MANŞET:

Beyninizi Eğitiyor ( Yonetici )

'İNEGÖL' İÇİN GELECEK 'BİLDİM'... ( Yonetici )

Gelecek Eğitimde, Eğitim ‘Okya... ( Yonetici )

BİREBİR BUTİK EĞİTİM ( Yonetici )

Eğitim’de ‘Kalite’ yükseliyor... ( Yonetici )

Değerlerimizin İzinde: Zarafet... ( Yonetici )

Geleceğin ‘Pırlanta’larını yet... ( Yonetici )

‘KÜÇÜK ŞEYLER’ FARK YARATIR... ( Yonetici )

İnegöl’ün eğitimdeki markası ... ( Yonetici )

Birey, ‘Öğretmence’ büyüyor... ( Yonetici )

Yarının ‘deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

FETÖ okulu milletin oldu ( Yonetici )

EĞİTİMİN İKİ TEMELİ: SEVGİ VE ... ( Yonetici )

Yeni Neslin Çocukları Teknoloj... ( Yonetici )

Türkiye’nin sayılı okulları İn... ( Yonetici )

Artık halka hizmet edecek ( Yonetici )

Proje okulu: Turgut Alp Anadol... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM “ALTIN NESİL... ( Yonetici )

Potanın Şampiyonu Kosova ( Yonetici )

Bir okul gelir her şey değişir... ( Yonetici )

Birey VIP açılıyor ( Yonetici )

Yarının ‘Deha’larını yetiştiri... ( Yonetici )

YAŞAM İÇİN EĞİTİM ( Yonetici )

ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ... ( Yonetici )

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICAL... ( Yonetici )

Öğrenciler başkanlarını seçti... ( Yonetici )

Dershanecilik sektöründe binlerce öğrenciyi hayallerine kavuşturan Birey Eğitim Kurumları, 2015 yılından itibaren lise ve 2017 yılından itibaren de ortaokul olarak İnegöl’e hizmet vermeye devam ediyor. İki yılda 163 mezun verdiklerini ve 141 öğrencilerini üniversiteli yaptıklarını aktaran İnegöl Birey Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Delibaş, “Amacımız bir “Birey nesli” yetiştirmek ve bu sayıları daha da arttırarak yolumuza devam etmektir” diyor.


 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz

NEDEN BİREYLİ OLMALIYIM?

Birey Eğitim Kurumları, yıllarını eğitime ve eğitim yayıncılığına vermiş, uzmanlıklarını verdikleri eserlerle kanıtlamış öğretmenler tarafından 1998 yılında kurulan bir özel öğretim kurumudur. Dershanecilik sektöründe binlerce öğrenciyi hayallerine kavuşturan Birey Eğitim Kurumları, 2015 yılından itibaren lise ve 2017 yılından itibaren de ortaokul olarak İnegöl’e hizmet vermeye devam ediyor.  Hali hazırda Birey Anadolu Lisesi ve Birey Ortaokulu olarak hizmet veren kurumumuz gücünü tarafsızlığından ve milli-manevi değerlere bağlılığından almaktadır.

Türkiye genelinde 200’e yakın şubesi bulunan “Birey” markasının tüm imkân ve tecrübesini İnegöllü öğrencilere aktaran kurumumuz, bireysel öğretim sistemini temel alarak eğitim vermektedir. Başarıyı “ birey, okul, aile ve çevre”nin katkılarıyla elde edilen kolektif bir sonuç olarak değerlendiriyor ve bu sonuçta aslan payının “birey”e ve “öğretmen”e ait olduğunu biliyoruz. Akademik başarılarıyla İnegöl’de en fazla öğrenciyi bir üst eğitim kurumuna yerleştirmiş olan Birey Okulları, tarihinde İnegöl’e Türkiye birincilikleri getirmiş bir kurumdur. 102 mezun verdiğimiz ilk yılımızda 89 öğrencimizi üniversiteli yaptık. 61 mezun verdiğimiz ikinci yılımızda ise üniversiteye yolladığımız öğrenci sayısı 52’dir. Amacımız bir “Birey nesli” yetiştirmek ve bu sayıları daha da arttırarak yolumuza devam etmektir.

BİREY’DE AKADEMİK EĞİTİM

Birey Okullarında saat 9.00’da başlayan eğitim, 16.40’a kadar 8 saatlik sınıf dersleriyle devam eder; 16.40 - 18.00 arası yapılan birebir etütler ve soru çözümleriyle tamamlanır. Ortaokul ve Anadolu Lisesi programını MEB’in belirlediği kurallar çerçevesinde mümkün olduğu ölçüde öğrencinin alan ve yeteneklerine göre planlayan kurumumuz, program dışı çalışmalarla eğitimde anlatılmamış konu, çözülmemiş soru bırakmamaktadır. 5 ve 6. sınıflarda matematik ve Türkçe ağırlıklı ders programı uygulanarak öğrencinin akademik alt yapısı oluşturulmaktadır. 7. sınıftan itibaren başlayan “Liselere Giriş Sistemi” hazırlıkları 8. sınıflarda yoğunlaştırılmış bir şekilde devam ettirilir.  Ayrıca her cumartesi deneme sınavına alınan 8. sınıf öğrencilerimize ders sonu programlarla etüt ve soru çözümleri yaptırılmaktadır.

9 ve 10. sınıflarda “akademik okur-yazarlık” temelinde bir eğitim anlayışı benimsenmiştir. Bu bağlamda 9. sınıftan itibaren iyi eğitilmiş bireyler yetiştirmek adına her bir öğrencimizle yakından ilgileniyor ve onları okul hayatının yanında üniversite hayatına da hazırlıyoruz. Ayrıca aylık olarak yapılan “KTT”lerle ( Konu Tarama Testi ) öğrencinin ay içinde gördüğü konulardaki eksikleri belirlenip etüt dersleriyle bu eksiklikler giderilmektedir. “Sınav Grubu” dediğimiz 11 ve 12. sınıflarda ise daha çok akademik başarı hedefiyle yoğunlaştırılmış ders programı ve deneme sınavları uygulanmaktadır.  TYT ve YKS hazırlıkları 11. sınıftan itibaren tamamlanır. Hiçbir ek ücret talep edilmeden yapılan etütler ve birebir çalışmalarla öğrencilerimiz sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Her hafta sonu yapılan deneme sınavlarıyla eksiklerini görme imkânı bulan öğrencilerimiz, etüt derslerinde ve soru çözüm saatlerinde öğretmenleriyle gerekli telafileri yapmaktadır. “Her şeyin özü sevgidir.” ve “Her birey özeldir.” ilkeleri doğrultusunda hareket eden okulumuz ve öğretmenlerimiz, öğrencilerine hassasiyetle yaklaşmakta ve her an, her anlamda onların yanlarında olarak geleceğin bireylerini yetiştirmektedir.

BİREY’DE DİL EĞİTİMİ

Çağımızın en büyük ihtiyaçlarından biri haline gelen yabancı dil, Birey Okullarında önemsenmekte ve hem Birey Anadolu Lisesi hem de Birey Ortaokulunda İngilizce’nin yanında Almanca eğitimi verilmektedir. 5. sınıftan itibaren her sınıf düzeyinde İngilizce ve Almanca eğitimi verilirken yabancı öğretmenlerimizle öğrencilerimize teorik olarak öğrendikleri İngilizceyi pratik olarak da kullanma imkânı sunmaktayız.

BİREY’DE SPOR

2015 yılında okulculuğa geçiş yapan kurumumuz daha ilk yılında 50 lisanslı sporcu ile futbol, atletizm, tekvando, basketbol, futsal ve masa tenisi dallarında yarışmalara katılmış ve sonraki yıllarda kazanacağı başarılara sağlam bir alt yapı oluşturmuştur. İkinci yılında lisanslı sporcu sayısını 100’e çıkaran okulumuz, öğrencilerinin yüzde 35’ini spora katmanın gururu ve mutluluğunu yaşamıştır. Yine 2016 yılında masa tenisi takımımız, ilçede ferdi birincilik ve takım halinde üçüncülük, ilde dördüncülük kazanmıştır. Basketbolda kızlar ilçe şampiyonluğu, atletizmde B kategorisi üçüncülüğü, A kategorisi dördüncülüğü kazanmıştır.  2016 yılında kurulan basketbol takımımız ise Türkiye Şampiyonalarına gitme yolunda ilk adımı atıp İnegöl’ü Bursa’da temsil etmiş ve ilk dörde girerek 5  - 9 Mart tarihlerinde Bursa’yı Bölge Şampiyonalarında ve Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazanmıştır.

Türkiye şampiyonasında İnegöl’ü temsil edecek bir diğer takımımız da masa tenisi takımımızdır. Bursa’da düzenlenen şampiyonada ilk ikiye giren kızlarımız, 7 – 9 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan turnuvada İnegöl’ü ve Bursa’yı Türkiye şampiyonu olmak için temsil edecektir. Sadece okulumuzu değil, İnegöl’ü hatta Bursa’yı temsil edecek olan takımlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz.

BİREY’DE KÜLTÜR VE SANAT

Öğrencilerimizin akademik gelişmelerine ortam hazırlamanın yanında fiziksel, zihinsel ve ruhsal bakımdan dengeli ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirmelerini hedefleyen eğitim felsefemiz, onları sosyal, sanatla barışık, problem çözme becerilerine sahip, özgüven sahibi, yaratıcı ve üretken bireyler olarak da hayata hazırlamaktadır. "Yaşam boyu öğrenme" ilkesinden hareketle bilginin defter kitap arasında sıkıştırılarak verilmesinden yana bir eğitim anlayışının çok gerilerde bırakıldığı bilgi çağında, gerek teknolojik gerek fiziksel her türlü olanağın en üst düzeyde öğrencilerimizin kullanımına açıldığı okulumuzda spordan, sanata, bilime pek çok alanda etkinlikler düzenlenmektedir.

Öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkaracak, geliştirecek her türlü faaliyeti destekleyen okulumuzda öğrencilerimize, tiyatro, şiir, resim, dans, müzik ve halk oyunları çalışmalarına katılarak kendilerini bu alanlarda geliştirme ve ortaya koydukları ürünlerini Kültür Sanat Günleri'nde ve diğer önemli gün ve haftalarda sergileme imkânı sağlanmaktadır.  Öğrencilerimiz özel ilgi alanlarına göre kendilerini yetiştirebilecekleri, deneyimlerini artırabilecekleri bir ortam sunan, pek çok alt başlık altında toplanan kulüp çalışmalarına katılmakta ve bu çalışmalarda toplumsal projeler geliştirmektedirler.

Çok amaçlı spor salonlarımızın yanı sıra okulumuzda bulunan müzik ve resim derslikleri, işlikler, bilgisayar, matematik, sosyal ve fen laboratuvarları öğrencilerimizin zevkle çalışmalarını sağlama amacına hizmet etmektedir. Son bir yılda 20’den fazla tiyatro oyununa ev sahipliği yapan okulumuz, İnegöl ve İnegöllü çocuklarla sanatı buluşturmanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Her yıl yaptığımız, başta Çanakkale ve Ankara olmak üzere, kültürel ve tarihi gezilerle öğrencilerimize toplumsal ve tarihi değerleri aşılamaktayız. Bunun yanında milli ve dini günlerdeki sorumluluk projelerimizle “geleceğin bireylerini” yetiştirmekteyiz. Sonuç olarak başta iyi bir birey, sonrasında ise başarılı bir birey olmak isteyen tüm öğrencilerimizi İnegöl Birey Okullarına davet ediyoruz. Geleceğinize atacağınız bu önemli adımda Birey Okullarına gelmeden bizimle tanışmadan karar vermemenizi istiyoruz. Araştırdığınız da çok fark göreceksiniz.

 

 

 

 

 

etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı
En özel Mevlid-i Nebi Programı
KALİTE ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI
Şehidimizin adı yaşatılsın
Kosova Kolejinde Tıp Bayramı
Okyanuslu minikler duygulandırdı
Yerli malını tercih edelim
Okyanus Koleji’nde Ödül Gecesi
Güven Okulları’ndan inceleme gezisi
Vehbi Koç okuyor
Kitap okuma evi açıldı
Kosova yine galip
Bilim Dünyası, fuarda tanıtıldı
Mutlu çocukların okulu
Yenilenen müfredat tanıtılıyor
Altın Nesil Okulları DOSTUM ’da
 Atölyeler sınıfa taşındı
Artık halka hizmet edecek
Kosova Yıldız Futsal’da Bursa Şampiyonu
Çocuklar sanatla buluşuyor
Okyanus başarıyı kutladı
DEHA KIDS KREŞ VE ANAOKULU  ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Toplu istifa
Kuranı elleriyle okuyacak
Okullara personel alınacak
18 Eylül’e hazırız
2018 YKS kılavuzu yayınlandı
UEDAŞ’tan İnegöl’e kütüphane
Çocuklar da haklarını bilmeli
Direksiyon eğiticiliği kursu açılacak
Başkan’dan öğrencilere sürpriz ziyaret
Haftanın Matematikçilerini seçti
Özer Yılmaz Kosova Koleji’nde
Okuma-yazma günü kutlandı
Okyanus’tan bursluluk sınavı
KARNE SEVİNCİ
Bir okul gelir her şey değişir
Fatih Bilican Kosova Okulları’nda
Elitli öğrencilerden Bursa çıkarması
VİP Kalitem’de her daim hazırsın
53 bin öğrenci ile DERS BAŞI
Ücretsiz Özel Okul
Ordumuza miniklerden destek
Mesleki Liseleri buluştu
Disleksiyi konuştular
YABANCI DİL ÖĞRENMENİN AYRICALIĞINI YAŞAYIN
Kosova’da tiyatro coşkusu
Kuş evlerinden mahalle kurdular
Satranç şöleni başladı
Geçmişten günümüze ‘Gazipaşa’
Dumlupınar'da bilim şöleni
Altın Nesil öğretmenleri seminerde
Proje okulu: Turgut Alp Anadolu Lisesi
Engelleri aşıp yeşil sahalara indiler
Kantinler denetimden geçti
Cumalıkızık’ı gezdiler
Alacakaranlıkta eğitim
Birey standına yoğun ilgi
Elit Grup Okulları açıldı
Bahçeşehir Koleji’nden tanıtım toplantısı
Öğrenciler Hedeflerindeki Liselere Girmek İçin Yarıştı
Hepsi kapatılıyor
Dumlupınar, Anneleri Ağlattı
En itibarlı okul: “Doğa Koleji”
Yılın çevreci okulu seçildi
Altın Nesil’de İngilizce tiyatro
Bil-Dim’de İngilizce festivali
Üniversitede kayıt telaşı
Keyifli eğitime hazır olun
Sınava, Kalite’de hazırlanılır
Eğitime yeni özel okul
Öğrenciler ödüllendirildi
Eğitimde ‘güven’
Kosova öğrencileri İngilizce konuşuyor
Özer Yılmaz’dan Kar Güneşi
Okullara el uzatıyorlar
Gazipaşa sergide
Sağlık Lisesi mezunlarına müjde
Kosova Koleji’nde bayram coşkusu
 ‘Birey’ nesli yetiştiriyoruz
Kosova Koleji’ne bahar geldi
İnegöl kitap fuarına akın ediyor
Öğrencilerin emekleri sergilendi
23 Nisan coşkusu başladı
Eğitime ‘Akademik Lise’
BİLDİM’de ingilizce festıvali
LGS Sınavı Öncesi Altın Öğütler
Beşinci Mevsim Kreşinde Değerler Eğitimi Dersleri Başladı
Öğrencilere burs veriyorlar
Altın Nesil’de TOEFL heyecanı
Türkiye dereceleriyle döndüler
Basına teşekkür etkinliği
Tematik Lise İtalya’da
Doğa’da adab-ı muaşeret eğitimi
İnegöl sıralamada yok
Kardeşlerini unutmadılar
Naire Çikayeva anısına iftar
Okullarda yeni dönem!
Kūçūkçalık’ta yangın tatbikatı
Geleceğiniz Güven’de
Mudanya Mütareke Evi’ne gittiler
Masal kahramanları canlandı
“Meslek liseleri  tercih edilsin”
 Englısh Inn Dil Okulu açıldı
OKYANUS KOLEJİNDE BAŞARILARLA DOLU BİR YIL DAHA TAMAMLANDI
Okulda ahşap oyuncak üreteceğiz
Bil-Dim, öğrencilerle buluştu
İnegöl'de bir ilk
İlkadım’da karne heyecanı
İnegöl’e 605 öğrenci geldi
Öğrencilerden ordumuza manevi destek
Zorbalığa fırsat vermeyelim
Türkiye’nin sayılı okulları İnegöl’de
Okullar hazırlanıyor
Sınav stresine tiyatro molası
Altın Nesil’de turnuva heyecanı
EY OKUL! GELECEK İÇİN NE YAPTIN?
Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster
14 kupayla ziyarete geldiler
İlk karne heyecanı
DOĞA meslek öğretiyor
Elit Grup Okullarından motivasyon gecesi
Doğa Koleji’nde Drama Gecesi
Elit mezunlar buluştu
Okyanus Koleji’nde Satranç Turnuvası
İNEMATO’nun şampiyonu Okyanus
Öğrencilerden Kudüs etkinliği
Birey Okulları’nda aşure günü
Nuri Pakdil’in süper çocukları
DOĞA’da öğrenci koçluğu sistemi işliyor
DOĞA’dan sınav taktikleri
Kosova Koleji’nden Akif’e vefa
‘Kalite’yle kazandılar
Kodla İnegöl
Üstad, şiirleriyle anıldı
Kosova’da İngilizce yarıştılar
Bahçeşehir İnegöl’e renk katacak
Okyanuslu öğrenciye özel ödül
FETÖ okulu milletin oldu
Annelerine mektup gönderdiler
Altınnesil Üniversiteyi gezdi
Okyanus Öğretmenleri’nin en mutlu günü
Kosova'da Bilim Şenliği
Bez çanta dikiyorlar
Kosova Koleji Başkanını seçti
Oynayarak öğrendiler
Dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz
İMYO’da medya ve iletişim paneli
Okullar eğitime hazır
Üç dilli okuma bayramı
Meslek tanıtım günleri başladı
Ortaokul’a Zarafet geliyor
Eğitimde iş birliği
Öğrencilere Çanakkale menüsü
Adı üstünde ‘Kalite’
Kosova’da Kızılay haftası
Öğrencilerden Mehmetçiğe destek
Hayatı öğreniyorlar
6 Lise sınavla alacak
DYNED kullananlara ödül
Karne hediyesi fidan
Kosova Koleji’inde Mevlana esintisi
AÖF Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Karatede şampiyon Kosova
Yaşları küçük marifetleri büyük
Birey’de Cumhuriyet Coşkusu
Sokak hayvanlarını unutmadılar
Futsal’ın Kralı Kosova Koleji
Bursa’yı Birey temsil edecek
Bahçeşehir Koleji açılıyor
Nakil başvuruları başladı
Ünlü yazar öğrencilerle buluştu
İlkokullarda şampiyon Vehbi Koç
Bu okulda tamirci yetişiyor
İnegöl’e Üniversite yok
Okulda mescit açıldı
Kosova Koleji’nden Balkan Şampiyonu
Başkan öğrencilere kumbara dağıttı
Yarının ‘Deha’larını yetiştiriyor
Fizik tedavide bir ilk: Uzay terapi
Mesleki eğitime yöneldiler
İnegöl’ün tek okul festivali
TEOG sonuçları açıklandı
İnegöl’ün yeni okulu hazır
Kursiyerlerin emekleri sergileniyor
İslam İlmihali hediye geldi
Öğrenciler başkanını seçti
Miniklerden yerel markalara ziyaret
Ahşap oyuncaklar İnegöl’de üretilecek
İnegöl’den Mehmetçiğe moral
Türk Eğitim Sen’e yeni başkan
Öğrenciler Mevlana’yı unutmadı
Okyanus’a taze kan
Güven’den anlamlı ziyaret
Bursa’da ‘İZKAL’dı
Bilgi yarışmasında 1. oldular
Hem birinci hem bilinçli okul!
Okula başladılar
İnegöl birincisi Erdem Beyazıt
Güven Okulları’nda fidan dikim şenliği
Satrancın şampiyonu Altın Nesil
İnegöl’ün Paşaları başarıya doymuyor
75.Yıl örnek oldu
Bilimsel projelerle Show yaptılar
Büyüklerini unutmadılar
Elit sınava koştular
Özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak
Gazipaşa’dan Türkiye derecesi
Küçükçalık Adliyede
Okyanuslular değerlerine sahip çıkıyor
Kosova’da Okuma Bayramı coşkusu
Gazipaşa’da bilim şenliği
ÖSYM'den skandal hata
YAŞAM İÇİN EĞİTİM
Üniversite öğrencisinin ulaşım çilesi
Milli Eğitim, Gazetecileri unutmadı
Bir okul gelir her şey değişir
Yarışarak Öğrendiler
İnegöl’ün ilk özel Fen Lisesi
Doğa, İGİAD ile protokol imzaladı
Öğrencilere yasak
BİLDİM’den büyük başarı
İnegöl Lisesi yaşatılsın
Öğrenciler başkanlarını seçti
İngilizce alışveriş yaptılar
Gazeteciliği öğrendiler
Altın nesil'de kutlama
Potanın Şampiyonu Kosova
Meslekler fuarı açıldı
Müzik kursu kayıtları başladı
MUTLU ÇOCUKLARIN OKULU
Çocuk Sanat Atölyesi ilk mezunlarını verdi
Annelere kahvaltı
Birey VIP açılıyor
Satrançta çifte kupa
Her okula Polis
British Town ile çağı yakala
Altunkalp anneleri unutmadı
‘Benimle Okur Musun?
Okyanus Koleji’nde Hıdrellez Şenliği
Külliyede spor şenliği
Elit öğrencileri kamp yaptı
Eğitime yeni okul
Elit Grup’tan örnek proje
Okyanus bursuna yoğun talep
Altın Nesil üniversiteleri geziyor
ÖSYM'den YKS sınavı ile ilgili flaş açıklama
Elit İlk ve Ortaokulu temeli atıldı
Altın Nesil’de matematik coşkusu
Öğrencilerin projeleri sergilendi
İnegöl DOĞA başarıya doymuyor
ELİT BAŞARILARIN ELİT KOLEJİ
Derse maskeyle girdiler
Masalları oynadılar
Tekli eğitime geçiliyor
Çeyrek asırlık buluşma
Özdilek tecrübelerini paylaştı
İHMED’den kitap hediyesi
Eğitime  “Kalite” desteği
Kosova’nın sergisine büyük ilgi
İlmeklerle köprü ördüler
BİLDİM bursluluk sınavına yoğun ilgi
Hayat boyu öğrenen bir İnegöl
Altınnesil Öğrencileri İngiltere’de
Bilimsel çalışmalarla yarıştılar
Memur-Sen’e Kosova’dan indirim
Eğitimciler iftar’da buluştu