbol, futsal ve masa tenisi dallarında yarışmalara katılmış ve sonraki yıllarda kazanacağı başarılara sağlam bir alt yapı oluşturmuştur. İkinci yılında lisanslı sporcu sayısını 100’e çıkaran okulumuz, öğrencilerinin yüzde 35’ini spora katmanın gururu ve mutluluğunu yaşamıştır. Yine 2016 yılında masa tenisi takımımız, ilçede ferdi birincilik ve takım halinde üçüncülük, ilde dördüncülük kazanmıştır. Basketbolda kızlar ilçe şampiyonluğu, atletizmde B kategorisi üçüncülüğü, A kategorisi dördüncülüğü kazanmıştır.  2016 yılında kurulan basketbol takımımız ise Türkiye Şampiyonalarına gitme yolunda ilk adımı atıp İnegöl’ü Bursa’da temsil etmiş ve ilk dörde girerek 5  - 9 Mart tarihlerinde Bursa’yı Bölge Şampiyonalarında ve Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazanmıştır.

Türkiye şampiyonasında İnegöl’ü temsil edecek bir diğer takımımız da masa tenisi takımımızdır. Bursa’da düzenlenen şampiyonada ilk ikiye giren kızlarımız, 7 – 9 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan turnuvada İnegöl’ü ve Bursa’yı Türkiye şampiyonu olmak için temsil edecektir. Sadece okulumuzu değil, İnegöl’ü hatta Bursa’yı temsil edecek olan takımlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz.

BİREY’DE KÜLTÜR VE SANAT

Öğrencilerimizin akademik gelişmelerine ortam hazırlamanın yanında fiziksel, zihinsel ve ruhsal bakımdan dengeli ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirmelerini hedefleyen eğitim felsefemiz, onları sosyal, sanatla barışık, problem çözme becerilerine sahip, özgüven sahibi, yaratıcı ve üretken bireyler olarak da hayata hazırlamaktadır. "Yaşam boyu öğrenme" ilkesinden hareketle bilginin defter kitap arasında sıkıştırılarak verilmesinden yana bir eğitim anlayışının çok gerilerde bırakıldığı bilgi çağında, gerek teknolojik gerek fiziksel her türlü olanağın en üst düzeyde öğrencilerimizin kullanımına açıldığı okulumuzda spordan, sanata, bilime pek çok alanda etkinlikler düzenlenmektedir.

Öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkaracak, geliştirecek her türlü faaliyeti destekleyen okulumuzda öğrencilerimize, tiyatro, şiir, resim, dans, müzik ve halk oyunları çalışmalarına katılarak kendilerini bu alanlarda geliştirme ve ortaya koydukları ürünlerini Kültür Sanat Günleri'nde ve diğer önemli gün ve haftalarda sergileme imkânı sağlanmaktadır.  Öğrencilerimiz özel ilgi alanlarına göre kendilerini yetiştirebilecekleri, deneyimlerini artırabilecekleri bir ortam sunan, pek çok alt başlık altında toplanan kulüp çalışmalarına katılmakta ve bu çalışmalarda toplumsal projeler geliştirmektedirler.

Çok amaçlı spor salonlarımızın yanı sıra okulumuzda bulunan müzik ve resim derslikleri, işlikler, bilgisayar, matematik, sosyal ve fen laboratuvarları öğrencilerimizin zevkle çalışmalarını sağlama amacına hizmet etmektedir. Son bir yılda 20’den fazla tiyatro oyununa ev sahipliği yapan okulumuz, İnegöl ve İnegöllü çocuklarla sanatı buluşturmanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Her yıl yaptığımız, başta Çanakkale ve Ankara olmak üzere, kültürel ve tarihi gezilerle öğrencilerimize toplumsal ve tarihi değerleri aşılamaktayız. Bunun yanında milli ve dini günlerdeki sorumluluk projelerimizle “geleceğin bireylerini” yetiştirmekteyiz. Sonuç olarak başta iyi bir birey, sonrasında ise başarılı bir birey olmak isteyen tüm öğrencilerimizi İnegöl Birey Okullarına davet ediyoruz. Geleceğinize atacağınız bu önemli adımda Birey Okullarına gelmeden bizimle tanışmadan karar vermemenizi istiyoruz. Araştırdığınız da çok fark göreceksiniz.

 

 

 

 

 

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Meslekler fuarı açıldı
Özdilek tecrübelerini paylaştı
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
İslam İlmihali hediye geldi
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Bez çanta dikiyorlar
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Kitap okuma evi açıldı
Sınav stresine tiyatro molası
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
Hayatı öğreniyorlar
Çocuklar sanatla buluşuyor
FETÖ okulu milletin oldu
Kosova’da kitap günleri
DYNED kullananlara ödül
Satranç şöleni başladı
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Okula başladılar
Mesleki Liseleri buluştu
Şehidimizin adı yaşatılsın
75.Yıl örnek oldu
Kuş evlerinden mahalle kurdular
Öğrenciler Başkanı seçtiler
Kodla İnegöl
Öğrencilere yasak
Kosova Kolejinde Tıp Bayramı
Satrançta çifte kupa
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Zarif bir eğitim
Elit Grup’tan örnek proje
Bursa’yı Birey temsil edecek
 Atölyeler sınıfa taşındı
Ücretsiz Özel Okul
Meslek tanıtım günleri başladı
Üniversitede kayıt telaşı
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Nakil başvuruları başladı
Mutlu çocukların okulu
Öğrenciler başkanlarını seçti
BİLDİM’de ingilizce festıvali
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
Birey VIP açılıyor
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Derse maskeyle girdiler
Elit Grup Okulları dünyayı geziyor
Kosova Koleji Başkanını seçti
Çeyrek asırlık buluşma
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
Zamanı yönetmeyi öğrenin
18 Eylül’e hazırız
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Yılın çevreci okulu seçildi
Naire Çikayeva anısına iftar
İnegöl’e Üniversite yok
Bu okulda tamirci yetişiyor
Gazipaşa sergide
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
BİLDİM’den büyük başarı
Geleceğiniz Güven’de
Okuma-yazma günü kutlandı
Karne hediyesi fidan
Masal kahramanları canlandı
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Masalları oynadılar
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Okyanus'ta Başarı Sezonu
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
Okullara personel alınacak
İnegöl sıralamada yok
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
İlkadım’da karne heyecanı
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Öğrencilere burs veriyorlar
Öğrencilerin emekleri sergilendi
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Öğrencilerin projeleri sergilendi
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
Potada Şampiyon Kosova
Güven’den anlamlı ziyaret
Tematik Lise İtalya’da
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Bir okul gelir her şey değişir
Cumalıkızık’ı gezdiler
Gazipaşa’da bilim şenliği
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
14 kupayla ziyarete geldiler
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Okullar eğitime hazır
Çocuklar da haklarını bilmeli
Altın Nesil Okulları DOSTUM ’da
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Bir okul gelir her şey değişir
Artık halka hizmet edecek
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
İZKAL’de bilim rüzgârı
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
KARNE SEVİNCİ
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Zirvenin sahibi: Altın Nesil
Üstad, şiirleriyle anıldı
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Külliyede spor şenliği
Gazeteciliği öğrendiler
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Elit öğrencileri kamp yaptı
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
Kantinler denetimden geçti
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
Birey standına yoğun ilgi
İnegöl satranç kulübü başarılara doymuyor
Birey Okulları’nda aşure günü
Türkiye birincisi ödüllendirildi
British Town ile çağı yakala
Eğitime yeni okul
Öğrenciler başkanını seçti
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Küçükçalık Adliyede
TEOG sonuçları açıklandı
Kosova’da tiyatro coşkusu
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
Annelerine mektup gönderdiler
Okulda mescit açıldı
Yeni Neslin Çocukları Teknoloji Bağımlısı
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Eğitimciler iftar’da buluştu
Oynayarak öğrendiler
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Kardeşlerini unutmadılar
6 Lise sınavla alacak
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Üç dilli okuma bayramı
Haftanın Matematikçilerini seçti
Alacakaranlıkta eğitim
Müzik kursu kayıtları başladı
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Ev ödevi zarar veriyor
Okyanus başarıyı kutladı
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
Kosova’da Kızılay haftası
Annelere kahvaltı
Zorbalığa fırsat vermeyelim
‘Benimle Okur Musun?
İngilizce alışveriş yaptılar
Eğitime ‘Akademik Lise’
Nuri Pakdil’in süper çocukları
Kosova Koleji’ne bahar geldi
Hepsi kapatılıyor
GELECEĞİ İNŞA EDEN BELEDİYE
BİREBİR+PLUS VIP Eğitimin artısı
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
ÖSYM'den skandal hata
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Karatede şampiyon Kosova
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
GELECEĞİNE GÜLÜMSEMEYE HAZIR MISIN?
Toplu istifa
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
Okyanus bursuna yoğun talep
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
Eğitimde ‘güven’
Bursa’da ‘İZKAL’dı
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Mesleki eğitime yöneldiler
Kosova yine galip
Öğrenciler ödüllendirildi
Okullarda yeni dönem!
Potanın Şampiyonu Kosova
Yarışarak Öğrendiler
Bilgi yarışmasında 1. oldular
Okyanus’a taze kan
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Yaşları küçük marifetleri büyük
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Okyanus’tan bursluluk sınavı
Elit mezunlar buluştu
Hem birinci hem bilinçli okul!
İnegöl'de bir ilk
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Yerli malını tercih edelim
İlk karne heyecanı
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Okullara el uzatıyorlar
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Okullar hazırlanıyor
Altunkalp anneleri unutmadı
En özel Mevlid-i Nebi Programı
Eğitime yeni özel okul
OKYANUS'TA EĞİTİM
İMYO’da medya ve iletişim paneli
DOĞA meslek öğretiyor
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Her okula Polis
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Altın nesil'de kutlama
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
İnegöl’ün tek okul festivali
Türkiye dereceleriyle döndüler
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Elit sınava koştular
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
İNESMEK kurs kayıtları başladı
Büyüklerini unutmadılar
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
Adı üstünde ‘Kalite’
Tekli eğitime geçiliyor
Eğitimde iş birliği
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Ordumuza miniklerden destek
‘Kalite’yle kazandılar
23 Nisan coşkusu başladı
DOĞA’dan sınav taktikleri